Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako narezati 4GB fajl na DVD-da bude citljiv u plejeru?

[es] :: Video kompresija :: Kako narezati 4GB fajl na DVD-da bude citljiv u plejeru?

[ Pregleda: 8553 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
..taman-bg.customer.sbb.co.yu.

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon Kako narezati 4GB fajl na DVD-da bude citljiv u plejeru?23.10.2005. u 00:24 - pre 224 meseci
Zdravo svima,

Snimio sam TV tjunerom film u max rezoluciji i dobio dva fajla od po 4GB u MPEG-2 layer formatu. Zelim da ih narezem drugu na DVD kako bi on to gledao na stand-alone DVD plejeru koji pusta MPEG2 format.

Medjutim, Nero ne dozvoljava da u ISO formatu narezem fajl veci od 2MB na DVD i zahteva da koristim UDF format - o kojem ne znam nista, kao ni o ponudjenim setovanjima.

Da li DVD u UDF formatu moze da se procita na stand alone plejeru? Ako moze, da li su bitna setovanja koja Nero nudi za takvo narezivanje? Koja da odaberem?

Veoma sam zahvalan za svaku sugestiju! :)
 
Odgovor na temu

MajstorRA
MajstorRA

Član broj: 17530
Poruke: 129
*.041net.co.yu.



Profil

icon Re: Kako narezati 4GB fajl na DVD-da bude citljiv u plejeru?23.10.2005. u 01:17 - pre 224 meseci
UDF je koliko znam za standalone DVD playere, jednostavno u neru izaberi dvd video, sve fajlove prevuci u VIDEO_TS folder i rezi. Samo pazi! Prvo moras kreirati dvd strukturu sa nekim od programa za autoring (recimo DVDLab) jer nemozes rezati samo ciste (sirove) MPEG2 fajlove.
I love hitmen. No matter what you do to them, you don't feel bad.
 
Odgovor na temu

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
*.net
Via: [es] mailing liste

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon Re: Kako narezati 4GB fajl na DVD-da bude citljiv u plejeru?23.10.2005. u 01:56 - pre 224 meseci
Hvala, mada zvuci komplikovano da koristim DVDLab. Na stand alone DVD
plejeru bez problema pustam data DVD na kojem se nalaze AVI fajlovi sa DivX
filmovima. Nije li ovo slicna situacija? Zbog cega moram da kreiram DVD
strukturu? Ne zelim da pravim DVD prikaz, plejer moze da cita MPEG2 format.
Ili nisam u pravu? :)

Hvala jos jednom!
 
Odgovor na temu

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
*.net
Via: [es] mailing liste

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon Re: Kako narezati 4GB fajl na DVD-da bude citljiv u plejeru?23.10.2005. u 01:58 - pre 224 meseci
Izabrao sam DVD video u Neru, ali on mi daje samo ISO mogucnost formata
zapisa, i opet ne mogu da prevucem fajl od 4GB jer je preveliki.

Mozda bi radilo ako u Neru napravim DVD ROM (UDF) i samo prevucem 4GB fajl i
ostavim sve parametre nepromenjene? :)
 
Odgovor na temu

speedman
HR

Član broj: 40649
Poruke: 719
*.xnet.hr.

Sajt: speedysmodding.atspace.co..


Profil

icon Re: Kako narezati 4GB fajl na DVD-da bude citljiv u plejeru?23.10.2005. u 13:15 - pre 224 meseci
ne znam koji player imas ali moj ne moze citati samo mpeg file
trebas napraviti authorig dvd-a tj moras dobiti one vob-ove kao na originalnim dvd-ovima(jedan vob je 1gb)
to mozes napraviti u bilo kojem dvd authoring programu, najlaksi je IFOedit u kojemu samo odes na "DVD author", ucitas video i zvuk i kada odradi przis na dvd sa opcijom "make dvd-video" i sve ucitas u video_ts folder
no ako hoces praviti izbornike, dodavati vise audia i subtitlova preporucujem ti dvd-lab pro za kojega postoji step-by-step tutorijal na websiteu www.mediachance.com/dvdlab/dvdlabpro.html

jos jedna stvar, prije authoringa, ako budes radio sa IFOeditom moras prvo odvojiti sliku i zvuk a to mozes napraviti sa malim programcicem vobedit. odes na demux i oznacis "demux all video streams" i ""demux all audio streams" i tada dobijes .mpa(zvuk) i .mpv(video) fileove
ako pak budes radio authoring sa dvd-labom onda te on pita da li hoces da odvoji video i audio i ne treba ti vobedit
pogledajte moj case mod:
http://speedysmodding.atspace.com/

