Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ADSL u Srbiji nakon devet meseci

[es] :: ISP :: ADSL :: ADSL u Srbiji nakon devet meseci

Strane: 1 2

[ Pregleda: 16062 | Odgovora: 27 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Aleksandar Marković
Part Time Freelance Journalist

Član broj: 219
Poruke: 5220
*.mediaworksit.net.

Sajt: www.akcenat.info


+8 Profil

icon ADSL u Srbiji nakon devet meseci06.09.2005. u 16:14 - pre 226 meseci
početkom septembra 2005:

SezamPro AD[S]L 38.78%
EUnetADSL 27.63%
BeotelNet ADSL 14.26%
BeocityNet ADSL 8.15%
VeratNet ADSL 3.33%
YUBCnet ADSL 3.76%
PTT NET ADSL 1.93%
Bitsyu.net ADSL 1.42%
Teleport ADSL 0.61%
Softnet 0.07%
Neobee ADSL 0.05%
SBB 0.02%

Trend rasta ukupnog broja korisnika je 30% na mesečnom nivou tj.
20% što se tiče rasta broja novih korisnika mesečno. Procentualna
zastupljenost pretplatničkih paketa izgleda otprilike ovako:

256 Kb/s: 63.59%
512 Kb/s: 23.85%
768 Kb/s: 12.56%

Slobodan Marković
 
Odgovor na temu

Skaarj
Novi Sad

Član broj: 21463
Poruke: 365
*.ftn.ns.ac.yu.



+3 Profil

icon Re: ADSL u Srbiji nakon devet meseci06.09.2005. u 17:15 - pre 226 meseci
Evo i brojeva sa http://www.mycity.co.yu/phpbb/viewtopic.php?t=10330&start=160


Sezam 2365
EUnet 1696
Beotel 976
Beocity 409
YUBC 232
Verat 203
PTT 117
Gama 87
Teleport 38
Softnet 4
Neobee 3
Absolut OK 2
SBB 1
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: ADSL u Srbiji nakon devet meseci06.09.2005. u 17:36 - pre 226 meseci
Znaci, analogno - digitalna - Sezamova - linija rulz? A, evo, na sajtu i dalje pise isto: U Beogradu je već
više od 2.000 korisnika
Analogno Digitalne
[S]ezamPro Linije!

Nebeski narod...
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Boki4u
Bogdan Djukic
Zemun

Član broj: 61571
Poruke: 696
*.dialup.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: ADSL u Srbiji nakon devet meseci06.09.2005. u 18:12 - pre 226 meseci
Sta je ovo "SBB 1"?
Jedan covek samo prikljucen?

Treba se prikljucivati na ove gde nema preterano ljudi.....zbog agregacije. Bice zagusenja na Eunetu i Sezamu!
 
Odgovor na temu

BojanBG
Beograd

Član broj: 9848
Poruke: 181
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: ADSL u Srbiji nakon devet meseci06.09.2005. u 21:07 - pre 226 meseci
Citat:
tdjokic: Znaci, analogno - digitalna - Sezamova - linija rulz? A, evo, na sajtu i dalje pise isto: U Beogradu je već
više od 2.000 korisnika
Analogno Digitalne
[S]ezamPro Linije!

Nebeski narod...


Neznaci to nego znaci da su bili privilegovani da prvi ponude adsl i zato je najvise korisnika i otislo tamo. A da budemo iskreni najvise su i ulozili u reklamnu kampanju od svih nabrojanih provajdera. Malo me iznenadjuje podatak da eunet ima vise korisnika od Beotela kao i to da Verat (koji je bio najjeftiniji) ima tako mali udeo.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: ADSL u Srbiji nakon devet meseci06.09.2005. u 22:18 - pre 226 meseci
Citat:
BojanBG: A da budemo iskreni najvise su i ulozili u reklamnu kampanju od svih nabrojanih provajdera. ... kao i to da Verat (koji je bio najjeftiniji) ima tako mali udeo.
Da, ulozili su u reklamu i masa ljudi je mislila da je Analogna Digitalna SezamPro Linija nesto sto se moze dobiti samo kod Sezama. Inace, ja sam kod Verata i njegov mali broj korisnika objasnjavam time sto ne daje modem, spliter i ne radi ¨setup¨ a sto je za mnoge ljude opet velika stvar.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Boki4u
Bogdan Djukic
Zemun

Član broj: 61571
Poruke: 696
*.dialup.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: ADSL u Srbiji nakon devet meseci06.09.2005. u 23:54 - pre 226 meseci
Pa EUnet je imao u svakom slucaju bolju reklamnu kampanju od beotela, tako da nije cudo sto su ispred njih...
Plus kod njih nije obavezno "koristiti uslugu 3 meseca", sto je slucaj kod Beotela. Mozda se to mnogima nije svidelo!
 
