Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako maskirate email link od email botova ?

[es] :: E-mail :: Anti-spam :: Kako maskirate email link od email botova ?

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 14573 | Odgovora: 48 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

IcyImpact

Član broj: 64366
Poruke: 939
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Kako maskirate email link od email botova ?18.12.2005. u 18:03 - pre 223 meseci
Kao što rekoh, pregazilo ga vrijeme, a ono sve brže prolazi.
Knowledge is power.
 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
*.bitsyu.net.



+16 Profil

icon Re: Kako maskirate email link od email botova ?19.12.2005. u 02:49 - pre 223 meseci
I dalje mi nisi odgovorio na pitanje/konstataciju !?

Ali dobro...
 
Odgovor na temu

IcyImpact

Član broj: 64366
Poruke: 939
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Kako maskirate email link od email botova ?19.12.2005. u 09:22 - pre 223 meseci
Citat:
Ti si za 45 minuta prikupio 3500 adresa?

Da, za oko 45 minuta sam prikupio oko 3500 e-mail adresa. Ajde mi objasni što tu nije jasno?
Citat:
Ma daaa...

Daaa...




Knowledge is power.
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Kako maskirate email link od email botova ?19.12.2005. u 12:11 - pre 223 meseci
Citat:
IcyImpact: Kao što rekoh, pregazilo ga vrijeme, a ono sve brže prolazi.

Jel mozes da ovo objasnis?
 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
*.bitsyu.net.



+16 Profil

icon Re: Kako maskirate email link od email botova ?19.12.2005. u 12:44 - pre 223 meseci
Citat:
IcyImpact: Da, za oko 45 minuta sam prikupio oko 3500 e-mail adresa. Ajde mi objasni što tu nije jasno


Metoda kojim si prikupljao mej adrese, jer je ne moguće na svakih 77 sekudni prikupljati svaki novi mejl, a pošto si ti rekao da nisi skidao nikakve liste sa stotinama mejl adresa nego svaku posebno, hteo bih da čujem na koji način si to uradio!? Ako si uradio uopšte!
 
Odgovor na temu

IcyImpact

Član broj: 64366
Poruke: 939
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Kako maskirate email link od email botova ?19.12.2005. u 19:36 - pre 223 meseci
Citat:
Citat:
IcyImpact:Kao što rekoh, pregazilo ga vrijeme, a ono sve brže prolazi.


Jel mozes da ovo objasnis?


Naravno. Prije koju godinu problema spama nije bio toliko izražen i nije mu se pridavala (pre)velika pozornost. Kada se uvidjelo da se spammeri služe pretraživačima za masovno prikupljanje e-mail adresa - došlo je do reakcije. To "tvoje" doba je pregazilo vrijeme - novo vrijeme poznaje bolju zaštitu od problema zvanog - spam. A što se tiče brzine prolaska vremena, neki ljudi se ne snalaze oko toga baš najbolje ili nisu potpuno svjesni da je tempo sve brži (pa i prolaska vremena) - pa ih treba upozoriti na to. Da ne dođe do jedne reakcije od strane Gorana, stavljam , da se zna da je sve .

Citat:
Metoda kojim si prikupljao mej adrese,...


Pa, zove se "ručno skupljanje e-mail adresa".

Citat:
...jer je ne moguće na svakih 77 sekudni prikupljati svaki novi mejl, a pošto si ti rekao da nisi skidao nikakve liste sa stotinama mejl adresa nego svaku posebno, hteo bih da čujem na koji način si to uradio!?


