Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Mobilni telefon ostecen u servisu - Sta da radim?

[es] :: GSM - upotreba :: Mobilni telefon ostecen u servisu - Sta da radim?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9157 | Odgovora: 38 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dexxx
Novi Beograd

Član broj: 16471
Poruke: 240
*.yubc.net.



+2 Profil

icon Mobilni telefon ostecen u servisu - Sta da radim?25.09.2005. u 11:42 - pre 226 meseci
Imam siemens sl45, i posto je poceo da se gubi ekran (ima osvetljenje, ali se gube slova) odlucio sam da ga odnesem u renomirani beogradski servis. Oni su popravili kvar (nadam se, tako su mi bar rekli) i kad sam dosao da preuzmem telefon, video sam da je ostecen (izgreban skroz na preklopima, vidi se da je nasilno otvaran, sa obe strane...takodje, nisu ga ni zatvorili dobro, pa pored jacka za slusalice ima rupica u koju mogu da gurnem par sibica) . Naravno, nisam hteo da primim telefon u takvom stanju (star je 2 godine, ali je bio fantasticno ocuvan...sve do sada), a servis mi je obecao da ce mi popraviti to sto su zabrljali...samo ne znam kako...

Moje pitanje je, sta da radim, ako ne budem bio zadovoljan sa onim sto "poprave" "serviseri" kojima sam dao telefon? Koje su moje opcije? Da trazim novi SL45 - ne postoji vise nov! Tel je vec 25 dana u servisu.

Hvala!


[Ovu poruku je menjao dexxx dana 25.09.2005. u 13:42 GMT+1]
Commander James Bond, CMG, RNVR (+ 2008), R. I. P.
The Cold War couldn't kill you. Hollywood could.
 
Odgovor na temu

silicva
bgd

Član broj: 32582
Poruke: 541
*.beotel.net.

ICQ: 99618664


Profil

icon Re: Mobilni telefon ostecen u servisu - Sta da radim?25.09.2005. u 12:02 - pre 226 meseci
Prvo, mi smo serviseri, a ne socialni radnici tako da si pogresio mesto za savetovanje sta da radis, ako ne budes bio zadovoljan sa onim sto "poprave" "serviseri"!!!

Drugo; mora se izgubiti dosta vremena da bi se otvorio taj telefon, a da se nesto ne slomi na njemu, za sta u danasnje vreme nema uslova. Da si kod mene dosao, ja bih ti odmah rekao da cu da ga slomim kada ga budem otvarao, i da mora da se stavi novi oklop nakon toga, pa volj ti oces, volj ti neces!

trece, neka ti stave novi oklop, ili uzmi onakav kakav jeste!

i o cemu ti tu imas da razmisljas!!!


sreca, sreca, radost !!!
 
Odgovor na temu

dexxx
Novi Beograd

Član broj: 16471
Poruke: 240
*.yubc.net.



+2 Profil

icon Re: Mobilni telefon ostecen u servisu - Sta da radim?25.09.2005. u 12:25 - pre 226 meseci
Ti da si PRAVI serviser (mozda je ipak bolje da postanes soc. radnik) ne bi lomio telefon kad ga otvaras ... mogu i ja da uzmem cekic pa da ga malko kucnem...garant bi ga otvorio!! Ako ne mozes da ga otvoris, nemoj ni da se javljas...TVOJ savet mi nije potreban!! Kapiram ja da ti 'oces da branis kolege, ali nisu oni ovde ugrozeni, vec ja kao musterija. Zar nije cilj svakog servisera da mu musterija izadje iz radnje sa osmehom na licu?

A to o cemu imam ja da razmisljam, pa naravno da imam o cemu da razmisljam...posto imam cime da razmisljam...da tebi mehanicar malko "pomazi" haubu kola gedorom dok ih popravlja, mislim da bi se i ti razmisljao sta da cinis... mozda bi trazio da ti promeni karoseriju?
Commander James Bond, CMG, RNVR (+ 2008), R. I. P.
The Cold War couldn't kill you. Hollywood could.
 
Odgovor na temu

soma
M. Tesic
Kotor Varos, RS-BiH

Član broj: 11885
Poruke: 420
*.teol.net.

