Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Caffe - praćenje robe

[es] :: Access :: Caffe - praćenje robe
(Zaključana tema (lock), by Zidar)
Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 40036 | Odgovora: 74 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.eqao.com.



+79 Profil

icon Re: Caffe - praćenje robe20.01.2006. u 14:29 - pre 222 meseci
Znam da ne radi kako treba, ali jos nismo stigli do toga. To nam je sledeci korak - da u stanju ispravno oduzme kolicine. Ovo ce zakomplikovati malo stvari sa kvarijima, ali sta se moze. Necemo da stanemo kad smo stigli dovde. Ovako cemo:
- moj deo je da napravim da radi sve ovo sto si naveo u poslednjem postu
- ti ces onda da vidis sta ti se dalje ne svidja - dnevni izvestaji mozda, tamo se spricer pokazuje kao negativna kolicina, sto je i logicno, posto nigde na ulazu nismo imali spricerem, niti mozemo da ih imamo, a na izlazu ih imamo. nemoj mi sad odgovoriti sta da radimo za dnevne izvestaje, sacekaj dok resimo stanje, pa onda.

To ti je ona prica 80:20. Recimo da kompletna aplikacija radi mesavine potpuno korektno, svuda. Nekompletna radi sve osim mesavina. To 'nekompletna' je 80% od kompletne aplikacije i to trazi 20% rada. Ostatak od 20% aplikacije, moze da pojede 80% rada. To onda znaci

80% apliakcije <-----> 20% rada
20% aplikacije <-----> 80% rada
--------------------------------
100% aplikacije 100% rada

U nasem slucaju nece biti bas 80:20 ali se posao znatno uvecava.

:-)
 
0

vmatoic
Vjekoslav Matoić
Hrvatska

Član broj: 60050
Poruke: 123
*.net.t-com.hr.

Sajt: www.ben.hr


Profil

icon Re: Caffe - praćenje robe21.01.2006. u 09:59 - pre 222 meseci
OK. Onda cemo da nastavimo. :)

U meduvremenu sam se raspitao i prema Zakonu kaze da dnevni izvjestaj ne treba sadrzavati stanje i stanje od jucer, tako da mozemo koristiti samo onaj "brzi" izvjestaj, a ovaj izbaciti iz baze.

Tako cemo i smanjiti velicinu bazem, koja je postala problem.

A da u tblRoba ubacimo Yes/No polje prema kojem bi razlikovali mjesavine od "ciste" robe, tako da kad printamo stanje na lageru, ne printa ovu robu u minus?

P.S. Sto se tice problema velicine baze - ima jedan freeware program za zipanje koji se zove 7zip i kad se zazipa u tom njegovom .7zip formatu tada baza zauzima nekih 150 k. A ako se dogovorimo da cemo time razmjenjivati datoteke, napisem adresu gdje se moze skinuti (zauzima oko 1 MB)?
 
0

manijac
Bor

Član broj: 6227
Poruke: 762
*.dialup.neobee.net.

Jabber: manijac
Sajt: www.instagram.com/3dn4u


+1 Profil

icon Re: Caffe - praćenje robe21.01.2006. u 14:41 - pre 222 meseci
Sa ovim netreba da gledate na velicinu samo okacite i kazite nam link za skidanje inace fajlovi se cuvaju jedan mesec.
free server
http://zalil.ru/

[Ovu poruku je menjao manijac dana 21.01.2006. u 15:41 GMT+1]
..::3DN4U::..
 
0

vmatoic
Vjekoslav Matoić
Hrvatska

Član broj: 60050
Poruke: 123
*.net.t-com.hr.

Sajt: www.ben.hr


Profil

icon Re: Caffe - praćenje robe23.01.2006. u 17:32 - pre 222 meseci
Private Sub KalkulacijaID_DblClick(Cancel As Integer)

Dim strWhere As String
Dim strFormName As String

strFormName = "frmKalkulacijaAdd"
strWhere = "KalkulacijaID=" & Me!KalkulacijaID
DoCmd.OpenForm FormName:=strFormName, view:=acNormal, WhereCondition:=strWhere

End Sub

Ovim otvaramo formu frmKalkulacijaAdd po polju KalkulacijaID, a kako bi trebalo nadopuniti ovaj kod kad bi htjeli otvarati po dva polja.

Npr. uz KalkulacijaID, dodamo jos jedno primarno numericko polje Godina.

Pa bi imali

KalkulacijaID Godina Dobavljac ...

1 2005 Promet d.o.o.
2 2005 Pero d.o.o.
1 2006 Mika d.o.o.
...

Probao sam dodati u cod jos jedan redak: strWhere = "Godina=" & Me!Godina, no to bas i nije dobro rjesenje.

Ovo necu sad dodavati u nas model, nego me to za nesto drugo zanima. :)
 
0

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.eqao.com.



