Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vasi sajtovi sa fotografijama.

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Vasi sajtovi sa fotografijama.

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9

[ Pregleda: 52950 | Odgovora: 162 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DeepBlue

Član broj: 55528
Poruke: 67
212.200.139.*



Profil

icon Re: Vasi sajtovi sa fotografijama.15.02.2006. u 15:29 - pre 220 meseci
Citat:
mikiem: ...što se tiče ZORKI-ja, takav je donešen iz bivšeg LENJINGRADA, ja sam mozda imao pet ili šest godina, mada nije ni bitno, do tada se moja rodbina sa njim služila tako da je sada na meni da proverim šta je od toga ostalo. Spomenuo si ekspoziciju, da našao sam USER MANUAL u PDF-u baš za toj model i naravno, pominje se probelm oko namotavanja filmova tj. ne dirati ekspoziciju pre namotavanja filma, ali sve jedno čim budem uradio fotke, videćeš. Uzeo sam FUJI-jev COLOR film od 200 ASA pošto nameravnam da ga isprobam u težim svetlosnim uslovima i naravno par slika pod dnevnim svetlom.
Reci mi nešto o njemu više...stvarno si oduševljen sa njegovim slikama?



Vidi ovako da ti kazem...ja zorkija nemam, imam feda kao sto rekoh, ali posto su Rusi u to vreme svi kopirali lajke, onda su to sve manje vise isti aparati, samo iz razlicitih fabrika...slike me jesu odusevile i i dalje me odusevljavaju...svaka cast svakoj digitalnoj tehnici...super je to prakticno....ali analogni je analogni...slike su prosto nezamislivo ostre...fantasticnih boja, kontrasta...ma fantazija...videces vec....malo su samo nezgrapni ti aparati i imaju taj blesav sistem fokusiranja, ali fantasticno je precizan....jos nikada me nije izdao...slikao sam ja sa njim svasta..doduse uvek su to bili izrazito suncani dani, retko kad lose vreme, a noc nikad...nemam blic za njega tako da ne znam kako radi u low light situacijama....ali na moru funkcionise besprekorno...nervira one koji poziraju za sliku zato sto je proces malo duzi, ali vredi cekati...mozda i okacim neke slike iz Splita, ali nije to to kad se skenira....
 
Odgovor na temu

DeepBlue

Član broj: 55528
Poruke: 67
212.200.139.*



Profil

icon Re: Vasi sajtovi sa fotografijama.20.02.2006. u 17:28 - pre 220 meseci
Album update....

http://photobucket.com/albums/...epThrust/Vreme%20je%20prolecu/


ovaj put sam bas zadovoljan kako su ispale....a i dan je bio....bas
 
Odgovor na temu

mikiem
Miladin Mareš
Novi Sad

Član broj: 67338
Poruke: 47
*.12.EUnet.yu.



Profil

icon Re: Vasi sajtovi sa fotografijama.20.02.2006. u 19:16 - pre 220 meseci
pa stvarno je vreme proleću.... od navedenih fotografija, istakao bih :http://photobucket.com/albums/...mp;current=DSCN1707_resize.jpg

,ali naravno i ostale su na svoj nacin lepe.

Uz ovaj komentar dodao bih jedan svoj stari link koji će upotpuniti prethodni jer, oba linka mogu komotno prezentovati jedan od najlepših gradova, i danju i noću, a ko želi nešto detaljnije, širokih ruku je otvoren za sve.

http://photobucket.com/albums/a95/mikiem/Novi%20Sad/

P.S. testiranje ZORKI-ja je u završnoj fazi, naravno kada bude nešto zadovoljavajuće ispalo, kačim ga na photobucket...

Pozdrav,
mikiem
 
Odgovor na temu

mikiem
Miladin Mareš
Novi Sad

Član broj: 67338
Poruke: 47
*.34.EUnet.yu.



Profil

icon Re: Vasi sajtovi sa fotografijama.27.02.2006. u 22:49 - pre 220 meseci
...evo novih!

http://photobucket.com/albums/...iem/Male%20i%20velike%20brige/

mikiem
 
Odgovor na temu

DeepBlue

Član broj: 55528
Poruke: 67
212.200.139.*



Profil

icon Re: Vasi sajtovi sa fotografijama.03.03.2006. u 18:17 - pre 220 meseci
...evo i mojih novih...

http://photobucket.com/albums/...eme%20je%20prolecu/Kalemegdan/



PS: mikiem bas su ti simpa klinci :-)))) .... poslednja mi se slika u albumu bas dopada....
 
Odgovor na temu

mikiem
Miladin Mareš
Novi Sad

Član broj: 67338
Poruke: 47
*.212.EUnet.yu.



