Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

XP se resetuje prilikom svakog bootovanja

[es] :: Windows desktop :: XP se resetuje prilikom svakog bootovanja

[ Pregleda: 4275 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

simor
Simo Radjenovic
Wirecard AG
München

Član broj: 19175
Poruke: 366
*.panline.net.



Profil

icon XP se resetuje prilikom svakog bootovanja26.10.2005. u 01:18 - pre 225 meseci
Ovo mi se vec par puta desavalo ali ne znam uzrok, na kraju uvek zavrsim sa clean install-om :(

Kad god dodam neki hdd u sistem i posle ga izvadim, XP posle toga nece da se podigne. Npr. konkretno:

1. SATA (win)
2. IDE (linux master)
3. IDE (linux slave)

Ugasio sam sistem, dodao disk 3. u sistem, ukljucio comp, usao u bios, podesio da se sistem dize sa diska 2. (do tada je bilo sa diska 1.), bootovao sam linux sa diska 2, uradio sto sam trebao sa diskom 3. ugasio comp, izvadio disk 3. u biosu opet vratio da mi se dize sistem sa diska 1. gde je win i od tada je poceo non stop da se restartuje win sam od sebe. Prikaze mi ekran sa safe mode opcijama i sta god da izaberem pocne da se ucitava sistem i opet se sam od sebe resetuje posle par sekundi.

Ovo mi se desilo jos pre kad sam instalirao sunos, slicna situacija, ali nisam imao vremena da se cimam, pa sam uradio clean install.

Probao sam recovery konzolu, chkdsk /r, i posle toga drlja nesto i na kraju uspe da ucita samo logo XP-a kad se dize sistem i samo stane. Dalje nisam nista uspeo, na netu sam video da je mozda kernel32.dll ostecen, ali u ovom slucaju nije.

Sta da radim?

ps: sorry ako je ovo vec postovano
 
Odgovor na temu

drismet
Kipar

Član broj: 41215
Poruke: 214
82.114.68.*

Sajt: perfect-digitalsat.com


Profil

icon Re: XP se resetuje prilikom svakog bootovanja26.10.2005. u 11:03 - pre 225 meseci
Moguce je da ne bootuje i zbog nekih drajvera, fajlovi kao sto je ntoskrnl.exe i hal.dll tesko da su osteceni, da li dobijas neku poruku od ntldr-a? Je si li probao sa last good known configuration?
U svakom slucaju probaj uraditi repair windowsa.
"It's not that I'm so smart, it's just that I stay with problems longer." ~ Albert Einstein
 
Odgovor na temu

simor
Simo Radjenovic
Wirecard AG
München

Član broj: 19175
Poruke: 366
*.panline.net.



Profil

icon Re: XP se resetuje prilikom svakog bootovanja26.10.2005. u 12:02 - pre 225 meseci
Sumnjam da mozda linux nije nesto "zagrebao" po windows disku?
Kada izaberem safe mode, ucitava se sve do hal.dll i tu stane.

A ntldr ne znam sta je? Mora da ima neka caka? Sta dobijam sa repairom a sta gubim? Jel moram posle toga opet sve zive zakrpe i drajvere da instaliram? Radio sam to jako davno ali se vise ne secam...
 
Odgovor na temu

drismet
Kipar

Član broj: 41215
Poruke: 214
82.114.68.*

Sajt: perfect-digitalsat.com


Profil

icon Re: XP se resetuje prilikom svakog bootovanja26.10.2005. u 16:24 - pre 225 meseci
1.Evo pogledaj ovo:
http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb;en-us;315341

2.Ntldr je ustvari windows nt boot loader, on podize kernel, skenira za neke uredjaje (NTDETECT.COM), za vise detalja pogledaj:
http://www.windowsitpro.com/Articles/Print.cfm?ArticleID=3952
i
http://www.windowsitpro.com/Articles/Print.cfm?ArticleID=4711
"It's not that I'm so smart, it's just that I stay with problems longer." ~ Albert Einstein
 
Odgovor na temu

simor
Simo Radjenovic
Wirecard AG
München

Član broj: 19175
Poruke: 366
*.panline.net.



Profil

icon Re: XP se resetuje prilikom svakog bootovanja26.10.2005. u 16:36 - pre 225 meseci
Trenutno je ovakva situacija:

Na netu sam nasao da je problem zbog ostecenih fajlova hal.dll, ntoskrnl.exe, ntdll.dll, i iste sam iskopirao sa xp instalacionog cd-a, ali jos uvek nista. Bojim se da su to stare verzije i mozda nisu kompatibilne sa onim u SP2.

Nije frka da instaliram opet XP, ali buduci da ce mi se slicna situacija opet desiti, voleo bi da resim problem ako je ikako moguce, pogotovo sto mi treba bar nedelju-dve da podesim sistem onako kako meni lezi...

Pogledacu ove linkove...

10x
 
Odgovor na temu

drismet
Kipar

Član broj: 41215
Poruke: 214
82.114.68.*

Sajt: perfect-digitalsat.com


Profil

icon Re: XP se resetuje prilikom svakog bootovanja26.10.2005. u 17:16 - pre 225 meseci
ntoskrnl.exe sa SP1 WinXP i ntoskrnl.exe sa SP2 nisu isti.
"It's not that I'm so smart, it's just that I stay with problems longer." ~ Albert Einstein
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.yubc.net.



