Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Motorola V3 - nema mrežu

[es] :: GSM - servisiranje :: Motorola V3 - nema mrežu

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 8515 | Odgovora: 45 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

lipovac

Član broj: 36715
Poruke: 24
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: Motorola V3 - nema mrežu03.09.2005. u 21:14 - pre 226 meseci
Pozdrav svima, hvala na trudu, ali na žalost dosadašnjim metodama nisam uspio. Ako imate što novo čekan vas i još jednom hvala svima što prijateljski sudjelujete u riješavanju jednog problema i hvala ES- timu što su nam to omogućili.
 
Odgovor na temu

silicva
bgd

Član broj: 32582
Poruke: 541
195.252.89.*

ICQ: 99618664


Profil

icon Re: Motorola V3 - nema mrežu03.09.2005. u 22:46 - pre 226 meseci
probao si Radio Com?
sreca, sreca, radost !!!
 
Odgovor na temu

BVC-Project
Rijeka

Član broj: 20572
Poruke: 344
*.adsl.net.t-com.hr.



+2 Profil

icon Re: Motorola V3 - nema mrežu03.09.2005. u 23:58 - pre 226 meseci
Vjerujte,na pocetku sam malo bio skeptican sto se tice Victorovog softvera,(tek kad sam ga kupio),ali sad vidim da vrijedi para (500 €) i nije mi zao sto sam ga uzeo.Ako postoji problem sa nekom od P2K Motorola to ce rijesiti MSS4,pa susjede,vec sam na pocetko topica rekao sjedi u auto i dojdi do Kraljevice,rijesit cemo ti taj V3 bez problema,zasto da ti telefon stoji u ladici ako ne mora (pod uvjetom da je hardwerski ispravan).
Mislim da je nepotrebno dalje ista pisati o ovoj temi.

[Ovu poruku je menjao BVC-Project dana 04.09.2005. u 08:47 GMT+1]
 
Odgovor na temu

lipovac

Član broj: 36715
Poruke: 24
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: Motorola V3 - nema mrežu04.09.2005. u 00:34 - pre 226 meseci
Da probao sam sa radiocom, i sve onako podesio, ali ne ide. Sto se Kraljevice tice, BVC-Project, hvala na pozivu i pomoći, ali sam trenutno bez auta jer sam ga stavio u salon radi prodaje pa ni na posao ne idem jer sam na GO. Čim nesto rijesim, cujemo se.
 
Odgovor na temu

daso1

Član broj: 29106
Poruke: 459
*.zgwireless.net.



Profil

icon Re: Motorola V3 - nema mrežu04.09.2005. u 09:12 - pre 226 meseci
@lipovac
Jos mi nesto palo na pamet!
Posto ti je problem nastao stavljanjem drugog flexa, uzmi onda neki treci flex pa ga stavi i onda probaj problem rijesiti sa Radio Com. Ako ti ni to ne prodje, neka di duxy posalje svoj flash i flex pa to stavi, barem da iskljucis softversku gresku.
 
Odgovor na temu

lipovac

Član broj: 36715
Poruke: 24
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: Motorola V3 - nema mrežu04.09.2005. u 10:35 - pre 226 meseci
Hvala daso1, ali to sam također probao. Kad stavim drugim flex onda dobijem crni screen gdje se vidi jedino stanje baterije i signal kojega nema. Dakle jedino kad stavim monster pack dobijem ponovo sliku cijelu, ali na žalost bez signala. Flex sam stavljao kad mi se zamrznuo vanjski displej, a flash nije pomogao. Do tada je bilo signala i sve OK. Nakon promjena raznih flexova, također sam probao i sa radiocom, ali ne ide. Čak ga sve skupa ubije, pa ponovnim vraćanjem monster packa dobije sliku i tako to stalno ide. Pozdrav
 
Odgovor na temu

daso1

Član broj: 29106
Poruke: 459
*.zgwireless.net.



Profil

icon Re: Motorola V3 - nema mrežu04.09.2005. u 11:58 - pre 226 meseci
Onda vjerojatno neces problem moci rijesiti sa free softom.
Smart Clip ili Victor je rjesenje tvog problema.
 
Odgovor na temu

reper
Vedran Bojcic
Skola za dizajn "Bogdan
Suput", odsek graficki dizajn
Novi Sad

Član broj: 33890
Poruke: 246
*.pat-pool.nsad.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Motorola V3 - nema mrežu04.09.2005. u 13:39 - pre 226 meseci
Da nebi otavarao novu temu.... Imam takodje motorolu V3 i isto nema signala ali je moja plivala u moru nekih 2 sec. I sada isto nemam mreze... Ima li neke pomoci?
Zna li ko sta bi se moglo uraditi?
 
Odgovor na temu

duxy
Novi Sad

Član broj: 20912
Poruke: 23
*.233.EUnet.yu.