Profil

icon Re: Vasi sajtovi sa fotografijama.03.03.2006. u 21:36 - pre 219 meseci
...hvala na komentarima, ona mala curica je eto tako upala u kadar, svidela mi se i našla se među ostalim slikama, dok na ostalim slikama preovladava moj potomak.
Što se tiče kalemegdana, nekako tamo u Beogradu uvek sunce sija, i sve je bistro i čisto ( naročito mi se dopadaju 4, 5 i 6-ta slika), dok je Novi Sad dosta hladniji i po temperaturnim prilikama i po bojama, što sam i pokazao na mojim slikama...ha ha...mada ni sada nisam omanuo, pa evo
UPDATE-a:

http://photobucket.com/albums/a95/mikiem/Novi%20Sad/

pozdrav
mikiem
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.neobee.net.



+1269 Profil

icon Re: Vasi sajtovi sa fotografijama.03.03.2006. u 22:58 - pre 219 meseci
Lepa fotografija i primer dobro uradjenog WBa.
mik809150.jpg
 
Odgovor na temu

mikiem
Miladin Mareš
Novi Sad

Član broj: 67338
Poruke: 47
*.199.EUnet.yu.



Profil

icon Re: Vasi sajtovi sa fotografijama.04.03.2006. u 07:16 - pre 219 meseci
..hvala Žarko.
mikiem
 
Odgovor na temu

DeepBlue

Član broj: 55528
Poruke: 67
212.200.139.*



Profil

icon Re: Vasi sajtovi sa fotografijama.04.03.2006. u 10:13 - pre 219 meseci
Super su slike....ali nikako nisam uspeo da prokljuvim koji ti je ovo deo Novog Sada na prvih pet slika??? Ja NS znam kao svoj dzep, ali nisam uspeo da provalim....Na ovoj prvoj sa bilbordom mi se cini da je futoski put u pitanju, ali nisam siguran....

[Ovu poruku je menjao DeepBlue dana 04.03.2006. u 11:21 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Foto-man
beograd

Član broj: 63843
Poruke: 246
194.106.169.*



Profil

icon Re: Vasi sajtovi sa fotografijama.04.03.2006. u 11:50 - pre 219 meseci
Stvarno dobre slike! cekao sam pola sata da mi se i thumb-si otvore, prokleti dial-up!!!!!
Moj fotoblog je prilicno update-ovan, pogledajete i prokomentaristite, cenim svaku (i pozitivnu i negativnu) kritiku.
 
Odgovor na temu

noviKorisnik
Dejan Katašić
Novi Sad

Član broj: 13216
Poruke: 4533
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: www.novikorisnik.net


+5 Profil

icon Re: Vasi sajtovi sa fotografijama.04.03.2006. u 18:55 - pre 219 meseci
Ćao. Niko ne koristi Flickr? Za free account je mesečni limit 20 MB, verujem da to zadovoljava potrebe većine, a sam sajt je fenomenalno organizovan.

Moja stranica je http://www.flickr.com/photos/novikorisnik/ a postoji inače i grupa elitesecurity, trenutno prilično prazna, bilo bi lepo da se aktivira - http://www.flickr.com/groups/elitesecurity/

Pozivam vas da se priključite... ako imate neka pitanja u vezi sajta, pitajte slobodno u okviru ove teme.
 
Odgovor na temu

mikiem
Miladin Mareš
Novi Sad

Član broj: 67338
Poruke: 47
*.246.eunet.yu.



Profil

icon Re: Vasi sajtovi sa fotografijama.06.03.2006. u 15:20 - pre 219 meseci
...još jednom hvala. Što se tiče pitanja DeepBlue-a, hm....ja u Novom Sadu živim već 31. godinu i potpuno se slažem sa tobom da ti je nejasno koji je deo Novog Sada u pitanju. Iskreno, ne bih ga ni ja prepoznao da sam samo video slike, u pitanju je Futoški put (to si pogodio), negde pre Jugoalata i Jugodenta, tačnije kod auto perionice FOKA.

Pozdrav,

mikiem
 
Odgovor na temu

g@rfild

Član broj: 36567
Poruke: 174
*.3dnet.co.yu.

Sajt: www.blejanje.com


Profil

icon Re: Vasi sajtovi sa fotografijama.06.03.2006. u 17:04 - pre 219 meseci
www.blejanje.com/gallery.htm
slike sa zurki koje sam posetio
canon A75
Da ljudi nikada ne prave, gluposti, nista se pametno ne bi dogodilo
-------------------------------
Ma decku je vaznija nauka od tamo neke bebe
 
Odgovor na temu

DeepBlue

Član broj: 55528
Poruke: 67
212.200.139.*



Profil

icon Re: Vasi sajtovi sa fotografijama.09.03.2006. u 15:40 - pre 219 meseci
Small update....

http://photobucket.com/albums/...Rose%20and%20its%20Underlings/

Nije bas ispalo kako sam ocekivao...ali bice bolje sledeci put...valjda....
 
