Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Unicode fajl i MS Access

[es] :: Access :: Unicode fajl i MS Access

[ Pregleda: 2187 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

cekic
Cekic Velibor
Beograd

Član broj: 39904
Poruke: 27
*.astra-net.com.



Profil

icon Unicode fajl i MS Access11.10.2005. u 10:35 - pre 225 meseci
Moj problem je sledeci. Imam fajl koji je u unicode-u. E sad treba ta izcitam taj fajl parsiram ga i upisem u bazu. e sad kada to uradim izgume mi se ć,đ,č itd. Raspitivao sam se u cemu je problem i vecina mi je predlozila da napisem dll u c++ i tako resim stvar. Za neko konkretno resenje u vba niko nije znao. Cuo sam i za neku akrobatiku sa nekim bstr kodom za koji prvi put cujem. Ali to u smislu znam da postoji al ne znam kako konkretno da ga implementiram . Pa ako neko zna resenje,pomoc.
 
Odgovor na temu

banem
Kikinda

Član broj: 16619
Poruke: 583
*.ppp-bg.sezampro.yu.



+15 Profil

icon Re: Unicode fajl i MS Access11.10.2005. u 15:30 - pre 225 meseci
Access 2000 nije _sasvim_ Unicode kompatibilan, dok noviji bi trebali da jesu. Regionalna podešavanja imaju velikog uticaja na ponašanje programa. Koliko vidim ne koristiš dijakritičke karaktere, pa pretpostavljam da nisi dobro podesio regionalnu podršku. Postavi na Regional and Lanugage Options da ti je region Serbian (Latin), a zatim na kartici Advanced opet postavi Serbian (Latin). Ovim drugim podešavanjem kazuješ programima koji nisu Unicode kompatibilni kako da se ponašaju. Obično pomaže.
Pozdrav,
Branislav
 
Odgovor na temu

izonic
ishab zonic
Tuzla

Član broj: 38128
Poruke: 591
217.71.52.*

Sajt: www.icentar.ba


+2 Profil

icon Re: Unicode fajl i MS Access11.10.2005. u 18:14 - pre 225 meseci
Postoji File u Filemanageru doduse iz win95 Koji ima sve kodne strane.
Nemogu se sjetiti kako se zove Dll ali u meniju je naredba PCNOVA.
Zanci sa file managerom pretvorimo TXT file Pretvorimo nasu staru kodnu stranu u novu i tek ga onda uvezemo u access.
Pozdrav

zxz
 
Odgovor na temu

banem
Kikinda

Član broj: 16619
Poruke: 583
*.smin.sezampro.yu.



+15 Profil

icon Re: Unicode fajl i MS Access11.10.2005. u 20:13 - pre 225 meseci
Zaboravio sam da dodam nešto veoma značajno. Ukoliko je potrebno konvertovati kodne strane bilo kojeg tekst formata, tu je nezamnljiv konvertor karaktera za Word koga možete naći na sajtu www.praktikum.co.yu.

Potrebno je učitati tekst, konvertovati ga u željeni kodni raspored i zatim snimiti u ISTOM formatu (ne u DOC).
Pozdrav,
Branislav
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Unicode fajl i MS Access

[ Pregleda: 2187 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.