Profil

icon Re: Motorola V3 - nema mrežu04.09.2005. u 19:47 - pre 225 meseci
Moguce je da ti je problem nastao jer nisi update-ovao bootloader.Ne znam sa kojih si sajtova skidao uputstva o flash/flexu,uz svaki novi imas i podatak koji bootloader koristi.Uglavnom za noviji flash je 08.23 i 08.26,a mozes ga proveriti ako ugasis telefon,stisnes istovremeno * i # i palis tel.To ce ga dovesti u boot mode,pa mozes proveriti.
Na sajtu www.motox.us imas uglavnom sve potrebno za uspesan flash/flex,kao i uputstva,ako znas jezik ne vidim da ces imati problema.
Sto se mene tice-mozes me poslusati,a i ne moras-nemas sta da izgubis,losije od ovoga sad nece biti:
skini bootloader 08.23 i najpre flashuj tel sa njim,
monster pack R374_G_0E.40.9CR_MOTOX.shx,u njemu ti je i flex file
Ako sve prodje o.k. i povratis tel,skini i flashuj sa R374_G_0E.42.08R_reflash
Njega imas u nekoliko verzija-sa originalnim MOTO ikonicama i sa Vodafonovim,koje su meni licno lepse.Bilo koji og gore navedenih da koristis je unbranded,znaci tel je sasvim slobodan posle flasha i mozes krenuti u podesavanje gprs i mms-a.
Baterija naravno mora biti puna
Ako uspes,javi se da ti kazem kako da ukljucis/iskljucis dodatne opcije u samom telefonu,softverski.
Ponavljam da me ne moras poslusati,na forumu ima mnogo iskusnijih i strucnijih od mene,znaci radis na svoju odgovornost,kao sto i na samom sajtu pise.
Ja sam bez problema flashovao svoju V3,bez ikakvih problema,redosledom koji sam spomenuo.
Pre njih sam radio i V500/525/600 i nikada,ali bas nikada nisam zakucao telefon.Tim ne zelim reci da sam mnogo pametan ili da sam otkrio toplu vodu vec da je stvar prilicno jednostavna,a internet nudi bezbroj mogucnosti.
Pozdrav svima !

 
Odgovor na temu

lipovac

Član broj: 36715
Poruke: 24
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: Motorola V3 - nema mrežu05.09.2005. u 09:27 - pre 225 meseci
Pozdrav duxy! Bez brige rado te poslušam kao i bilo koga drugoga dobronamjernoga. Flashanje, flexanje i sl. mi nije strano, ali uputa uvijek dobro dođe. Molim Te ili netko drugi da mi pošalje na PM ili da pusti link na nekoj drugoj stranici za ovaj bootloader 08.23, i R374_G_0E.42.08R_reflash, jer tu stranicu već 15- tak dana ne mogu otvoriti niti raspakirati ovaj flash. Vjerojatno imam krivi, pa ako imaš da još s tim pokušam, a prijatelji i susjedi BVC-Project i Novack2, su mi u blizini i na raspoložbi, pa ako ubrljam ima vremena za ispravak. Hvala jos jednom.
 
Odgovor na temu

lipovac

Član broj: 36715
Poruke: 24
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: Motorola V3 - nema mrežu05.09.2005. u 09:58 - pre 225 meseci
Pozdrav svima, evo samo da javim da sam skinuo R374_G_0E.42.08R_reflash, pa si samo treba još bootloader 08.23. Dakle bootloader 08.23, a flash imam.
 
Odgovor na temu

duxy
Novi Sad

Član broj: 20912
Poruke: 23
*.6.eunet.yu.



Profil

icon Re: Motorola V3 - nema mrežu05.09.2005. u 21:00 - pre 225 meseci
Bootloader mozes skinuti sa www.motox.us ,na dnu stranice se nalazi,a ako se vec odlucis za flash,idi redosledom koji sam ti rekao.Ako sve prodje O.K. posle ti mogu objasniti koji program da skines za SEEm EDIT i ukljucivanje/iskljucivanje nekih dodatnih opcija.
Ako ne uspes otvoriti stranicu,posalji mi svoj mail na [email protected],da ti ga ja posaljem.
Pozdrav!
 
Odgovor na temu

lipovac

Član broj: 36715
Poruke: 24
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: Motorola V3 - nema mrežu10.09.2005. u 09:36 - pre 225 meseci
Pozdrav svima i hvala svima koji su sudjelovali u riješavanju mog problema oko mreže na V3, ali na žalost nisam uspio sa nijednom od ponudjenih metoda iako su sve odrađene bezprijekorno. Još se uzdam u BVC-Project, kod kojega je ipak na kraju i završio. Pozdrav još jednom i hvala svima, a tebe BVC-Project čekam s tim riješenjem i kavom
 
Odgovor na temu

BVC-Project
Rijeka

Član broj: 20572
Poruke: 344
*.adsl.net.t-com.hr.



