Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Instalacija OS-a (WinXp) - Nesto je crklo!

[es] :: Windows desktop :: Instalacija OS-a (WinXp) - Nesto je crklo!

[ Pregleda: 2544 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

fLuXx
Luka Borkovic
Student
Pančevo

Član broj: 21183
Poruke: 363
*.3dnet.co.yu.

Jabber: fluxx@elitesecurity.org


+2 Profil

icon Instalacija OS-a (WinXp) - Nesto je crklo!03.10.2005. u 16:21 - pre 225 meseci
Drug koji zivi blizu mene je preneo komp kod mene da preko mreze prenesemo fajlove sa njegovog harda (posto nema rezac). Posto nismo imali Butabilan CD XP-a, nego neki koji se mora instalirati iz windowsa, resili smo da prebacimo hard iz njegovog kompa u moj, da ga iz windowsa formatiramo. Moj komp ga je lepo prepoznao, a jos lepse formatirao. Kod mene sam takodje pokrenuo i instalaciju Windowsa XP i naredio joj da Win instalira na D: (drugov hard). Instalacija je lepo prosla, nakon cega sam imao i multiboot (Na c: WinXp i na d: jos jedan WinXp). I jedan i drugi su mi radili na mom kompu. Prebacio sam njegov hard njemu nazad u komp. Nije se butovao. Naravno, shvatio sam da ni ne moze jer je instalacija windowsa upisala bootloader na moju c: particiju. Posto nisam imao drugi cd resio sam da instaliram linux. Linux instalacija mi je blokirala neposredno pre kopiranja fajlova. Ovo je bio Mandrake 10.2. Zatim sam probao sa Mandrake 10.1, i desila se ista stvar. Zatim sam nabavio i butabilnu verziju Win Xp-a, i zapoceo instalaciju, medjutim ona zablokira ili kada ispise da ima 33 min do kraja ili 27 min do kraja. Probao sam 10 puta i svaki put zakoci, i nista se ne desava pa moram da restartujem. Ne znam sta je u pitanju! Sumnjam na Hard disk (Western Digital 40GB), jer je ranije imao nesto malo bad sectora, ali mozda manje od 1MB. Doduse, mozda je i ploca, jer mi se par puta desilo da nece da butuje ni sa flopija, nego tek posle 2-3 pokusaja. MOLIM VAS, POMAGAJTE!!!
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Instalacija OS-a (WinXp) - Nesto je crklo!03.10.2005. u 16:58 - pre 225 meseci
Jesi li formatirao HDD kad si pokusao da instaliras sa tog boot-abilnog CD-a? Ako jesi, onda je najverovatnije harware.
 
Odgovor na temu

fLuXx
Luka Borkovic
Student
Pančevo

Član broj: 21183
Poruke: 363
*.com
Via: [es] mailing liste

Jabber: fluxx@elitesecurity.org


+2 Profil

icon Re: Instalacija OS-a (WinXp) - Nesto je crklo!03.10.2005. u 17:20 - pre 225 meseci
Formatirao sam bar do sada jedno 10 puta, a da je hardware, to sam
skoro siguran, ali sta od hardwarea?
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Instalacija OS-a (WinXp) - Nesto je crklo!03.10.2005. u 17:39 - pre 225 meseci
Ne bih znao. HDD, RAM,... imas na nekom od harware foruma topovanu neku temu sa analizom harware-a.
 
Odgovor na temu

VRKY

Član broj: 21087
Poruke: 4690
*.adsl.net.t-com.hr.



+8 Profil

icon Re: Instalacija OS-a (WinXp) - Nesto je crklo!03.10.2005. u 17:39 - pre 225 meseci
Testiraj komponente pojedinačno: http://www.elitesecurity.org/tema/47316 al sve mi nekako zvuči na HDD ili memoriju ali nisam siguran.
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.yubc.net.



+3779 Profil

icon Re: Instalacija OS-a (WinXp) - Nesto je crklo!03.10.2005. u 22:38 - pre 225 meseci
Citat:
Posto nismo imali Butabilan CD XP-a, nego neki koji se mora instalirati iz windowsa, resili smo da prebacimo hard iz njegovog kompa u moj....

