Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Expect Vista to cost significantly less than XP

[es] :: Advocacy :: Expect Vista to cost significantly less than XP

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 12693 | Odgovora: 40 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

LonghornXP
Marko Jovanović

Član broj: 62825
Poruke: 42
217.24.27.*



Profil

icon Re: Expect Vista to cost significantly less than XP12.09.2005. u 17:43 - pre 226 meseci
Pa za razliku nekih ljudi iz M$, ljudi iz sveta Linux-a odnosno preciznije iz Novella smatraju da će velika cena prelaska sa Win XP-a na Win Vistu naterati ljude da pređu na Linux.

Citat:
The high costs of migrating from Windows XP to Windows Vista will be the catalyst that encourages more companies to seriously consider moving to desktop Linux, according to open source and networking company Novell on Monday.


Ceo članak ovde.
 
Odgovor na temu

jorganwd
Muris Kurgaš
/dev/null

Član broj: 65537
Poruke: 779

Sajt: www.remote-exploit.org


+34 Profil

icon Re: Expect Vista to cost significantly less than XP12.09.2005. u 23:12 - pre 226 meseci
Afraid of the Tux - Mr. Gates? :P
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Expect Vista to cost significantly less than XP12.09.2005. u 23:16 - pre 226 meseci
Ako Steve Jobs (Apple) odradi posao kao sto treba i na vreme, moguce je da se nece prelaziti na Vistu, barem ne onoliko koliko bi Bill Gates zeleo. Ono sto je Jobs uradio sa *BSD i MacOSX ne razlikuje se mnogo od onoga sto je uradio 1990 dok nije bio u Appleu sa NextStepom i 4.3BSD. Samo je desktop prilagodjen desktop korisnicima MacOS9.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Expect Vista to cost significantly less than XP12.09.2005. u 23:25 - pre 226 meseci
Ma kako da ne..

I usput će npr. firme da pobacaju postojeći softver za Windows (koji su platili) i pređu na Mac OS. Hoće, hoće.. Isto kao što će i da trče da zamene NT/2000/XP sa Vistom.

Microsoftu je odavno najveća konkurencija sam Microsoft.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Expect Vista to cost significantly less than XP12.09.2005. u 23:33 - pre 226 meseci
@degojs

Ja sam mislio vise na desktop korisnike... Istina je da firme cuvaju investiciju u kupljeni softver...
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Expect Vista to cost significantly less than XP12.09.2005. u 23:38 - pre 226 meseci
Ma kakvi crni desktop korisnici.. oni kupuju kompjutere na kojima je instaliran Windows. Da ih pitaš da li hoće nešto drugo, samo bi te čudno pogledali.. Za Apple su još i čuli (iPod), ali.. nije to dovoljno.

Kad nešto ne zna, koga će da zove? U komšiluku svi imaju Windowsa, ali Mac... retko ko.

Osim toga uzmi u račun i cenu Mac-a. Pa ako sam dobro razumeo, oni su svaki apdejt za OS X naplaćivali. MS bar ne naplaćuje Service Packove.

Ma nema šanse.. osim ako se ne desi čudo :)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

filo
VETS
Beograd

Član broj: 8038
Poruke: 1240
212.200.124.*



Profil

icon Re: Expect Vista to cost significantly less than XP12.09.2005. u 23:41 - pre 226 meseci
Citat:
LonghornXP: Pa za razliku nekih ljudi iz M$, ljudi iz sveta Linux-a odnosno preciznije iz Novella smatraju da će velika cena prelaska sa Win XP-a na Win Vistu naterati ljude da pređu na Linux.



Ceo članak ovde.


a prelazak na skroz treci os ce da ih kosta manje?
i zasto bas linux? zasto ne freebsd?
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Expect Vista to cost significantly less than XP13.09.2005. u 07:19 - pre 226 meseci
@degojs

Cekaj, jesi li siguran da se sigurnosne zakrpe za MacOSX naplacuju? Dalje, ne pricaj o Srbiji vec o Kanadi npr. gde je svako imao priliko da koristi kompjuter u toku svog skolovanja...