Odgovor na temu

pailhead
Dusan Bosnjak
freelance
Oakland baby, CA

Član broj: 16715
Poruke: 862
195.252.89.*

ICQ: 55993773


+9 Profil

icon Re: ADSL u Srbiji nakon devet meseci07.09.2005. u 01:39 - pre 226 meseci
Ja nisam otisao kod sezama prvenstveno zbog losih prica o nihovoj tehnickoj podrsci, koje sam cuo na ovom forumu.
Rado bih isao kod verata jer koristim najveci paket, pa je usteda znatna, ali trenutno na beotelu je savrsena usluga, stvarno (da kucnem u drvo) ne znam zbog cega su uopste bile pricane one price o agregacijama i korisnicima, kad meni ovo savrseno radi, bukvalno nonstop skidam, i nonstop je velik protok, i iskreno, plasim se da bih prelaskom mozda pogorsao situaciju.
Ionako, jos uvek vazi popust kod beotela tako da nije mnogo skuplji od ostalih provajdera.
what we want, we must create
 
Odgovor na temu

djalf

Član broj: 41627
Poruke: 1425



+31 Profil

icon Re: ADSL u Srbiji nakon devet meseci07.09.2005. u 08:13 - pre 226 meseci
Reklama bato... :) Robu prodaje pakovanje, staro pravilo!
Kuća 91m2 - 2x Fujitsu 12LGC, 2x Fujitsu General 09LLCA,
VOX IVA5-12JR, Lokal
24m2 - Fujitsu 12LU
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: ADSL u Srbiji nakon devet meseci07.09.2005. u 16:14 - pre 226 meseci
A sta u sustini znaci ovo ¨ADSL u Srbiji¨ - ima li ga jos negde osim Beograda? Kako bilo da bilo, oko 6.000 korisnika na 8 miliona stanovnika, nije li to malo malo? A, da, tu su i bezicni i kablovski, to malo popravlja sliku, ali mi se ipak cini da ovo lici na katastrofu.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

bokili
Manager
Niš

Član broj: 11012
Poruke: 398
82.208.208.*



Profil

icon Re: ADSL u Srbiji nakon devet meseci08.09.2005. u 00:53 - pre 226 meseci
Citat:
Aleksandar Marković: početkom septembra 2005:

SezamPro AD[S]L 38.78%
EUnetADSL 27.63%
BeotelNet ADSL 14.26%
BeocityNet ADSL 8.15%
VeratNet ADSL 3.33%
YUBCnet ADSL 3.76%
PTT NET ADSL 1.93%
Bitsyu.net ADSL 1.42%
Teleport ADSL 0.61%
Softnet 0.07%
Neobee ADSL 0.05%
SBB 0.02%

Trend rasta ukupnog broja korisnika je 30% na mesečnom nivou tj.
20% što se tiče rasta broja novih korisnika mesečno. Procentualna
zastupljenost pretplatničkih paketa izgleda otprilike ovako:

256 Kb/s: 63.59%
512 Kb/s: 23.85%
768 Kb/s: 12.56%

Slobodan Marković


Jos da se ovde napomene da se ovde radi samo o Beogeadu a pogotovu ovaj rast korisnika na mesecnom nivou.

Ne znam za vas, ali ja bih se ipak prijavio za ADSL kod PTT-a ili Eunet-a ali mozda i kod Sezama jer sam nezvanicno cuo da imaju neograniceni protok kod Telekoma :) Ali ovaj samo sam cuo pa me slobodno demantujte : )

Takodje, veceras na vestima slusam kako je osnovana anti monopolska komisija, pa jedva cekam da vidim kako ta komisija nece ni da se osvrne na najveceg krivca za stanje telekomunikacija u zemlji a pogotovu za stanje da je u zemlji broj dial up internet korisnika devedeset i nesto procenata. A to je naravno ko drugi nego Telekom Srbija.

