Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

URS Compressor Bundle !

[es] :: Muzička produkcija :: URS Compressor Bundle !

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7114 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Illiron
Miloš Hadžić
Beograd

Član broj: 210
Poruke: 431
*.ptt.yu.



+1 Profil

icon URS Compressor Bundle !07.10.2005. u 16:01 - pre 225 meseci
\o/ \O/ \o/


Citat:
URS 1980 Classic Console Compressor Limiter ™

* High Res 48 bit Double Precision processing
* Compressor and separate "Brick Wall" Limiter
* Internal Side Chain with High and Low Pass Filtering

The URS 1980 Classic Console Compressor digitally recreates a popular 1980's British Console Buss Compressor.

The URS 1980 Classic Console Compressor features digital recreation of the IC input and voltage controlled gain reduction amplifier (VCA) characteristics.
Snappy and aggressive!

High Res 48 bit "Double Precision" processing
The URS Classic Console Compressors TDM versions feature Hi Resolution 48-bit TDM and 64-bit RTAS
"Double Precision" processing for increased clarity, headroom and unparalleled gain reduction. Hi Resolution "Double Precision" processing helps to avoid internal clipping in the Digital Domain.

Independent Compressor and Limiter sections
The Compressor and Limiter sections are totally independent of each other. Both feature separate variable Attack, Release and Threshold controls.

Built in Internal Side Chain Filtering
The Internal Side Chain High and Low Pass Filters fine tune how narrow or "Broad Band" the URS Classic Console Compressor will affect the program material. Both Filters completely overlap to dial in problem frequencies.

Listen Key
The Listen Key is after the Filters section. The Listen Key allows you to monitor the signal being sent to the Gain Reduction detection circuit.

Signal Flow explained
The URS Classic Console Compressors signal flow inserts the Gain Makeup control before the final Limiter. This is the secret to how hard you can hit the final "Brick Wall" Limiter. The URS Classic Console Compressors utilize Feed-back gain sensing. Feed-back gain sensing gives Compression and Limiting a servo type of control. See the detailed signal flow diagram below.

Classic Sound with Modern Features
The URS Classic Console Compressor adds other powerful modern features such as totally variable Compression Ratios, Attack and Release times.

Two Different Plug-ins
Two different URS 1980 Classic Console Compressor plug-ins are included in this bundle.

The 1980 version includes :
• Compressor/ Limiter / Side Chain version
• Compressor only version

The 1980 Compressor /Limiter / Side chain version has a modern "Brick Wall Limiter that was not found on the vintage unit. The 1980 Compressor /Limiter / Side chain version is also well suited for drum Sub groups, Aux sends (TDM versions) and highly recommended especially on the Mix Bus.

The 1980 Compressor only version is also 3x more DSP efficient. The 1980 Compressor Only version will act as a Limiter when the ratio is set at 10:1 and above.



Citat:
URS 1970 Classic Console Compressor Limiter ™

* High Res 48 bit Double Precision processing
* Compressor and separate "Brick Wall" Limiter
* Internal Side Chain with High and Low Pass Filtering

The URS 1970 Classic Console Compressor digitally recreates a popular 1970's British Console Buss Comprerssor Limiter.

The URS 1970’s Classic Console Compressor features digital recreation of transformer input and diode bridge gain reduction amplifier characterics.
Smooth and warm!

High Res 48 bit "Double Precision" processing
The URS Classic Console Compressors TDM versions feature Hi Resolution 48-bit TDM and 64-bit RTAS
"Double Precision" processing for increased clarity, headroom and unparalleled gain reduction. Hi Resolution "Double Precision" processing helps to avoid internal clipping in the Digital Domain.

Independent Compressor and Limiter sections
The Compressor and Limiter sections are totally independent of each other. Both feature separate variable Attack, Release and Threshold controls.

Built in Internal Side Chain Filtering
The Internal Side Chain High and Low Pass Filters fine tune how narrow or "Broad Band" the URS Classic Console Compressor will affect the program material. Both Filters completely overlap to dial in problem frequencies.

Listen Key
The Listen Key is after the Filters section. The Listen Key allows you to monitor the signal being sent to the Gain Reduction detection circuit.

Signal Flow explained
The URS Classic Console Compressors signal flow inserts the Gain Makeup control before the final Limiter. This is the secret to how hard you can hit the final "Brick Wall" Limiter. The URS Classic Console Compressors utilize Feed-back gain sensing. Feed-back gain sensing gives Compression and Limiting a servo type of control. See the detailed signal flow diagram below.

Classic Sound with Modern Features
The URS Classic Console Compressor adds other powerful modern features such as totally variable Compression Ratios, Attack and Release times.