Odgovor na temu

Foto-man
beograd

Član broj: 63843
Poruke: 246
194.106.169.*



Profil

icon Re: Vasi sajtovi sa fotografijama.09.03.2006. u 21:49 - pre 219 meseci
nisu loshe, ali verujem da bi malo smanjenje kontrasta, blago povecanje saturacije, i najvazniji cropovanje pozadine (zidova, radijatora, senki...), poboljsalo stvar. Mozda da malo podignes broghtness. Ali, ove druge mi se vise svidjaju, to je iskren odgovor...

Moj fotoblog je opet updateovan, pa molim komentare, pozitivne i negativne, zaista me interesuje vashe misljenje, a i pomocice mi da napravim jednu odluku...
http://photobucket.com/albums/b286/Foto-man/
 
Odgovor na temu

DeepBlue

Član broj: 55528
Poruke: 67
212.200.139.*



Profil

icon Re: Vasi sajtovi sa fotografijama.10.03.2006. u 09:36 - pre 219 meseci
Citat:
Foto-man: nisu loshe, ali verujem da bi malo smanjenje kontrasta, blago povecanje saturacije, i najvazniji cropovanje pozadine (zidova, radijatora, senki...), poboljsalo stvar. Mozda da malo podignes broghtness. Ali, ove druge mi se vise svidjaju, to je iskren odgovor...


Ne znam tacno na sta si mislio...ako si mislio da te dorade uradim na kompu...onda od toga nista..nisam neki ljubitelj toga...jedino sto uradim je auto exposure u ACDSee i nista vise...a ako si mislio na podesavanja u aparatu...onda je contrast vec na low..saturation na +1 i hard sharpening...to su mi default setovanja u aparatu....ja nekako najvise volim da slike ostanu onakve kakve su ispale...dobre...lose..nema veze...takve sam ih napravio pa sta sad....hvala na preporuci u svakom slucaju...

Citat:
Foto-man: Moj fotoblog je opet updateovan, pa molim komentare, pozitivne i negativne, zaista me interesuje vashe misljenje, a i pomocice mi da napravim jednu odluku...
http://photobucket.com/albums/b286/Foto-man/


Ja bih to da pogledam...ali ne mogu da odgonetnem sta si dodao...aj daj direktan link na apdejtovani album....
 
Odgovor na temu

Foto-man
beograd

Član broj: 63843
Poruke: 246
194.106.169.*



Profil

icon Re: Vasi sajtovi sa fotografijama.10.03.2006. u 12:59 - pre 219 meseci
pa, ja sam to rasporedio po folderima, ne po datumima...
najvise su updateovani Ostale slike, i Gradjevine, ali i ostale su apdejtovane...
a mislio sam na obradu u photoshopu, ali ako si protivnik toga, onda nista...
mozes da probas na jednoj, tek da vidis kako ce da ispadne...
 
Odgovor na temu

mikiem
Miladin Mareš
Novi Sad

Član broj: 67338
Poruke: 47
*.251.EUnet.yu.



Profil

icon Re: Vasi sajtovi sa fotografijama.11.03.2006. u 23:02 - pre 219 meseci
...za Deep Blue-a!

Kada si postavio zadnje fotografije (ove o kojima ti je Foto Man dao par komentara) sam si rekao da to nešto nedostaje, koliko se sećam. Što se mog komentara tiče, priložiću ga naravno, ali sve shvatite sa rezervom (mislim na ostale učesnike diskusije) jer, ukusi su različiti.
Što se tiče Photoshop-a mislim da je ok preraditi sliku ako nešto samom autoru ili po nekim drugim zahtevima nedostaje jer, budimo realni ni jedna od najvećih i najlepših fotografija u svim reklamama, časopisima, bilboard-ima...nije postavljena sirova (direktno sa aparata). Sa druge strane neko stvarno ne voli obrade i veštačko naduvane boje, kontraste ... (budimo opet realni), tako da je to stvar opet gore pomenutog ukusa, ali vratiću se nekim mojim komentarima.
Jedan mali predlog za Deep Blue-a, lično ne volim fotografije sa blicem, ne kažem, stvarno mogu ispasti ok ali je potrebno stvarno eksperimentisati da se ne bih pojavila tkzv. palačinka na portretima, raznim objektima... Zašto ovo pričam, pa zato jer sam uočio da je na prvoj fotografiji ( kod Deep Blue-a) povećana osteljivost na neverovatnih ISO 400 koju je taj mali NIKON odradio savršeno i bez nekog velikog šuma, sa kojim algoritmima to ne znam ali znam da je to za ovu klasu aparata i više nego dobro. Zato predlažem da pokušaš par snimaka bez blica, veća osetljivost, mirna ruka ili stalak i naravno neko difuzno svetlo tj. svetlo koje će dovoljno obasjati predmet.
Postoji jedan mali detalj koji sam isto tako uočio, samo malo više oštrine je potrebno tvojim snimcima, mada su neki sa automatskim postavkama i blicem prošli sjajno kao recimo fotka br.11 koja ima savršenu oštrinu, kontrast, ali mi samo malčice smetaju senke cvetova na zidu koje mogu da se uklone sa veštačkim, nekim primarnim izvorom svetla, osvetljenjem u sobi ili..ne znam, kombinuj nešto jer mislim da se sa tim mališom može svašta uraditi.

