Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Jedan komp ima adsl, drugi ga zove na modem i proba da ode na net

[es] :: SOHO Networking :: Jedan komp ima adsl, drugi ga zove na modem i proba da ode na net

[ Pregleda: 2366 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Vill

Član broj: 37661
Poruke: 961
*.yu1.net.



Profil

icon Jedan komp ima adsl, drugi ga zove na modem i proba da ode na net14.10.2005. u 20:30 - pre 225 meseci
E od prilike to je moja zamisao, drugar ima zasebnu liniju u kuci i uskoro uvodi adsl kod sebe a ja bih da se konektujem na njegov komp, predhodno kod njega sve nastimujem kako valja, namestim VPN, sherujem intenet konekciju itd... e sad, da li je moguce izvesti ovako nesto, cuo sam misljenja da linija preko koje ide adsl ne moze da se konektuje na internet preko modema, jel ovo istina, meni ne deluje tako. Sta bih tacno sve treba da prckam kod njaga, nekako sistematizovano uputstvo bi mi dobro doslo, skinuo sam HIMACHI ija i sa njim bih probao, da li on moze da mi resi ovaj problem?

Molim pomoc i uputstva hvala puno ljudi.
Nekada je istina oko nas a mi non stop gledamo ili previse ispred ili previse iza
 
Odgovor na temu

Marcony
Network security inzenjer
Beograd

Član broj: 10486
Poruke: 1853
*.bg.wifi.vline.verat.net.



+18 Profil

icon Re: Jedan komp ima adsl, drugi ga zove na modem i proba da ode na net14.10.2005. u 23:06 - pre 225 meseci
Preko jedne linije moze i ADSL i obican modem.

Trebao bi da podesis pod XP-om Incoming Connection, tako da se modem javi kada ti pozivas.
VPN ti ne treba, jer ces dobiti IP od strane kompjutera kojeg zoves.
I naravno, ICS treba da ukljucis.
YU2MP
 
Odgovor na temu

Milos Stojanovic
Belgrade

Član broj: 10343
Poruke: 1864
195.252.90.*

ICQ: 282954730
Sajt: www.sietf.org


+7 Profil

icon Re: Jedan komp ima adsl, drugi ga zove na modem i proba da ode na net15.10.2005. u 01:30 - pre 225 meseci
TOP teme nisu tu za badava:
http://www.elitesecurity.org/t...-mrezu-preko-telefonske-linije

a kad ih umrežiš, pogledaš ovde za Internet Connection sharing:
http://www.elitesecurity.org/tema/81455-FAQ-Osnove-umrezavanja

I na kraju digneš Hamachi, mada ti on nije neophodan:
http://www.elitesecurity.org/t...elne-LAN-mreze-preko-interneta
ex. trooper
Oh goody... it's my Illudium PU-36 Explosive Space Modulator!
Softversko Inženjerstvo
♪♫♪
 
Odgovor na temu

Vill

Član broj: 37661
Poruke: 961
*.yu1.net.



Profil

icon Re: Jedan komp ima adsl, drugi ga zove na modem i proba da ode na net15.10.2005. u 15:42 - pre 225 meseci
Truper, apsoluno si u pravu za top teme, ja volim da ih sacuvam i na disku jer u njima je obicno esencija tog foruma. Mada ja sam ih istina na brzzinu prelistao i nisam naisao na ono sto mi treba(previd). Neka povezivanja sam i pre radio, igrao igre nor, ali kao i mnogi nisam uspeo d delim foldere sa drugom i on sa mnom. Racunam da sad sa Himachijem to ce biti moguce. Zelim da pitam jos, da li bi skodilo da namestim VPN, za ovo, ili ipak da ga ne diram. Da li himachi omogucava da ja lepo sherujem dir i da neko ko se meni prikljuci to moze lepo i da vidi? Verujem da je tako ali opet bih voleo da mi to potvrdite.

znaci u globalu imam sve a fali mi glavno

Jos jedno, truperu, hvala sto si savestan i sto si me uputio na direktne linkove gde se nalaze stvari za me.

Hvala drug


[Ovu poruku je menjao Vill dana 15.10.2005. u 17:11 GMT+1]
Nekada je istina oko nas a mi non stop gledamo ili previse ispred ili previse iza
 
Odgovor na temu

Milos Stojanovic
Belgrade

Član broj: 10343
Poruke: 1864
194.106.187.*

ICQ: 282954730
Sajt: www.sietf.org


+7 Profil

icon Re: Jedan komp ima adsl, drugi ga zove na modem i proba da ode na net15.10.2005. u 16:56 - pre 225 meseci
Ne vidim čemu bi ti bio potreban VPN. Što se tiče Hamachija, on podržava sve standardne service, kao da si u lokalnoj mreži, tako da je odgovor: da, radiće ti file sharing, pod uslovom da pročitaš FAQ i sharing lepo podesiš ;)
ex. trooper
Oh goody... it's my Illudium PU-36 Explosive Space Modulator!
Softversko Inženjerstvo
♪♫♪
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Jedan komp ima adsl, drugi ga zove na modem i proba da ode na net

[ Pregleda: 2366 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.