Nigdje nisam rekao da nisam skidao nikakve liste tj. nigdje nisam rekao da ih nisam koristio u prikupljanju. Vjerojatno misliš na sljedeće:

Citat:
Još jedan od problema. Ali stravičan je podatak, da se za manje od sat vremena sa webu može pokupiti nekoliko tisuća e-mail adresa. Sve to preko copy-paste funkcija, bez pomoći dodatnih specijaliziranih alata. Kad se to radi ručno, većina metoda pada u vodu. Istina, to uspori i oteža proces skupljanja adresa, ali koliko vremena treba da se prepiše neka e-mail adresa. Da bi si sam to dokazao, u 45 minuta sam sakupio oko 3500 tisuće e-mail adresa, 99.9% njih je bilo bez ikakve zaštite. One koje su bile zaštićene, opet su se našle u listi. Sad bi se ta lista mogla prodati nekom spammeru (dobro, realnost je da se prodaju liste sa nekoliko (stotina!) milijuna e-mail adresa, ali...) i dotična e-mail adresa bi dobivala spam iako su poduzete mjere za zaštitu. S vremenom bi na adresu stizalo sve više spama - znate gdje će to onda udariti.


Pritom...

Citat:
Još jedan od problema. Ali stravičan je podatak, da se za manje od sat vremena sa webu može pokupiti nekoliko tisuća e-mail adresa. Sve to preko copy-paste funkcija, bez pomoći dodatnih specijaliziranih alata.

Citat:
Da bi si sam to dokazao, u 45 minuta sam sakupio oko 3500 tisuće e-mail adresa, 99.9% njih je bilo bez ikakve zaštite.


...sam mislio da si dokažem da se pomoću copy-paste funkcija, bez pomoći dodatnih specijaliziranih alata, sa weba i u manje od sat vremena može prikupiti nekoliko tisuća e-mail adresa.

Tebe je zbunio sljedeći dio:

Citat:
...ali koliko vremena treba da se prepiše neka e-mail adresa. Da bi si sam to dokazao...


Dakle, copy-paste i udri po listama, naravno, malo uređivanje je bilo potrebno (da se izbaci suvišan tekst).

Citat:
Ako si uradio uopšte!


Nema potrebe sumnjati.

[Ovu poruku je menjao IcyImpact dana 19.12.2005. u 20:52 GMT+1]
Knowledge is power.
 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
*.bitsyu.net.



+16 Profil

icon Re: Kako maskirate email link od email botova ?20.12.2005. u 15:22 - pre 223 meseci
Dobro svaka tebi čast ali mi i dalje nisi dao konkretan odgovor, razumem ja to copy/paste i znam kako se to radi (hvala bogu pa nešto znam na računaru).

A to da me je zbunilo....trebao si malo razumljivije da pišeš, ali dobro ja ti i dalje ne verujem da si našao za 45 min preko 3500 mejl adresa pomoću copy/paste, ali dobro moje mišljenje i moj stav, nema da se ljutiš
 
Odgovor na temu

IcyImpact

Član broj: 64366
Poruke: 939
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Kako maskirate email link od email botova ?20.12.2005. u 21:15 - pre 223 meseci
Citat:
A to da me je zbunilo....trebao si malo razumljivije da pišeš...


My bed.

Citat:
...ali dobro ja ti i dalje ne verujem da si našao za 45 min preko 3500 mejl adresa pomoću copy/paste, ali dobro moje mišljenje i moj stav, nema da se ljutiš.


Nije bed ako mi ne vjeruješ, nema razloga za ljutnju. Nego, da izađemo iz laganog offtopic-a vratimo se temi: Maskiranje linkova od e-mail botova.
Knowledge is power.
 
Odgovor na temu

crews_adder
Serbia

Član broj: 28500
Poruke: 2159
*.83.beocity.net.

ICQ: 302374108


+2 Profil

icon Re: Kako maskirate email link od email botova ?08.01.2006. u 16:57 - pre 222 meseci
Evo ga jos jedan (web-based) skript:

Online Email Protector

[Ovu poruku je menjao crews_adder dana 08.01.2006. u 17:57 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: E-mail :: Anti-spam :: Kako maskirate email link od email botova ?

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 14573 | Odgovora: 48 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.