Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

offshore, d.o.o. i uvoz - kako?

[es] :: E-Poslovanje :: offshore, d.o.o. i uvoz - kako?

[ Pregleda: 3751 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

orpid

Član broj: 66541
Poruke: 16
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon offshore, d.o.o. i uvoz - kako? 18.10.2005. u 16:30 - pre 225 meseci
Pozdrav

Prvo da se izvinem sto opet postavljam neko pitanje, koje je verovatno bilo, ali ja sam procitao nekih 30ak tema na forumu, tako da sad nista ne znam... Pa cu postaviti nekoliko pitanja.

Moja firma bi se bavila proizvodnjom elektronskih uredjaja, sto znaci da bi mi trebale komponente koje se proizvode vani, tj. da ih kupim od lokalnih dobavljaca ili da ih sam uvezem.

1. Sta mi je potrebno za uvoz, ako neko moze da objasni korak po korak. Znaci, ja sam nasao neke komponente u Kini, trazio od njih ponudu i dobio odlicnu cenu za neku komponentu, FOB kina. Kako dalje?

2. Da li mogu da registrujem firmu u drugom gradu, a da posao obavljam u beogradu. Zasto to pitam, pa zato sto tu imam prostor, veze u opstini... Znam da na dokumentima mora da stoji sediste, ali moze li da se doda mesto obavljanja delatnosti, koje je razlicito. Sta mislite o toj ideji uopste?

3. Da li bi u slucaju koji sam opisao bilo dobro otvarati offshore kompaniju, i na koji nacin bih to mogao iskoristiti?

Toliko za pocetak... i hvala svima?
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
*.sattvmeteor.co.yu.

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: offshore, d.o.o. i uvoz - kako? 18.10.2005. u 17:06 - pre 225 meseci
1. Prvo procitaj INCOTERMS da bi skapirao sta sve skracenice znace (FOB - franco on board- roba se smatra isporucenom kada je utovarena na transport)

Zavisi od nacina placanja, sve se svodi na to da dobbijes profakturu. Nju odenses u banku i izvrsis transfer para na racun prodavca. Nakon toga se roba salje (zavisno od dogovorenog nacina prevoza) i kada stigne na carinu, angazujes speditera (ako ti treba kontakt, javi mi se na PP da ti dam kontakt jedne dobre firme koja radi spediciju avionskih posliljaka) da ti izvrsi uslugu carinjenja. PDV i carinu placas odmah. Nema neke mudrosti niti koraka :)


2. Veze u opstini ti ne trebaju a obavljanje delatnosti mozes da radis i na vrhu Kopaonika ako ti nje hladno zimi :) . To sto je sediste u tvom gradu nema nikakve veze sa time sto obavljas delatnost u nekom drugom.

3. Za uvozno izvozne poslove i takav tim proizvodnje offshore firam ne znaci previse niti ces dobiti neku prednost otvarajuci je.
 
Odgovor na temu

orpid

Član broj: 66541
Poruke: 16
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: offshore, d.o.o. i uvoz - kako? 18.10.2005. u 17:39 - pre 225 meseci
Citat:
McKracken: 1. Prvo procitaj INCOTERMS da bi skapirao sta sve skracenice znace (FOB - franco on board- roba se smatra isporucenom kada je utovarena na transport)


Znam to, samo sam napisao kao primer dokle sam ja stigao u tom kontaktu.

Citat:
McKracken: Zavisi od nacina placanja, sve se svodi na to da dobbijes profakturu. Nju odenses u banku i izvrsis transfer para na racun prodavca. Nakon toga se roba salje (zavisno od dogovorenog nacina prevoza) i kada stigne na carinu, angazujes speditera (ako ti treba kontakt, javi mi se na PP da ti dam kontakt jedne dobre firme koja radi spediciju avionskih posliljaka) da ti izvrsi uslugu carinjenja. PDV i carinu placas odmah. Nema neke mudrosti niti koraka :)


Ok, hvala. Koji je najbolji nacin transporta, konkretno KINA i TAJVAN do nas ovde. Mislim na odnos cena kvalitet. Ili jos bolje koje su cene za brodski a koje za avionski transport, ako neko zna.

Citat:
McKracken: 2. Veze u opstini ti ne trebaju a obavljanje delatnosti mozes da radis i na vrhu Kopaonika ako ti nje hladno zimi :) . To sto je sediste u tvom gradu nema nikakve veze sa time sto obavljas delatnost u nekom drugom.


Nikada se ne zna sta kada moze zatrebati. :) Sta kada inspekcija hoce da dodje, a ja recimo nisam dole, tj. nema nikoga. Da li se oni stalno najavljuju, stalno iznenadjuju ili sta vec?

Citat:
McKracken: 3. Za uvozno izvozne poslove i takav tim proizvodnje offshore firam ne znaci previse niti ces dobiti neku prednost otvarajuci je.


Tako sam i mislio.
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
*.sattvmeteor.co.yu.

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: offshore, d.o.o. i uvoz - kako? 18.10.2005. u 19:57 - pre 225 meseci
Inspekcije nemaju veze sa opstinom, tako da nemoj racunati da ce ti neka "poznanstva" pomoci.

 
Odgovor na temu

orpid

Član broj: 66541
Poruke: 16
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: offshore, d.o.o. i uvoz - kako? 18.10.2005. u 20:47 - pre 225 meseci
Citat:
McKracken: Inspekcije nemaju veze sa opstinom, tako da nemoj racunati da ce ti neka "poznanstva" pomoci.


Pogresno si me razumeo, tj. ti si dobro razumeo a ja nisam mislio ovo sto sam napisao. U svakom slucaju hvala na odgovorima, pomogli su mi! :)
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Poslovanje :: offshore, d.o.o. i uvoz - kako?

[ Pregleda: 3751 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.