Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako namestiti KDE da svi programi izgledaju isto

[es] :: Linux :: Kako namestiti KDE da svi programi izgledaju isto

[ Pregleda: 3226 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Duke_Vladimir

Član broj: 20732
Poruke: 116
195.252.90.*



Profil

icon Kako namestiti KDE da svi programi izgledaju isto08.10.2005. u 15:12 - pre 225 meseci
Kako da namestim da svi programi postuju podesavanja koja sam stavio u FONTS u KDE Control Centru.
Imam Laptop i Widescreen ekran 1680x1050
U windowsu obicno imam problem sto je sve sitno...

Ovi programi imaju ogromne fontove i ne mogu nikako da se promene i neke ne mogu ni da koristim zbog velicine:

Real Player
Mozilla Firefox
Xine
Kino
Vecina GNOME programa


Sve u svemu, da ne nabrajam previse, pitam se daa li mogu jednim potezom da namestim da sve bude 'JUST RIGHT' na primer sa nekom 'THEME' za KDE.

Pozdrav...
 
Odgovor na temu

Ivan Vasić

Član broj: 14756
Poruke: 631
*.air.my-its.net.

Jabber: ivasic@elitesecurity.org


Profil

icon Re: Kako namestiti KDE da svi programi izgledaju isto08.10.2005. u 15:53 - pre 225 meseci
GKT2 programi (GNOME2) koriste drugi rendering engine tako da to što si menjao u ControlCentru je za KDE i neće imati uticaj na GTK2 aplikacije.
Probaj da skineš program gtk-qt-engine koji dodaje još jedan tab u ControlCentar pa ćeš odatle moći da namestiš da ti svi GTK programi izgledaju kao KDE (koliko je to moguće, naravno).
 
Odgovor na temu

Duke_Vladimir

Član broj: 20732
Poruke: 116
195.252.90.*



Profil

icon Re: Kako namestiti KDE da svi programi izgledaju isto08.10.2005. u 16:49 - pre 225 meseci
Vec imam instaliran gtk-qt-engine verziju 0.6cvs20050229-4

gtk-qt-engine - GTK-style Engine for Use with Qt Plugins and Settings


This engine is for use by GTK applications running in KDE. It applies all Qt settings to the GTK application and uses Qt style plugins directly.

Ali taj tab koji spominjes ne mogu da nadjem...
Gde se tacno nalazi i da li moram da pokrenem Control Center kao root?
 
Odgovor na temu

Ivan Vasić

Član broj: 14756
Poruke: 631
*.air.my-its.net.

Jabber: ivasic@elitesecurity.org


Profil

icon Re: Kako namestiti KDE da svi programi izgledaju isto08.10.2005. u 17:08 - pre 225 meseci
Ne treba da budeš root.
Tab je "GTK Styles and Fonts" i nalazi se u "Appearances & Themes".
 
Odgovor na temu

Duke_Vladimir

Član broj: 20732
Poruke: 116
195.252.90.*



Profil

icon Re: Kako namestiti KDE da svi programi izgledaju isto08.10.2005. u 17:26 - pre 225 meseci
Nemam ga... U Install/Remove software prijavljuje da je instalirano, ali u Control Centru ja to nemam...

Pokusacu ponovo da instaliram...
 
Odgovor na temu

Duke_Vladimir

Član broj: 20732
Poruke: 116
195.252.90.*



Profil

icon Re: Kako namestiti KDE da svi programi izgledaju isto08.10.2005. u 17:36 - pre 225 meseci
Nema...instalirao sam ponovo i nema...
 
Odgovor na temu

Ivan Vasić

Član broj: 14756
Poruke: 631
*.air.my-its.net.

Jabber: ivasic@elitesecurity.org


Profil

icon Re: Kako namestiti KDE da svi programi izgledaju isto08.10.2005. u 17:56 - pre 225 meseci
Nisam sasvim siguran, ali čini mi se da sam na nekim forumima video da još neki ljudi imaju isti problem. Proguglaj malo možda pronadješ rešenje.

U medjuvremenu, pogledaj da li imaš ovaj fajl:

$KDEDIR/share/applnk/Settings/LookNFeel/kcmgtk.desktop

Ukoliko postoji startuj ga. Ako ga nema probaj da ga potražiš negde u $KDEDIR. To je taj ControlCenter modul. Moguće da samo nije izlistan u meniju...
 
Odgovor na temu

Leftist
Luka Stojanovic
Bg

Član broj: 21766
Poruke: 401
*.rcub.bg.ac.yu.

Jabber: slartibartfast@jabber.cc
Sajt: www.reggae.rs


+5 Profil

icon Re: Kako namestiti KDE da svi programi izgledaju isto08.10.2005. u 18:56 - pre 225 meseci
ja sam instalirao, i postoji control center modul, ali gtk programi izgledaju i dalje isto...
 
Odgovor na temu

Duke_Vladimir

Član broj: 20732
Poruke: 116
195.252.90.*



Profil

icon Re: Kako namestiti KDE da svi programi izgledaju isto08.10.2005. u 19:27 - pre 225 meseci
Postoji taj fajl, ali nece da se startuje, nece ni kada ukucam kcmshell kcmgtk
Jebiga, sta sada, kako se dodaju modul u Control Centar?
 
Odgovor na temu

Ivan Vasić

Član broj: 14756
Poruke: 631
*.air.my-its.net.