Sajt: www.pdp-kv.org


Profil

icon Re: Mobilni telefon ostecen u servisu - Sta da radim?25.09.2005. u 12:30 - pre 226 meseci
Citat:
dexxx:
Moje pitanje je, sta da radim, ako ne budem bio zadovoljan sa onim sto "poprave" "serviseri" kojima sam dao telefon?



Da trazis da ti kupe NOVOG BMW Z4 i to verziju 3.0... Niposto ne uzimaj one dvije nize jer ova ubrzava za 4.5 sekundi na 100km/h.

Citat:
dexxx:
Koje su moje opcije?



Aston Martin, BMW, REXTON.... Ima ih dosta...

Citat:
dexxx:
Da trazim novi SL45 - ne postoji vise nov! Tel je vec 25 dana u servisu.



Budi zadovoljan sto su ti ljudi popravili to sra*e od telefona koje ne vrijedi ni 50EURA i ne budi cifut... Ostecena ti je je*ena MASKA i ti od toga pravis SLONA - Kako te nije sramota???

 
Odgovor na temu

dexxx
Novi Beograd

Član broj: 16471
Poruke: 240
*.yubc.net.



+2 Profil

icon Re: Mobilni telefon ostecen u servisu - Sta da radim?25.09.2005. u 12:35 - pre 226 meseci
Sramota? Daj mi ti tvoj fon da ja njemu ostetim masku, pa da se sramimo zajedno!
A to koliko vredi, meni vredi mnoooogo vise, jer da nije tako, otisao bih u radnju i kupio novi fon.

p.s.

REXTON je s*****, vozio sam ga...ipak cu uzeti BMW M Coupe
Commander James Bond, CMG, RNVR (+ 2008), R. I. P.
The Cold War couldn't kill you. Hollywood could.
 
Odgovor na temu

dexxx
Novi Beograd

Član broj: 16471
Poruke: 240
*.yubc.net.



+2 Profil

icon Re: Mobilni telefon ostecen u servisu - Sta da radim?25.09.2005. u 12:40 - pre 226 meseci
Vidim ja da od ovog nema nista...i povlacim se iz dalje rasprave... sve dok ima ovakvih #%@&#*@*($# , moj ni jedan buduci telefon nece videti servis!!
Commander James Bond, CMG, RNVR (+ 2008), R. I. P.
The Cold War couldn't kill you. Hollywood could.
 
Odgovor na temu

Joker
Subotica

Član broj: 646
Poruke: 1559
*.suonline.net.

Sajt: jokerleather.net


+79 Profil

icon Re: Mobilni telefon ostecen u servisu - Sta da radim?25.09.2005. u 15:11 - pre 226 meseci
Nemogu da verujem da su to odgovori ljudi koji rade u servisima. Radio sam dve godine kao serviser i ako imas znanja i alata veoma brzo i bez toga da se primeti mozes da otvoris bilo koji siemens. E sad sto vi ne znate to je vas problem.
C-25 otvarate otvaracem za konzerve ili .............. ?
format c: /udari_disk_o_beton /jako
 
Odgovor na temu

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: Mobilni telefon ostecen u servisu - Sta da radim?25.09.2005. u 16:26 - pre 226 meseci
danas svako ko malo prodzara par telefona moze da da sebi pravo da radi kao serviser, bez skole, bez obuke, bez sertifikata... mada, kad bolje razmislim, sta ce ti i skola za menjanje delova?
tvoja je greska sto ga nisi odneo u ovlasceni servis, a sve ostalo ide na njihov teret... duzni su da ti ga vrate barem onakvog kakvog si im ga predao, pa makar i nepopravljenog i bez ikakvih troskova popravke... ukoliko ne mogu da poprave ono sto su zas*ali, duzni su da ti isplate vrednost ostecenja, sto tebi i nije velika uteha... s obzirom da nase pravosudje utvrdjuje nematerijalnu stetu (emocionalan bol) samo prema zivim bicima, to je sve sto mozes da dobijes od servisa...
 
Odgovor na temu

veseliz
Beograd

Član broj: 12308
Poruke: 283
*.ppp-bg.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Mobilni telefon ostecen u servisu - Sta da radim?25.09.2005. u 16:32 - pre 226 meseci
Da da... serviseri.... ccc.... grdni serviseri! :)))

Bolje da se pokriju usima, nego da vredjaju coveka!

