Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problemi sa nbee u RUMI

[es] :: ISP :: Wireless mreže i ISP :: Problemi sa nbee u RUMI

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 14934 | Odgovora: 76 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

z425926

Član broj: 68292
Poruke: 10
80.74.166.*



Profil

icon Problemi sa nbee u RUMI19.09.2005. u 16:21 - pre 225 meseci
Ovo je za korisnike Neobee wireless-a u Rumi. Poslednjih nedelju,dve dana wireless mi radi bedno. Protok bi trebalo da je oko 128KB/s, odnosno dl oko 12KB/s, ali veza je toliko losa da download uglavnom ne prelazi 2KB/s,ponekad je cak i 0.3KB. Imam wireless vec 5 meseci i radio je savrseno. Opremu nisam menjao,nijedno novo drvo nije izraslo ili olistalo,antenu sam gledao i nije se pomerala ni za mm ,ali odjednom je protok drasticno pao. Podrska mi kaze da me je pingovala i da se signal gubi "Mora da je greska kod tebe harwerski ili softwerski" Ja mislim da me samo zavlace. Pitanje:
1. Da li i vama neobee wireless radi lose u poslednje vreme,da li imate istih ili slicnih problema? Pitam vas da se dalje nepatim bez potrebe u nalazenju kvara.

Drugo pitanje je upuceno svima : Kako da pokrenem PPPoE protokol? Procitao sam uputstvo na metrohive sajtu i zakucam na petom koraku(slika5). Sve sam odradio lepo po uputstvu i kad stavim "Query Available Services" izbaci sledecu gresku:
"No PPP over Ethernet service offers were received,Please do the following:
1.Check the configuration of your network adapter in Device Manager.
2.Make sure the network adapter is properly connected to your broadband device.
3.Check with your service provider whether they currently have an outage."
Sve mi je podeseno kako treba, internet mi radi( bedno 2KB,ali radi) POMAGAJTE
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Problemi sa nbee u RUMI19.09.2005. u 19:53 - pre 225 meseci
Takođe imam gubitke u signalu (neobjašnjive) s vremena na vreme, samo što se kod mene to manifestuje na drugačiji način~imam i dalje solidan protok (oko 10-12Kb) ali mi često dolazi do pucanja veze, tj. dobijam poruku "Network cable is unplugged" ili "Limited or no connectivity". Naravno i mene i sve druge ubeđuju redovno kako se to samo nama dešava i kako je problem do nas i slično. I takođe ne mogu da kreiram PPPoE konekciju jer kad pokrenem Query services kaže da nema uređaja koji su izloženi PPPoE protokolu.
Problem je što ih briga mnogo za Rumu~u NS-u je možda drugačije, ali Ruma im je deveta rupa na svirali što se kaže, tako da oprema koju imaju instaliranu često ne može da podnese 30-tak korisnika koliko nas već ima. Takođe je bio tu i neki tip sa centra koji je pokušavao da napravi neku jadnu varijantu provajdinga (tzv. "ru wireless"), ali sve što je uspeo je samo da ometa signal dobrom delu ostalih korisnika. Mada mislim da je odustao od pre nekog vremena.
Bilo kako bilo, 99% je problem do Neobee-a i njihovog neznanja i nestručnosti. Nažalost, nemamo (za sada) nikakvog izbora. Nadam se samo da će se kad tad pojaviti neko drugi i iskoristiti njihovu aljkavost, ja prvi prelazim kod novog provajdera ako se pojavi. ;) Pozdrav~
 
