Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

PomoC,malo LinuxQuota,malo telnet,malo ssh....

[es] :: Linux :: PomoC,malo LinuxQuota,malo telnet,malo ssh....

[ Pregleda: 2414 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zeenmc
Nedeljko Scepanovic
Beograd City

Član broj: 54186
Poruke: 419
*.yubc.net.



+22 Profil

icon PomoC,malo LinuxQuota,malo telnet,malo ssh....19.10.2005. u 01:01 - pre 225 meseci
Djeste,sta se radi...:)

pa da krenem....

skinuo sam LinuxQuota-u sa http://switch.dl.sourceforge.n...e/linuxquota/quota-3.13.tar.gz
instalirao sa ./configure,make i make install,u WEBmin-u se vidi da je instalirana,napravio sam screenshot desktop-a


Na ovoj slici se lepo vidi da WEBmin pronasao Quota-u



Na sledecoj slici se vidi "greska" sa porukom

No local filesystems can support quotas.
You can enable quotas for a filesystem in the Disk and Network Filesystems module.



Na poslednjoj slici se vidi lista fajl sistema koja su kod mene zastupljena



Kriticno je to da se u poslednjoj slici vide opcije za mount,e sad ja nekoristim jedini racunar,i ako bih nesto zeznu,heh obesili bi me za palceve :)

Sta dalje da uradim a da nista nezeznem i da je sve kako treba radi,
btw sto quota trazi da se neka particija mountuje u neki fajl sistem,da li bi onda tu particiju samo ona mogla da koristi ....

dobio sam ovu help od jednog clana foruma [citaj:caiser]
da li bih taj help mogao da koristim sa svakim programom te namene

http://www.tldp.org/HOWTO/Quota.html

e da umalo da zaboravim,kako da se konektujem na drugi kompjuter koji se nalazi u mrezi [LaN,WLess,internet]sa telnetom i SSH,i kad se ulogujem na server,jel mogu odatle da pokrenem serverov Xserver

HVALA i aj POZzzz




[Ovu poruku je menjao zeenmc dana 19.10.2005. u 02:57 GMT+1]
CCNP Security, CCNA R&S, CCNA Security, CCNA Voice
LinuxIsFree
 
Odgovor na temu

dmc
system administrator
DeathCity

Član broj: 1373
Poruke: 115
*.proxy.astra-net.com.



Profil

icon Re: PomoC,malo LinuxQuota,malo telnet,malo ssh....25.10.2005. u 01:57 - pre 225 meseci
Vidi dal ti kernel ima podrsku za quotu ... porbaj prvo modprobe quota .. .. ako to nece vidi dal ti u kernelu stiklirana quota support!...... Sada ne znam preko webmina.. no runco podesavanje kvote vrsis na sledeci nacin!>!>1 u /etc/fstab pored mount pointa definises



(recimo)

/dev/hda5 / ext3 defaults,grpquota,usrquota 1 1


sto bi znacilo da ce root file system imati group i userquotu....

sada vecina distribucija automatski ukljucuje quota (quotaon /dev/hdX) ..... a na nakima treba da pokrenes scriptom (/etc/rc.d/init.d/quota start /etc/rc.d/rc.quota itd itd.. ).. posle toga jos definises quota sa edquota USERNAME

.....

No ak si vec skinuo HOWTO sve ti to lepo tamo pise... (takodje moze biti problem oko verzije quota filesystema .. to treba odabrati u kernelu takodje..UFF napamet ako se dobros ecam postojale su dve verzije nova i stara (na novim distribucijama ne treba da brines oko toga ja mislim)!>!>!> nadam se da ce ti ovo pomoci!>!>! konektujes se sa komandom

ssh USERNAME@HOSTNAME

posle toga mozes da pokrnes X server ali ne vidim svrhu jer ti neces dobiti output .. tebi mozda treba da pokrenes nesto remote a da ti izadje na lokalnom serveru.. sto se dobija ovako:

na remote masini u shelu kucash

export DISPLAY=TVOJIP:0


a na lokalnoj u X windowsu u shellu kucas xhost + IPREMOTE MASINE SA KOJE OCES da ti dolaze X aplikacije

zatim posle toga samo pokrenes na remote masini u tom shellu (posle exporta) .. recimo .. xclock , xlogo :) ili sta vec oces...