Citat:
a prelazak na skroz treci os ce da ih kosta manje?
i zasto bas linux? zasto ne freebsd?


Zato sto je to hype i nista vise... Zasto ne na NetBSD? Zasto ne na Solaris?
Vidis, neki tvoj komsija je verovatno cuo za Linux a za Solaris tesko... Main point je da se takvi clanci pisu za one koji su kao i takav tvoj komsija

[Ovu poruku je menjao bojan_bozovic dana 13.09.2005. u 08:22 GMT+1]
 
Odgovor na temu

LonghornXP
Marko Jovanović

Član broj: 62825
Poruke: 42
80.93.237.*



Profil

icon Re: Expect Vista to cost significantly less than XP13.09.2005. u 11:42 - pre 226 meseci
Citat:
filo: a prelazak na skroz treci os ce da ih kosta manje?
i zasto bas linux? zasto ne freebsd?


Pa zato kao što reče Bojan za Linux je i neko čuo a i ima najbolju podršku u odnosu na BSD ili Solaris za koje većina nije nikada čula.
 
Odgovor na temu

Palma
Srđan Stević
sysadmin
Beograd

Član broj: 2773
Poruke: 741

ICQ: 244467577


+2 Profil

icon Re: Expect Vista to cost significantly less than XP13.09.2005. u 14:37 - pre 226 meseci

A meni uopšte nije jasno što bi neko morao da pređe na Vista-u!?
This time next year we will be millionaires
- Dell Boy -
 
Odgovor na temu

jorganwd
Muris Kurgaš
/dev/null

Član broj: 65537
Poruke: 779

Sajt: www.remote-exploit.org


+34 Profil

icon Re: Expect Vista to cost significantly less than XP13.09.2005. u 21:37 - pre 226 meseci
Citat:
Palma: A meni uopšte nije jasno što bi neko morao da pređe na Vista-u!?


Pa morace, to ce biti u modi, od sramote neces smjeti vise da kazes da koristis XP, to je kao zaostalo... :) Kao da kazes da jos uvjek koristis Win95, ustvari rekao si da imas krntiju a ne kompjuter :) Kao sto je slucaj sa mobilnim telefonima u crnoj gori, sramota je covjeka da izbaci telefon na sto u kaficu samo sto nema telefon sa kamerom od 500EUR, a oni koji ga imaju nemaju nikad na racunu. Stoka! Uzmi kvalitet, uzmi ono sto valja...
Ja sam se otarasio windowsa djelimicno recimo iz razloga sto moram da provjeravam prije konektovanja na internet da li je aktiviran zone alarm, antivirus, a posle je opet pitanje da li ce poceti nesto 'samo od sebe' da se instalira, da se pojavi plavi ekran nakon 5 sati rada, da pukne explorer iz cista mira itd... uzas...
 
Odgovor na temu

IcyImpact

Član broj: 64366
Poruke: 939
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: Expect Vista to cost significantly less than XP13.09.2005. u 22:00 - pre 226 meseci
Citat:
Ja sam se otarasio windowsa djelimicno recimo iz razloga sto moram da provjeravam prije konektovanja na internet da li je aktiviran zone alarm, antivirus, a posle je opet pitanje da li ce poceti nesto 'samo od sebe' da se instalira, da se pojavi plavi ekran nakon 5 sati rada, da pukne explorer iz cista mira itd... uzas...


Kakve ti pak razloge imas za napustanje windowsa. Ako znas baratati sa windowsima i nekim aplikacijama onda ti se takve stvari nece dogadjati. Sigurno ni na linuxu nisi uspjesniji pa ces onda i na MacOS i na kraju ces sve poslati u... zna se gdje. Bravisimo!
Knowledge is power.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Expect Vista to cost significantly less than XP13.09.2005. u 23:11 - pre 226 meseci
Citat:
Ja sam se otarasio windowsa djelimicno recimo iz razloga sto moram da provjeravam prije konektovanja na internet da li je aktiviran zone alarm, antivirus, a posle je opet pitanje da li ce poceti nesto 'samo od sebe' da se instalira, da se pojavi plavi ekran nakon 5 sati rada, da pukne explorer iz cista mira itd... uzas...