Odgovor na temu

z425926

Član broj: 68292
Poruke: 10
80.74.166.*



Profil

icon Re: Problemi sa nbee u RUMI20.09.2005. u 00:02 - pre 225 meseci
I meni se par puta desilo da se veza totalno prekine, ali ne toliko cesto.Pravi problem je spor download koji je upravo sada naprimer 1.4KB. Kod tebe je 10,12KB sto je i vise nego dobro. Ipak cu morati da instaliram sve ispocetka(ukljucujuci i windows xp).Mozda sam navukao nekih bubica. Znam za "ru wireless" cak sam bio prikacen neko vreme(picio sam counter,battlfield i generals u mrezi sa drugom).Veoma mi se svidelo igranje u mrezi ali ljudi nemaju para za opremu pa je to propalo. Dok je trajao "ru wireless" verujmi da nisam imao nikakvih problema sa neobee-jem, radio je odlicno ,a dve antene su mi bile prakticno jedna pored druge. Problemi sa neobee-jem su poceli nedavno i pun mi je vise k**** neobee-a, cim dodje drugi provajder odma se prebacujem.
Da te pitam samo sto se tice downloada,sta skidas, jel koristis neki p2p program ili si samo na kratko downloadovao sa neta? Cujemo se
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Problemi sa nbee u RUMI20.09.2005. u 07:47 - pre 225 meseci
Hm... znam dok je trajao ru wireless da neki zbog toga uopšte nisu mogli da se konektuju. Trenutno mi najbolje radi kad nešto skidam, bilo sa web-a ili sa torrent-a~tada mi je veza najstabilnija; dok kad surfujem, tj. kad ne skidam stalno nešto veće onda mi jako često puca. Znači kad radi radi ok, ali često postoje prekidi kad ne radi uopšte, tako da recimo chat programe skoro ne mogu uopšte da koristim. Nije mi uvek download 12Kb, često varira, ali kod torenta valjda je uvek tako~nekad dobro nekad loše, tako da verovatno i nema veze sa provajderom. U svakom slučaju nije mi baš toliko loše kao kod tebe.
Na tvom mestu bih obavezno napravio image diska pre nego što ponovo sve instaliraš, jer lako može biti da pošto ponovo instaliraš sistem sve i dalje ostane isto, tj. da nije do toga.
 
Odgovor na temu

z425926

Član broj: 68292
Poruke: 10
80.74.166.*



Profil

icon Re: Problemi sa nbee u RUMI20.09.2005. u 14:47 - pre 225 meseci
Sto se tice image-a vec ga imam. Vidim da poznajes jos ljudi u Rumi koji imaju neobee wireless. Ajde ako ti nije tesko pitaj njih kako im sljaka internet pa mi javi.

Kontaktirao sam neobee, preko email-a i rekao da imam problem kao i mnogi drugi korisnici. Njihov odgovor je da neki imaju problema ,a neki nemaju. U svakom slucaju pogledace i pokusace da otklone "kvar" (iskreno se nadam da ce mi internet proraditi kako treba mada ....) Ako mi se ne poboljsa internet do kraja meseca dizem ruke i necu vise uplacivati.
P.S. sve sam reinstalirao i opet je internet los, mislim da nije do mog kompa
Pozdrav

[Ovu poruku je menjao z425926 dana 21.09.2005. u 19:24 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Sunjalo

Član broj: 24330
Poruke: 298
*.proxy.astra-net.com.



+6 Profil

icon Re: Problemi sa nbee u RUMI26.09.2005. u 15:59 - pre 225 meseci
Iako sam vec napisao u prethodnoj poruci oko neobee-ja ajde i ovde cu, mi imamo link 512 vec 2 godine i NIKADA ne veruj kad ti kazu SREDICEMO ... uvek radi na fazon par dana ok pa par dana lose ili par meseci ok pa par meseci lose, mada procentualno gledano je 60 % - 40 % u korist onog da NE RADI dobro.

Nadam se da cu uspeti da u narednih 15-ak dana zavrsim neke stvari i da dodje novi provider, recimo da je 90% sve dogovoreno. Za detalje imate PP pa se mozemo dogovoriti sve!!! poz
 
Odgovor na temu

z425926

Član broj: 68292
Poruke: 10
80.74.166.*



Profil

icon Re: Problemi sa nbee u RUMI26.09.2005. u 19:22 - pre 225 meseci
Cao Sunjalo. Hteo sam samo da te pitam jesi li ti iz Rume i da li si ozbiljan za ovog novog provider-a? Posto sam od neobee-a popizdeo, definitivno se iskljucujem. Sada treba da krenem na fakultet u NS pa cu nositi komp tamo zajedno sa opremom i onda cu se tamo pokusati prikaciti na neki wireless, ako taj novi provider postoji u Novom Sadu sigurno se na njega prikljucujem (ukoliko je cena odgovarajuca). A ako je to samo za Rumu ja znam vec dosta njih koji jedva cekaju da se prebace sa neobee-a. Ustvari sam siguran da ce se svi postojeci korisnici neobee-a prebaciti.Svi jedva cekaju da novi provajder iskoristi aljkavost postojeceg wireless-a. Ajde javi mi da li ce taj novi provider biti, ili mozda vec jeste u NS.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Sunjalo

Član broj: 24330
Poruke: 298
*.proxy.astra-net.com.