>>-!dmc/dtc!-<< >> http://linux.blog.co.yu <<
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
195.252.126.*



+257 Profil

icon Re: PomoC,malo LinuxQuota,malo telnet,malo ssh....26.10.2005. u 10:04 - pre 225 meseci
Citat:
dmc:
ssh USERNAME@HOSTNAME
posle toga mozes da pokrnes X server ali ne vidim svrhu jer ti neces dobiti output .. tebi mozda treba da pokrenes nesto remote a da ti izadje na lokalnom serveru.. sto se dobija ovako:
export DISPLAY=TVOJIP:0
a na lokalnoj u X windowsu u shellu kucas xhost + IPREMOTE MASINE SA KOJE

Cekaj, nisam shvatio da li si ti stara garda ili nova? :P
Dakle, stasra garda koristi:
Code:

xhost + ...
ssh -l username host
i export DISPLAY....

novija garda koristi
Code:

xhost +...
ssh -X username@host

A kod tebe vidim mix :)


Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

dmc
system administrator
DeathCity

Član broj: 1373
Poruke: 115
*.proxy.astra-net.com.



Profil

icon Re: PomoC,malo LinuxQuota,malo telnet,malo ssh....28.10.2005. u 01:09 - pre 225 meseci
Definitivno stara ;)) Ne bi verovao relativno skoro sam i saznao za ssh username@hostanme ;)) a za ssh -X sam saznao upravo :)) Hvala ;)) Dodouse ja licno koristim xdm i ne razmishljam vise o tome ;) .... Zanimljivo je da posle par godina koriscenja ssh-a i X-a i svega uopste svaki dan saznas nesto Novo ;) verovatno je to razlog zato jos sedim za kompovima ;)))))))

>>-!dmc/dtc!-<< >> http://linux.blog.co.yu <<
 
Odgovor na temu

zeenmc
Nedeljko Scepanovic
Beograd City

Član broj: 54186
Poruke: 419
*.dial.b92.net.



+22 Profil

icon Re: PomoC,malo LinuxQuota,malo telnet,malo ssh....05.11.2005. u 11:39 - pre 225 meseci
Djes....:)

Treba mi da tunelujem Xserver kroz ssh,da bih mogao da kontrolisem vise kompjutera koji su na Linux-u,sa jednim monitorom,

sto se tice Quota-e,koji fajl sistem ona koristi,tj koji je najbolji fajl sistem za nju,i kako mogu da vidim da li moj kernel ima podrsku tj. instaliran modul za nju

sad trenutno imam SUSE9.1,ali ubrzu cu staviti SLackwear


CCNP Security, CCNA R&S, CCNA Security, CCNA Voice
LinuxIsFree
 
Odgovor na temu

dmc
system administrator
DeathCity

Član broj: 1373
Poruke: 115
*.proxy.astra-net.com.



Profil

icon Re: PomoC,malo LinuxQuota,malo telnet,malo ssh....06.11.2005. u 05:37 - pre 224 meseci
pa sa ssh -X remotehost ... i posle toga pokrenes sta vec oces.. ali mislim da ti je to najbolje da uradish da na remote masini pokrenes XDMCP protokol i iskoristim gdm/kdm/xdm za remote pristup.. onda pokrenes na lokalnom hostu X server sa komandom

X -query remotehost (ili IP broj)

i ulogujes se remote kao da si u lokalu!>! ovo naravno raditi preko lokalne mreze... jer je xdmcp nesiguran protokol....




sto se tice provere da li ti je quota u kernelu vidi da li prostoji /proc/sys/fs/quota
direktorijum.....

>>-!dmc/dtc!-<< >> http://linux.blog.co.yu <<
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: PomoC,malo LinuxQuota,malo telnet,malo ssh....

[ Pregleda: 2414 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.