Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Od 1. oktobra uvodi se uz račun za struju TV pretplata od 300 dinara

[es] :: Udruženje korisnika telekomunikacija :: Od 1. oktobra uvodi se uz račun za struju TV pretplata od 300 dinara

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 82191 | Odgovora: 367 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
*.vdial.verat.net.

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: !!! Strašno,od 1. oktobra uvodi se uz račun za struju TV pretplata od 300 dinara31.08.2005. u 19:14 - pre 226 meseci
Citat:
E sada nesvidja mi se ovaj faktor ova zemlja ima para samo za osnovne stvari i ako je tako o.k. hocu da placam porez za bolnice, socijalni program itd . za ladjanje voditeljki rts-a neka placa onaj ko misli da mu je to prioritet , meni se cini da nije ima mnogo bitnijih stvari u ovom trenutku za koje nema para , dakle kada se namire pare za to neka ide na dnevni red rts. Vama kojima se svidja da placate rts ja vam to nebranim niti bilo ko drugi ovde , pa se nagledajte "NEZAVISNOG" (koji u praksi nepostoji ) politickog programa , dobrih filmova i serija i rts vaspitanja vase dece .


Amen!

Uzgred, ne bi mi bilo žao da plaćam pretplatu kada bi rts bio bar približno dobar kao na primer hrt.Gledaš filmove i serije koje su odličnog kvaliteta bez reklama u njima, a ovi naši alavci sa 10000 zaposlenih lezilebovića bi i jare i pare.
E pa ne može!
I never wanna be a mod!
 
Odgovor na temu

zveckoo

Član broj: 18432
Poruke: 370
*.stcable.co.yu.



+2 Profil

icon Re: !!! Strašno,od 1. oktobra uvodi se uz račun za struju TV pretplata od 300 dinara31.08.2005. u 19:18 - pre 226 meseci
Mi izgleda zaboravljamo gde zivimo :(
Ma mozemo mi da se bacamo,dubimo na glavi i skacemo do mile volje :(
Oni ima da capnu svojih zacrtanih 300 din i to je to.

Mozda jedino u slucaju da se ponovo skupi rulja i izadje na ulicu....
A na to skupljanje rulje mozete da zaboravite. Posto do toga dolazi jedino kada to visoj sili odgovara ( znate onaj fazon iz filma PROFESIONALAC Dusana Kovacevica, kako pocinju mitinzi i kako se zavrsavaju - sistem je i dalje isti).






[Ovu poruku je menjao zveckoo dana 31.08.2005. u 20:20 GMT+1]
 
Odgovor na temu

teddy

Član broj: 5778
Poruke: 551
*.smin.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: !!! Strašno,od 1. oktobra uvodi se uz račun za struju TV pretplata od 300 dinara31.08.2005. u 20:25 - pre 226 meseci
Citat:
mrkidivx:

Uzgred, ne bi mi bilo žao da plaćam pretplatu kada bi rts bio bar približno dobar kao na primer hrt.


HRT i jeste tako dobar zato što tamo ljudi plaćaju svojih 725 dinara (63 kune) mesečno (pretplata je vezana za prosečnu platu i iznosi 1,5% od nje, a usklađuje se jednom godišnje). I naplata je preko 95%. To opet znači da će RTS sa ovolikom pretplatom i većim brojem pretplatnika imati manje prihode od HRT-a.

Pomirite se da smo debelo zaostali u odnosu na Hrvatsku i nemojte s njima da se poredite. Naša liga je BiH, Crna Gora, Makedonija, Bugarska.
Spasa nam nema, propasti ne možemo!
 
Odgovor na temu

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
213.244.197.*

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: !!! Strašno,od 1. oktobra uvodi se uz račun za struju TV pretplata od 300 dinara31.08.2005. u 20:47 - pre 226 meseci
Citat:
HRT i jeste tako dobar zato što tamo ljudi plaćaju svojih 725 dinara (63 kune) mesečno


Da ali zato ljudi u hrvatskoj imaju 3 puta veću prosečnu platu nego ljudi u srbiji.Znači opet je hrvatima jeftinija pretplata nego nama.



