Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

phpBB TEMA (sve vezano za njega pitajte i odgovarajte SAMO ovde!!)

[es] :: Web aplikacije :: phpBB TEMA (sve vezano za njega pitajte i odgovarajte SAMO ovde!!)
(HARDTOP topic, by flylord)
Strane: << < .. 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 214674 | Odgovora: 673 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

serbian_boy

Član broj: 127694
Poruke: 459

Sajt: www.elitesecurity.org


+3 Profil

icon Re: phpBB TEMA (sve vezano za njega pitajte i odgovarajte SAMO ovde!!)24.02.2009. u 14:02 - pre 184 meseci
Ja jos uvek nisam resio ovo sa avatarom da ga prebacim levo, ako neko zna...HVALA
 
Odgovor na temu

Yamahaf
Student
Valjevo

Član broj: 158776
Poruke: 20
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: phpBB TEMA (sve vezano za njega pitajte i odgovarajte SAMO ovde!!)27.02.2009. u 13:17 - pre 184 meseci
resio problem, naime u grupi Guests treba da bude Anonymus user, ako ga izbrisete kao i ja gosti nece moci da vide forum, tako da samo ga vratite i to je to.
 
Odgovor na temu

salesn
Saša Nikolić
Swebdizajn
Srbija, Evropa

Član broj: 214820
Poruke: 18
*.info-net.co.yu.

Sajt: www.swebdizajn.com


Profil

icon Re: phpBB TEMA (sve vezano za njega pitajte i odgovarajte SAMO ovde!!)03.03.2009. u 23:41 - pre 184 meseci
Drugovi imam problem u vezi phpbb3.0.4 foruma koga sam skoro postavio na svoj hosting. Sve lepo radi ali ne uspevam da aktiviram opciju editovanja posta. Takođe, stalno moram da se prijavljujem (na svakih 5 min) što me nervira. Na forumu imam aktiviran skyblue stil od skoro ali isti problem imam i sa ostalim stilovima. Na koji način mogu ovo da rešim?
sn
 
Odgovor na temu

DzoA
Cacak

Član broj: 23952
Poruke: 292
*.eunet.yu.

ICQ: 120045396
Sajt: opusteno.rs


+13 Profil

icon Re: phpBB TEMA (sve vezano za njega pitajte i odgovarajte SAMO ovde!!)04.03.2009. u 00:19 - pre 184 meseci
Isti problem imam oko logovanja (ako ti je za utehu). Mozda je to verovatno problem do same verzije... Ako neko nesto zna...
O sveto nebo! O moćne sile! Bacite jedno pečeno pile!
http://opusteno.rs
 
Odgovor na temu

salesn
Saša Nikolić
Swebdizajn
Srbija, Evropa

Član broj: 214820
Poruke: 18
*.info-net.co.yu.

Sajt: www.swebdizajn.com


Profil

icon Re: phpBB TEMA (sve vezano za njega pitajte i odgovarajte SAMO ovde!!)04.03.2009. u 01:35 - pre 184 meseci
Da, ali i u phpbb 3.0.2 i u phpbb 3.0.4 se javlja isti problem. Nema šta sve nisam probao i ne vredi. Mora da ima neka caka.
sn
 
Odgovor na temu

salesn
Saša Nikolić
Swebdizajn
Srbija, Evropa

Član broj: 214820
Poruke: 18
*.info-net.co.yu.

Sajt: www.swebdizajn.com


Profil

icon Re: phpBB TEMA (sve vezano za njega pitajte i odgovarajte SAMO ovde!!)04.03.2009. u 19:37 - pre 184 meseci
Imam još jedan problem, bilo da se radi o admin panelu ili kada korisnik želi da pošalje poruku pojavljuje se poruke "Prosleđena forma nije ispravna. Pokušajte ponovo". tek iz drugog puta se poruka može poslati, a ja kao administrator bilo šta da želim podesiti u AKP moram iz drugog puta da to uradim. Zna li neko u čemu je problem?
sn
 
Odgovor na temu

Yamahaf
Student
Valjevo

Član broj: 158776
Poruke: 20
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: phpBB TEMA (sve vezano za njega pitajte i odgovarajte SAMO ovde!!)05.03.2009. u 10:47 - pre 184 meseci
Jesi radio update sa 3.0.2 na 3.0.4 ili si stavio odmah 3.0.4?
Sta ti tacno ispisuje, mislim na engleskom ili ti je phpbb na srpskom, nekako me buni ovaj srpski?
I jos nesto, jesu ti iste verzije skinova sa verzijom foruma?
Kako ti se na default skinu, silver ili prosilver to sve odrazava, ima li promene?

P.S Ja kada sam menjao skin nisam obratio paznju na verzije, sve lepo sljakalo dok mi nije stigao mail od potencijalnog korisnika kako ne moze da se registruje, pogledam a ono fali komplet dugme register.Updejtovao forum i to je to.
 
Odgovor na temu

salesn
Saša Nikolić
Swebdizajn
Srbija, Evropa

Član broj: 214820
Poruke: 18
*.info-net.co.yu.