Je li? Ja ne koristim Zone Alarm.... Je li, sta je to Zone alarm?
AV ne koristim (god forbid!) dobijao sam AV alarm na fajlove Sun JRE 1.5 downloadovane direktno sa Sun.com... Nakon 'ciscenja' AVom ne bi vise bili upotrebljivi
Vezan sam 24/7 (ziveo kabl) i nista mi se samo od sebe nije instaliralo
Kakav plavi ekran? Plavi ekran vide oni koji instaliraju softver sumnjivog kvaliteta
Nesto ne koristim Explorer, koristim Netscape i stabilan je...
Mozes da zabrljas i taj linux veruj mi, samo probaj instalaciju svega i svacega... Tako se ne radi... A kako stojis sa Flashom? Mislim, ne prikazivanje, vec pravljenje (RAVE, Flash) naravno bez onog wine-a koji je bagovit ne pitaj A sa 3D? Kako radi Blender (najsugaviji 3d program koji znam)... A da, mogu da skinem i cygwin, sa sve X11 i KDE nego sta... Vidis, ja sam presao sa Linuxa na WinXP a koristio sam Linux od 2000-te... I sad kucam cp umesto copy, ls umesto dir / umesto \ i sl... A da, nemoj da mi kazes da je Windows lame... Imam lokalno BIND8 i lokalni Apache+PHP5 ovde - sad sledi

Citat:
Microsoft Windows XP [Version 5.1.2600]
(C) Copyright 1985-2001 Microsoft Corp.

C:\Documents and Settings\bojan>nslookup www.elitesecurity.org
Server: localhost
Address: 127.0.0.1

Name: www.elitesecurity.org
Address: 217.26.67.165


C:\Documents and Settings\bojan>


BIND8.

Citat:
C:\Documents and Settings\bojan>echo "<?php phpinfo(); ?>" | c:\wamp\php\php.exe
| more
"phpinfo()
PHP Version => 5.0.4

System => Windows NT ERIKA 5.1 build 2600
Build Date => Mar 31 2005 02:44:34
Configure Command => cscript /nologo configure.js "--enable-snapshot-build" "--
with-gd=shared"
Server API => Command Line Interface
Virtual Directory Support => enabled
Configuration File (php.ini) Path => C:\WINDOWS
PHP API => 20031224
PHP Extension => 20041030
Zend Extension => 220040412
Debug Build => no
Thread Safety => enabled
IPv6 Support => enabled
Registered PHP Streams => php, file, http, ftp, compress.zlib
Registered Stream Socket Transports => tcp, udp


This program makes use of the Zend Scripting Language Engine:
Zend Engine v2.0.4-dev, Copyright (c) 1998-2004 Zend Technologies


PHP5



Apache.

Citat:
# Copyright (c) 1993-1999 Microsoft Corp.
#
# This is a sample HOSTS file used by Microsoft TCP/IP for Windows.
#
# This file contains the mappings of IP addresses to host names. Each
# entry should be kept on an individual line. The IP address should
# be placed in the first column followed by the corresponding host name.
# The IP address and the host name should be separated by at least one
# space.
#
# Additionally, comments (such as these) may be inserted on individual
# lines or following the machine name denoted by a '#' symbol.
#
# For example:
#
# 102.54.94.97 rhino.acme.com # source server
# 38.25.63.10 x.acme.com # x client host

127.0.0.1 localhost
127.0.0.1 erika.domain.bog
127.0.0.1 erika
::1 localhost
::1 erika.domain.bog
::1 erika
10.86.250.254 erika.domain.bog
10.86.250.254 erika
10.86.250.254 localhost
fec0::1:20e:a6ff:fe54:3134 erika.domain.bog
fec0::1:20e:a6ff:fe54:3134 erika
fec0::1:20e:a6ff:fe54:3134 localhost


C:\WINDOWS\system32\drivers\etc\hosts (je li, ovo te podseca na nesto?)