Jabber: ivasic@elitesecurity.org


Profil

icon Re: Kako namestiti KDE da svi programi izgledaju isto08.10.2005. u 20:04 - pre 225 meseci
Citat:
Leftist: ja sam instalirao, i postoji control center modul, ali gtk programi izgledaju i dalje isto...
Probaj neku drugu temu ("Use another theme" opcija), instaliraj neku temu za GKT2 (kod mene je Qt i prati izgled KDE) pa probaj.
Citat:
Duke_Vladimir: Postoji taj fajl, ali nece da se startuje, nece ni kada ukucam kcmshell kcmgtk
Jebiga, sta sada, kako se dodaju modul u Control Centar?
Nešto ti je loše podešeno sigurno. Probaj da pronadješ po netu sličan problem. Siguran sam da sam već negde video takav problem samo ne mogu da se setim gde...
 
Odgovor na temu

Duke_Vladimir

Član broj: 20732
Poruke: 116
195.252.90.*



Profil

icon Re: Kako namestiti KDE da svi programi izgledaju isto08.10.2005. u 21:46 - pre 225 meseci
Koliko god puta da skinem i ponovo instaliram gtk-qt-engine nikada nemam taj modul u control centru.

Ne mogu da instaliram ni sa neta, zato sto nece da se kompajlira....

nemam pojma sta da radim...

Jedno resenje je da ukinem taj engine i da stavim da gtk programe kontrolise gnome-control-center koji moram da startujem automatski sa kde-om.. ali sam procitao na netu da to stvara jos gomilu problema, osim toga sto onda dva puta podesavam sve...

Ja mislim da je problem sto taj engine pokupi neki default theme a ne ovo sto sam ja podesio...ali i dalje ne mogu da objasnim zasto nemam podesavanju u control centru

MOzda zato sto koristim i GNOME pa je on napravio svoj .gtkrc* fajlove...

ne znam
 
Odgovor na temu

anrxc

Član broj: 43899
Poruke: 452
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: sysphere.org


Profil

icon Re: Kako namestiti KDE da svi programi izgledaju isto08.10.2005. u 22:46 - pre 225 meseci
Citat:

Koliko god puta da skinem i ponovo instaliram gtk-qt-engine nikada nemam taj modul u control centru.

Ako je ispravno instalirano probaj pokrenut sa:
kcmshell kcmgtk
You need to install an RTFM interface.
 
Odgovor na temu

Duke_Vladimir

Član broj: 20732
Poruke: 116
195.252.90.*



Profil

icon Re: Kako namestiti KDE da svi programi izgledaju isto08.10.2005. u 22:59 - pre 225 meseci
Vec sam napisao... Ne moze da se pokrene ni tako...

Code:

vladimir@strangelove:~> kcmshell kcmgtk
kcmshell (kdelibs): WARNING: Could not find module 'kcmgtk'.
vladimir@strangelove:~>


Ocigledno nije dobro instalirano...
Evo sada sam ponovo izbrisao... Sve je isto, sa i bez gtk-qt-engine

Ne znam gde da nadjem rpm novije verzije ili sta da uradim da bi proradio kako treba...
Koji linux ili koju verziju suse-a koristite...
Ja koristim 9.3 i cini mi se da je to sjebano u ovoj verziji ili samo kod mene :(
sve u svemu, na googlu sam nasao gomilu istih postova sa istim problemom, vecina ljudi koja odgovara na postove nema taj problem, a predlazu i resenje bez tog engine-a ali ja hocu da meni proradio kao sto drugima radi, sigurno nije toliko tesko...
 
Odgovor na temu

Leftist
Luka Stojanovic
Bg

Član broj: 21766
Poruke: 401
*.drenik.net.

Jabber: slartibartfast@jabber.cc
Sajt: www.reggae.rs


+5 Profil

icon Re: Kako namestiti KDE da svi programi izgledaju isto08.10.2005. u 23:24 - pre 225 meseci
drndao ga drndao, pa proradio... a nije da ga nisam drndao i ranije...
 
Odgovor na temu

Duke_Vladimir

Član broj: 20732
Poruke: 116
195.252.90.*



Profil

icon Re: Kako namestiti KDE da svi programi izgledaju isto09.10.2005. u 00:54 - pre 225 meseci
Lepo sto si ga drndao, a mozes li da kazes sta si drndao i kako je proradilo...
 
Odgovor na temu

Duke_Vladimir

Član broj: 20732
Poruke: 116
195.252.90.*



Profil

icon Re: Kako namestiti KDE da svi programi izgledaju isto10.10.2005. u 18:11 - pre 225 meseci
Uspeo sam. Instalirao sam gtk-qt-engine paket sa Guru's RPM site.
Pojavila mi se ikonica u control centru, i sada sve radi kako treba, ali kada god promenim nesto moram da restartujem sistem da bi radilo.

Sada me nervira sto mi je dpi rezolucija 128 i fontovi 12 point izgledaju ogromno, moram da smanjujem sve na 6, 7 points. A sto vise smanjujem, svaki stepen je veca razlika tako da izmedju 6 i 7 points je ogromna. 7 mi je veliko, 6 ne mogu da procitam...

Firefox moze da se podesi da koristi svoj dpi, ali ne znam kako da podesim ceo KDE dpi rezoluciju.

 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Kako namestiti KDE da svi programi izgledaju isto

[ Pregleda: 3226 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.