Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Gasi mi se komp!

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Gasi mi se komp!

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 14113 | Odgovora: 53 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

abush19
Beograd

Član broj: 18808
Poruke: 25
*.eunet.yu.



Profil

icon Gasi mi se komp!06.10.2005. u 18:20 - pre 224 meseci
U poslednje vreme imam problem. Gasi mi se komp. Dva puta zaredom se to dogodilo dok je radio program Windows movie maker
sa 3 pozamašna video klipa. Još nekoliko puta se desilo kada je u isto vreme bio ukljucen Winamp istovremeno sa nekim drugim
programima: nekoliko puta sam bila online, pa je bio ukljucen IE, Outlook Express, AVP monitor; jednom je radio istovremeno
sa nekom igricom koja radi u DOSu. Inace, kada se ugasi, i dalje svetli lampica koja radi kada i komp radi, ali se ne cuje
ništa, znaci DEAD. Onda moram da držim power nekoliko trenutaka, lampica se iskljuci, i tek onda mogu da ukljucim komp.
Operativni sistem je Windows XP, service pack 2.
Ima li neko ideju?
Jel mi crkla ploca?
Evo moje konfiguracije:

Ploca: Asus A7V8X-X
Procesor: AMD Athlon 2000+
Graficka: Nvidia Geforce FX 5200
256 MB RAM
Modem: Agere
TV karta: Leadtec Winfast TV2000

Hvala unapred.
Ivana
 
Odgovor na temu

Mijat
Marko Mijatovic
Direktor, Automatic House doo
Beograd - Ćuprija

Član broj: 6478
Poruke: 153
*.etf.bg.ac.yu.

Sajt: www.automatic-house.rs


Profil

icon Re: Gasi mi se komp!06.10.2005. u 18:57 - pre 224 meseci
He, mnogo je mogucnosti...
Tvoja ploca se inace nije pokazala kao dobra (osim sto je jeftina). Inace probaj da izvadis TV karticu! Ja sam imao problem sa njom.
Poz Mijat!
www.automatic-house.rs
Metaphysically wrinkle-free?!
 
Odgovor na temu

zerocool_amx
Vladimir Mladenovic
Obrenovac

Član broj: 60801
Poruke: 304
*.networks.co.yu.

Sajt: www.benchmark.co.yu


Profil

icon Re: Gasi mi se komp!06.10.2005. u 19:06 - pre 224 meseci
Testiraj prvo komponente, tako ces najlakse utvrditi sta je u pitanju, mada sumnjam da je procesor u pitanju.

http://www.elitesecurity.org/tema/47316
vladimir mladenovic
 
Odgovor na temu

GROMOVNIK
Sm. Palanka

Član broj: 20011
Poruke: 10
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Gasi mi se komp!06.10.2005. u 21:56 - pre 224 meseci
Citat:
Mijat: He, mnogo je mogucnosti...
Tvoja ploca se inace nije pokazala kao dobra (osim sto je jeftina).
Poz Mijat!


Ne mora da znaci, ploca jeste jeftina ali daleko od toga da je djubre, imam je i govorim iz licnog iskustva, 2 godine maltretiranja do sada ni jedanput nije pokazala ne trenutak nestabilnosti. Jeste low-cost ploca ali radi i zavrsava posao.

Citat:
abush19: Gasi mi se komp. Hvala unapred.
Ivana


Testiraj komponente na drugim masinam, mada mi ovo smrdi na plocu, ili na format c:.
 
Odgovor na temu

Stole_sto_ljubi_zene_gole
Milan Stosic
dipl. ing.
Kragujevac

Član broj: 57952
Poruke: 298
*.kg.sbb.co.yu.

Sajt: www.kragujevac.co.yu


+1 Profil

icon Re: Gasi mi se komp!07.10.2005. u 00:00 - pre 224 meseci
Hmmmm... nisi napisao koja je memorija.. nece ploca da zeza bez razloga ali zato memorija je vrlo osetljiva pogotovu ako je neka losija tipa NCP... meni su dzigericu pojela dva NCP modula po 256 mb dok nisam provalio da oni zezaju (isto se resetovao komp cesto i bez razloga) i zamenio ih za Kingston... od tad racunar radi ko sat.. Pozz
Nemojte ljudi na silu... uzmite veci cekic..
 
Odgovor na temu

nikolac
voodoons
Novi Sad

Član broj: 24374
Poruke: 280
*.ftn.ns.ac.yu.