Uzmimo recimo Hrvatsku koja je do dolaska Deutche Telekoma bila kao i mi danas sto se tice dial up korisnika... Danas ogroman broj ljudi koristi ADSL u CRO.
Ko hoce neka procita clanak iz njihovih novina:

100000 ADSL Prikljucka

Obratite paznju da je ovaj clanak od 16.januara... Pitanje je koliko ima sad: )
A koliko kod nas? 5000 maximalno u ovom trenutku.. i to samo Beograd.. pa stvarno sramota...

Pogledajte kako se radi u EVROPI: http://www.t-com.hr/
Prikljucak za jednu kunu ili osmina eura. A mozda se neko od vas i seca kad je kod njih bilo uvodjenje ISDN-a za jednu kunu i to pre jedno 4-5 godina. Sad sumnjam da uopste i imaju obican telefonski prikljucak kao sto je to cesta pojava kod nas.
Znaci nije pitanje ima li tehnickih mogucnosti nego je pitanje hoce li se neko prikljuciti i sve rade kako bi pridobili korisnike!


Izvinjavam se svima koji su ovo citali ako sam davio malo, ali ovo je realnost danas u Srbiji. Jos pokriti samo Beograd (nadam se da se ljudi iz Beograda ne pronalaze u ovom : ) i to CAK ni jedan procenat UKUPNIH telefonskih prikljucaka .. pa to je stvarno ali stvarno sramota. E TOLIKO :)

[Ovu poruku je menjao bokili dana 08.09.2005. u 01:56 GMT+1]
 
Odgovor na temu

teddy

Član broj: 5778
Poruke: 551
*.ppp-bg.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: ADSL u Srbiji nakon devet meseci08.09.2005. u 13:01 - pre 226 meseci
Mojne samo da ti Nemci dođu ovde. Naravno, voleo bih da se Telekom privatizuje, ali nek' dođe bilo ko, samo ne DT ili neka njihova filijala poput Matava (npr. u CG gde ADSL imaju u svim gotovo gradovima, ali zato flat ne postoji).

U Hrvatskoj do pre par meseci nije postojao flat ADSL, već se sve plaćalo po prenetim podacima, pa je tako u martovskom BUG-u (IT mesečnik) u istraživanju ispalo da se tamo praktično plaća najskuplji ADSL u Evropi.

Tamo imaju čudan sistem, izabereš brzinu, zatim paket, a zatim i uređaj. Sve tri stvari imaju cenu, pa se količina novca koji ćeš morati da calneš dobija sabiranjem tri broja.

http://www.tportal.hr/maxadsl/izaberipaketlow/glavnilow/

Tako ispada da najjeftiniji flat (384/64) košta 79+299+1=379 kuna, što je znatno preko 4000 dinara. I to sa sadašnjim „velikim“ sniženjem.

Nemci Hrvatima krv isisavaju i na telefonskim računima, cela je Hrvatska jedna tarifna zona, tako da te isto košta zvao Zagreb iz Zagreba ili Split iz Zagreba, a uz to je minimalni račun (pretplata) mnogo veći nego ovde.

Uzgred, u članku piše da Hrvatski telekom ima 24.000 korisnika i da im fali još 76.000 da dođu do cifre od 100.000 koja predstavlja njihov cilj do kraja ove godine.

Ne baratajte poluinformacijama!
Spasa nam nema, propasti ne možemo!
 
Odgovor na temu

bokili
Manager
Niš

Član broj: 11012
Poruke: 398
82.208.208.*



Profil

icon Re: ADSL u Srbiji nakon devet meseci08.09.2005. u 16:50 - pre 226 meseci
Citat:
Mojne samo da ti Nemci dođu ovde. Naravno, voleo bih da se Telekom privatizuje, ali nek' dođe bilo ko, samo ne DT ili neka njihova filijala poput Matava (npr. u CG gde ADSL imaju u svim gotovo gradovima, ali zato flat ne postoji).

U Hrvatskoj do pre par meseci nije postojao flat ADSL, već se sve plaćalo po prenetim podacima, pa je tako u martovskom BUG-u (IT mesečnik) u istraživanju ispalo da se tamo praktično plaća najskuplji ADSL u Evropi.


Jeste, ali od necega se mora poceti.. Zato sad postoji flat. Makar u svakom gradu postoje tehnicke mogucnosti.