Two Different Plug-ins
Two different URS 1970 Classic Console Compressor plug-ins are included in this bundle.

The 1970 version includes :
• Compressor/ Limiter / Side Chain version
• Compressor only version

The 1970 Compressor /Limiter / Side chain version has a "Brick Wall Limiter to smooth out the most difficult musical tracks. The 1970 Compressor /Limiter / Side chain version is well suited for Drum Sub Groups, Aux sends (TDM versions) and especially on the Mix Bus.

The 1970 Compressor only version is 3x more DSP efficient. The Compressor only version is very well suited on general instruments, such as vocals, guitars, bass and individual drums. The 1970 Compressor Only version will act as a Limiter when the ratio is set at 10:1 and above.


Ovo ce da ubija !
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.homechoice.co.uk.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: URS Compressor Bundle !07.10.2005. u 16:05 - pre 225 meseci
vrlo lepo :) jedva cekam da cujem zvuk.
 
Odgovor na temu

Ni ten ichi ryu

Član broj: 4489
Poruke: 2043
*.dsl.snfc21.pacbell.net.



+1 Profil

icon Re: URS Compressor Bundle !07.10.2005. u 16:47 - pre 225 meseci
i ja.. osim ako je ilok-ovan :(
FBzP
 
Odgovor na temu

Illiron
Miloš Hadžić
Beograd

Član broj: 210
Poruke: 431
*.ptt.yu.



+1 Profil

icon Re: URS Compressor Bundle !07.10.2005. u 16:56 - pre 225 meseci
Mislim da nece biti, mozda samo za TDM i ostale DSP sisteme... VST kad izadje mislim da nece biti iLokovan
 
Odgovor na temu

banditi
Mihajlo Ristic
US

Član broj: 51381
Poruke: 108
*.ptt.yu.

Sajt: www.site.com


Profil

icon Re: URS Compressor Bundle !07.10.2005. u 19:00 - pre 225 meseci
Kako da dodjem do tog kompresora? Help!
Hoce li neko da bude dobar pa da ga posalje ili uputi na neki site?
Hvala puno!

 
Odgovor na temu

Illiron
Miloš Hadžić
Beograd

Član broj: 210
Poruke: 431
*.ptt.yu.



+1 Profil

icon Re: URS Compressor Bundle !07.10.2005. u 19:28 - pre 225 meseci
Ovi plugini se placaju... www.ursplugins.com
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: URS Compressor Bundle !07.10.2005. u 19:51 - pre 225 meseci
Illiron, hvala.

Ovo je potencijalno najbolji izbor za one koji su VST orijentisani. Kada izlazi i koja je cena?

Waves, mrtvi ste...

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Ni ten ichi ryu

Član broj: 4489
Poruke: 2043
*.dsl.snfc21.pacbell.net.



+1 Profil

icon Re: URS Compressor Bundle !07.10.2005. u 20:31 - pre 225 meseci
mnogo bre skupo, pogotovo za home studios.. ako se već ide legalno (a treba da se ide legalno, dobro je to), mislim da je bolje (tj praktičnije) gledati uad ili poco..
FBzP
 
Odgovor na temu

Illiron
Miloš Hadžić
Beograd

Član broj: 210
Poruke: 431
*.ptt.yu.



+1 Profil

icon Re: URS Compressor Bundle !07.10.2005. u 23:14 - pre 225 meseci
Pa da, sledi vrlo zanimljivo poredjenje sa UAD kompresorima...
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.homechoice.co.uk.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: URS Compressor Bundle !08.10.2005. u 13:46 - pre 225 meseci
uzasno skupo. tesko moze da konkurise l2a2 i 1176 iz uad packa, koji mogu da se nabave za slicne pare, a dobijes i ceo dsp board.
 
Odgovor na temu

idekius_nis
Dejan Ilic

Član broj: 46342
Poruke: 35
213.244.208.*

Sajt: www.smestajristic.com


Profil

icon Re: URS Compressor Bundle !11.10.2005. u 05:22 - pre 225 meseci
Hmmm... UAD ima opake kompresore, ali moze da se desi da ga ovo stigne...
Ja koristim UAD Ultra Pack i bio sam skeptican kada sam instalirao i URS EQ paket.
Kada sam probao URS, bio sam odusevljen. Na svu srecu po moj novac ulozen u UAD-a :-), razliciti su... Onaj URS Fulltec nije uopste slican UAD-ovom Pultecu i ipak mi je i dalje Pulltec omiljeni EQ, ali tu su sada i Hydratone i URS koji su takodje odlicni.

Ako sudim po kvalitetu URS EQ-a, verovatno ce ovo da budu odlicni kompresori...