Citat:
o opet znači da će RTS sa ovolikom pretplatom i većim brojem pretplatnika imati manje prihode od HRT-a.


Pa rts bi mogao bar da prepolovi broj zaposlenih i bilo bi para taman koliko treba.Ako već otpuštanja važe za sve ostale, što bi oni bili privilegovani?
I never wanna be a mod!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7174 Profil

icon Re: !!! Strašno,od 1. oktobra uvodi se uz račun za struju TV pretplata od 300 dinara31.08.2005. u 21:04 - pre 226 meseci
1.5% od prosecne plate - znaci prosecan radnik radi 5.5 dana u godini samo za televiziju ;-) Wow...

Jbg, u Evropi, gde su javni servisi de-facto realnost, je vrlo popularno i "in" misliti levo, a sa tim uvek ide ideja nekakve ultimativne socijalne welfare megadrzave sa gomilom javnih dobara, pa su takve stvari kao recimo uzimati sakom i kapom od stanovnistva sasvim OK i normalne, stalno nesto dugujes zajednici i uzima ti se zarad opsteg dobrostanja ;-)

Nekad se i pretera, zbog takvih stvari sam i postao totalni ekonomski desnicar :-))))

Citat:

Pomirite se da smo debelo zaostali u odnosu na Hrvatsku i nemojte s njima da se poredite. Naša liga je BiH, Crna Gora, Makedonija, Bugarska.


Pa dobro, to jeste tacno... medjutim licno mislim da uopste i ne bi trebali da se poredimo ni sa kim, vec da potpuno privatizujemo TV sektor i liberalizujemo trziste uz vrlo efikasnu regulatornu agenciju kao sto je FCC u USA... posto samo vrlo siguran da RTS sigurno nece postati Balkanski BBC u nekoj skorijoj buducnosti, mozda, samo mozda, bi bila bolja ideja pustiti druge ljude da rade posao - za pare, koje ce sami da zarade a da drzava uziva u porezu naplacenog od svega toga.

Naravno ovo sto sam rekao je jeres... aplikant za EU bez "javnog servisa" uuu... idem da se sazujem 5x za ovo sto sam na glas pomislio ;-))

Just my 2 cents ;-)

[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 31.08.2005. u 22:12 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

teddy

Član broj: 5778
Poruke: 551
*.smin.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: !!! Strašno,od 1. oktobra uvodi se uz račun za struju TV pretplata od 300 dinara31.08.2005. u 21:31 - pre 226 meseci
2 mrki:

Jeste, u Hrvatskoj je plata triput veća nego kod nas. Međutim, plata u Hrvatskoj nije oduvek bila triput veća od naše, već smo se mi tokom devedesetih dobro potrudili da zaostanemo za normalnim svetom, tako da sad nemamo mnogo prava da se žalimo na to što su plate niske.

Pored toga, cene kvalitetnog programa (filmova, sporta, serija...) ne prilagođavaju se prosečnoj plati. Stoga će RTS i nadalje ličiti na HRT taman toliko koliko i ovdašnje plate liče na hrvatske.

I naravno da viškove treba otpustiti i racionalizovati poslovanje, kao, uostalom, u svim drugim firmama. Jedini je problem što se u ovoj zemlji svi političari lako odlučuju za racionalizaciju, a mnogo teže za to da urade nešto da se stvore nova radna mesta gde će ti ili neki drugi ljudi raditi.

2 Dimković:

Ne znam kako si došao do 5,5 dana. U mesecu ima oko 20 radnih dana x 12 meseci izađe 240 radnih dana, odbijemo li odmor od 20 radnih dana, to je 220 dana, pa je 1,5% od toga 3,3 dana godišnje.