Strasno.... muka mi je od takvih....

kao ja imam bolji tel od tebe ... sta kukas sto sam tvoj izgrabao.... ccc

( da se razumemoj ja nemam los tel... nego uvek ima skuplji i bolji... bar po njima, ako nista drugo)

e odoh da povracam....

 
Odgovor na temu

codeus

Član broj: 58382
Poruke: 620
*.suonline.net.

ICQ: 228360111


+2 Profil

icon Re: Mobilni telefon ostecen u servisu - Sta da radim?26.09.2005. u 01:03 - pre 226 meseci
jesi li TI kupio taj telefon ili ON tebe ... PA to je telefon ... sta da su ti prebili kolena ... siemens je tek prosle godine otkrio SARAFE .. a sta mislis zasto ... zato sto je s***** koje se tesko otvara bez njihovog alata ... uzmi ga takvog kakav je ... menjanje originalne maske za domace s***** nije pametno
 
Odgovor na temu

Buum
Goran Dukić
Beograd

Član broj: 1491
Poruke: 981
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.

Sajt: www.linkedin.com/in/goran..


+8 Profil

icon Re: Mobilni telefon ostecen u servisu - Sta da radim?26.09.2005. u 03:20 - pre 226 meseci
dexxx, brate, ne razumem što se sekiraš?!

Traži da ti zamene masku koju su sjebali. Ako iz nekog razloga ne budu bili raspoloženi da to urade, napomeni im da će njihova faca na kraju izgledati kao ta (oštećena) maska i gotova stvar.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7176 Profil

icon Re: Mobilni telefon ostecen u servisu - Sta da radim?26.09.2005. u 08:19 - pre 226 meseci
Ili da ces da zoves trzisnu inspekciju da ih zvekne po dzepu - oni obozavaju takve nadobudne.

Roba je ostecena u servisu i serviser je duzan da nadoknadi stetu po zakonu. Ako vec nije mogao da se otvori telefon - nije ni trebao da ga prima u servis, pa ne bi ni bilo problema.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

mkaras
Marko Karas
Beograd

Član broj: 66087
Poruke: 427



+19 Profil

icon Re: Mobilni telefon ostecen u servisu - Sta da radim?26.09.2005. u 09:30 - pre 226 meseci
Da li silicva, soma, codeus mogu, ako su serviseri mobilnih telefona,

da kazu u kojim servisima rade. Za slucaj da mi treba popravka ...
 
Odgovor na temu

dexxx
Novi Beograd

Član broj: 16471
Poruke: 240
62.193.143.*



+2 Profil

icon Re: Mobilni telefon ostecen u servisu - Sta da radim?26.09.2005. u 10:16 - pre 226 meseci
Hvala vam na odgovorima... taman sam pomislio da sam totalno lud kad sam procito prva dva posta...

Najveci razlog zbog koga sam popizdeo je taj to sam ucinio sve da sacuvam telefon...nisam ga akao, vodio sam racuna o njemu, jer mi predstavlja poklon od veoma drage osobe... zato sam ga i odneo u OVLASCENI Siemens servis u BG-u da ga ne bi drndali neki indijanci...a oni su ga sjebali... i drze ga tamo 25 dana...pa boing 747 bi popravili za to vreme...a kvar je bio stvarno mali...zato sam i najvise poludeo...nadam se da me kapirate...hvala na podrsci...
Commander James Bond, CMG, RNVR (+ 2008), R. I. P.
The Cold War couldn't kill you. Hollywood could.
 
Odgovor na temu

silicva
bgd

Član broj: 32582
Poruke: 541
*.beotel.net.

ICQ: 99618664


Profil

icon Re: Mobilni telefon ostecen u servisu - Sta da radim?27.09.2005. u 21:16 - pre 226 meseci
Vidim da si navukao frustraciju po pitanju tog tvog telefona koji si toliko pazio i mazio, pa kad ga toliko volis, udostojicu te jos jednim odgovorom, tacnije pojasnjenjm mog prvog posta:

Obrati paznju


Prvo, mi smo serviseri, a ne socialni radnici (pogresio si forum htedoh reci, obrati paznju na sledecu recenicu) tako da si pogresio mesto za savetovanje sta da radis, ako ne budes bio zadovoljan sa onim sto "poprave" "serviseri" (serviseri su serviseri, naisao si na takve i predlazem ti tacku 3 pod 1, jer je tacka 2, ono sto bih ti ja rekao i radio da te je kojim slucajem put kod mene naveo)!!!

