Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kompresor na svaki kanal....

[es] :: Muzička produkcija :: Kompresor na svaki kanal....

Strane: 1 2

[ Pregleda: 11403 | Odgovora: 31 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

banditi
Mihajlo Ristic
US

Član broj: 51381
Poruke: 108
80.93.234.*

Sajt: www.site.com


Profil

icon Re: Kompresor na svaki kanal....23.09.2005. u 06:32 - pre 226 meseci
Pa kako da se postigne odgovarajuca dinamika ?
Koja je odgovarajuca dinamika?
 
Odgovor na temu

Ni ten ichi ryu

Član broj: 4489
Poruke: 2043
*.dsl.snfc21.pacbell.net.



+1 Profil

icon Re: Kompresor na svaki kanal....23.09.2005. u 06:53 - pre 226 meseci
zavisi od snimka, namene, ukusa i krajnjeg slusaoca. Onako globalno, uvek mozes da miksas na referencu, poredeci svoj miks sa muzikom slicnog zanra cija ti se produkcija dopada (ili klijentu). To je odgovarajuca dinamika.

audiosrejic, kako onda objasniti milione mladih koji kaznjavaju svoje usi jeftinim slusalicama i kompjuterskim zvucnicima i svinjski kompresovanim mp3-cama? Tek tu nema dinamike.
FBzP
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Kompresor na svaki kanal....23.09.2005. u 08:40 - pre 226 meseci
Skoro sam dobio "Tears For Fears" kolekciju, a to je grupa za koju smatram da je i dan-danas sam VRH svetske muzičke produkcije, iako je prošlo dosta godina otada. Znači, NEMAM ZAMERKE!

Nažalost, iako je bio prihvatljiv bitrate (192 Kbps, ako se ne varam), sam zvuk je bio UŽASNO prekomprimovan, valjda je neki moron hteo da bude glasno, pa koristio normalizaciju...

Naravno, taj TFF ne vredi pišljiva boba, te je otišao u đubre...

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

banditi
Mihajlo Ristic
US

Član broj: 51381
Poruke: 108
*.ptt.yu.

Sajt: www.site.com


Profil

icon Re: Kompresor na svaki kanal....26.09.2005. u 23:37 - pre 226 meseci
Imam ja ''Tears For Fears'',zadovoljavajuc je zvuk. Pa ako ti treba ,izvoli...
Koja je to budala pokusala normalizovanjem postici kvalitet zvuka?!
Sta hteo je da pojaca signal celokupnog snimka? Ne razumem.
Imam nekog ortaka koji se tripuje da zna obradu audio signala,pa je ubedjivao ljude da se normalizacijom postize kvalitet snimka,tako je svoje instrumentale stavljao u rang najvise rezolucije pojacavajuci celokupan snimak. Jerk! Sta reci...
Pozz.
Ajde da razgovaramo malo o klijentima i njihovim zahtevima u sferi dinamike,kompresije itd...
Kako oni mogu da prepoznaju neke vidove kompresije kada je sve to u sustini isto.
Isti je princip rada,zar ne? U cemu je razlika i da li je ima ? Dinamika???

 
Odgovor na temu

Evil Noob

Član broj: 66966
Poruke: 52
*.dsl.iskon.hr.



Profil

icon Re: Kompresor na svaki kanal....23.11.2005. u 22:36 - pre 224 meseci
Pitanje: ukoliko ja fino svoje zvukove (kompresiram svaki) mixam, i nakon sto dobijem odgovrajauće levele, dakle sve fino pase nis preglasdno nis pretiho, ukoliko napravim obicnu kompresiju na masteru, koji je smisao toga?
Smanjit cu peakove manje vise i onda cu pojacati gain cjele stvari i onda ce mi ono sto treba biti tiho postati preglasno (npr hatovi ili bass)?
 
Odgovor na temu

banditi
Mihajlo Ristic
US

Član broj: 51381
Poruke: 108
80.93.234.*

Sajt: www.site.com


Profil

icon Re: Kompresor na svaki kanal....24.11.2005. u 11:28 - pre 224 meseci
Pa evo kako ja radim,prvo komprimujem sve zvukove,pa ih onda podelim po kanalima kako bih napravio mix tih signala,zatim otvorim jos jedan insert kanal i na njega stavim dodatnu alatku koja ce sve te zvukove drzati pod odredjenom dinamikom,odnosno limitovati ih,sledeci zahvat je preslusavanje i usaglasavanje nivoa postavljenih signala. Na samom kraju obicno na master kanal postavim neki od maximizera koji ce podici jacinu celog snimka do odredjenog nivoa.(Final Master)

Pozz.
Unknown/SCC.
 
Odgovor na temu

Evil Noob

Član broj: 66966
Poruke: 52
*.dsl.iskon.hr.