I pretplata nije samo za televiziju, već i za radio ;)

Što se pretplate tiče, tu se ne pitaju ni Srbi, ni vlada, već EU koji ima određene uslove za pregovore o stabilizaciji i pridruživanju. Oni samo pitaju: Hoćete u EU? Morate da se upristojite. Uradite to i to. Nećete? Nikom ništa. Ostaćete crna rupa na Balkanu i to je to.
Spasa nam nema, propasti ne možemo!
 
Odgovor na temu

Mihailo
Mihailo Đorić

Član broj: 1016
Poruke: 2875
*.yubc.net.



+1 Profil

icon Re: !!! Strašno,od 1. oktobra uvodi se uz račun za struju TV pretplata od 300 dinara31.08.2005. u 21:34 - pre 226 meseci
Citat:
mrkidivx: Uzgred, ne bi mi bilo žao da plaćam pretplatu kada bi rts bio bar približno dobar kao na primer hrt.Gledaš filmove i serije koje su odličnog kvaliteta bez reklama u njima, a ovi naši alavci sa 10000 zaposlenih lezilebovića bi i jare i pare.
E pa ne može!


Ma jel.. A kako zamišljaš da plate te serije i filmove? Možda da uzmu kredit na osnovu biznis plana koji predviđa radosne mrkidivxe koji će pohrliti da plaćaju pretplatu kada budu videli popularni blokbaster u prajmtajmu?
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7174 Profil

icon Re: !!! Strašno,od 1. oktobra uvodi se uz račun za struju TV pretplata od 300 dinara31.08.2005. u 21:37 - pre 226 meseci
Sorry za miskalkulaciju - trebao sam da uzmem broj radnih dana, ali svejedno - nije malo.

Citat:

Što se pretplate tiče, tu se ne pitaju ni Srbi, ni vlada, već EU koji ima određene uslove za pregovore o stabilizaciji i pridruživanju.


Nisam znao da se ljudi ne pitaju vezano za njihove zivote ;-) Bas cu da pitam kolege iz Holandije i Francuske sta recimo misle o tome ;-)

Citat:
Oni samo pitaju: Hoćete u EU? Morate da se upristojite. Uradite to i to. Nećete? Nikom ništa. Ostaćete crna rupa na Balkanu i to je to.


Mozes li da mi odgovoris na dva pitanja:

- Gde se tacno u ugovoru o stabilizaciji i priduzivanju EU zahteva od drzave da naplacuje javni servis putem pretplate?

- Gde se u tom dokumentu a priorno zateva uopste postojanje javnog servisa? Cini mi se da se trazi transformisanje drzavne televizije u javni servis - mada nisam siguran sta bi se desilo kada bi se drzavna televizija raspustila ili jednostavno privatizovala ;-)

Ovo pitam iz prostog razloga sto je moja zdravorazumska pretpostavka da EU pre svega nece drzavu sa drzavnim medijima - a nemati drzavni medij ne znaci a priorno imati javni servis finansiran od strane pretplate po mojoj logici ... no dobro.

Druga stvar, finansiranje javnog servisa moze da se izvede i na druge nacine, a ne samo pretplatom kao sto vec rekoh, a pricasmo vec o tome ;-)


[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 31.08.2005. u 22:47 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

since1986BC

Član broj: 63369
Poruke: 1075



+236 Profil

icon Re: !!! Strašno,od 1. oktobra uvodi se uz račun za struju TV pretplata od 300 dinara31.08.2005. u 21:41 - pre 226 meseci
E pun mi k**** uzrecice "strasno" i tog beogradskog slenga!
 
Odgovor na temu

ghost2k3
Lat45.2508; Lon19.3919

Član broj: 25133
Poruke: 691
*.nspoint.net.

