Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

XML ?

[es] :: .NET :: XML ?

[ Pregleda: 7302 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

xakep
Solar Design
ToXiC WaSTe @ ToXiCiTy
DEFCON

Član broj: 2790
Poruke: 29
*.verat.net

Jabber: TheDevil@satanic.org
ICQ: 666


Profil

icon XML ?12.09.2002. u 23:01 - pre 261 meseci
znam da .NET koristi XML za izradu Web Servisa, ali ipak mi nije jasno Sta je zapravo XML i mogu li preko njega da se izradjuju Web stranice
Pijem, pusim, drogiram se ... cini mi se
popravljam se!
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
199.171.112.*



+6 Profil

icon Re: XML ?13.09.2002. u 00:53 - pre 261 meseci
1. http://www.ucc.ie/xml/#acro
Ukratko, XML je format za prenos podataka (najčešće preko Web-a, ali ne mora da znači).

2. XML se ne koristi za izradu Web stranica, mada nova verzija HTML-a XHTML zahteva da HTML dokumenti ispoštuju XML sintaksu.
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: XML ?13.09.2002. u 02:53 - pre 261 meseci
Dragi Tata, xml i te kako ima svoju primenu za data presentation. :)
 
Odgovor na temu

MAD-MAX
Marko Mitic

Član broj: 351
Poruke: 1060
*.ptt.yu

Jabber: MAD-MAX@jabber.com
ICQ: 65811355


Profil

icon Re: XML ?13.09.2002. u 22:21 - pre 261 meseci
Ako znas malo engleski idi da sajt http://www.fawcette.com/xmlmag/ i naci ces sve sto ti treba.

A inace mislim da ti je Dragi Tata tacno odgovorio jer ja stvarno ne znam (izvini Gojko ali ako nije tako ispravi me) da se "samo" XML moze koristiti za izradu Web stranica!
"If you do what you always did! - You will get what you always got!"
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: XML ?14.09.2002. u 09:27 - pre 261 meseci
Zaista, to sto Gojko rece ne govori mnogo: "..ima svoju primenu.."
E sad, koja je to primena: opis samih podataka ili opis prikaza podataka?
Ne vidim da je Dragi Tata rekao da XML nema primenu u prezentovanju podataka, a opet, mislim da je Gojko ciljao na nesto drugo.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

random
Vladimir Vrzić
Beograd

Član broj: 85
Poruke: 3866
194.106.163.*

Sajt: www.last.fm/user/vrza


+4 Profil

icon Re: XML ?14.09.2002. u 16:29 - pre 261 meseci
Pa i jedno i drugo. Recimo XML za opis samih podataka + XSLT za opis prikaza podataka, dosta se ova kombinacija koristi u web aplikacijama u zadnje vreme.
int rand(void);

Those who do not understand Unix are condemned to reinvent it, poorly.

Upali lampicu — koristi Jabber!
 
Odgovor na temu

Mihailo
Mihailo Đorić

Član broj: 1016
Poruke: 2875
*.verat.net



+1 Profil

icon Re: XML ?14.09.2002. u 17:06 - pre 261 meseci
Oko čega se raspravljate, kad svi dobro znate šta je XML i čemu služi. DT je samo objasnio nedovoljno upućenom članu da se XML ne koristi za pravljenje web stranica, a da je hteo da napiše doktorat na tu temu g. Xakep ne bi razumeo ništa.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: XML ?15.09.2002. u 06:20 - pre 261 meseci
Pa dosadno nam je Mihajlo. Vidis bre da dobivamo pitanja samo na drzavni praznik :)))
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

varelg

Član broj: 24494
Poruke: 187
*.ipt.aol.com



+2 Profil

icon Re: XML ?13.05.2004. u 04:27 - pre 241 meseci
Citat:
degojs:
Pa dosadno nam je Mihajlo. Vidis bre da dobivamo pitanja samo na drzavni praznik ))

Za drzhavni praznik [][]... a K-15? []... Elem, XML... to ti je xakep-u skracheno od "Extensible Markup Language" a kljuch objashnjenja lezhi u prve dve rechi:
-extensible:
Fleksibilnost ravna zhvakachoj gumi. Pomochu XML-a mozhesh oznachivati podatke i to che oznachivanje biti prepoznato bez razlike na platformu na kojoj odredjena aplikacija radi, tako oznachene podatke mozhesh pretakati iz jednog formata u drugi bez potrebe da bdish nad procesom, mozhesh chak konstruisati svoj sopstveni jezik na osnovu XML-a...
-markup:
Sam proces oznachivanja se zove "markup". Koncept nije uopsthe nov i s njime se susrechesh svaki put kad otvorish bilo koju aplikaciju, koncept nije vezan samo za Internet, s tim shto kod aplikacija imash binarni markup (oznachivanje tipa podataka pomochu niza jedinica i nula) a kod XML-a markup je tekstualni, s tagovima "a la HTML". Lepota XML tagova je shto ih ti sam definishesh za razliku od HTML-a recimo, gde imash predefinisane tagove. Primer, tvoje ime i prezime... pishesh ih u formi:
Code:

<?xml version="1.0"?>
<lichnoIme>
<ime>Neko ime</ime>
<prezime>Neko prezime</prezime>
</lichnoIme>

E poshto si svoj tel.imenik prepisao u XML-u inspirisan mojim postom (whatever), ostaje da se to prezentira u nekoj humanijoj formi... i tu XML pozajmljuje usluge od drugih jezika da bi se tvoje podaci predstavili onako kako si ih ti protumachio u originalnom XML dokumentu. Opet, lepota je u tome shto imash potpunu slobodu da napishesh svoj sopstven parser za gornji XML dokument u XSLT (XSLT mu dodje kao CSS na steroidima), PHP, ASP, Java...

Estamos listos?
 
Odgovor na temu

toocold
Smed.Palanka

Član broj: 26373
Poruke: 25
62.193.142.*



Profil

icon Re: XML ?16.05.2004. u 22:06 - pre 241 meseci
Ako nekoga zanima malo vise o XML-u neka mi posalje mail pa cu mu poslati seminarski koji sam radio na faksu Tema: "XML u .NET okruzenju".
Nije lose odradjen!!!
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: XML ?

[ Pregleda: 7302 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.