Pogledao sam sam fotografoje Foto Man-a, izdvojio bih jednu iz foldera Art Apstract, mislim da je u pitanju Mađarski parlament ( slika koja je delimično razmazana zbog pretpostavljam duže ekspozicije)....takođe mi se dopada slika iz foldera Animals ( ribice koje su opet pretpostavljam slikane u Tropicarium-u)...lep rad.

P.S. Zamolio bih Deep Blue-a da moje komentare shvati samo kao predloge, a svoj ukus i stav prema fotografiji zadrži za sebe i ne odstupa od njega jer to je nešto lično i unikatno što može samo da napreduje naravno uz druženje, rad...ma da, davim dosta o tome idemo dalje...

Pozdrav svima
mikiem
 
Odgovor na temu

DeepBlue

Član broj: 55528
Poruke: 67
212.200.139.*



Profil

icon Re: Vasi sajtovi sa fotografijama.12.03.2006. u 18:55 - pre 219 meseci
@mikiem and also to whom it may concern...

vidi ovako...prvo hvala tebi na svim preporukama i savetima....probacu nesto od toga, ali nisam ja bas toliki perfekcionista....evo da objasnim par stvari oko tih snimaka...u pravu si da fotografijama (nekim) fali ostrine...prvenstveno onim koje su snimane sa iskljucenim blicem, ali do toga je doslo cisto iz razloga sto se ja nisam mogao namestiti u poziciju u kojoj bi mogao da ruke drzim mirno, a nisam se nesto bio potrudio da nadjem nesto na sta bih aparat mogao da stavim....s obzirom da je u pitanju bilo obicno "sijalicno" osvetljene white balance sam podesio "manualno" tj. koristio opciju da aparat sam odredi koji tip osvetljenja je u pitanju....sa podesavanjima ISO na AUTO su slike bile pretamne pa sam to pokusao da kompenzujem povacanjem ISO vrednosti sto je donekle popravilo rezultate, ali je duzina ekspozicije i dalje ostajala na nivou na kojem moje ruke ne mogu dovoljno dugo da budu mirne :-) pa odatle dolazi i zamucenost...onda je kao logicno resenje doslo paljenje blica, zoom na maximum i odmicanje od objekta...to je skratilo duzinu ekspozicije pa samim tim i doprinelo ostrini slika....e sad za te senke i to sve..meni to ne smeta previse..te su fotografije nastale cisto u momentu...naslo se cveca u kuci jer je, jelte, osmi mart bio pa reko' ajde da vidim kako to moze da ispadne...odatle dolazi i ta "nepozeljna" pozadina, ali ja sam i dalje zadovoljan tim fotografijama, relativno, nisam zadovoljan samo onima koje nisu izostrene kako treba...inace ISO nije povecan samo na prvoj slici..i na drugoj je isto ISO 400....eto...da zakljucim...nije da sam ja nesto izricito protiv "doterivanja" slika, jasno mi je da se to jednostavno tako radi...ali ja jednostavno nemam potrebu za tim...cak u nekim situacijama mi se ne svidja rezultat ni kad uradim auto exposure pa onda ostavim onako kako je izasla iz aparata....kako ti rece..ukusi su ukusi i ne vredi o njima raspravljati....hvala na kritikama u svakom slucaju....
 
Odgovor na temu

mikiem
Miladin Mareš
Novi Sad

Član broj: 67338
Poruke: 47
195.252.117.*



Profil

icon Re: Vasi sajtovi sa fotografijama.17.03.2006. u 14:31 - pre 219 meseci
...evo novih!

http://photobucket.com/albums/a95/mikiem/Tropicarium/

http://photobucket.com/albums/a95/mikiem/Budapest/

http://photobucket.com/albums/a95/mikiem/Sent%20Andrea/

Pozdrav,
mikiem
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Vasi sajtovi sa fotografijama.

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9

[ Pregleda: 52950 | Odgovora: 162 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.