Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Naš VB Compiler

[es] :: Visual Basic 6 :: Naš VB Compiler

[ Pregleda: 3573 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

icobh
Igor Pejašinović
Network Admin
Navigo SC d.o.o.
Banja Luka

Član broj: 18738
Poruke: 1319
*.inecco.net.

Sajt: www.nsc.ba


+4 Profil

icon Naš VB Compiler05.09.2005. u 12:08 - pre 226 meseci
Neznam da li je ko pokušavao ili razmišljao o tome kako da naši programi pisani u VB postanu konkurentni npr. progamu pisanom u C++. Ako vidimo da danas postoji mnoštvo nekih programskih jezika koji osim standardnih kompajlera dobijenih iz te firme koja ga je napravila, osmislila ili pak samo doradila, postoje i alternativni kompajleri kao naprimjer što postoji brdo kompajlera za C++. Tako da ja mislim da bih se mogla napraviti barem jedna alternativa za VB-ov interpreter. Ja mislim da bih trebalo da se napravi neki jednostavan IDE sa stvarima koje korisniku trebaju (trebalo bi provesti anketu i vidjeti šta ljudi sve upotrebljavaju u vb-u i prema tome praviti IDE) a što se tiče kompajlera mogao bih se napraviti ali ja sam više za ideju da se prevodi u ASM pa tek kompajlira. Ja sam baš napravio neki test raznih programskih alata koje sam imao trenutno instalirane na računaru. Gledao sam njihovu veličinu IDE-a, da li imaju svoj kompajler i veličinu kompajliranog izvršnog fajla koji je trebao da bude samo jedan prozor ili kako već forma veličine 640x480px (veličina kod nekih nezavisi). Imresionirao me je Flat Assembler (FASM) a nadam se da je dobar kao i ostali najbolji asembleri (TASM, MASM), a da je dobar govori činjenica da je, sada već popularni MenuetOS, pisan kompletan u njemu. Razočarao me je wxWidgets jer takav programčić napisan u njemu iznosio 3,9MB (što je opet za samo windows korisnike puno) a isti takav program u FASM-u iznosio je 2,00KB. Ako razmotrimo to da se FASM oslanja na user.dll, kernel.dll, shell32.dll itd… a koje posjeduju svi korisnici počevši od Win95 pa nadalje, jasno se zna zašto mi je pala ideja da se vrši prevod u ASM. A ako već ne prevod u ASM onda bih se mogao napraviti neki kompajler kod kojeg nemora da bude kompajlirani izvršni fajl, ni 2,00KB, ni 20,00KB, neka bude 100KB ali opet bolje nego Delphi ili RealBasic. U svakom slučaju pogledajte Test.txt, recite svoja mišljenja, ideje itd… Pa možda i uspijemo nešto da napravimo.
I ♥ ♀

Ovaj post je zlata vrijedan!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

icobh
Igor Pejašinović
Network Admin
Navigo SC d.o.o.
Banja Luka

Član broj: 18738
Poruke: 1319
*.inecco.net.

Sajt: www.nsc.ba


+4 Profil

icon Re: Naš VB Compiler05.09.2005. u 18:47 - pre 226 meseci
Zar ovdje niko nije primjetio da nisam zakačio Test a vidim bilo je 20 pregleda? Izgleda da vas ovi problemi VB-a nemuče baš mnogo.
I ♥ ♀

Ovaj post je zlata vrijedan!
 
Odgovor na temu

Pastorius

Član broj: 66582
Poruke: 76
*.absolutok.net.



Profil

icon Re: Naš VB Compiler07.09.2005. u 10:53 - pre 226 meseci
icobh,

sve je to lepo, ali koja bi bila upotrebna vrednost za neki takav kompajler ?
Radices na tome dve do tri godine i sta onda ?
VB je dosta ogranicen po pitanju mnogih stvari...
Ukoliko je nekom programeru potreban neki drugi alat, on ce ga i naci na netu ili negde vec.
Ne mislim nista lose, ali moja preporuka ti je da razmisljas o nekoj komercijalnijoj stvari.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Rongon

Član broj: 61734
Poruke: 55
*.info-net.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Naš VB Compiler07.09.2005. u 12:33 - pre 226 meseci
Ja bi voleo da ti pomognem, ali shta cu kada nemam pojma uopshte da napishem bilo kakav kompajler (ma nemam pojma ni shta treba uopshte da se radi). VB sam uzeo pre 14 meseci, i josh uvek nisam pisao neke mnogo slozene programe, tako da nemam puno iskustva sa tim stvarima.
Kao i shto je i icobh rekao, bilo bi to mnogo posla za malu nagradu (mozda kad bi se naplacivalo , pa da se isplati), ali ako ipak pocnesh da radish , zelim ti da uspesh.
 