Profil

icon Re: Kompresor na svaki kanal....24.11.2005. u 17:29 - pre 224 meseci
Ali ako si jednom potrosio x vremena na mixanje zvukova koje si kompresirao, equao itd, koji je smisao onda jos kompresirati NAKON sto to smixas? Promijeit ces zvukove, em ces neke stisat em ces onda dizat gain i izvuc one tihe van previse. Mislim ako si nesto kompresirao na onoliko na koliko oces, ponovnom kompresijom ces ih rezat onda opet vise od zeljenog. Osim ako govorimo o jako maloj kompresiji ono 2:1, na tresh oko -3db ispod najvisih peakova? Ono da dobimo ujednacene peakove?
 
Odgovor na temu

banditi
Mihajlo Ristic
US

Član broj: 51381
Poruke: 108
80.93.234.*

Sajt: www.site.com


Profil

icon Re: Kompresor na svaki kanal....25.11.2005. u 09:40 - pre 224 meseci
Sto se tice vremena potrebnog za neku odredjenu kompresiju mogu ti reci da ti treba vrlo malo,bitno je samo da se odlucis za neki red dobrih alata za samu kompresiju.Na master nije uvek potreba da se stavlja neki kompressor/limiter, sve zavisi od toga koje si alate koristio u prethodnom slucaju. Tacno je da bi mozda neki kompresori stavljeni na MC ugusili celokupni snimak i potisnuli neke instrumente koji mozda ne bi trebali da se isticu u kompoziciji,pa s toga ti predlazem da na master ipak stavis neki maximizer (Preporuka :BBE Sonic) koji ce zaokruziti ceo snimak i samo izravnati do tada utopljene signale (frekvencije).
Istrazuj alate za komprimovanje ima ih mnogo,ja imam neku svoju kombinaciju koju koristim ali uvek postoji nesto drugo,efikasnije,kvalitetnije,barem sam tako naucio u dosadasnjem radu sa muzikom.
Pozz.
Unknown/SCC.
 
Odgovor na temu

Evil Noob

Član broj: 66966
Poruke: 52
*.dsl.iskon.hr.



Profil

icon Re: Kompresor na svaki kanal....25.11.2005. u 19:04 - pre 224 meseci
1.) Gdje stavljati obican a gdje multiband kompresor?
2.) Zasto uopce kompresor za pojedine frekvencije? Zasto jednostavno ne EQuat i "normalno" kompresirati?
3.) Sto je maximizer i ima li veze sa exciterom (a sto je to uopce)?
4.) Sry zbog offtopica ali ovo mi djeluje kao dobar topic za opcenito pricati o obradi dinamike zvuka.
 
Odgovor na temu

kompozitor

Član broj: 72733
Poruke: 504
80.74.166.*



Profil

icon Re: Kompresor na svaki kanal....25.11.2005. u 21:36 - pre 224 meseci
Ja ne koristim multiband . Smatram da nije nuzno koristiti ga .

" Obican kompresor " koristim samo na najvise dve grupe . I ako je bas potrebno na pojedinacnom kanalu .

Na master sekciji ne koristim nista ( imam samo jedan izlaz na kartici ; kad budem imao karticu sa vise izlaza , koristicu istu kompresiju kao i na grupama ) .

Pozdrav ...
Apsolutni subjektivizam !
 
Odgovor na temu

Evil Noob

Član broj: 66966
Poruke: 52
*.dsl.iskon.hr.



Profil

icon Re: Kompresor na svaki kanal....29.11.2005. u 00:27 - pre 224 meseci
Problem kompresije na snareu:
Kompresiram solo snare, fino "zgazim" zvuk, ostane mi dovoljan attack sve super.

Problem: 4db odstupanje snarea od kicka (drugog najglasnijeg djela u mixu, solo beat)

Pitanje: moja gršeka u mixanju (meni sve fino zvuci) ILI sam trebao jače kompresirati snare da se ne moram opet na masteru zezat s time da ujednacim dinamiku tog snarea, a da ostane attack (taj attack me mucio ili ga nema ili ima) ILI se to dogodi u mixu inače? ILI svega pomalo?

I jeli hard limiter = soft clipper?

 
Odgovor na temu

peejunk

Član broj: 50810
Poruke: 112
*.adsl-mo.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Kompresor na svaki kanal....05.12.2005. u 12:17 - pre 224 meseci
Ja radim uglavnom breakse i electro. Kompresore koristim na dva stema (grupe): bubnjeivma i basu. Osim toga glavni kaick i snare provucem kroz RComp da izdvojim attack i onda ga bjesno zgazim (odvucem gain da ide u zuto ili crveno na tranzijentima). Na masteru koristim TLS Maksimizer koji hvata peakove a savrseno je transparentan.

Na svemu ostalom kompresor koristim samo kad je neophodno (dakle imam situaciju da neki zvuk ne mogu drugacije dinamicki oblikovati a previse vrluda).

Ali EQ npr. koristim skoro na svakom kanalu.
 
Odgovor na temu

[es] :: Muzička produkcija :: Kompresor na svaki kanal....

Strane: 1 2

[ Pregleda: 11403 | Odgovora: 31 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.