24 fan site i forum:
http://24.recenzije.com
 
Odgovor na temu

MajstorRA
MajstorRA

Član broj: 17530
Poruke: 129
*.041net.co.yu.



Profil

icon Re: Kako narezati 4GB fajl na DVD-da bude citljiv u plejeru?23.10.2005. u 15:27 - pre 224 meseci
Svi DVDfilmovi koje sam rezao su na UDF file system-u. Ako ti je nero ponudio DVD video, gde ces dobiti dva foldera AUDIO_TS i VIDEO_TS (gde je video_ts crvene boje) onda bi trebalo da je defaulti file system UDF. Samo uradi autoring prema upustvu koje ti je speedman dao uz pomoc IfoEdit-a i VobEdit-a (ako ne neces da skidas DVDLab), prevuci sve fajlove u video_ts folder i to bi trebalo da je to :)

Javi sta si uradio.
I love hitmen. No matter what you do to them, you don't feel bad.
 
Odgovor na temu

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
*.net
Via: [es] mailing liste

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon Re: Kako narezati 4GB fajl na DVD-da bude citljiv u plejeru?24.10.2005. u 03:05 - pre 224 meseci
Hvala na velikom odgovoru. Medjutim, stand-alone DVD plejer mog druga MOZE
da cita MPEG2 kompresiju, tako da nema potrebe da bilo sta prilagodjavam DVD
formatu, kao sto je pravljenje VOB fajlova i slicno, sto si naveo.

Jedina nedoumica koju imam jeste kod snimanja fajla od 4GB (MPEG2) na DVD u
UDF formatu pomocu Nera - tako da stand-alone plejer to moze da procita.
Nero nudi vise opcija za DVD-DOM (UDF) , ali ne znam koje setovanje da
izaberem:
UDF partition type?
File system version?
Force DVD video compatibility mode?

Cini mi se da nema druge nego da to empirijski utvrdim!
 
Odgovor na temu

Uranijum
R. Srbija

Član broj: 54551
Poruke: 266
*.teleportgroup.net.



+13 Profil

icon Re: Kako narezati 4GB fajl na DVD-da bude citljiv u plejeru?28.10.2005. u 01:39 - pre 224 meseci
Ma, nemoj nista da eksperimentises. Ljudi su ti lepo napisali. Neki DVD Authoring npr. IFOEdit. Ako je snimljeno sa televizije (TV karticom ili sa satelitske), najbolje je prvo propustiti kroz PVAstrumento da popravi greske i dropove, pa ako treba jos isecanje reklama ili nepotrebnih delova sa MPEG2Schit i na kraju IFOEdit za DVD Authoring. Ovo ti je univerzalno resenje i ovako dobijen materijal ce da ti radi na svim mogucim uredjajima i na racunarima naravno. Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Gjagji
PR

Član broj: 11818
Poruke: 288
*.dardanet.net.



Profil

icon Re: Kako narezati 4GB fajl na DVD-da bude citljiv u plejeru?05.11.2005. u 02:15 - pre 223 meseci
Ja sam, probe radi, snimio video u mpeg2 formatu (oko 4GB) u UDF sistemu i DVD/Divx plejer (NEO PDX77) nije citao taj disk. Ne secam se tacno da li je bilo neke poruke ili jednostavno pise 'no disk', ali kratke mpeg2 fajlove cita (imao sam par spotova na nekom disku koji su radili).
 
Odgovor na temu

[es] :: Video kompresija :: Kako narezati 4GB fajl na DVD-da bude citljiv u plejeru?

[ Pregleda: 8553 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.