Citat:
Tamo imaju čudan sistem, izabereš brzinu, zatim paket, a zatim i uređaj. Sve tri stvari imaju cenu, pa se količina novca koji ćeš morati da calneš dobija sabiranjem tri broja.

http://www.tportal.hr/maxadsl/izaberipaketlow/glavnilow/

Tako ispada da najjeftiniji flat (384/64) košta 79+299+1=379 kuna, što je znatno preko 4000 dinara. I to sa sadašnjim „velikim“ sniženjem.


Opet kazem makar postoje tehnicke mogucnosti u svakom gradu i to nije prepreka. Evo recimo ja bih platio najskuplji paket samo da postoje tehn. ogucnosti i uopste nije bitno koliko to kosta.. Te tako to je velika razlika.

Citat:
Uzgred, u članku piše da Hrvatski telekom ima 24.000 korisnika i da im fali još 76.000 da dođu do cifre od 100.000 koja predstavlja njihov cilj do kraja ove godine.


I ako si primetio to je clanak iz januara 2005.te
 
Odgovor na temu

teddy

Član broj: 5778
Poruke: 551
*.ppp-bg.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: ADSL u Srbiji nakon devet meseci08.09.2005. u 17:33 - pre 226 meseci
Nažalost, kod nas je ADSL uveden gotovo dve godine posle Hrvatske. Stoga se ni sa bržim rastom korisnika ne može očekivati da ih dostignemo već prve godine korišćenja.

Naravno, ja verujem da bi sve išlo brže (posebno u smislu širenja na ostale gradove) da je Telekom na razne načine (jaka konkurencija, novi operateri fiksne telefonije, nezavisni linkovi ka inostranstvu...) prisiljen da se bori za svakog korisnika.

Inače po podacima s početka jula, T-HT ima oko 60.000 ADSL korisnika, pa izgleda da je plan od 100.000 korisnika do kraja godine ostvarljiv.
Spasa nam nema, propasti ne možemo!
 
Odgovor na temu

bokili
Manager
Niš

Član broj: 11012
Poruke: 398
82.208.208.*



Profil

icon Re: ADSL u Srbiji nakon devet meseci08.09.2005. u 18:03 - pre 226 meseci
Citat:
teddy: Nažalost, kod nas je ADSL uveden gotovo dve godine posle Hrvatske. Stoga se ni sa bržim rastom korisnika ne može očekivati da ih dostignemo već prve godine korišćenja.

Naravno, ja verujem da bi sve išlo brže (posebno u smislu širenja na ostale gradove) da je Telekom na razne načine (jaka konkurencija, novi operateri fiksne telefonije, nezavisni linkovi ka inostranstvu...) prisiljen da se bori za svakog korisnika.

Inače po podacima s početka jula, T-HT ima oko 60.000 ADSL korisnika, pa izgleda da je plan od 100.000 korisnika do kraja godine ostvarljiv.


e konacno smo se slozili oko krivca :)
 
Odgovor na temu

ante aero

Član broj: 41367
Poruke: 550
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: ADSL u Srbiji nakon devet meseci10.09.2005. u 21:45 - pre 226 meseci
sto se tiče ovih brojki o korisnicima one se vrtoglavo povećavaju od 7-og mj. kada su bili max adsl dani u svim većim gradovima.prije toga se čekalo na priključak oko10 dana da bi se sada produžilo na 20-30 dana zbog izuzetno velikog broja zahtjeva.
suvisno je komentirati DT jer se zna zasto su oni upali na plodno tlo,a tko nebi.jedino je prednost sto i mjesta od 10-ak tisuća stanovnika imaju mogućnost priključka,mada dolaze i novi operateri (optima i h1) pa će cijene uskoro padati,konkurencija......

[Ovu poruku je menjao ante aero dana 10.09.2005. u 22:53 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bokili
Manager
Niš

Član broj: 11012
Poruke: 398
82.208.208.*



Profil

icon Re: ADSL u Srbiji nakon devet meseci13.09.2005. u 02:18 - pre 226 meseci
pa eto
 
Odgovor na temu

bgweb2005
Beograd

Član broj: 69195
Poruke: 45
*.anon-online.org.



Profil

icon Stanje nije toliko lose28.09.2005. u 19:04 - pre 225 meseci


Meni se cini da stanje kod nas nije ni toliko lose.