Sajt: www.swebdizajn.com


Profil

icon Re: phpBB TEMA (sve vezano za njega pitajte i odgovarajte SAMO ovde!!)05.03.2009. u 14:48 - pre 184 meseci
Radio sam update sa 3.0.2 na 3.0.4. Koristim srpski jezički paket i stil skyblue koga sam skinuo sa phbb3styles, a za koji piše da je predviđen za verziju phpbb3.0.4. Probam na prosilver, takođe ne radi, a na subsilver čak se izgubi opcija za početak nove teme.
Medjutim, kada koristim engleski sve radi, a kada su mi uključena (oba jezika) takođe sve radi. Ipak je samo do jezičkog paketa, sad sam ustanovio.

Imam još jedan manji problemčić koji mi trenutno zadaje mnogo veću muku, kada želim da pošaljem post, ispiše mi poruku crvenim slovima /neispravna forma, pokušjate ponovo/, nakon čega ponovo kliknem na pošalji i tek tada postavim post. To mi se dešava čak i u AKP, sve moram iz drugog puta (klika)da postavim. U čemu bi mogao biti problem?
sn
 
Odgovor na temu

Yamahaf
Student
Valjevo

Član broj: 158776
Poruke: 20
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: phpBB TEMA (sve vezano za njega pitajte i odgovarajte SAMO ovde!!)06.03.2009. u 12:08 - pre 184 meseci
ufff, vec prevazilazi moje znanje, sta drugo osim phpbb forum ili knowledge base.
I ja sam imao problema sa srpkim i na kraju sam ga skinuo.
 
Odgovor na temu

salesn
Saša Nikolić
Swebdizajn
Srbija, Evropa

Član broj: 214820
Poruke: 18
*.info-net.co.yu.

Sajt: www.swebdizajn.com


Profil

icon Re: phpBB TEMA (sve vezano za njega pitajte i odgovarajte SAMO ovde!!)06.03.2009. u 16:27 - pre 184 meseci
Evo u čemu je bio problem. U AKP pod opcijom system>ACP>slučajno sam obrisao stavku mods (modovi), uporedim sa drugim forumom,vidim grešku i napravim mod ACP_CAT_DOT_MODS, sačuvam, obrišem keš, osvežim stil i sad sve radi normalno. Još jedino opciju automatskog prijavljivanja nisam osposobio nego stalno moram da se prijavljujem na forum. Hvala na sugestiji oko jezika, srpski definitivno zeza rad phpbb foruma.
sn
 
Odgovor na temu

peca512
Predrag Spaskov
ucenik
Velika Plana

Član broj: 216231
Poruke: 2
77.46.233.*



Profil

icon Re: phpBB TEMA (sve vezano za njega pitajte i odgovarajte SAMO ovde!!)16.03.2009. u 00:33 - pre 184 meseci
kako da brisem topice koji je neki drugi moderator ili admin napisao(napravio)???
treba da sredim jedan stari forum pa sam se yaustavio kod ovog problema...
bio bih veoma zahvalan ako bi neko mogao da mi pomogne...
 
Odgovor na temu

Yamahaf
Student
Valjevo

Član broj: 158776
Poruke: 20
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: phpBB TEMA (sve vezano za njega pitajte i odgovarajte SAMO ovde!!)16.03.2009. u 09:52 - pre 184 meseci
Koja prava imas na forumu, admin ili moderator.
Ako imas prava moderatora mozes da brises i menjas postove ali to opet zavisi kako je admin regulisao, do koje mere je pustio moderatorima da menjaju forum.
 
Odgovor na temu

peca512
Predrag Spaskov
ucenik
Velika Plana

Član broj: 216231
Poruke: 2
79.101.92.*



Profil

icon Re: phpBB TEMA (sve vezano za njega pitajte i odgovarajte SAMO ovde!!)16.03.2009. u 20:38 - pre 184 meseci
admin sam... full admin!!:D sve mogu... ali me muci to premestanje i brisanje starih topica.. nemam ono malo x koje se vidi kada ja napravim neki topic i jedino tada mogu da brisem...
 
Odgovor na temu

Yamahaf
Student
Valjevo

Član broj: 158776
Poruke: 20
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: phpBB TEMA (sve vezano za njega pitajte i odgovarajte SAMO ovde!!)18.03.2009. u 12:52 - pre 183 meseci
Vrlo jednostavno, kada si na forumu i u odredjenom podforumu imas opciju "Moderator Control Panel", kada udjes u nju tu imas da biras sta hoces da radis sa postovima, temama, userima....i sl.