Sajt: www.pcaxe.com


Profil

icon Re: Gasi mi se komp!07.10.2005. u 03:40 - pre 224 meseci
definitivno TV kartica pravi problem. Ja ima Expert varijantu i odkada sam je ubacio, racunar mi pravi probleme prilikom gasenja, npr. ja mu kazem turn off on se restartuje, kada treba da ode u Stand By (S3), ugasi se sve sem napajanja i nema drugog leka nego da iskopcam napajanje ili da ga resetujem na dugme pa ugasim. A par puta mi se ugasio dok sam gledao TV, ali se redovno odjavio iz Windowsa, nije ga nasilno ugasio. Naravno, dok nisam kupio i stavio TV karticu, nijednom, ali nijednom nisam imao slican problem......
Nisam nasao nacin da ga resim....
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.static.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Gasi mi se komp!07.10.2005. u 10:10 - pre 224 meseci
POzdrav,

aha, dakle sada smo sreli jednu super pouzdanu dijagnostiku: kod mene ne valja TV kartica, definitivno je to isto i kod tebe.....Sta sve necu procitati ovde.....

Pa hajde malo da se odvojimo od tih pausalnih ocena i da probamo malo ozbiljno da diskutujemo a u pojedinim slucajevima i da preskocimo nabijanje broja poruka ako nemamo sta da kazemo a ne ovako. Neverovatno mi je zaista kako se sikuju izrazi tipa definitivno, sigurno, ma 100% itd. Ovde l;judi koji se svakodnevno srtecu makar sa jednim drugacijim problemom nego prethodnim, dakle ili servisiraju ili rade u racunarskoj firmi ili su im cak i vlasnici navode razne solucije i probleme kao moguce, te savetuju veoma oprezno ali oni koji su videli ili cak i samo culi za jedan problem odmah stavljaju oznaku 'definitivno' na svoje navode.....

Prvo me zanima zasto radis toliko stvari odjednom, movie maker iako je prilicno neozbiljno programsko resenje za izradu/obradu videa cini sve da maksimalno optereti sam procesor a dok se vrsi postavka i memoriju. Ti i tada zahtevas od njega da pusta muziku, te da surfuje i sta li vec, trebas znati da prvenstveno masine pravljene za izradu/obradu videa bivaju predvidjene da samo to rade i nista vise za to vreme a kamoli masine sklapane prema nekim vlastitim zeljama, finansijskim mogucnostima ili kojekakvim sumnjivim savetima, oglasima i sta vec. Dakle, nije uopste uputno sve te stvari raditi odjednom na samoj masini. Nadalje, pokusaj kako je vec savetovano da izvadis tu osumnjicenu TV karticu, imas u Top temi programe kojima mozes da dijagnostikujes dobar deo samog HW-a ali ono na sta ja najvise sumnjam jeste virus. Proveri najpre racunar na takve stvari iako bih ja mozda i odmah posle toga napravio i formatiranje diska i na svezoj instalaciji izmaltretirao racunar u Movie makeru jer ako sam dobro razumeo, to je program u kome se desavaju problemi. Ukoliko takvu probu prodje, onda smo sigurni da je bilo do Win-a, ukoliko se i tada "zagrcne", onda idemo dalje na detekciju HW-skog kvara.
 
Odgovor na temu

abush19
Beograd

Član broj: 18808
Poruke: 25
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Gasi mi se komp!09.10.2005. u 19:21 - pre 224 meseci
E, hvala svima na pomoći, ali ne znam koliko ste na tragu problema...
Ovu konfiguraciju imam već 2,5 godine i uglavnom nisam imala problema do sad. Glupi Movie maker sam bukvalno samo tada uključila da rešim problemčić, a mrzelo me da jurim neki ozbiljniji program. Moj je utisak da problem pravi winamp u kombinaciji sa online režimom (?) ili možda antivirusnim AVP. Bukvalno ne smem da uključim muziku dok sam na netu. Probala sam da instaliram nove drajvere za zvučnu, ali se ništa nije promenilo. Ponekad se pojavi plavi ekran (dumping memory...), a nekad se onako isključi bez veze. Ja sam inače, kupila UPS da bih zaštitila komp od padova napona i nestanka struje, a ovako me dribla bez veze.
Ništa, mislim da mu ne gine formatiranje i ponovo instaliranje Windowsa. Samo da pokupujem neke diskove za backup.
Hvala svima još jednom i pišite ako imate još neku idejicu....
Ivana
 
Odgovor na temu

abush19
Beograd

Član broj: 18808
Poruke: 25
195.252.74.*



Profil

icon Re: Gasi mi se komp!15.07.2006. u 17:42 - pre 215 meseci
Setila sam se skoro ovog starog posta jer je počelo isto da mi se dešava, pa da osvežim temu...
Ne mogu da se setim kako sam tada rešila problem.......