ADSL je dobro primljen. Dobro je sto odmah svi nude FLAT verziju a ne kao sto je pre par godina bilo u Evropi da su prvo imali samo verzije sa placanjem ili minuta ili kolicine skinute sa neta, a verzija FLAT je bila mnooogo skuplja.

Mi smo taj nivo preskocili i odmah krenuli sa FLAt verzijama. A i brzina i kvalitet je stvarno na dobrom nivou. Evo koristim ADSL kod BeoCity-a i nemam nikakvih problema.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.smin.sezampro.yu.



+896 Profil

icon Re: ADSL u Srbiji nakon devet meseci29.09.2005. u 10:04 - pre 225 meseci
Ja mislim da je ADSL kod nas ocajan. Pogledajte koliko malo centrala u Beogradu (kao najvecem gradu) ima mogucnost. Od kada je krenuo ADSL u BGD-u, moje naselje, i pored toga sto ima NAJMODERNIJU Alctel centralu NEMA uslova za ADSL (tel. prikljucak ima uslova, ali ne mogu da razumem da nece da prikljuce ADSL iako u centrali postoji oprema, iako ima vise od stotinu zainteresovanih ljudi koji su na vise mesta podneli zahtev). Isto vazi i za mnooooge delove Beograda koji isto imaju dobre centrale i tehnicke mogucnosti da se to realizuje na tel. prikljucku.
Odgovor je glup: na centrali nema uslova. Ja odem u centralu, a tamo sve spremno, samo treba neki mrgud iz Telekoma da se seti da u Zemun Polju postoji trenutno najmodernija centrala u BGD-u (vec dobrih 10 meseci!!!!!) i da je potrebno da tehnicar na serveru selektuje opcije koje hoce i eto ga ADSL (covek mi na ekranu pokazivao opcije za ADSL i HDSL, ali on ne moze nista bez dozvole "glavonja", a glavonje boli uvo ako jer ih provajder ne kontaktira)...

Isto tako mi nisu jasni provajderi koji ignorisu korisnike i uopste se ne trude da kod Telekoma proguraju zahteve koji garantovano mogu da se realizuju (ima mogucnosti) iako im neobavestene osobe u Telekomu govore drugacije (oni nemaju pojma, kad se jave na onaj info tel. za ADSL, da postoji uopste nova centrala u naselju!!). Dovoljno je samo poslusati korisnike koji su vise puta ukazali da je potrebno da provajder obavesti Telekom (posto su neobavesteni sami od sebe, to je tako u ovoj drzavi) da se malo potrudi i realizuje prikljucke. Nije samo situacija takva u Zemun Polju, postoji, kao sto rekoh, dosta delova grada sa istim/slicnim problemima a koje zahtevaju jedan najobicniji poziv od strane provajdera ka Telekomu. Kada se resi stanje na tom niovu svesti (zadovoljan/novi korisnik/uplate/profit i Telekomu i provajderima) onda ce se stanje popraviti drasticno. Nije odmah bitna toliko raznovrsnost paketa, koliko samo da postoji dobra volja da se postupak realizacije pojednostavi i ubrza uz bolju komunikaciju sa korisnicima i Telekomom.
Da recimo provajderi imaju neki stalni (dnevni) kontakt sa Telekomom, a isto tako i da Telekom poznaje stanje na terenu (a ne poznaje). Da je tako bilo od pocetka mislim da bi smo sad imali 4-5 puta vise korisnika, sigurno bolje tehnicki realizovan ADSL (kvalitetniji nego sto je sada)...
 
Odgovor na temu

bokili
Manager
Niš

Član broj: 11012
Poruke: 398
82.208.208.*



Profil

icon Re: ADSL u Srbiji nakon devet meseci29.09.2005. u 10:39 - pre 225 meseci
Nisu krivi provajderi koliko Telekom.
Koliko ih Telekom dere po jednom prikljucku i za ADSL i za SMIN nije ni cudo sto nece da se zainteresuju malo vise a i ne isplati im se nesto posebno.

Dok plate Telekomu za port i za internet za njih ostane neka sica :)

[Ovu poruku je menjao bokili dana 29.09.2005. u 11:40 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: ADSL u Srbiji nakon devet meseci

Strane: 1 2

[ Pregleda: 16062 | Odgovora: 27 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.