+79 Profil

icon Re: Caffe - praćenje robe24.01.2006. u 13:39 - pre 222 meseci
Malo samo strpljenja, u velikoj sam guzvi na poslu, sve ce se razjasniti u sledecem postu, do kraja sedmice

:-)
 
0

vmatoic
Vjekoslav Matoić
Hrvatska

Član broj: 60050
Poruke: 123
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.ben.hr


Profil

icon Re: Caffe - praćenje robe25.01.2006. u 13:15 - pre 222 meseci
Nema zurbe za ovo, stignemo. Do kraja veljace bi i moglo biti gotovo. :)

Trenutno cu u narednih tjedan, dva i ja biti zauzet, pa necu stici nista vise raditi na ovome.

Ajde kad uspijes naci vremena vidi moj prethodni post, pa ako znas odgovor... :)
 
0

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.eqao.com.



+79 Profil

icon Re: Caffe - praćenje robe26.01.2006. u 16:24 - pre 222 meseci
OK, radimo koliko stignem. nesto sam zapoceo, ali ne stizem da zavrsim.

Pitanja:
Da li dodati polje u tabelu Artikli Yes/No da nam kaze da li je mesavina. Absolutno NE. Dzaba ti Yes u polju ako nisi uneo komponente. A ako unses komponente, onda ti Yes ne treba, obican kveri ce ti reci sta imas u mesavinama. Koji artikl nije mesavina? Pa onaj koji nije u tabeli gde drzimo komponente.

Nesto u vezi otvaranja reporta/forme, kad su dva polja kriterijum - to je u principu lako, resicemo lako kasnije.

:-)
 
0

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.eqao.com.



+79 Profil

icon Re: Caffe - praćenje robe30.01.2006. u 17:23 - pre 222 meseci
Evo najzad verzija koja uzima u stanju uzima u obzir i komponente (vino stolno Id=30 i soda voda Id=15) koji s eprodaju pod zbirnuim imenom (spricer Id=34)

Uspelo je sve da stane u 194 K ZIP. Promene su u kverijima koji daju qryStanje. Nacrtajte stablo zavisnosti kverija z aprethodnu verziju i za novu, pa cete videti razliku. Nemam sad vremena da objsanjavam, valda cu moci kasnije.

Back end nisam menjao, onaj sa brojem 13 iz prethodnog posta trebalo bi da radi.

:-)

[Ovu poruku je menjao Zidar dana 30.01.2006. u 18:26 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
0

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.eqao.com.



+79 Profil

icon Re: Caffe - praćenje robe30.01.2006. u 17:28 - pre 222 meseci
Vmaotic je pitao
Citat:

Private Sub KalkulacijaID_DblClick(Cancel As Integer)

Dim strWhere As String
Dim strFormName As String

strFormName = "frmKalkulacijaAdd"
strWhere = "KalkulacijaID=" & Me!KalkulacijaID
DoCmd.OpenForm FormName:=strFormName, view:=acNormal, WhereCondition:=strWhere

End Sub

Ovim otvaramo formu frmKalkulacijaAdd po polju KalkulacijaID, a kako bi trebalo nadopuniti ovaj kod kad bi htjeli otvarati po dva polja.

Npr. uz KalkulacijaID, dodamo jos jedno primarno numericko polje Godina.

Pa bi imali

KalkulacijaID Godina Dobavljac ...

1 2005 Promet d.o.o.
2 2005 Pero d.o.o.
1 2006 Mika d.o.o.
...

Probao sam dodati u cod jos jedan redak: strWhere = "Godina=" & Me!Godina, no to bas i nije dobro rjesenje.

Ovo necu sad dodavati u nas model, nego me to za nesto drugo zanima. :)


Probaj ovako:
[code]
strWhere = "KalkulacijaID=" & Me!KalkulacijaID & " AND Godina=" & me!godina
[code]
Podrazumeva se da je Godina u ovom slucaju numericko polje. U suprotnom, trebali bi navodnici da se dodaju.


 
0

vmatoic
Vjekoslav Matoić
Hrvatska

Član broj: 60050
Poruke: 123
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.ben.hr


Profil

icon Re: Caffe - praćenje robe31.01.2006. u 06:50 - pre 222 meseci
To je to!

Hvala!
 
0

zkmet

Član broj: 72528
Poruke: 2
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Caffe - praćenje robe01.02.2006. u 15:56 - pre 222 meseci
Imam pitnje? kako da kod aplikacije vidim design view?
ovako kako je sada, VBA se pokrene i mogu da se "sluzim" aplikacijom, ali ne i da analiziram, ulazim u kod......
Ili je to samo dozvoljeno odabranim članovima grupe?
 
0

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.eqao.com.



+79 Profil

icon Re: Caffe - praćenje robe01.02.2006. u 21:22 - pre 222 meseci
Kad kliknes na MDB, drzi SHIFT ENTER pritisnuto

:-)
 
0

kamicak

Član broj: 38051
Poruke: 630
*.ptt.yu.