Komp mi se gasi, tj. isključuje. Ali ne skroz. Isključi se on, ne zuji ništa iznutra, monitor na stand-by, ali ono power svetlo i dalje sija. Onda moram da držim power dugme (prekidač) jedno 5 sekundi, svetlo se ugasi i tek onda ponovo mogu da uključim komp. Onda, naravno, krene scandisk koji btw ne može da se prekine pritiskom na ANY KEY.

Ovo se najčešće dešava kada radim nešto u Paint shopu, zatim dešavalo se kada sam pokušala da instaliram novi Windows (a u procesu te instalacije sam htela da formatiram ovu particiju), nekada se desi samo od sebe. Temperatura procesora ne prelazi 40 stepeni (proveravala u BIOSU). Čini mi se da se češće dešava kada radi neki multimedijalni program, nešto što koristi directx, ali ne mora da znači. Bazajući po windows-ovom troubleshooteru, nalećem često na predloge u vezi sa cache-om, ali ja ne znam šta je to i čemu služi, reko' da pomenem, možda će neko znati.
Ah, da. Može biti da je virus, ali meni se UVEK pri skeniranju Kasperskim kompjuter- ISKLJUČI, tako da...

Simptomatično je što ponekad scandisk nađe puno grešaka, pa kad se digne Windows, nisam ulogovana ni na jedan sajt gde mi inače stoji da stalno budem (kao npr. ovde), niti na MSN Messenger, a history imam samo današnju.
Poslednji razvoj događaja je da su mi nestali svi moji smajlići u Messengeru. Ostali samo oni default i to su lepo "pinned" samo 2-3 kako sam ja ostavila, samo moji fale...
Jel to crkava hard?

Konfiguracija: AMD Athlon 2000+, MB Asus A7V8X-X, 520mb RAM, Grafička Asus Geforce FX5200, Modem Intel, TV karta Leadtec Winfast tv, DVD rezač Pioneer 108d, set bežična tastatura i miš A4tech Office- valjda je to-to.....
Help!
 
Odgovor na temu

deksi10
Kragujevac

Član broj: 86427
Poruke: 280
*.pat-pool.kg.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Gasi mi se komp!15.07.2006. u 21:18 - pre 215 meseci
Hm.... Po svemu ovome sto si ti napisala, ja da imam isti problem prvo bih poceo od reinstalacije sistema.
Kazes da ti se komp UVEK iskljuci dok skeniras sa Kasperskim!? Dakle, onda, prvo sveza instalacija Windowsa, pa
instaliraj Kasperski i pusti da skenira.
 
Odgovor na temu

abush19
Beograd

Član broj: 18808
Poruke: 25
195.252.74.*



Profil

icon Re: Gasi mi se komp!15.07.2006. u 21:40 - pre 215 meseci
E, ali problem je u tome što se gasi pri instalaciji Windowsa! Da izludim, nikako da je završi. Onda sam ubacila neki image koji sam napravila ranije sa Norton ghostom, ali tripujem da je to neki "loš" Windows, pa se problem nastavio. Prosto se ne usuđujem da formatiram particiju, pa da krenem sa ponovnom instalacijom. Ako nastavi da se gasi za vreme setup-a, šta ću onda?
 
Odgovor na temu

buljko
Ljubisa Spasic
Kladovo

Član broj: 77384
Poruke: 4624
62.108.124.*



+5 Profil

icon Re: Gasi mi se komp!15.07.2006. u 23:11 - pre 215 meseci
Ako imas mogucnosti onda provera ovim redom... napajanje, memorija, temperature, HDD, procesor... nesto ce se sigurno pokazati! Prvo napajanje.
 
Odgovor na temu

Miso Kovacevic
Shomac ExYU Team
Banja Luka R.S.

Član broj: 92420
Poruke: 1577
*.teol.net.

