Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Password na shareovanom folderu u LAN-u

[es] :: Windows mreže :: Password na shareovanom folderu u LAN-u

[ Pregleda: 2770 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gormalscp

Član broj: 70830
Poruke: 4
..mtsns-ns.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Password na shareovanom folderu u LAN-u23.10.2005. u 16:54 - pre 225 meseci
Znam da je slicna tema postavljena nekoliko puta, ali meni ne funkcionise po tamo datim pojasnjenjima.
Dakle, treba da uradim sledece:
U lokalnoj mrezi treba da namestim da dva racunara mogu da medjusobno pristupaju odredjenim folderima, sto nije problem, problem je sto ostali racunari u mrezi ne smeju da imaju pristup tim folderima (nije bitno da li ce se traziti password ili ne). U principu znam kako to da uradim, ali mi nesto ne ide.
Pokusao sam sledece:
1. tools->folder options->view i iskljucio use simple file sharing
2. desni klik na folder properties->sharing->permissions->iskljucio everyone
Dotle je sve bilo OK, onda kada sam pokusao da dodam ko sme da pristupi , znaci ono add, ovaj ne vidi nista osim sebe (na opciji da pronadje kome da se dodeli pristup, vidi samo sebe)!
Da napomenem, tu postoji vise radnih grupa, vise racunara, racunari se lepo vide, moze se pristupati shareovanim folderima. Sve sam prvo probao da uradim na vec postojecim radnim grupama (na nekim drugim racunarima), racunari se medjusobno vide ali kada stignem do dodeljivanja pristupa ko sme ko ne, svaki jednostavno vidi samo sebe.
Pokusao sam i da ostavim tako kako jeste, znaci iskljuceno everyone, dozvoljen pristup samo racunaru na kom su deljeni folderi a na drugom racunaru napravio usera sa istim imenom i sifrom kao na prvom. Ne radi.
Da rezimiram, ono sto bih hteo je da napravim novu radnu grupu, da su u njoj dva racunara i da njihovim folderima mogu da pristupe samo oni. Racunari su XP pro.
Hvala na pomoci, nije bitno kako ce resenje da izgleda, samo da radi.
 
Odgovor na temu

dOvLo
Vlado Petrović
JP Elektroprivreda HZHB Mostar
Mostar

Član broj: 70912
Poruke: 109
80.71.151.*

Sajt: www.pansion-rosary.com


Profil

icon Re: Password na shareovanom folderu u LAN-u27.10.2005. u 20:57 - pre 225 meseci
evo ti izvrsno rijesenje za tvoj problem...Program sa kojim mozes zakljucavati i foldere i fileove i appp...sve...
Evo link: http://www.dziweb.com/redirect...5jb20vZG93bmxvYWQvd2dwcm8uZXhl
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: Password na shareovanom folderu u LAN-u

[ Pregleda: 2770 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.