Odgovor na temu

icobh
Igor Pejašinović
Network Admin
Navigo SC d.o.o.
Banja Luka

Član broj: 18738
Poruke: 1319
*.inecco.net.

Sajt: www.nsc.ba


+4 Profil

icon Re: Naš VB Compiler07.09.2005. u 16:44 - pre 226 meseci
Da vas ja pitam nešto! Neznam koliko vas koristi ili zna za ove programe koje ja korstim:
Code:
Avast! Antivirus 4.6 Home, CCleaner 1.2, CDBurnerXP Pro 3.0, CDex 1.5, FreeDownloadManager1.8,
LimeWire 4.9 Lite, Mozilla Firefox 1.0, Mozilla Thunderbird 1.0, MV2Player 0.7, Spybot-Search &
Destroy 1.4, SpywareBlaster 3.4, ZipGenius 6.0...

Eh sad ja pitam: Šta je to zajedničko za sve ove programe? Odnosno šta ih, bolje rečeno, krasi?

[Ovu poruku je menjao icobh dana 07.09.2005. u 17:46 GMT+1]
I ♥ ♀

Ovaj post je zlata vrijedan!
 
Odgovor na temu

gvero
Blable Blablic
Hrvatska, Bibinje

Član broj: 40946
Poruke: 65
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: Naš VB Compiler07.09.2005. u 20:14 - pre 226 meseci

to što su besplatni
::::gvero::::
 
Odgovor na temu

icobh
Igor Pejašinović
Network Admin
Navigo SC d.o.o.
Banja Luka

Član broj: 18738
Poruke: 1319
*.inecco.net.

Sajt: www.nsc.ba


+4 Profil

icon Re: Naš VB Compiler09.09.2005. u 17:27 - pre 226 meseci
Citat:
Pastorius:Radices na tome dve do tri godine i sta onda ?

Na ovo sam zaboravio da odgovorim. Od sada, pa nadalje i ubiduće kada bih radio kompajler uspio bih do kraja studiranja da ga završim i imam onda diplomski rad!
I ♥ ♀

Ovaj post je zlata vrijedan!
 
Odgovor na temu

fLuXx
Luka Borkovic
Student
Pančevo

Član broj: 21183
Poruke: 363
*.3dnet.co.yu.

Jabber: fluxx@elitesecurity.org


+2 Profil

icon Re: Naš VB Compiler12.09.2005. u 20:36 - pre 226 meseci
Neka svako prica sta hoce, ja mislim da je ideja o kompajleru dobra, ako nista drugo, onda zbog ucenja. E, sada, ako mislite da pisete kompajler, morate da znate asembler i jos brdo stvari, nije dovoljno da ste samo dobar VB programer, vec i da znate recimo C/C++ itd, tako da je ova tema prakticno postavljena na pogresan forum, jer vam znanje VB-a nece mnogo pomoci. Ipak, ja bih se prikljucio projektu u zelji da pomognem na bilo koji nacin.
 
Odgovor na temu

Aleksandar Ružičić
Software Architect, Appricot d.o.o.
Beograd

Član broj: 26939
Poruke: 2881

Jabber: krckoorascic@gmail.com
Sajt: krcko.net


+44 Profil

icon Re: Naš VB Compiler13.09.2005. u 01:34 - pre 226 meseci
slazem se sa fLuXx-om da je ideja dobra i da je NEOPHODNO znanje masinca i c++a
evo i ja se javljam da pomognem (ako ovo uopste i zazivi) ali ja sam (not so noob) VB programer mada sam poceo da ucim cpp al ide sporo :D
 
Odgovor na temu

[es] :: Visual Basic 6 :: Naš VB Compiler

[ Pregleda: 3573 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.