Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Necu da cujem ni z od zujanja

[es] :: Overclocking & Modding :: Necu da cujem ni z od zujanja

[ Pregleda: 2578 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Vill

Član broj: 37661
Poruke: 961
*.yu1.net.



Profil

icon Necu da cujem ni z od zujanja13.10.2005. u 22:21 - pre 225 meseci
Jedno pitanjce koje malo spada u elktroniku ali je u vezi sa NASIM manijackim nastojanjima da nam masine budu KUL I KUAJET E sad, imam A64 2800 i stvarno radi ladno, znaci, bas ladno, od 28 do 30 idle, max 40 na full load. E sad, zna on bas da zavrti taj ventilator, bucno bas, tako da mi pade na pamet da mu stavim jedan lepi potenciometar, e, uradih to, nadoggradi zice, onu crvenu za napajanje i sve krasno i fino, mogu da nivelisem brzinu od 1160 do 2600 rpm max. E sad. Pre se vrteo na 3200 a znamo i na mnogoo vise do 4000 - 4500rpm. i na ovoj niskoj brzini, uzivajncija, procesor kao spricer, tisina, super, kad ono. Ventilator sa napajanja turbinira debelo. Pitanje

Da li da stavim jedna "slow" ventis koji svetli na njega (imam viska) pa da kulira lagano, il ida na njega nabudzim jos jedan potenciometar. I jos, taj potenciometar je iz nekog dzojstike, i iskreno, ne svidja mi se totalno kako radi, nosi neku oznaku 100k, moje znanje iz ove tematike je da kada okrenem na jednu stranu potenciometar treba da smanji svoj promenljivi otpor skoro do 0, neki otpor uvek postoji, dok kada se okrece na drugu stranu treba da povecava. istina, postoje oni linearni i oni logaritamski, moguce da su ovi oni drugi.

Jos nesto. Bilo je price po forumu. Sta mislite, kada bih se upustio u avanturu i jurio komponente napajanja jednu po jednu, najpre elektroliti pa ostalo, da li bih (sa budzenjem hladnjaka) mogao da stvorim jedno kvalitetno i tiho napajanje. Nesto sam se raspitivao i komponente i nisu tako nerazumski skupe... tako da... sta mislite.

I na kraju za moderatore. Molim Vas, mozete li mi odgovoriti da li postoji neka sansa da ugradite dugme SHOW ALL na stanama gde se listaju teme, to stvarno zna da ustedi vreme, narocitio kada ima mucno puno strana, ili odgovora. Hvala VAm puno

Pozdravi
Nekada je istina oko nas a mi non stop gledamo ili previse ispred ili previse iza
 
Odgovor na temu

mleposavic_lepi
Milan Leposavić
Privatno
Trstenik

Član broj: 16661
Poruke: 585
213.244.197.*

Jabber: mleposavic@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Necu da cujem ni z od zujanja15.10.2005. u 22:40 - pre 225 meseci
Smanjivanje napona mozes odraditi preko obicnik ispravljackih dioda posto svaka dioda pri prolazenju napona kroz nju smanjuje napon za vrednos od 0,5-0,6V. Preporucujem da koristis diode 1N4007. Mislim da sam vec negde okacio sliku seme. Znaci treba ti jedan kruzni preklopnik i nekoliko ovih dioda, to zavisi od tebe koliko zelis da smanjis napon na ventilatoru. Smanjivanje napona samo preko potenciometra nije bas preporucljivo jer su potenciometri vrlo malih snaga, grejace se i ubrzo riknuti!!! Probacu da nadjem sliku seme i postavicu pa vidi i probaj da napravis nesto ovako, vrlo je jednostavno i jeftino!!!



Pozdrav!!!

[Ovu poruku je menjao mleposavic_lepi dana 15.10.2005. u 23:45 GMT+1]
::DFI LP DK 790FXB-M2RSH::AMD PhenomII [email protected] +100mV::TT BigWater735+BlackIce 360::4GB Corsair XMS2 Dominator 1066MHz::Gainward HD4870 512MB GDDR5::2xWD Raptor 74GB RAID::Auzentech X-Fi Prelude 7.1::BigTower TT Armor+::Enermax Galaxy 1000W PSU::LG Flatron W2252TQ 22"::APC SmartUPS 1500I::BluRay LG GBW-H10N::Logitech Z5500::Logitech Desktop MX 5500 Revolution::
 
Odgovor na temu

mulaz
Ljubljana

Član broj: 47602
Poruke: 2239
*.dial-up.dsl.siol.net.

Jabber: mulaz@elitesecurity.org
Sajt: www.mulaz.org


+184 Profil

icon Re: Necu da cujem ni z od zujanja15.10.2005. u 22:55 - pre 225 meseci
a sto enbi mogli umesto dioda obicni rezistori? ili se oni previse greju za to?
Bolje ispasti glup nego iz aviona
http://www.mulaz.org/
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
..taman-bg.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Necu da cujem ni z od zujanja15.10.2005. u 23:03 - pre 225 meseci
Pozdrav,

od moderatora: sva ovakva pitanja jedino mogu imati efekta ako ih postavis u Predlozi i pitanja, ovako nema nikakvog efekta.

Sto se teme tice, kanda malko preterujes ali nije zabranjeno sanjariti u svakom slucaju, kada sam procitao naslov teme, nisam mogao da se otrgnem utisku da uz kuciste treba da opciono isporucuju antifone :)

Sala, naravno.
 