(tacka 2) Drugo; mora se izgubiti dosta vremena da bi se otvorio taj telefon (ako mislis da ga ne ostetis), a da se nesto ne slomi na njemu, za sta u danasnje vreme nema uslova (serviseri su nervozni ljudi koji su zatrpani gomilama telefona..ti to ne razumes...)

ovo ispod je izuzetno bitan deo koji si ti prevideo!!!!!!

>>> Da si kod mene dosao, ja bih ti odmah rekao da cu da ga slomim kada ga budem otvarao, i da mora da se stavi novi oklop nakon toga, pa volj ti oces, volj ti neces! <<

trece, neka ti stave novi oklop, ili uzmi onakav kakav jeste!

i o cemu ti tu imas da razmisljas!!! (misli se na > trece , neka ti stave novi oklop)


i da dodam: za ovog pametnog sto pominje kljucic za konzerve!

u zivotu nisam otvorio ni jedan taj telefon a da makar jedna zabica nije pukla pa je posle zevao sa makar jedne strane a nisi ni ti tako da ....
sreca, sreca, radost !!!
 
Odgovor na temu

Joseph B.
Vojvodina

Član broj: 35932
Poruke: 421
*.leased.neobee.net.



Profil

icon Re: Mobilni telefon ostecen u servisu - Sta da radim?28.09.2005. u 07:46 - pre 226 meseci
I ja sam serviser, ne telefona doduse, ali me vredja kad neko generalizuje servisere.
I ja sam skoro uvek nervozan, i uvek sam zatrpan velikom gomilom uredjaja i nikad nemam vremena.
Ali bez obzira na sve to, kada krenem nesto da popravljam, trudim se da obracam paznju samo na taj jedan. Velika je greska to sto ti nisu rekli da se ne moze normalno otvoriti ( tesko mi je da verujem u to, ali se ne razumem se u mobilne telefone ) i sto TI treba da TRAZIS da ti zamene oklop. Ne znam kako su ti uopste ponudili u takvom staju.
Ko se ne oseca krivim, ne treba da obraca paznju na ovaj post...
Freedom of mind!
 
Odgovor na temu

dexxx
Novi Beograd

Član broj: 16471
Poruke: 240
*.yubc.net.



+2 Profil

icon Re: Mobilni telefon ostecen u servisu - Sta da radim?28.09.2005. u 10:05 - pre 226 meseci
@ silicva

Hoces po tackama? Evo ti tacke:

1. napomenuh vec da tvoj odgovor nisam ni trazio tako da me dzabe udostojavas
2. "socialni" se pise sa "j" izmedju "i" i "a"
3. upravo sam zeleo misljenje nekog ko se bavi tim stvarima (servisera) da bi mi rekao kako da se resi problem na najbolji moguci nacin za obe strane... a javio si se ti, besan, ozlojedjen i ne mozes da se nacudis kako neko (tj. ja) uzima sebi za pravo da bude nezadovoljan zbog serviserske usluge...sta bi tek bilo da sam se zalio na TVOJE usluge???
4. jedino sto cenim je to sto bi ti rekao da telefon mora da se "lomi" pa bih se ja naravno okrenuo i otisao...ali bilo bi to posteno sa tvoje strane
5.to sto su serviseri nervozni ljudi zatrpani blablabla... imam resenje za tebe:
a) primaj manje telefona u servis - index zatrpavanja istima ce se smanjiti
b) postoje stvari koje ublazavaju nervozu - vezbe disanja, strucna literatura, pa i lekovi, na kraju krajeva...


Ocito je da se ne razumemo nas dvojica...mislim da je najbolje da raskinemo :)

p.s.

zatrpan si telefonima...vise se usredsredi na popravke, nego na ES, index lomljenja ce ti se smanjivati, takodje
Commander James Bond, CMG, RNVR (+ 2008), R. I. P.
The Cold War couldn't kill you. Hollywood could.
 