Sajt: www.exyuteam.org


+9 Profil

icon Re: Gasi mi se komp!16.07.2006. u 11:19 - pre 215 meseci
Nadji neki program za test memorije i prvo nju istestiraj.
Nekada sam bio ljudsko bice... a onda sam dobio modem.

Moja masina:
Phenom II X4 B50 @ 3.7GHz AC Freezer 64 Pro
GA MA790X UD4
MSI 9600GT OC Edition
KingMax 2x1GB DDRII 800Mhz + OCZ 2x1GB 800MHz
2x WD Caviar SATA II 250GB RAID 0
WD10 EARS 1TB
DVD-RW PIONEER DVR-112D
Creative X-Fi XtremeMusic
SkyStar 2.6D; DVB Viewer V4.5.0
 
Odgovor na temu

CooLa
Sibin Grašić
SysAdmin
Beograd

Član broj: 57939
Poruke: 698
*.dialup.neobee.net.

Sajt: etfovac.com


+4 Profil

icon Re: Gasi mi se komp!16.07.2006. u 13:20 - pre 215 meseci
Evo odmah cu ti reci shta je 99%.

NAPON

Promeni utikach... Ako se ponovo deshava, nabavi UPS ili stabilizator napona...
Pitaj decka zasto ga zovu Gojko Sisa
 
Odgovor na temu

abush19
Beograd

Član broj: 18808
Poruke: 25
195.252.74.*



Profil

icon Re: Gasi mi se komp!16.07.2006. u 14:07 - pre 215 meseci
................ imam UPS................
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: Gasi mi se komp!16.07.2006. u 16:36 - pre 215 meseci
eto, sad za onih 1% kreni dalje redom kako je vec navedeno od buljka ili potrazi servis.

 
Odgovor na temu

abush19
Beograd

Član broj: 18808
Poruke: 25
195.252.74.*



Profil

icon Re: Gasi mi se komp!16.07.2006. u 20:18 - pre 215 meseci
Da li ima iko da misli da je softverski problem? Simptomatično mi je što je počelo da se dešava baš za vreme instalacije windowsa. Obavezno se desi kad skeniram Kasperskim, kad radim koješta u Paint shopu, ubacila sam neki system mechanic, ali i on jadnik ništa ne može da pregleda, a da se komp ne ugasi. Inače radi......
 
Odgovor na temu

Miso Kovacevic
Shomac ExYU Team
Banja Luka R.S.

Član broj: 92420
Poruke: 1577
*.net
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.exyuteam.org


+9 Profil

icon Re: Gasi mi se komp!16.07.2006. u 22:19 - pre 215 meseci
>
>
Ja jos nisam cuo da se nekome gasi komp zbog softverkog problema. Kad si
radila instalaciju vindowsa jesi li formatirala hdd? Mozda ti je hard u
bad sektorima mada sumnjam da bi se zbog toga gasio komp. Probaj da
formatiras hard bez Quick format.
Nekada sam bio ljudsko bice... a onda sam dobio modem.

Moja masina:
Phenom II X4 B50 @ 3.7GHz AC Freezer 64 Pro
GA MA790X UD4
MSI 9600GT OC Edition
KingMax 2x1GB DDRII 800Mhz + OCZ 2x1GB 800MHz
2x WD Caviar SATA II 250GB RAID 0
WD10 EARS 1TB
DVD-RW PIONEER DVR-112D
Creative X-Fi XtremeMusic
SkyStar 2.6D; DVB Viewer V4.5.0
 
Odgovor na temu

buljko
Ljubisa Spasic
Kladovo

Član broj: 77384
Poruke: 4624
212.200.139.*



+5 Profil

icon Re: Gasi mi se komp!16.07.2006. u 23:48 - pre 215 meseci
Niko ne kaze da je softverski problem ali, pri reinstalaciji sistema je mnogo resursa u pogonu (CD, HDD, proc) pod punim opterecenjem i tada je velika verovatnoca da zbog preslabog napajanja dodje do restarta! Jos jednom, preporucujem proveru navedenim redom!
 
Odgovor na temu

BastardX

Član broj: 58381
Poruke: 328
*.madnet.co.yu.



Profil

icon Re: Gasi mi se komp!17.07.2006. u 03:10 - pre 215 meseci
Mozda gori procesor
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Gasi mi se komp!

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 14113 | Odgovora: 53 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.