...kod mene sam takodje pokrenuo i instalaciju Windowsa XP i naredio joj da Win instalira na D: (drugov hard).


Ovde si prvo pogresio. Mogao si da prebacis drugov hard da ga formatiras a ne i da instaliras Windows XP na tvom kompu osim ako ploca nije identicnog chipseta. Nije fleksibilan kao Linux i Windows 9X. Takvi su uostalom i svi OS-evi bazirani na NT tehnologiji.

Ako si znao da je nesto od HW-a neispravno (HDD bad sectori, FDD problemi) budjavo onda je mozda i normalno da se masina tako ponasa pri instalaciji bilo kog OS-a.

Da li si siguran da je taj WD otisao. Probaj da uradis upisivanje nula na prvih valjda 64 sektora (quick opcija iz WD Lifeguard Tools-a) da unistis sve informacije o partcijama (i Win i Linux). Posle toga proverida li ima bad sectora.

Ako se i posle pokaze da ima bad sectora ja bih uzeo neki provereno dobar HDD na koji bih probao sa CD-a da instaliram Windows XP, posle ako ne bi uspelo bih proverio RAM i sam opticki uredjaj u kojem je instalacioni CD obitavao tokom instalcije. Taj komp tvog druga mi po onome sto pricas lici na neku izdrndani koji je vec zreo za zamenu. Mozda ga samo treba malo generalno ocistiti :)

Sto se tice FDD-a moze da bude do samogFDD-a, do Data kabla, do ploce...

Uglavnom treba sve lepo testirati i biti strpljiv.

 
Odgovor na temu

fLuXx
Luka Borkovic
Student
Pančevo

Član broj: 21183
Poruke: 363
*.3dnet.co.yu.

Jabber: fluxx@elitesecurity.org


+2 Profil

icon Re: Instalacija OS-a (WinXp) - Nesto je crklo!04.10.2005. u 15:09 - pre 225 meseci
Skinuo sam Hiren's Boot CD! Odmah sam ga narezao, i, posto je hard disk WD, startovao sam WD Data Lifeguard Diagnostics. Test je pokazao da je sa hardom sve OK!(?). Postoje dva testa: Quick i Full, i oba su mi pokazala "NO ERRORS FOUND". To je sve! Nije cak ni prikazao da li ima bad sectore ili ne, a posto nije valjda znaci da ih nema. Sada sam zavrsio 'nulovanje' harda pa cu da testiram i ostale komponente. Sve radim preko Hiren's Boot CD-a i mogu da kazem da sam se odusevio! Definitivno korisna alatka. Ko hoce da ga downloaduje, neka ga skida preko nekog P2P ili Torrent programa, jer direktan link nece naci.
 
Odgovor na temu

fLuXx
Luka Borkovic
Student
Pančevo

Član broj: 21183
Poruke: 363
*.3dnet.co.yu.

Jabber: fluxx@elitesecurity.org


+2 Profil

icon Re: Instalacija OS-a (WinXp) - Nesto je crklo!04.10.2005. u 15:37 - pre 225 meseci
I, test je pokazao da je crk'o RAM! Od kada je poceo da testira za 10 sec je prijavio da ne valja RAM! To objasnjava mnoge stvari kao sto su butoavnje i zakucavanje instalacije.
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.yubc.net.



+3779 Profil

icon Re: Instalacija OS-a (WinXp) - Nesto je crklo!04.10.2005. u 20:54 - pre 225 meseci
Tacno sam znao da HDD nije problem a najvise sam sumnjao na RAM
 
Odgovor na temu

fLuXx
Luka Borkovic
Student
Pančevo

Član broj: 21183
Poruke: 363
*.com
Via: [es] mailing liste

Jabber: fluxx@elitesecurity.org


+2 Profil

icon Re: Instalacija OS-a (WinXp) - Nesto je crklo!05.10.2005. u 14:12 - pre 225 meseci
Inace, juce mi se drug iznervirao i sve povadio sa ploce, pa je sve
vratio, i uspeli smo da instaliramo windows, mada je ram i dalje u
autu, ali sve makar deluje normalno.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Instalacija OS-a (WinXp) - Nesto je crklo!

[ Pregleda: 2544 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.