Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ubuntu - kako da sachuvam update fajlove?

[es] :: Linux :: Ubuntu - kako da sachuvam update fajlove?

[ Pregleda: 8173 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Kosmosnaut
Beograd, Srbija

Član broj: 13011
Poruke: 41
195.252.85.*



Profil

icon Ubuntu - kako da sachuvam update fajlove?11.09.2005. u 23:29 - pre 225 meseci
Imam Ubuntu 5.04 i preko Update manager-a skidam "potrebne" update-ove. Zanima me kako mogu da ih sachuvam, pa u sluchaju reinstalacije sistema ne skidam sve iznova.
Ili su mozda vec ti fajlovi negde keshirani!? Pokushao sam da ih nadjem, ali uzalud.

Da li postoji neki alternativni nachin za njihovo download-ovanje, ako vec ne mogu na ovaj nachin da ih sachuvam? Mrsko mi je da opet (po treci put) sakupljam sve upade-ove, ako mi opet krahira sistem, nego da ja to lepo narem na CD i da me ne boli glava (a ni moja spora Internet konekcija :)).

Hvala unapred.
 
Odgovor na temu

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.pat-pool.nsad.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Ubuntu - kako da sachuvam update fajlove?11.09.2005. u 23:39 - pre 225 meseci
Citat:
Kosmosnaut:
? Mrsko mi je da opet (po treci put) sakupljam sve upade-ove, ako mi opet krahira sistem,



Ako ti krahira sistem??????
Sta radis ti covece...Linux ne krahira tek tako
 
Odgovor na temu

zAkiLi
Žarko Iličić
bgd

Član broj: 322
Poruke: 241
*.108.nat-pool-ni.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Ubuntu - kako da sachuvam update fajlove?11.09.2005. u 23:58 - pre 225 meseci
po default-u se skinuti paketi snimaju u /var/cache/apt/archives/

 
Odgovor na temu

Kosmosnaut
Beograd, Srbija

Član broj: 13011
Poruke: 41
195.252.85.*



Profil

icon Re: Ubuntu - kako da sachuvam update fajlove?12.09.2005. u 17:06 - pre 225 meseci
Citat:
axez: Ako ti krahira sistem??????
Sta radis ti covece...Linux ne krahira tek tako


Mislim da to nije bash bitno, shta ja radim!? Ali ako bash mora da se zna, bacam ga na teshke muke. Svaki sistem (Linux - Windows, nebitno), "ispipam" koliko je to u mojoj moci. Necu se smiriti dok ne "prochachkam" svaki .config fajl. Mislim da je to najbolji nachin za uchenje - "Uzmi sam, pa probaj!". U ovom sluchaju, menjao sam parametre u xorg.conf. Neshto je poshlo po zlu, pokushao sam ispraviti, ali neuspeshno. Sve u svemu, reinstalirao sam Ubuntu.
Mislim da ce josh mnogo vode Dunavom proteci (i mnogo reinstalacija "pasti"), dok ne dokuchim srzi (raznoraznih) sistema. Tako je bilo i za Windows (Swinjdows), ali ga sad drzim u malom prstu (malo prepotentna izjava, ali nije laz).

Shto se tiche lokacije /var/cache/apt/archives/ (hvala, u svakom sluchaju), moram reci da, nazalost, nije tamo. Ima li drugih ideja?

Bez nepotrebnih kometara, molim! Cenim svaki trud, kritiku i komentar (pa chak i tipa "Sta radis ti covece..."), ali je to skroz nepotrebno. Elitsecurity smatram za svojevrsnu instituciju, ozbijnu i mudru, tako da nemojte troshiti svoje vreme, a ni moje, za sugestije koje nisu od koristi.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Ubuntu - kako da sachuvam update fajlove?12.09.2005. u 17:28 - pre 225 meseci
Ne znam da li ti je ovo poznato http://ubuntuguide.org/. Izaslo je skoro i korisnici se prilicno raduju, ali moj kratki pokusaj da nadjem ovo sto ti treba nije bas bio uspesan, mada tamo postoji jedna tema u smislu kako iskporati fajlove sa Ubuntu na lokalnu masinu. Mozda vredi pogledati.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Ubuntu - kako da sachuvam update fajlove?

[ Pregleda: 8173 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.