Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Linux na Acer Exstensa 3002WLMi

[es] :: Linux :: Linux na Acer Exstensa 3002WLMi

[ Pregleda: 2271 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Sale_123
C++ Developer
Wien

Član broj: 23293
Poruke: 219
217.23.204.*



+120 Profil

icon Linux na Acer Exstensa 3002WLMi23.09.2005. u 10:20 - pre 225 meseci
Pozdrav.

Imam Acer Exstensa 3002 i zelio bih na njega instalirati linux, medjutim osim sto se mucim sa odabirom distribucije koja ce da podrzi hardwer imam jos jedan problem a to je da sam vec pokusavao da instalisem fedora core 1 i instalacija prosla u redu, instaliraio sam boot loader(bar mi se cini da jesam) ali kad se racunar ponovo upalio pojavio se nt loader i pokrenuo windows. (cini mi se kao da ga prebrise)

Uz to sve imam i jednu particiju (EISA Configuration ) za koju nisam siguran da znam cemu sluzi, da li mi je potrebna i sta bi se desilo kad bi je obrisao?
...
 
Odgovor na temu

Edward
Jovev Dragan
Nis

Član broj: 22095
Poruke: 57
*.medianis.net.



Profil

icon Re: Linux na Acer Exstensa 3002WLMi23.09.2005. u 12:40 - pre 225 meseci
Probaj neku noviju distribuciju (recimo FC 4).

Ta particija sa imenom "EISA Configuration" sluzi za restore win XP sistema (predpostavljam da si uz laptop dobio i licenciran XP i CD sa natpisom "Restore CD" ili tako nekako)

Kada bi je obrisao, predpostavljam da ne bi imao vise mogucnost da (u slucaju pada sistema) napravis sistem restore i mislim bi izgubio garanciju. Ovo vazi za win XP.
U svakom slucaju, ta particija na tvom racunaru ne bi trebala da smeta ukoliko instaliras linux.
 
Odgovor na temu

MatrixxX
Ume da zaradi za ručak ;)
Zemun

Član broj: 60398
Poruke: 370
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Linux na Acer Exstensa 3002WLMi23.09.2005. u 22:16 - pre 225 meseci
Citat:
Sale_123: Pozdrav.

Imam Acer Exstensa 3002 i zelio bih na njega instalirati linux, medjutim osim sto se mucim sa odabirom distribucije koja ce da podrzi hardwer imam jos jedan problem a to je da sam vec pokusavao da instalisem fedora core 1 i instalacija prosla u redu, instaliraio sam boot loader(bar mi se cini da jesam) ali kad se racunar ponovo upalio pojavio se nt loader i pokrenuo windows. (cini mi se kao da ga prebrise)

Uz to sve imam i jednu particiju (EISA Configuration ) za koju nisam siguran da znam cemu sluzi, da li mi je potrebna i sta bi se desilo kad bi je obrisao?


Edward ti je već uglavnom odgovorio, ja bih samo da dodam da FC1 nije baš najzgodnija distribucija za laptop.
Probaj Suse 9.3...kod mene radi fino.

Acer Aspire 2003WLMI.

MatrixxX is rolling, the others are stoned.
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Linux na Acer Exstensa 3002WLMi

[ Pregleda: 2271 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.