+2 Profil

icon Re: Motorola V3 - nema mrežu10.09.2005. u 09:52 - pre 225 meseci
Da znam da cekas ali kako se kaze "strpljen ,spasen".Daj mi reci koji je originalni flash bio u telefonu prije nego si ga fleshao?
Ubacio sam jednu verziju softwera tek toliko da vidim kako dise telefon i jos nema signala,ali je vrlo znakovito to,sto kad ga iscitavam na Victoru,uvijek je oznacen band 850/1900 Mhz,Ja ga softwerski prebacim na 900 MHz ali i dalje nema signala.Ako se sjecas koja je verzija bila u originalu dok je telefon radio,javi na forum.
 
Odgovor na temu

lipovac

Član broj: 36715
Poruke: 24
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: Motorola V3 - nema mrežu10.09.2005. u 12:01 - pre 225 meseci
Da, i meni je isčitavao 850, ali se dao bez problema prebaciti na 900. Uočio sam taj problem. Što se tiče softwarea bio je R374_G_OE.40.98R , a boot loader 07.E0
Pozdrav
 
Odgovor na temu

BVC-Project
Rijeka

Član broj: 20572
Poruke: 344
*.adsl.net.t-com.hr.



+2 Profil

icon Re: Motorola V3 - nema mrežu12.09.2005. u 08:25 - pre 225 meseci
Na žalost,eto nakon svih nastojanja da se proba softwerski riješiti V3 bez signala,nemamo sreće ni sa Victorovim boxom.
Sve moguće verzije flesha i flexa koje postoje na Victorovom supportu,ubacio sam u telefon,ali rezultat je uvijek isti,nema signala.
Victor je u zadnjem updateu svog softwera (ver 4.13),stavio izvrsnu opciju,popravak triplet Motorola i zaista jedna V525 koja mi je stajala u ladici uspjesno je popravljena.Zasto ovo govorim,zato sto je Victor rekao da će tako ubaciti u buduće verzije svog softvera i mogućnost popravaka ostalih Motorola,pa između ostalih i V3.
Trebalo bi još sačekati i tu soluciju,mada iz mog iskustva,nesto mi govori da to ipak nije softwerska greška već je hardware u pitanju i dobri poznavaoci elektronike znaju da u ovoj branši ima toliko čudnih slučajeva (file X) da me nebi više ništa iznenadilo.
Toliko o Motoroli V3.

[Ovu poruku je menjao BVC-Project dana 12.09.2005. u 10:57 GMT+1]
 
Odgovor na temu

silicva
bgd

Član broj: 32582
Poruke: 541
*.beotel.net.

ICQ: 99618664


Profil

icon Re: Motorola V3 - nema mrežu12.09.2005. u 22:42 - pre 225 meseci
kakvu to izvrsnu opciju popravak triplet motorola je stavio?
sreca, sreca, radost !!!
 
Odgovor na temu

BVC-Project
Rijeka

Član broj: 20572
Poruke: 344
*.adsl.net.t-com.hr.



+2 Profil

icon Re: Motorola V3 - nema mrežu13.09.2005. u 00:02 - pre 225 meseci
Opcija za popravak mrtvih Motorola koje se ne mogu oziviti ni sa jednim flashom.Evo upravo sam isprobao jednu V525 koju zaista nisam mogao ozivjeti ni sa jednim fleshom kojeg sam imao (ni PST-om ni Victorom ver 3.).Ova opcija zahtijeva dva fleshanja s tim sto se nakon prvog fleshanja mora telefon spojiti na Victorov server a nakon toga ide drugi flash i nakon toga "voila" telefon pali kao novi.Sad ce Victor implementirati i verziju za popravak V220 i V180.
 
Odgovor na temu

daso1

Član broj: 29106
Poruke: 459
*.zgwireless.net.



Profil

icon Re: Motorola V3 - nema mrežu13.09.2005. u 08:07 - pre 225 meseci
@BVC-Project
Da li pod tim "skroz mrtve" mislis na doslovno znacenje fraze ili telefon ipak mora moci uci u boot mod?
 
Odgovor na temu

BVC-Project
Rijeka

Član broj: 20572
Poruke: 344
*.adsl.net.t-com.hr.



+2 Profil

icon Re: Motorola V3 - nema mrežu13.09.2005. u 08:35 - pre 225 meseci
Da,Motorola mora biti u flash modu,ako neide ručno,onda mora ići prisilno ili "forced flash mode" sa kabelom napravljenim za to.Kad je u flash modu onda se može fleshati dalje sa posebno prepravljenim flashevima za Triplet koje je Victor postavio na svoj support.Kao što sam napisao,prvo se flesha sa repair fleshom,onda se opet ručno ili prisilno Motorola prebaci u flash mode te se spoji sa Victorovim serverom kao da se otključava,te kad je ta opcija završena onda se ponovo preflesha sa zavrsnim fleshom i Triplet nakon toga ponovo živi,naravno pod uvjetom da je hardwerski ispravna.
Izgleda komplicirano ali u stvari nije.
 
Odgovor na temu

[es] :: GSM - servisiranje :: Motorola V3 - nema mrežu

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 8515 | Odgovora: 45 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.