Vidis ima svega. Samo IPv6 ruting nisam podesio. Mogu co-location da idem sa ovim mojim kompjuterom da mi bude webserver... A da, sto se Flasha tice nema problema
Mozda ne mogu da podesim IPv6 zbog rutera (kablovski modem )

Vidis i ja sam bio Linux zealot... od zelotizma nema nista... linux je sugav kad se uporedi sa *BSD a windows je sasvim zadovoljavajuci - fala bogu kad se to podesi i odrzava kao sto treba A Stallman je jedan izlapeli ludak
Linus kaze da BSD i Linux ne moze da uporedi jer u sors *BSD nije ni gledao i da je Solaris lakrdija

[Ovu poruku je menjao bojan_bozovic dana 14.09.2005. u 00:24 GMT+1]
 
Odgovor na temu

xtraya
Vladanko Vladanovic
Belgrado

Član broj: 323
Poruke: 1011
*.pat-pool.bgd.sbb.co.yu.

ICQ: 6072593


+49 Profil

icon Re: Expect Vista to cost significantly less than XP14.09.2005. u 00:36 - pre 226 meseci
Citat:
degejs

I usput će npr. firme da pobacaju postojeći softver za Windows (koji su platili) i pređu na Mac OS. Hoće, hoće.. Isto kao što će i da trče da zamene NT/2000/XP sa Vistom.

Microsoftu je odavno najveća konkurencija sam Microsoft.


Da da, vidim mnogo lose radi OSX na RISCu svih ovih godina, menja HW na svakih 6 dana

vidim i da VEOMA mocne firme koje se bave VEOMA unosnim poslovima (Televizija recimo) prelaze na APPLE TV produkciju (da napomenem da su u BBC otpustili silne ljude bas zbog NLE produkcije i promene koncepcije rada,a isti taj posao VIDEO serverisanja i montaze se vrti na???? na cemu???? na NT? HAHAHAHAHA

na MAC-u naravno...


eto za koju godinu, kad proradi PC OSX trziste, cjenim da ce postati veoma zanimljivo pratiti trougao M$-APPLE-LINUX


Hmmm , na VIP-u 3G preko iphone-a 2,6 Mbps DL i 1,4 UP ...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Expect Vista to cost significantly less than XP14.09.2005. u 00:51 - pre 226 meseci
Citat:
xtraya
vidim i da VEOMA mocne firme koje se bave VEOMA unosnim poslovima (Televizija recimo) prelaze na APPLE TV produkciju (da napomenem da su u BBC otpustili silne ljude bas zbog NLE produkcije i promene koncepcije rada,a isti taj posao VIDEO serverisanja i montaze se vrti na???? na cemu???? na NT? HAHAHAHAHA


Pa Apple i ima neprevazidjenu kombinaciju profesionalnih video alata, nije ni cudo sto su alfa i omega u produkciji - right tool for the right job - i to im mesto koliko znam niko normalan ne spori. Zasto bi iko sa Apple-a prelazio na Vistu kad mu Apple radi posao bolje od Viste - a tu spada video editing, izmedju ostalog?

Ali guess what, Xtraya-o... to su, znas... proizvodi ;-) Kostaju, nit su free as in beer, niti free as in freedom ;-))) Meni se cini da ti imas problem da shvatis da jedan deo sveta koji posecuje ovaj forum ne upada u definiciju zilota ;-)

I kakve to veze ima sa cenom viste? ;-)

[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 14.09.2005. u 02:02 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

xtraya
Vladanko Vladanovic
Belgrado

Član broj: 323
Poruke: 1011
*.pat-pool.bgd.sbb.co.yu.