+3779 Profil

icon Re: XP se resetuje prilikom svakog bootovanja26.10.2005. u 21:53 - pre 225 meseci
@simor

Uopste ne razumem ovaj tvoj pocetni post. Da li ti uopste koristis neki boot loader (windows-ov ili Linux-ov nebitno) ili svaki put kada zelis da bootujes Linux ides u BIOS!? Ako to stvarno radis onda je to meni neshvatljivo. Meni lici kao da uopste nisi ni konfigurisao dual boot kako treba, jer da jesi mogao bi da biras da Windows ili Linux bez odlaska u BIOS preko boot loadera. Zato je najlakse (ne i najbrze da ipak uradis clean install Windows-a pa onda i clean install Linux-a gde ces podesiti parametre za boot loader tako da iz Linux-ovog boot loadera mozes da ulazis i u Linux i u Windows. Tako vise nece biti problema o kojima govoris.
 
Odgovor na temu

simor
Simo Radjenovic
Wirecard AG
München

Član broj: 19175
Poruke: 366
*.panline.net.



Profil

icon Re: XP se resetuje prilikom svakog bootovanja26.10.2005. u 22:10 - pre 225 meseci
Pazi, ne koristim nikakav dual boot loader, nego to radim iz BIOS-a, kao sto sam i rekao. Win mi je na jednom disku, a linux na drugom, s tim sto linux cesto menjam sa sunos-om, freebsd-jem, zavisi kako kada, ali mi je windows stalan. Tako da imam disk na kome koristim windows, a drugi na kome je linux/sunos/freebsd, zavisi od potrebe, znaci non stop ga brisem, instaliram na njega itd. Zato mi ne odgovara dual boot.

Za clean install se razmisljam, ali bi stvarno voleo kad bi mogao bez toga, muka me hvata od ponovne instalacije svega, updateova sa neta itd...

Ali po svemu sudeci na kraju ce ipak da se radi clean, nazalost :(
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.yubc.net.



+3779 Profil

icon Re: XP se resetuje prilikom svakog bootovanja27.10.2005. u 02:29 - pre 225 meseci
U tom slucaju problem mozes mozda resiti tako sto ces koristiti neki multiple OS manager poput System Commandera. Pomocu takvih alata mozes da sakrijes Winows HDD tako da Linux\Unix OS ne moze da pravi dar mar po Windows hard disku dok radis sa Linux\Unix OS-evima. Postoji i program zvani Boot Magic koji sluzi za to a mnogo je manji i samo sluzi za sakrivanje particija iz istih razloga. Najbolji safety u svakom slucaju bi bio kada bi kad hoces da bootujes sa Linux-a iskljucio SATA disk na kome je Windows.
 
Odgovor na temu

simor
Simo Radjenovic
Wirecard AG
München

Član broj: 19175
Poruke: 366
*.panline.net.



Profil

icon Re: XP se resetuje prilikom svakog bootovanja27.10.2005. u 11:44 - pre 225 meseci
Ok, hvala na odgovoru, probacu sa tim ubuduce... A glupi windows sam izbrisao, posto nema leba od recovery-ja.
 
Odgovor na temu

jagger
Miloš Aćimovac
Senior Web Developer
Xhibit d.o.o Banjaluka
Beograd - Banjaluka

Član broj: 172
Poruke: 422
213.244.197.*



+4 Profil

icon Re: XP se resetuje prilikom svakog bootovanja01.01.2006. u 19:04 - pre 222 meseci
Mislim da ti je problem sa Master Boot Record-om.
I ja sam imao slicnih problema, samo sto nisam stalno menjao BIOS opcije,

BIOS generalno nije pravljen da bi se svaki cas cackalo.
Hard Disk Boot Priority opcijom u BIOS-u podesavas koji ce ti od vise hard diskova biti prvi, c:, i u njega se upisuje MBR pa kada to promenis on ne moze da nadje MBR zapis (mislim da je tako nisam siguran)
Ako nesto menjas oko particija najbolje je da to radis iz OS koji je na C: koji ti je stalan
Hedonista na kvadrat!
 
Odgovor na temu

Milan Gligorijevic
Pančevo

Član broj: 73740
Poruke: 5273

Sajt: milan.rs


+80 Profil

icon Re: XP se resetuje prilikom svakog bootovanja01.01.2006. u 21:48 - pre 222 meseci
Meni se nesto slicno desilo jedanput ili dvaput.
Radim na kompu, ugasim komp, ukljucim ga normalno i taman kad treba da se pojavi ona plava pozadina i da se cuje muzika pri ulasku u windows meni se komp restartuje i tako se vrti u krug. Primoran sam bio da ga gasim na dugme. Probam posle odredjenog vremena opet da ga ukljucim ali isto, ja probam sutradan opet isto. Primetio sam da nekad kad ukljucim komp sam udje u bios (samo dok sam imao tih problema) i postavi se na opciju za podesavanje MHz procesora, a sa strane dobijem odredjeni tekst ispisan crvenim slovima. Isto ovo se desilo i mom drugu. Nisam siguran dal je i njemu tako sam ulazio u bios. To se desilo par dana nakon instaliranja demon tulsa i njemu slicnog programa alkohol 120%. Ja sam problem resio tako sto sam uradio format C: instalirao windows i sve je posle radilo OK. U cemu je bio problem i kako ga resiti na jenostavniji nacin ako se ponovi jos koji put?
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: XP se resetuje prilikom svakog bootovanja

[ Pregleda: 4275 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.