Jel imas tu opciju, tako je kod mene. Phpbb 3.0.0.4
 
Odgovor na temu

salesn
Saša Nikolić
Swebdizajn
Srbija, Evropa

Član broj: 214820
Poruke: 18
212.200.100.*

Sajt: www.swebdizajn.com


Profil

icon Re: phpBB TEMA (sve vezano za njega pitajte i odgovarajte SAMO ovde!!)23.03.2009. u 22:51 - pre 183 meseci
E sad, to je i kod mene bio problem dok sam koristio srpski jezik za forum. Prelaskom na english stvari su se normalizovale. Pojavili su se potrebni dugmići za edit posta, quote tj.citat... i još par njih. Preporuka je da koristiš engleski jezik i sve ćeš videti kao administrator što do sad nisi video. Pa ako ti ne odgovara možeš ponovo vratiti na srpski. Mogu još samo da napomenem da sam nešto eksperimentisao i uspeo da aktivacijom oba jezička paketa namestim da mi sve bude u redu i da forum bude na srpskom a dugmići za edit, citat, brisanje...itd budu na svom mestu. Jedini problem je što je forum pre login-a na engeskom, a kada se uloguješ, skoro sve prelazi na srpski jezik.
sn
 
Odgovor na temu

mayaNBGD
maja ivic

Član broj: 217295
Poruke: 10
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Re: phpBB TEMA (sve vezano za njega pitajte i odgovarajte SAMO ovde!!)24.03.2009. u 00:53 - pre 183 meseci
pozdrav drugari, imam problem veliki.... i lutala po netu i nadjem vas....
naime, hocu da otvorim svoj forum i skinula sam phpBB 3.0.4 i prebacila na server
jedva uradim instalaciju i kad sam sve zavrsila nemogu da otvorim forum...
evo slike sta mi izbacuje kad idem na pocetnu stranu... ne znam kako da resim ovo vec 2 dana....




 
Odgovor na temu

stankons
Stanko Milošev
ise Gmbh, Deutschland
Bonn

Član broj: 99408
Poruke: 231
*.trinet.si.

ICQ: 147767352
Sajt: www.milosev.com


Profil

icon Re: phpBB TEMA (sve vezano za njega pitajte i odgovarajte SAMO ovde!!)24.03.2009. u 07:45 - pre 183 meseci
Da li ti server ima bazu? Ako ima da li sigurna da si dala dobre parametre za bazu?
 
Odgovor na temu

PilotAMG
Trebinje - Beograd

Član broj: 150682
Poruke: 42
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: phpBB TEMA (sve vezano za njega pitajte i odgovarajte SAMO ovde!!)24.03.2009. u 09:37 - pre 183 meseci
Po slici bih zakljucio da nisi unjela isprvne podatke za bazu! Kada dodjes do unosenja podataka vezanih za bazu, sta napises? Kako popunis polj?
MERCEDES-BENZ AMG
 
Odgovor na temu

mayaNBGD
maja ivic

Član broj: 217295
Poruke: 10
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Re: phpBB TEMA (sve vezano za njega pitajte i odgovarajte SAMO ovde!!)24.03.2009. u 13:36 - pre 183 meseci
da, server ima bazu... i napravila sam bazu na serveru i ubacila je u polje kad san popunjavala
instalaciju... medjutim nije nikako htelo da mi odradi instalaciju kad mu napisem da je MYSQL..
kad mu zadam da je sqlite onda je presao na sledeci korak i do kraja odradio instalaciju kako treba...
a i port sam lupila 80 jer nisam znala koji da upisem.... evo kako mi izgleda config. fajl....

<?php
// phpBB 3.0.x auto-generated configuration file
// Do not change anything in this file!
$dbms = 'sqlite';
$dbhost = 'localhost';
$dbport = '80';
$dbname = 'fees0_3207169_phpbb_db';
$dbuser = '******';
$dbpasswd = '******';
$table_prefix = 'phpbb_';
$acm_type = 'file';
$load_extensions = '';

@define('PHPBB_INSTALLED', true);
// @define('DEBUG', true);
// @define('DEBUG_EXTRA', true);
?>



a evo slike baze u cpanelu

 
Odgovor na temu

PilotAMG
Trebinje - Beograd

Član broj: 150682
Poruke: 42
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: phpBB TEMA (sve vezano za njega pitajte i odgovarajte SAMO ovde!!)24.03.2009. u 13:46 - pre 183 meseci
Ovo sam oznaci da nisi popunila kao treba....

<?php
// phpBB 3.0.x auto-generated configuration file
// Do not change anything in this file!
$dbms = 'mysql';
$dbhost = 'OVDJE TREBA DA PISE TVOJ SERVER!!! koji ti je dat u Vista panelu da sesne strane!';
$dbport = 'OVO NE TREBA';
$dbname = 'fees0_3207169_phpbb_db';
$dbuser = '******';
$dbpasswd = '******';
$table_prefix = 'phpbb_';
$acm_type = 'file';
$load_extensions = '';

@define('PHPBB_INSTALLED', true);
// @define('DEBUG', true);
// @define('DEBUG_EXTRA', true);
?>


Kada si instalirala forum nisi unosila MySQL host name : sql302.fee15.com (ovo je primjer)

Moras od pocetka instalirati forum....
MERCEDES-BENZ AMG
 
Odgovor na temu

[es] :: Web aplikacije :: phpBB TEMA (sve vezano za njega pitajte i odgovarajte SAMO ovde!!)
(HARDTOP topic, by flylord)
Strane: << < .. 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 214674 | Odgovora: 673 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.