ICQ: 6072593


+49 Profil

icon Re: Expect Vista to cost significantly less than XP14.09.2005. u 01:03 - pre 226 meseci
Citat:
Ali guess what, Xtraya-o... to su, znas... proizvodi ;-) Kostaju, nit su free as in beer, niti free as in freedom ;-))) Meni se cini da ti imas problem da shvatis da jedan deo sveta koji posecuje ovaj forum ne upada u definiciju zilota ;-)


kako reche ciganka... Jel si `TEO nesto?

bojim se da ne citas dobro....

Pa ne bi dzabe BBC presao na APPLE NLE, gde novinar mora da zna da montira i da pravi priloge. I to jeste skupo sve u startu , ali radi posao. i to NE na NT-u nego na OSX

Nisu losi dual G5 racunari koji rade NLE u DV formatu , sa realtime renderingom u NAJ-HAJ nasviranom videu...

rekoh, to ce da radi na NT, ali znas kad? za jedno 5 godina...

A sto se cene viste tice , zamisli ovo:

OSX za koju godinu svojim FANCY GUI-jem rastura nove nasvirane M$ prozore.
... tad ce vista da kosta 10$ jel?


Hmmm , na VIP-u 3G preko iphone-a 2,6 Mbps DL i 1,4 UP ...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Expect Vista to cost significantly less than XP14.09.2005. u 01:06 - pre 226 meseci
Vidi, Xtraya-o... Apple nije od juce imao bolji NLE softver od NT-a - tako da vrlo verovatno neko kome je to delatnost i nece razmisljati o Win sistemu od samog starta, zar ne? ;-)

So, what's the point? ;-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Expect Vista to cost significantly less than XP14.09.2005. u 01:10 - pre 226 meseci
@traya

da ti skrenem paznju na http://tyan.com/products/html/thunderk8qw.html koji omogucava osam dual-core optrerona 800 (uz karticu za prosirenje jos 4 procesora)+3d karta od 2200$ - optimalno za Industrial Light & Magic - bez OSX naravno, a za super post produkciju videa... Kao sto ne bi bilo dobro uporedjivati Mac Mini sa Sun enterprise serverom jel' tako...

Koliko 2 G5 mogu da se mere sa 8 dual-core Opterona 800 (dakle ne Opterona 200)?

[Ovu poruku je menjao bojan_bozovic dana 14.09.2005. u 02:12 GMT+1]
 
Odgovor na temu

xtraya
Vladanko Vladanovic
Belgrado

Član broj: 323
Poruke: 1011
*.pat-pool.bgd.sbb.co.yu.

ICQ: 6072593


+49 Profil

icon Re: Expect Vista to cost significantly less than XP14.09.2005. u 01:43 - pre 226 meseci
iskreno, vise volim Sonic Foundry stuff (sada Sony) od bilo cega na trzistu :)
te sam svakako za PC varijantu iako ce neki reci da nije to TO

Citat:
Koliko 2 G5 mogu da se mere sa 8 dual-core Opterona 800 (dakle ne Opterona 200)?


naravno naravno...

samo zbilja impresivno deluje realtime rendering na MAC-u... kada to sve poterate na zutim ili manje zutim obicnim masinama napunjenim RAM-om i stripping raidovima, vidite koliko je to drasticno sporije...
Hmmm , na VIP-u 3G preko iphone-a 2,6 Mbps DL i 1,4 UP ...
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
62.162.200.*



+6455 Profil

icon Re: Expect Vista to cost significantly less than XP14.09.2005. u 13:06 - pre 226 meseci
"Expect Vista to cost significantly less than XP" cenim da je to dobar poslovni potez, jer kao sto rece vec neko Microsoft je konkurencija samom sebi... Time se nadaju da ce privuci korisnike starijih verzija da kupe najnoviju Vistu za manje pare i time obezbediti jos vise cashflow-a za firmu...

Mislim da ih za Linux i njegovih 1-2% trzista zabole ...
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Expect Vista to cost significantly less than XP

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 12693 | Odgovora: 40 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.