Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Filoloski fakultet - opsta lingvistika

[es] :: Vodič za učenje :: Filoloski fakultet - opsta lingvistika

[ Pregleda: 8641 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anablin
Ana Barbateskovic
buduci lingvista
Kladovo

Član broj: 68465
Poruke: 39
*.kladovocity.net.

ICQ: 232450308


Profil

icon Filoloski fakultet - opsta lingvistika21.09.2005. u 19:24 - pre 226 meseci
Planiram da upisem Filoloski fakultet, smer 26 opsta lingvistika.
Da li neko sa foruma ide na taj faks? Kako je tamo?
Cas mi neko kaze da je tesko, cas da je lako. Zelim tacne informacije!

[Ovu poruku je menjao anablin dana 21.09.2005. u 22:14 GMT+1]
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Filoloski fakultet - opsta lingvistika22.09.2005. u 09:09 - pre 226 meseci
Ako te zaista zanima lingvistika i imaš želje da učiš, nećeš imati problema. Ako te ne interesuje previše, biće ti jako suvoparno. Ja sam samo išao na neka predavanja, ali imam ortaka koji je diplomirao i sad je na postdiplomskim na Kornelu. Javi mi se na PP ako hoćeš da ga kontaktiraš da se detaljnije raspitaš.
 
Odgovor na temu

g@rfild

Član broj: 36567
Poruke: 174
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.blejanje.com


Profil

icon Re: Filoloski fakultet - opsta lingvistika22.09.2005. u 14:55 - pre 226 meseci
Citat:
Planiram da upisem Filoloski fakultet, smer 26 opsta lingvistika.
Da li neko sa foruma ide na taj faks? Kako je tamo?
Cas mi neko kaze da je tesko, cas da je lako. Zelim tacne informacije!

Da nisi malo poranila ili zakasnila.
Pitaj KinderGirl ona je sada upisala smer 06 to je valjda Srpski jezik sa lingvistikom
Da ljudi nikada ne prave, gluposti, nista se pametno ne bi dogodilo
-------------------------------
Ma decku je vaznija nauka od tamo neke bebe
 
Odgovor na temu

katarina87

Član broj: 32475
Poruke: 48
*.neobee.net.



Profil

icon Re: Filoloski fakultet - opsta lingvistika26.09.2005. u 11:19 - pre 226 meseci
I ja sam nekad razmisljala da upisem lingvistiku i cula sam najrazlicitija misljenja, ali su se sva svodila na sledece (tezinu faxa necu da komentarisem jer nijedan nije bas lak): nema posla! Cak sam cula komentar da sa njim ne moze da se radi ni na radiju. Banalno, ali sta sad... A cula sam i za varijantu da se odslusa neki jezik 2 godine, pa na trecoj moze da se radi lingvistika. Informacija je neproverena, ali ako je zaista tacna ta opcija bi se i meni jako svidela.
 
Odgovor na temu

anablin
Ana Barbateskovic
buduci lingvista
Kladovo

Član broj: 68465
Poruke: 39
*.kladovocity.net.

ICQ: 232450308


Profil

icon Re: Filoloski fakultet - opsta lingvistika26.09.2005. u 13:54 - pre 226 meseci
Znam da ce problem biti naci posao, ali poznajem ljude koji su zavrsili lingvistiku i sada rade kao asistenti na fakultetu. Naravno, imali su super prosek. Sto se toga tice, ja licno bih mogla da se zadovoljim time dok ne stigne nesto bolje (mislim na neku stipendiju za inostranstvo).
A kakva je to opcija sa jezikom i lingvistika na trecoj godini? Ne razumem stvarno, zato sto su to odvojene grupe na Filoloskom. Ako neko studira lingvistiku, on(a) uci i daje ispite iz srpskog, engleskog, drugog stranog i klasicnog jezika. A svi ostali koji upisuju jezike imaju ispit u prvoj pod nazivom Uvod u opstu lingvistiku.
Jedino sto meni deluje razumno je upisivanje posebnog stranog jezika nakon druge godine.
Ako tebe lingvistika zanima (a mene stvarno puno zanima), Katarina 87, posalji mi privatnu poruku pa mozemo da se dopisujemo i mnogo sire razgovaramo o ovoj temi.


[Ovu poruku je menjao anablin dana 26.09.2005. u 22:23 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Filoloski fakultet - opsta lingvistika

[ Pregleda: 8641 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.