Odgovor na temu

Vill

Član broj: 37661
Poruke: 961
*.net
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Necu da cujem ni z od zujanja16.10.2005. u 00:22 - pre 225 meseci
Ok, na znanje primih to u vezi moderatora. Nije da sam zagrizljiv da imam
apsolutnu tisinu, ipak, ugradio sam dadatne 3 osmice koje su na prekidacu, i
u slucaju potrebe turbiniraju silan vazduh u kuciste u prijatnu buku:), ali
rekoh, da probam kanda da se igram kada mi je zanimljivo i ima dobrih ljudi
da pomognu:))

Hvala na predlogu, obavezno cu ga implementirati u stvarnosti
Nekada je istina oko nas a mi non stop gledamo ili previse ispred ili previse iza
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Necu da cujem ni z od zujanja19.10.2005. u 19:43 - pre 225 meseci
Skoro totalnu tišinu možeš da dobiješ postavljanjem nekog dobrog pasivnog hladnjaka na grafičku, ThermalTake SonicTower kulera (bez ventilatora) na procesor i zamenom postojećeg napajanja Antec-om Phantom 350 (fanless).

Jedino što bi se posle ove "modifikacije" neizostavno čulo su diskovi, koji vrte pa vrte... :)

Pozdrav
 
Odgovor na temu

ipin
Igor Pinter
Beograd

Član broj: 32541
Poruke: 5
*.wireless.org.yu.



Profil

icon Re: Necu da cujem ni z od zujanja20.10.2005. u 08:47 - pre 225 meseci
Samsung SP1604N ili Segate Barracuda ATA IV i to moze da se sredi. Postoje i kucista za hdd-ove koja umanjuju buku.
Takodje, Zalman je napravio kuciste koje kosta djavo i po i resava gomilu problema sto se tice buke u kucistu. TNN500A model (http://www.zalman.co.kr/usa/product/TNN500A.htm)
Za procesor neki prelaze na vodeno hladjenje a neki na ogromne hladnjake sa 12icama koje se okrecu na malom broju obrtaja.

Ja u kucistu imam SLK900 hladnjak i Papst fan type 8412 NGLE (1500rpm 12dba), procesor je barton 2500+, ploca je nf7 i zamenjen je north bridge cooler sa zalmanovim pasivnim resenjem, graficka 9800pro , zamenjen hladnjak sa Zalman ZM80A-HP. Napajanje Chieftec 420W.
Problem prave diskovi. IBM 7200rpm, WD 7200rpm i WD 10000rpm.
Fanless napajanja dosta kostaju.
Brand name racunari imaju drugaciji sistem hladjenja sa npr, jednim ventilatorom u kucistu tako da se sa njima dobija u paketu i solidno smanjenje buke nego kod regularnih hand-made modela.
 
Odgovor na temu

Vill

Član broj: 37661
Poruke: 961
*.verat.net.



Profil

icon Re: Necu da cujem ni z od zujanja22.10.2005. u 10:38 - pre 225 meseci
E vidite, ja bih pokusao sledecu operaciju. Da zamenim elektrolite i mozda po koji trimer u napajanju, i naravno da mu nakalemim mnogooo vece hladnjake a da cviknem ventilator. Naravno, to bi radio pod nadzorom temp. sonde, koja bi bila prikljucena u toku testuranja. Sto se hdda tice, ja sam sa drugom trampio (jer njemu nije pasovao SATA) WD 80jb ata za samsunga sata, ne znam bas oznaku, e sad, onaj se nije cuo ali ovaj... eh, ja bih i tu kupio tanku plutu ili stiropor (jeftinije) do 2-3mm debljine i prilepio gde mogu. Zeza me sto kuciste ima "haubu" a ne stranice, ali moracu to da prevazidjem. Inace, nakalemio sam jedan potenciometar na ventilator procesora, i iskreno ovaj a64 2800 cak i kada zaustavim ventilator, bez overkloka radi bas fino, spricerasto, izmedju 35 i 45, sa 1700rpm radi do 40 max. Na grafickoj ati9550 sam stavio culer master hladnje za mem, i jedan mali ventilator na procesoru. Primecujem da mi bridge hladnjak topao, i greje se kada hocu da ga poguram, mislio sam da njega ili budzim, ili menjam, mada sad ne mogu da se setim, jel se to lako menja? Iskustva bi fino dosla. Hvala VEOMA svima, na odgovorima, narocito moderatoru STORMU puno pomazete. Zanima me, da li biste odobrili ove moje zamisli. Mislim, ako mi/nam uspe ovo sa napajanjem, to ne bi bilo lose da pojasnim, uslikam i dam moderatoru da okaci u neku temu za to predvidjenu.

Pozdravi


e da, postavio sam 4 1n4002 na red i stavio sam ih na napajanje ventilatora, covece, utisao sam komp, nija APSOLUTNO TIH, ali je tisi od nekih ventilatora (imam neki serverski metalni, joj bre, taj moze da oladi i vulkan, razmisljam da stavim njega umesto hladanjaka na procesoru)))
Nekada je istina oko nas a mi non stop gledamo ili previse ispred ili previse iza
 
Odgovor na temu

[es] :: Overclocking & Modding :: Necu da cujem ni z od zujanja

[ Pregleda: 2578 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.