Sad, da je UAD zajbana sprava sa onim 1176LN, LA2A i Fairchild 670, stvarno jeste...

[Ovu poruku je menjao idekius_nis dana 11.10.2005. u 06:24 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: URS Compressor Bundle !11.10.2005. u 17:51 - pre 225 meseci
Idekiuse, sve hoću da te pitam:

Pre godinu i po dana sam radio sa UAD-1, u nekom studiju. Jeste to lepo radilo, imao sam i one "crne" i "bele" A'la Urei 1176 kompresore (DSP potrošnja?) i sve se nešto sećam da sam mogao max 3-4 crna da "kresnem" odjednom. Inače, belih je moglo i po desetak.
Jel ima neke razlike sem u DSP potrošnji? Mislim, kapiram da ima, ali kolika je?

Šta to imaš u tom pack-u?

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

idekius_nis
Dejan Ilic

Član broj: 46342
Poruke: 35
*.info-net.co.yu.

Sajt: www.smestajristic.com


Profil

icon Re: URS Compressor Bundle !11.10.2005. u 21:12 - pre 225 meseci
Pozdrav Ton_Majstore!

Pri radu na 44.1 kHz mozes istovremeno da otvoris 7 x 1176LN (stereo) (crni), a 15 x LA2A (stereo) (beli).

LA2A obicno forsiraju za glas, a ja za glas obicno koristim 1176LN, dok LA2A koristim za razlaganja na akusticnim gitarama, bass gitaru itd. 1176LN koristim takodje za dobos, nogu, za pralelnu kompresiju...

1176LN je nesto svetliji, brzi, dok mi LA2A zvuci mekse...
Vlada Negovanovic ima i UAD-ov 1176LN i pravi (hardverski) 1176LN. On kaze da je ovaj UAD-ov gotovo isti kao original... Ne bi me cudilo jer universal audio proizvodi i jedan i drugi...

Od UAD-ovih kompresora mi se svidja i Fairchild 670 i zaista bih voleo da mi se nekada uzivotu pruzi prilika da tu spravu cujem i u hardverskom obliku. Fairchild 670 jeste chudan, nesmes da preterujes sa njim, treba ga podesavati da komprimuje do max +1db, jer inace pocinje da "jede" traku, ali stos je sto on donosi mnogo lepu i svetlu boju koja ima "analogni schmek". Takodje on nikako ne bi smeo da ide na nogu, bass...

Stos sa paketima je sledeci:
Project pak ne donosi gotovo nista bitno, ali ne kosta puno...
Studio Pak je itekako skuplji, ali donosi neki optimum plug ins-a.
Ultra Pack donosi sve izuzev Boss CS-1 i Roland Dimension D chohorus.



Od UAD-ovih sprava mi se takodje svidja i Plate 140 (plate reverb, emulacija EMT 140 iz 1950 i neke), Pultec i Pultec Pro EQ, Precision EQ (mastering EQ)...

1176LN


LA2A


Fairchild 670


Plate 140


Precision EQ


Pultec


Pultec Pro


E sad... ima tu jedan mali zvrk. Univresal Audio dozvoljava upgrade DSP-a dodavanjem vise kartica, maximalno 4. Dakle, recimo kupis Ultra Pak, hoces jos DSP-a i zbog toga kupis jedan Project pak. Taj project pak ubacis u mashinu, registrujes je na svoj nalog na njihovom sajtu, skines kljuc i on ti ukljuci i na njoj sve plug inse iz Ultra Pack-a da bi ti imao duplo vise DSP snage. Stos je u tome sto oni neznaju da li ces ti to da koristis u jednoj ili u vise masina. Tako da je najlepse i najlakse da dva lika podele troskove, uzmu jedan Project i jedan Ultra pak i registruju ih na isti nalog. Dakle sve to ispadne dosta jeftinije...

Sto se ProTools-a tice, Universal Audio pravi TDM plug ins-e, ali ne pravi RTAS. Za RTAS pravi VST-RTAS adapter, tako da plugovi rade i u PT.
Dakle za Digi 002 i sl. je kupavina kartice obavezna, dok oni koji imaju mogucnost da vuku TDM mogu da kupe samo plugove, koji doduse nisu ni malo jeftini...

******************************************************************
Ahaaaa... lagani edit...

Sto se tice DSP potrosnje ti si izgleda mislio na 1176LN (crni) i 1176SE (beli)

Naravno da postoji razlika... 1176SE je nesto kao light verzija 1176LN i on ide cak i uz project pak...

Za razliku od 1176LN kojih mozes da otvoris 7 X stereo, 1176SE mozes da otvoris 20 X stereo... Naravno, razlika u zvuku postoji...