+6 Profil

icon Re: Problemi sa nbee u RUMI27.09.2005. u 08:38 - pre 225 meseci
Iz Rume sam i naravno da je ozbiljno u vezi tog provajdera inache ne bih spominjao to ovde, nazalost nema ih u Ns pa ces morati da odaberes nekog drugog tamo, a svi koji su zainteresovani ce cuti u narednih 15-ak dana kada se bude sve montiralo !!!
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Problemi sa nbee u RUMI27.09.2005. u 09:55 - pre 225 meseci
Obavezno javi šta se dešava, ali nadam se da radite ozbiljno~jedan Neobee već imamo, ne treba nam još jedan ;)
 
Odgovor na temu

Sunjalo

Član broj: 24330
Poruke: 298
*.proxy.astra-net.com.



+6 Profil

icon Re: Problemi sa nbee u RUMI27.09.2005. u 10:24 - pre 225 meseci
Hahaha veruj mi da dobijam ospice od njih tako da je i meni preko glave, inache mozete naleteti od 10-18 h ove nedelje bilo koji dan do Aleksandra net caffe-a i trazite Sinisu pa cu vam reci o cemu se otprilike radi !!! poz
 
Odgovor na temu

z425926

Član broj: 68292
Poruke: 10
80.74.166.*



Profil

icon Re: Problemi sa nbee u RUMI27.09.2005. u 12:41 - pre 225 meseci
A DA, Sunjalo. Znao sam da mi je taj nickname od nekud poznat. Gde si bre Sile, ovde beavis(Zoki). Jel si ti vlasnik ovog novog neta ili ga samo reklamiras Kao sto je covek rekao obavezno nas obavestavaj o svakim promenama.Slusaj, ako internet bude dobar, stabilan(ping oko 60ms bez gubitaka paketa, odnosno DL oko 12,13KB/s na 128KB) i ako nije previse skup, uplaticu i ja pa nek pici stalno download na caletovom kompu, a kad se vratim iz NS za vikend pogledam rezultate .A da, nisi nam jos rekao kakav ce to internet da bude, wireless, preko telefona ili kako? Ajde cujemo se, pozdrav.
 
Odgovor na temu

Sunjalo

Član broj: 24330
Poruke: 298
*.proxy.astra-net.com.



+6 Profil

icon Re: Problemi sa nbee u RUMI27.09.2005. u 12:52 - pre 225 meseci
De si Zoki evo ti na PP sve !!!
 
Odgovor na temu

red_baron
Ruma, NS

Član broj: 69841
Poruke: 3
*.metrohive.neobee.net.



Profil

icon Re: Problemi sa nbee u RUMI15.10.2005. u 11:13 - pre 224 meseci
Ruma je "poslednja rupa na svirali" za Neobee. Ja nisam čuo još da u Rumi neko nema problema sa Neobee. Sve simptome loše veze koje ste vi imali imao sam i ja. Tehničku više ni ne zovem jer mi je glupo da se nastavljam sa ljudima koji ne mogu ništa da učine - problem je na višem nivou. Čak mi ni oni vise ne govore da je do mene, jer posle godinu dana korišćena tesko da bi me neko ubedio da ja nesto nisam podesio kako treba. Od njihovih paketa sam koristio i 128 i 512 i staticki i dinamicki IP, ali problem ostaje i dalje isti. Koristim i Linux i Win, ali nije ni to. RASPPPOE ili bez njega opet isto. Kiša, sunce, sneg, magla opet isto. Sa ili bez pojačivača, drugi AP. računar... Oprema mi je: Grid antena, AP Ovislink 1120, 7m kabla od antene do AP-a, optička vidljivost savršena. Ali jednostavno imam veliki gubitak paketa, nekad i preko 50% i to pored jakog signala. Ali to nije stalno da kazem da mi neko ometa signal nego eto tako ponekad. Bilo je stalno dok je postojao "rumawireless" jer je podesio svoj kanal blisko neobee-u, ali i kada je to prestalo posle mesec dana lepog rada pojavili su se slicni problemi. U principu sve radi kako svaliti krivicu na drugoga. Recimo u prethodna 24h mi net radio kao da ga ni nemam, a sada super???

U NS koristim isto neobee WiFi. Tamo radi dobro i pored šume ostalih provajdera, privatnih mreža... Ali globalno neobee ima problem izmedju dva servera unutar svoje mreže. Ne znam da li stvarno to ne znaju ili neće da znaju, ali im je to u nekoliko navrata napomenuto. Oni kažu da je to do telekoma... I opet idemo u krug.

Sada me intersuje ta priča o novom provajderu, a ako imate informacija o nekom novom "rumawireless"-u i to. Ako već naprave ljudi mrežu neka je naprave da ne smeta ostalima.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Problemi sa nbee u RUMI18.10.2005. u 09:21 - pre 224 meseci
Navodno treba neki šabački provajder da dođe u Rumu, ali ne vidim da se se nešto dešava po tom pitanju.
 