Odgovor na temu

Joker
Subotica

Član broj: 646
Poruke: 1559
*.suonline.net.

Sajt: jokerleather.net


+79 Profil

icon Re: Mobilni telefon ostecen u servisu - Sta da radim?28.09.2005. u 10:33 - pre 226 meseci
Citat:
silicva:
i da dodam: za ovog pametnog sto pominje kljucic za konzerve!

u zivotu nisam otvorio ni jedan taj telefon a da makar jedna zabica nije pukla pa je posle zevao sa makar jedne strane a nisi ni ti tako da ....

To je tvoj problem
A sta mislis na situaciju da oteras auto kod vulkanizera da izbalansira gume, odes po auto, gume super sredjene, al razbijeni sva bocna stakla ......... takvu dizalicu ima majstor, sta sad da se tu radi. Da si ga pitao on bi ti rekao da ce biti razbijena stakla :d
format c: /udari_disk_o_beton /jako
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7176 Profil

icon Re: Mobilni telefon ostecen u servisu - Sta da radim?28.09.2005. u 10:43 - pre 226 meseci
Citat:

u zivotu nisam otvorio ni jedan taj telefon a da makar jedna zabica nije pukla pa je posle zevao sa makar jedne strane a nisi ni ti tako da


Mozda bi trebao da razmislis da li bi trebao da prihvatas te telefone na servis?

Kad Srbija jednog dana postane pravna drzava, takvi likovi kao ovi sto pricaju da serviser ima pravo da izlomi telefon ce prodavati stvari iz kuce kako bi platili dugove od sudskih tuzbi.

Shvati da nije bitno da li stvar kosta 0.5, 5, 50, 500 ili 50000 evra - ako je servisiras, ti moras da je vratis u bar identicnom stanju vlasniku. Ako nisi sposoban to da uradis, onda nisi sposoban ni da radis ovlasceni servis.

Zamisli da ti neko u auto servisu kaze da su modali da izlome tvoj auto na nekoliko mesta, pa su ga zavarili - jer nisu nikad uspeli da otvore taj model kako treba... Ja bih iskreno upotrebio zavarivac na njima posle toga.

[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 28.09.2005. u 11:44 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Mobilni telefon ostecen u servisu - Sta da radim?28.09.2005. u 11:16 - pre 226 meseci
Citat:
Joker: oteras auto kod vulkanizera da izbalansira gume, odes po auto, gume super sredjene, al razbijeni sva bocna stakla .........

Alo, bre, Joker, imao sam razumevanja za sve sto se ovde pise, ali ti ga bas pretera! Verovatno ti nije poznato da za minijaturne elektronske uredjaje kao sto je mobilni telefon pri konstruisanju u principu i nije mnogo vodjeno racuna o tome da ce se uredjaj kasnije servisirati. To su uredjaji namenjeni da se koriste par godina a onda bace i kupe novi. To su uradile hiljade korisnika telefona, jer s obzirom na cenu, popravka nema mnogo ekonomskog smisla, ali eto dexxx je izuzetak jer je emotivno vezan za svoj telefon pa mu cena nije bitna. Domaci serviseri se dovijaju na razne nacine, otvaraju i ono sto nije predvidjeno za otvaranje, leme delove velicine ove tacke na kraju recenice. Pri tom neki, eto, zanemare estetiku i ono sto bi se moglo ocuvati ne cuvaju vec im je bitno samo da omoguce korisniku uredjaja da ga koristi jos neko vreme, pretpostavljajuci da ce ga za nekoliko meseci svakako baciti. Nemoj sad da mi pises replike da podrzavam servisere jer nije tako, samo pokusavam da razjasnim situaciju sa nekog treceg gledista. Sve sam ovo rekao da bi se ubuduce izbegle gluposti kao sto je poredjenje automobila (koji je predvidjen da se relativno cesto servisira) i mobilnog telefona (koji se u 99% slucajeva uopste ne servisira). Da li je moglo bolje ili ne, to ne mogu da kazem, neka kazu oni koji servisiraju mobilne telefone.

[Ovu poruku je menjao pctel dana 28.09.2005. u 12:19 GMT+1]
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

[es] :: GSM - upotreba :: Mobilni telefon ostecen u servisu - Sta da radim?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9157 | Odgovora: 38 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.