Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako da prikljucim napajanje?

[es] :: Ostali hardver :: Kako da prikljucim napajanje?

[ Pregleda: 3474 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nidza11
Beograd

Član broj: 63842
Poruke: 58
*.sbb.co.yu.



Profil

icon Kako da prikljucim napajanje?10.09.2005. u 16:22 - pre 226 meseci
Da li neki neko moze da mi pomogne? Naime, dobio sam neki stari racunar kome hvali samo napajanje. Pre nego sto je njegovo napajanje skinuto racunar bio ispravan. Prikljucio sam novo napajanje ali nema struje u racunaru. Razumem se pomalo u hardver ali ovde mi je zapelo. Uopste mi nije jasno zasto u racunaru nema struje. Inace, ploca je neka stara, ACORP 5ali61 sa ATX napajanjem. Da li neko ima neku shemu kako da ovo resim ili da mi malo detaljnije objasni sta da radim?

Hvala unapred!!!

 
Odgovor na temu

Nidza11
Beograd

Član broj: 63842
Poruke: 58
*.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Kako da prikljucim napajanje?10.09.2005. u 16:25 - pre 226 meseci
Da, samo da naglasim, video sam da u forumu ima dosta u vezi ovog ali nisam uspeo da nađem rešenje.
 
Odgovor na temu

Mister_rap
SE at Viacom

Član broj: 8822
Poruke: 2540
*.crnagora.net.

Jabber: mister_rap@jabber.com


+21 Profil

icon Re: Kako da prikljucim napajanje?10.09.2005. u 19:49 - pre 226 meseci
Na napajanju imas vise kablova. Od kojih su ti najbitniji onaj najveci i jedan koji sluzi za napajanje procesora. Kad ta dva konektora spojis sa plocom, ploca i procesor ce dobijati struju. Ostali kablovi sluze za napajanje flopija, hdd-a, optickih uredjaja itd. Nadam se da sam ti bar malo pomogao. Koja je konfiguracija u pitanju??
 
Odgovor na temu

damiru_2
Damir Ulovec
Radim za klikere...
127.0.0.1

Član broj: 55541
Poruke: 819
195.252.85.*

Sajt: Pitajte me, možda ću Va..


+2 Profil

icon Re: Kako da prikljucim napajanje?10.09.2005. u 20:35 - pre 226 meseci
Prvo proveri da li je napajanje ispravno. Na tom velikom konektoru prvo spoji zelenu i bilo koju crnu žicu, pa napajanje priključi na gradsku mrežu kao i svako drugo napajanje (jedan kraj mrežnog kabela u utičnicu u zidu, a drugi u napajanje). Ako je napajanje ispravno, krenuće ventilator i imaćeš napone na izlazu. U tom slučaju je neispravno nešto na ploči.
Pozdrav.
- Je s' ti normalan? Ko bre da se skida go?
- Ja ću da se skinem do pojasa...
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: Kako da prikljucim napajanje?11.09.2005. u 11:25 - pre 226 meseci
da nadopunim damira, ponekad ( u vecini slucajeva) je potrebno staviti neki teret na izlaz napajanja da bi ono proradilo

 
Odgovor na temu

Nidza11
Beograd

Član broj: 63842
Poruke: 58
*.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Kako da prikljucim napajanje?11.09.2005. u 13:00 - pre 226 meseci
Napajanje je potpuno novo. Ne bih bas da eksperimentisem sa tim spajanjem zica ako nije bas neophodno. Ok, cackacu jos malo pa cu javiti sta sam uradio. A kako bi to trebalo da opteretim napajanje da bi ono proradilo. Uzgred, koliko ja znam samo jedan kabal ide iz napajanja u plocu. To je taj veliki ATX prikljucak. Da li sam u pravu ako kazem da je samo taj kabal potreban da dovede struju ploci? Svi ostali su za napajanje diskova, CD-roma, flopija itd.
 
Odgovor na temu

Nidza11
Beograd

Član broj: 63842
Poruke: 58
*.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Kako da prikljucim napajanje?11.09.2005. u 13:03 - pre 226 meseci
A da, uopste ne znam koji je to kabal koji sluzi za napajanje procesora. Valjda bi i bez njega trebalo da ima struje u ploci. A ploca je stara pa valjda zato nema onu kontrolnu lampicu koja svetli kada u ploci ima struje.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Kako da prikljucim napajanje?11.09.2005. u 15:19 - pre 226 meseci
Kabl za nap.procesora je jedan 4-zilni, ima mali, cetvrtasti konektor na sebi, znaci NE kao za hdd i slicno, koji su pljosnati. Medjutim, nemaju sve ploce taj konektor.

Druga stvar - nije dovoljno samo ubosti konektor, treba uraditi power on. Jesi li ti sve kompletirao, prikljucio sve uredjaje, sve zice - one male: power on, reset, hdd LED, power-on-LED? Struja dodje do ploce, ali miruje dok ne dobije power on kontakt. I sam kazes da nemas LED na njoj kao na nekim drugim, pa bi onda morao da proveris bas pravim ukljucenjem. Verovatno moze i bez uredjaja, ali nesto mora biti ukljuceno da vidis da radi, ventilator na CPU obavezno.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

damiru_2
Damir Ulovec
Radim za klikere...
127.0.0.1

Član broj: 55541
Poruke: 819
195.252.85.*

Sajt: Pitajte me, možda ću Va..


+2 Profil

icon Re: Kako da prikljucim napajanje?11.09.2005. u 15:21 - pre 226 meseci
Nidžo, ništa se ne boj, nije to eksperimentisanje. Svaki serviser će ti reći isto. Samo sledi uputstva i ne brini. Jer tako ćeš na najjednostavniji način znati da li je neispravno novo napajanje ili ostatak računara. Uostalom, tvoja volja, neću te terati ako ne želiš.
Da dopunim, meni se jednom desilo da sam kupio novo neispravno napajanje i na kraju nisu pristali da mi ga zamene jer sam ga sam menjao! Od tada kupujem samo tamo gde će ga probati, ili gde sam siguran da će mi ga menjati ako je neispravno. Gde ne garantuju jedno od ta dva - nema dila.
BTW, više volim prvu varijantu, jer onda ne trošim vreme uzalud...
Pozdrav.
- Je s' ti normalan? Ko bre da se skida go?
- Ja ću da se skinem do pojasa...
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Kako da prikljucim napajanje?11.09.2005. u 16:44 - pre 226 meseci
Citat:
Prikljucio sam novo napajanje ali nema struje u racunaru.


Meni se to desavalo sa nekim brand racunarima [p2 IBM]
 
Odgovor na temu

Nidza11
Beograd

Član broj: 63842
Poruke: 58
*.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Kako da prikljucim napajanje?11.09.2005. u 19:39 - pre 226 meseci
Hej ljudi, USPEO SAM!!! Probao sam sa onim spajanjem zelene i crne (sad znam kako se to radi) i zakljucio da je napajanje ispravno. Zatim sam kuler koji je bio prikljucen u plocu prikljucio direktno na napajanje i video da radi. Kada sam napajanje priljucio na plocu pocelo je sve da radi kako treba. U stvari me je zezao prikljucak na kuleru jer je falila zuta zica, a ja mislio da mi ona nije ni potrabna. Zamenio sam i kuler i prikljucak i sad sve radi kako treba. PUUUUUUNO vam hvala na trudu i pomoci. Vidimo se nekim drugim, nadam se srecnijim, povodom.


Hvala jos jednom i POZDRAV!!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: Kako da prikljucim napajanje?

[ Pregleda: 3474 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.