Odgovor na temu

DarkMan
Darko Matesic

Član broj: 20445
Poruke: 572
*.metrohive.neobee.net.

Jabber: DarkMan


Profil

icon Re: Problemi sa nbee u RUMI18.10.2005. u 13:03 - pre 224 meseci
Vec sam spominjao u drugoj temi ali cu i ovde ponoviti.
Mislim da je problem u Rumi velik broj korisnika a samo jedan AP. Jel zna neko koliko tacno ima neobee wireless pretplatnika u Rumi? Mislim da ima preko 20 a znam jos ljudi koji hoce ili se vec spremaju da se nakace.

U seldecoj temi sam postavio pitanje koliki je optimalan broj klijenata za jedan AP pa vi sami prosudite sta moze biti problem.
http://www.elitesecurity.org/tema/128533

Naravno, sudeci po dosadasnjem poslovanju neobee-ja treba da smo srecni sto smo dobili i ovaj jedan AP. Znam da su ti AP-ovi sto oni koriste skupi pa zato i nece da ulazu u dodatne. Pretpostavljam da vecina korisnika je vec cula njihov moto: "Ako vem ne odgovara a vi nadjite drugog provajdera.". Toliko o brizi za svoje korisnike.

Citat:
Bryan Fury: Navodno treba neki šabački provajder da dođe u Rumu, ali ne vidim da se se nešto dešava po tom pitanju.

Zadnje sto sam cuo je da su odustali. Mozda na prolece dodju.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Problemi sa nbee u RUMI18.10.2005. u 16:55 - pre 224 meseci
Mislim da ih ima i trideset, s tim što par njih ima 512Kbs paket, tako da je to previše za taj njihov ap. Mada kada sam im to rekao, naravno odgovoriše "nije to u pitanju". Ma jok. Ali, izgleda da treba da budemo srećni da ima i taj jedan.
Znači ništa od ovih iz Šapca? Što me to ne čudi...
 
Odgovor na temu

Sunjalo

Član broj: 24330
Poruke: 298
*.proxy.astra-net.com.



+6 Profil

icon Re: Problemi sa nbee u RUMI20.10.2005. u 10:30 - pre 224 meseci
A ako vam kazem da je "papirologija" vec skoro gotova i da je mozda pitanje dana kada ce da krene novi provider :d ali da ne baksuziram kada SVE bude gotovo javljam inf.

P.S. Za one koji su me "zamolili" da jedan AP bude na silosima recimo da je 99.9% i to sredjeno + jos 4 komada !!! :o)

[Ovu poruku je menjao Sunjalo dana 20.10.2005. u 11:31 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Sunjalo

Član broj: 24330
Poruke: 298
*.proxy.astra-net.com.



+6 Profil

icon Re: Problemi sa nbee u RUMI20.10.2005. u 13:57 - pre 224 meseci
Evo da ispravim sam sebe iz prethodnog posta posto sam upravo dobio nove vesti, verovatno u subotu ce biti postavljanje antena po rumi , a za silose ipak nece moci zbog neobee-ja !!!!
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Problemi sa nbee u RUMI20.10.2005. u 14:26 - pre 224 meseci
Pošto je to onda za koji dan, da li znaš tačne lokacije gde će biti instalirani AP-ovi?
 
Odgovor na temu

red_baron
Ruma, NS

Član broj: 69841
Poruke: 3
80.74.166.*



Profil

icon Re: Problemi sa nbee u RUMI22.10.2005. u 16:52 - pre 224 meseci
Lepo je da nam stiže novi provajder, ali i dalje me interesuje koji? Da li on ima svoju web adresu. Jasno mi je da je iz Šapca, ali valjda ima ime. Ja sam čuo da jedan AP ide kod doma zdravlja. Što se tiče broja korisnika sigurno postoji problem. Na ovoj temi nas ima 5, a od rumskih firmi znam da WiFi koriste: Rumaguma, Žitopromet, Alfasoft, CNT, a to je već 9 korisnika. Naravno treba napomenuti da je cela Ruma i SM sa Novim Sadom spojena preko jednog WiFi-a koji ide preko 'g' standarda (tako sam shvatio ljude iz Neobee-ove tehničke pordške). Znači da nas i nema u Rumi da zagušimo ovu vezu tu su ljudi iz SM. E zato me interesuje koliki je link ovog šabačkog provajdera do Rume i koje vrste (WiFi, optika, satelit...). Čisto da se ne desi isti problem. Jer budimo realni svi oni na kraju idu preko telekoma,a njihove cene su parene..
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: Wireless mreže i ISP :: Problemi sa nbee u RUMI

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 14934 | Odgovora: 76 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.