Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Lorma Linux distribucija uz caspis PC Micro

[es] :: Linux :: Lorma Linux distribucija uz caspis PC Micro

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5103 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

angeluss
Beograd/Vozdovac/Kumodraz

Član broj: 48651
Poruke: 34
*.dial.b92.net.

ICQ: 331024642


Profil

icon Re: Lorma Linux distribucija uz caspis PC Micro05.09.2005. u 11:13 - pre 226 meseci
Pozdrav Bluedeamon - cista napomena, nisam rekao da ne znam da narezem vec da nisam to do sada radio... a zasta sluzi forum ako ne da se pomogne onima kojima negde zapne???? I uostalom davno sam ja prevazisao live verzije Linuxa, tako da...
"ako odjednom pojurite vise zeceva necete uhvatiti nijednog"
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Lorma Linux distribucija uz caspis PC Micro05.09.2005. u 11:20 - pre 226 meseci
Citat:
igor@44: Jel moze neko da mi kaze
A mozes li ti da odgovoris na ono sto sam pitao u vezi same teme? Naziv fajla(fajlova) ili direktorija na disku koji je dosao uz PC Mikro? Ovde jos nismo raspetljali sta je na tom disku i sta ste vi rezali, a ti vec trazis odgovor na neko drugo pitanje.

Nakon mog pitanja si poslao dva posta a ne odgovaras na konkretno pitanje. Zasto? Ne znas? Neces? Nije te briga?

Na desetinama sajtova, po forumima, u dokumentaciji, objasnjenjima za instalaciju svuda pise da je racunar nemoguce butovati ISO fajlom, sada iznenada to tebi uspelo, napraviste od nas lazove i neznalice i kao nikom nista idemo dalje. Bilo je fer da neko od vas ko ima taj disk, ipak proba da butuje racunar njime, pa da nam kaze - eto, nece. Ali obavezno da navede ime fajla koji nece.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Lorma Linux distribucija uz caspis PC Micro05.09.2005. u 11:31 - pre 226 meseci
Citat:
angeluss: Pozdrav Bluedeamon - cista napomena, nisam rekao da ne znam da narezem vec da nisam to do sada radio... a zasta sluzi forum ako ne da se pomogne onima kojima negde zapne???? I uostalom davno sam ja prevazisao live verzije Linuxa, tako da...

Evo ga sad i ovaj! Pa, dajte, bre ljudi, uradite nesto sto vas zamolimo, odgovorite i vi nesto sto vas pitamo, nemojte samo da redjate tekst bez veze! Kako forum da ti pomogne kad neces ni da pokusas da butujes racunar sa diskom o kome je rec, i neces da napises nazive fajlova i direktorijuma, kao sto sam ja napisao u onom primeru?


U prvom postu kazes da si na disku ¨pronasao distribuciju koju si otpakovao¨. Ja se mucim sa Linuxom vec par godina, trenutno na hdd-u imam 4 ralicite distribucije koje sve rade normalno a ipak ne znam sta ti ovo znaci - raspakovao sam distribuciju. Da si naveo nazive fajlova pre i posle tog raspakivanja, mozda bi bilo lakse da shvatimo.

Kad si ti to prevazisao Live verzije Linuxa? Evo, ja nisam. Bas sam jutros probao Elive, nova Live distribucija, sa drugacijim okruzenjem itd. Jedna od najboljih i najpopularnijih distribucija, Mepis, je takodje Live CD, sa koga se instalira i na hdd, a koji je vrlo koristan kad zatreba.

http://distrowatch.com/weekly.php?issue=20050905#fdow

Our featured distribution of the week is Elive, a great live CD featuring the Enlightenment window manager - a project that is also the recipient of our US$250 August 2005 donation.

[Ovu poruku je menjao tdjokic dana 05.09.2005. u 22:09 GMT+1]
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

anon28907

Član broj: 28907
Poruke: 647
212.200.125.*



Profil

icon Re: Lorma Linux distribucija uz caspis PC Micro05.09.2005. u 20:27 - pre 226 meseci
Citat:
tdjokic: A mozes li ti da odgovoris na ono sto sam pitao u vezi same teme? Naziv fajla(fajlova) ili direktorija na disku koji je dosao uz PC Mikro? Ovde jos nismo raspetljali sta je na tom disku i sta ste vi rezali, a ti vec trazis odgovor na neko drugo pitanje.

Nakon mog pitanja si poslao dva posta a ne odgovaras na konkretno pitanje. Zasto? Ne znas? Neces? Nije te briga?


Polako ... nemam dvd citac pa sam rezao kod druga. Ono oko ISO fajla sam se zbunio :D nisam rezao direktno ISO fajl nego sadrzaj ... znam da se zove otprilike ovako lorma.rar.iso
.. Za to *rar.iso sam 99% siguran .... sorry sto ne odgovaram na pitanja ....
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Lorma Linux distribucija uz caspis PC Micro05.09.2005. u 21:07 - pre 226 meseci
Citat:
igor@44: Polako ... nemam dvd citac pa sam rezao kod druga. Ono oko ISO fajla sam se zbunio :D nisam rezao direktno ISO fajl nego sadrzaj ... znam da se zove otprilike ovako lorma.rar.iso
.. Za to *rar.iso sam 99% siguran .... sorry sto ne odgovaram na pitanja ....
Dobro. Posto je sve zbrljano od pocetka teme, idemo polako.

Ispostavlja se, da PC Mikro daje DVD. Ko nema DVD citac, logicno je da mora da sa tog DVD-a reze neke fajlove na CD. Da li su tamo ISO ili gotovi Image, ne znam. Cela ova situacija daje velike mogucnosti da jedan drugog pogresno razumemo, kako se i dogodilo. Prilicno postova, rezultat mali. Steta.

Ono za /home ce zavisiti od nacina instalacije tog LormaLinuxa. Neke distribucije traze posebnu /home pariticiju, neke ne. U toku instalacije opet neke nude da se postojeci /home ne formatira, cime bi sadrzaj bio zasticen. Nemam nekih preciznih iskustava sa tim. Vrlo retko sam imao distribuicije sa posebnim /home i uglavnom sam sve brisao prilikom reinstalacije.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Blue^demoN
BG

Član broj: 1468
Poruke: 116
*.smin.sezampro.yu.

ICQ: 244715567


Profil

icon Re: Lorma Linux distribucija uz caspis PC Micro06.09.2005. u 14:57 - pre 226 meseci
Na jjednostavniji i najbolji odgovor: RTFM
Jesi li chuo nekad za linux HOW-TO.
Da ne ispadne da zvuchim zlonamerno, samo ti ukazujem na to odakle da pochesh shto se tiche linuxa.
Pozz

You got one life, one chance, gotta do it right
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Lorma Linux distribucija uz caspis PC Micro

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5103 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.