Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Linux i windows zajedno?

[es] :: Linux :: Linux i windows zajedno?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8304 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

potajaco
Aleksandar Potajac
Banja Luka

Član broj: 48034
Poruke: 40
*.dip.urc.bl.ac.yu.



Profil

icon Re: Linux i windows zajedno?04.09.2005. u 23:05 - pre 226 meseci
moja prepuraka ti je da za pocetak uzmes Suse ... dosta je dobar distro .. veoma jednostavan.. neces osjetit neku razliku izmedju njega i windowsa .........

imas yast .. iz njega sve instaliras ... uopste nije tesko .......

neces se pokajat ako se opredelis za njega
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Linux i windows zajedno?04.09.2005. u 23:40 - pre 226 meseci
Sta je bre sad ovo? ¨Teslino tajno oruzje¨ ili sta? Sta ce cistom pocetniku, za kucnu upotrebu, originalni softver, 100-tinak eura ili vise, kad to moze da dobije za 1 euro kod ovih ljudi

http://www.elitesecurity.org/tema/61544-Nabavka-linuxa

Ja sam otvoreno izrazio nepoverenje prema njegovom izlaganju a vi ga potajno zezate? Nemam dokaza da on nesto zafrkava, ali ovo sto vi radite JESTE zafrkancija!

Pa da skida drajvere za graficku, za modem, za ovo, za ono, da narezuje a jos nema ni distribuciju ni pojma sta da skine. Bljak! A ti prijatelju Brolly, reci kako si nasao bas sajt www.mojcd.com, protiv koga nemam bas nista, kako ces od njih da kupujes CD-ove kad su u drugoj drzavi? Malo egzoticno.

Na kraju krajeva, posto kazes: ¨Knoppix vec imam i preko njega sam upoznao Linux.¨ ne treba ti bas nista, to se moze lepo instalirati na hdd. Hajde, pogledaj koja ti je verzija, da nije neki suvise star.

[Ovu poruku je menjao tdjokic dana 05.09.2005. u 00:44 GMT+1]
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

mmirilovic
Mladen Mirilović
Čačak

Član broj: 10462
Poruke: 721
*.com
Via: [es] mailing liste



+1 Profil

icon Re: Linux i windows zajedno?05.09.2005. u 11:35 - pre 226 meseci
Citat:
tdjokic:Ja sam otvoreno izrazio nepoverenje prema njegovom
izlaganju a vi ga potajno zezate? Nemam dokaza da on nesto zafrkava, ali ovo
sto vi radite JESTE zafrkancija!
Ako nemaš dokaza onda ćuti!

Niko njega ne zafrkava? Lepo je čovek rekao da mu nije problem da nabavi
originalnu distribuciju. A evo šta sam mu ja odgovorio:
Citat:
Besplatan je. Možeš da ga narežeš od nekog druga. Pogledaj TOP temu u
ovom forumu "Razmena Linux distribucija"...Ima firmi koje se bave rezanjem
Linuxa. 50-60 din po CD-u. Diskovi stignu pouzećem. Ja sam imao lepu saradnju
sa www.overburn.tk.

Ako možeš da priuštiš, bilo bi najbolje da kupiš "originalni". Recimo SuSE 9.3
Profesional. Dobićeš i par knjiga uz distribuciju, lepo zapakovano.
I
ko njega tu zafrkava? Zar nije lepo da ima par knjiga od SuSE-a, ako mu
nabavka ne predstavlja problem?

@Brolly
Ako možeš, kupi originalni SuSE9.3 Professional. Dakle NE Personal, već
Professional. Ako budeš imao problema javi se. Srećno.
Pozdrav.
 
Odgovor na temu

Brolly

Član broj: 66668
Poruke: 363
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Linux i windows zajedno?05.09.2005. u 20:49 - pre 226 meseci
E, ovako: kao prvo, HVALA VAM SVIMA NA POMOCI! Bar se neko angazovao povodom mene, a ipak sam odlucio da nabavim kopiju, s obzirom da je besplatno. Kakav je red hat? Ima ga moj drug koji dolazi ovog vikenda, pa cu mu reci da ga donese, pa cu ga narezati.

Za tdjokic
Verzija je Knoppix 3.7. Pojma nemam kol'ko je star, to mi ti moras reci. Ali ja radije ne bih da instaliram Knoppix na HDD, s obzirom da sam procitao negde u help ovog sistema kako on moze da se instalira na HDD, ali je to na sopstveni rizik. Neka, radije bih ja instalirao neki OS koji je predvidjen za instalaciju na HDD. Mozda sam glup, ali ipak... A s obzirom da mi stize Red Het... Videcu... A sve i da hocu, ne znam kako se to radi!

www.mojcd.com sam nasao na nekom forumu i koristim ga SAMO INFORMATIVNO!!! Da si malo bolje pogledao sta sam pisao, video bi odakle sam mislio da kupim Linux. Ali to ipak necu uraditi, jer mislim da si u pravu, da je glupo kupovati ionako besplatan software. Hvala na otvorenom misljenju!


Za sve:

Zasto ne mogu da se konektujem sa Knoppixom na Net? Ima instalirane sve drajvere, ali ne i za modem. Kao da ga uopste ne detektuje...?

I ako neko jos moze da mi kaze sta je tacno distro? Video sam na vise foruma taj izraz, nemam pojma sta znaci?

I jos nesto jako bitno: kororisnika kojeg Linuxa ima najvise? To mi je vazno, da ne bih uzeo neki Linux koji niko na ovom forumu nema, pa da mi moze pomoci?
...
 
Odgovor na temu

since1986BC

Član broj: 63369
Poruke: 1075



+236 Profil

icon Re: Linux i windows zajedno?07.09.2005. u 15:11 - pre 226 meseci
Cccc...
Tema je skroz bezveze.
Ja ne znam sto se svi iskusni forumasi (odavle :) loze i objasnjavaju ovako klincima.
Imaju ovakih pocetnickih tema na kilo pa neka traze.Ovaj forum pocinje da se vrti u krug i postaje bezveze,umesto da ljudi rade nesto inovativno pa usput pitaju za savet ako ga nisu nasli medju temama.
Ovaj mali je cuo da je Linux hakerski jer su ga kao i sve ostale lozili Microsoft-ovci kako je on los OS ,oni rade za mracne sile :) i svi "pisu" protiv Windowsa.

Klinac,ovako :Monopol se ne moze dozvoliti i nece ga biti dok je Unix-a i OpenSorce-a (koji zato i postoji). A taj tvoj caletov prijatelj ti savetuje ne Linux-u jer na njemu nema zarade nesto narocito kao kod Windowsa.Sam si pomenuo nesto u vezi sa "isplativoscu" na sta relativno mozes da zaboravis kod Unix sistema.
ENDE
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Linux i windows zajedno?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8304 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.