E sad... sto se tice DSP potrosnje... Opaka je ova fora u Cubaseu SX 3... Mislim na ono freeziranje... Tovari Misko do mile volje i freeziraj :-)

[Ovu poruku je menjao idekius_nis dana 11.10.2005. u 22:22 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.ppp-bg.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: URS Compressor Bundle !12.10.2005. u 21:25 - pre 225 meseci
Ja imam u Digidesign "Factory bundle" onu emulaciju Urei-ja 1176 od Bomb Factory. Nije loše, ali ih ne koristim jer imam SONY. Imao sam prilike u starom studiju da radim sa pravim "Đurom", i on jeste možda i najbolji kompresor koji sam ikada čuo, ali nije valjao za sve prilike, a tamo su ga turali svuda, samo ne u dupe... da izvinete...

Inače, hvala na iscrpnom postu. Naravno, mislio sam na SE...

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Illiron
Miloš Hadžić
Beograd

Član broj: 210
Poruke: 431
*.ptt.yu.



+1 Profil

icon Re: URS Compressor Bundle !12.10.2005. u 21:50 - pre 225 meseci
Kakav je Plate 140 ? Jel se poredi i kako sa impulsima ?
 
Odgovor na temu

idekius_nis
Dejan Ilic

Član broj: 46342
Poruke: 35
*.info-net.co.yu.

Sajt: www.smestajristic.com


Profil

icon Re: URS Compressor Bundle !13.10.2005. u 01:59 - pre 225 meseci
Plate 140 je odlican. I impulsi su jako dobri naravno, sad, kontaj ovo kao moje licno misljenje... nisam ja jedan od onih koji znaju sve, a nazalost jos manje jedan od onih koji neznaju sve, ali cije misljenje se moze smatrati merodavnim. Dakle, kazem ti ono kako ja cujem i to uz maksimalni uticaj mog licnog ukusa.

Plate 140 je plate i ako ti treba neki deep reverb, ne moze da zavrsi posao, ako ti treba plate, tu je jako dobar. Sad, UAD je po meni prvenstveno sprava za kompresiju, a sto se tice reverba, mnogo mi se vise svidja TC Powercore. Ako biram izmedju plate impulsa i Plate 140, uvek Plate 140. Opet, ako biram izmedju impulsa i hardwerske sprave tu stvari stoje ovako:

-Do PCM 91, uvek impuls. PCM 91 pa nagore - hardware...

Sad, ja nemam ni PCM 91, a kamoli L-480 ili 960 pa za reverbe koristim impulse, UAD dreamverb, Pulsarov MasterVerb, a kada hocu plate reveverb - Plate 140. Cuo sam da je TimeWorks Plate 100 za Pulsara jos bolji, ali njega jos uvek nemam...

Opet, moram da ponovim da je ovo moj licni trip, mozda neko misli drugacije, a forumi su tu da razmenimo iskustva...
 
Odgovor na temu

Illiron
Miloš Hadžić
Beograd

Član broj: 210
Poruke: 431
*.ptt.yu.



+1 Profil

icon Re: URS Compressor Bundle !13.10.2005. u 09:36 - pre 225 meseci
Hvala na objasnjenju.

Uzgred SSL je izdao kompresor koji je besplatan ali je samo za OS X

http://www.solid-state-logic.com/resources/lmc1plugin.html
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: URS Compressor Bundle !14.10.2005. u 08:37 - pre 225 meseci
idekiuse, ovo je totalni offtopic, ali:

Citat:
-Do PCM 91, uvek impuls. PCM 91 pa nagore - hardware...


Ja bih sada najviše voleo da imam Lexicon PCM 70 MkII, i NIKAKAV drugi. Manite se impulsa. To nema onu MASU kao original. "Konvulzije" su ipak klasu ispod hardvera.

U zadnje vreme sam čuo jedino SONY Reverb software koji je u rangu hardvera. Nažalost, nemam ga još uvek.

Pozdrav!

Aj se vrnemo na URS?
 
Odgovor na temu

Ni ten ichi ryu

Član broj: 4489
Poruke: 2043
*.dsl.snfc21.pacbell.net.



+1 Profil

icon Re: URS Compressor Bundle !14.10.2005. u 20:44 - pre 225 meseci
nemoj tako, majstore, jesi li nekad cuo altiverb?
FBzP
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: URS Compressor Bundle !14.10.2005. u 21:11 - pre 225 meseci
Hmmm, Ni ten... jesam, još pre 3 godine baš na Mac-u, i nisam se nimalo oduševio.

Ebi ga, zaista mislim da hardver RULES! Za sitnuriju ima nade, ali kroz sito se prosejava....

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

[es] :: Muzička produkcija :: URS Compressor Bundle !

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7114 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.