+156 Profil

icon Re: Caffe - praćenje robe03.02.2006. u 11:18 - pre 222 meseci
U tabeli Roba gde su uneseni podaci o artiklima, se ne sme menjati nista osim prodajne cene, znaci ako je jedan artikal prodat i vise se nece nabavljati, on se ne sme dirati iz tblRoba, jer se automatski brise naziv artikla iz tbl prodanih artikala.Da li moze da se uradi tako da se artikli mogu dirati u tblRoba bez posledica u ostalim tabelama?
Pozdrav
 
0

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.eqao.com.



+79 Profil

icon Re: Caffe - praćenje robe03.02.2006. u 13:39 - pre 222 meseci
Citat:
U tabeli Roba gde su uneseni podaci o artiklima, se ne sme menjati nista osim prodajne cene, znaci ako je jedan artikal prodat i vise se nece nabavljati, on se ne sme dirati iz tblRoba,

Tacno, ne sme se dirati. Brisanje ne dolazi u obzir, ako postoje podaci o prodaji ili nabavci, data integrity na nivou tabela to nece dozvoliti. Tako rade relacione baze, eh. A ne sme se ni editovati naziv artikla, jer ce se u svim reportima i kverijima pojaviti novi naziv. Zasto bi menjao naziv? Ako je artikl 18 bio "pivo", kakvog smisla ima da posle dve godine artikl 18 postane "keks"? Pazi, ovaj sistem proizvodi neke dokumente koji su zakonom propisani i mnogo toga se NE SME menjati kasnije. Zamisli da prodas robu nekome, 20 komada, odstampas racun i naplatis. Onda uzmes i promenis kolicinu u tabeli prodaja sa 20 na 16. Ili kazas nije to bilo 20 piva, to je bilo 20 mleka. Knjigovodstvo tise nece sloziti i ici ces u zatvor. Ovo je pre svega knjigovodstveni alat, a u knjigovodstvu se nista ne brise i nista se ne zamenjuje. Ako je napravljena greska, pogresan broj se ne brise, on se precrta i tacan napise pored njega. Ako je neka transakcija (racun, uplatnica, bilo sta) pogresna, ona se ne brise iz knjiga i kartica. Pogresna transakcija se proglasi nevazecom i upise se druga, tacna transakcija, uz objasnjenje sta se desilo. Svrha knjigovodstva je da belezi stvari onako kako su se desile.

Tacno je da ova aplikacija nema alate za ponistavanje transakcija, niti ima nacina da se kaze 'ova roba se nece vise nabavljati, stoga je ne zelimo videti u listi za nabavku'. Cilj nije bio napraviti sistem koji cete da downloadujete sa foruma i koristite u poslu. Cilj je bio da pokazemo neke principe (kako se prenose cene iz tabele roba u tbl. prodaja, kako kalkulacija menja tabelu roba i obratno, kako se vode ostali troskovi, kako se u principu prati stanje robe na lageru, kako se vodi kartica dobavljaca, i na kraju kako se vode slozeni artikli tipa "spricer"). I usput smo pokazali kako ide proces uzimanja zahteva od korisnika, kako se dokumentuje poslovni proces i kako se dizajnira baza podatak, i kako se pravi 'arhitektonski nacrt' sistema (baza plus front end). Posto smo mi samo forum, a ne skola niti consulting firma, mislim da je dosta i ovoliko :-)

Citat:

Da li moze da se uradi tako da se artikli mogu dirati u tblRoba bez posledica u ostalim tabelama?

Sigurno da moze, ali razumes valjda da bi to bilo veoma stetno za biznis.

:-)
 
0

vmatoic
Vjekoslav Matoić
Hrvatska

Član broj: 60050
Poruke: 123
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.ben.hr


Profil

icon Re: Caffe - praćenje robe06.02.2006. u 11:14 - pre 221 meseci
Evo kako sam malo u guzvi ovih dana uspio sam samo baciti pogled na promjene koje je Zidar uradio i cini mi se da sve funkcionira kako treba.

Detaljnu analizu cu uciniti za koji tjedan, jer mislim da prije necu stici, pa cu dodati i izmjeniti neke promjene kojih bi moglo biti na nekim izvjestajima.

No, mislim da smo sa ovim zadnjim promjenama obuhvatili sve sto se zeljelo pokazati u izradi jedne, mozemo tako reci, kompleksnije baze.

Kako sam ja pokretac ove teme, zelio bih se zahvaliti svima na pomoci, a ponajvise Zidaru koji je imao rjesenja na sve prohtjeve! :-)

Evo, predlazem da ostane ova tema jos neko vrijeme otvorena ako ima jos netko koje pitanje.
 
0

[es] :: Access :: Caffe - praćenje robe
(Zaključana tema (lock), by Zidar)
Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 40036 | Odgovora: 74 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.