Jabber: ghost2k3
Sajt: www.zombo.com


+8 Profil

icon Re: !!! Strašno,od 1. oktobra uvodi se uz račun za struju TV pretplata od 300 dinara31.08.2005. u 21:45 - pre 226 meseci
Citat:
Kosta ******um Rex Persia:1140000000 (11 milijardi i 400 miliona dinara


Malo si se zabrojao sa tim milijardama :)
Pa ako je rts javni servis kao vatrogasci, dobro neka bude, ali ja se ne secam da sam nesto placao vatrogascima? Platio sam porez i to je to. Neka vlast to rasporedjuje kako hoce, i bolje da to dobro raspodeli, ako hoce da ih ponovo izaberemo. Samo mi ne bi bili mi kada bi to tako jednostavno funkcionisalo. Kod nas sve mora na neku silu i moranje. Izaberes ljude lepo da dodju na vlast, da rade tezak posao i da za to budu dobro placeni. A oni onda tuku, otimaju pare, ubijaju, ... Bruka!
Samim tim sto nekom kazes da nesto mora da plati, on bojkotuje protiv toga. Zar rts nije mogao da se uklopi u budzet, nego moraju dodatno da ga napumpaju parama?! Za te pare bi svaki gradjanin jednom godisnje morao da ima svoje vreme na tv-u gde bez cenzure moze da kaze sta god pozeli o cemu god pozeli. Naravno ako nekog bude vredjao, neka ga tuze i ...

Ako bude nekih blokada puteva javite ovde:)
Vrlo rado ucestvovati.

[Ovu poruku je menjao ghost2k3 dana 31.08.2005. u 22:46 GMT+1]
 
Odgovor na temu

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
213.244.197.*

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: !!! Strašno,od 1. oktobra uvodi se uz račun za struju TV pretplata od 300 dinara31.08.2005. u 21:48 - pre 226 meseci
Citat:
Pored toga, cene kvalitetnog programa (filmova, sporta, serija...) ne prilagođavaju se prosečnoj plati. Stoga će RTS i nadalje ličiti na HRT taman toliko koliko i ovdašnje plate liče na hrvatske.


Ovo baš i nije potpuno tačno, hrvatska ima 1.5 puta manje stanovnika od srbije (ne znam tačno mrzi me da tražim).Kažeš da je pretplata u hrvatskoj 725 dinara.U srbiji harač treba da bude 300 din.Ako bi sad 300 pomnožili sa 1.5 ispada 450 din.Znači realno je pretplata u hrvatskoj za 60% veća nego u srbiji (kada se uzme u obzir broj stanovnika).Plus ako bi rts značajno smanjio broj zaposlenih eto približne svote.
Baš me zanima da li će rts sa ovim haračem imati i približno dobar program kao hrt.
I never wanna be a mod!
 
Odgovor na temu

MegiS
Margareta Stojkovic
Beograd

Član broj: 64707
Poruke: 24
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: www.megasale-wellness.com


Profil

icon Re: !!! Strašno,od 1. oktobra uvodi se uz račun za struju TV pretplata od 300 dinara31.08.2005. u 21:53 - pre 226 meseci
Nije ovo prvi put da nam uvode "namet na kijamet" (a verovatno ni poslednji)
Da li se neko seca kada su nam pre cca 12 godina kroz racune za struju naplacivali TV pretplatu? S tim sto to nije bilo istaknuto na racunu za struju kao stavka "TV pretplata", nazvali su je nekako drugacije, mada ne mogu da se setim kako. Nije ni cudo sto ne mogu da se setim, kad se stvari i pojave ovde ne nazivaju pravim imenima!
Ja u to vreme uopste nisam posedovala TV prijemnik i isla sam da trazim da mi se ta stavka (kako god da se zvala) ukine sa racuna za struju. Da vas ne gusim kroz koje sam peripetije prosla, i naravno nista nisam postigla - morala sam to da placam, jer kao sto neko rece, dug bi se nagomilao, pa bi mi iskljucili struju... Uzas! Monopolisti! Ne podnosim monopoliste!!!
Ali, ono sto je takodje vazno, bar je tada bilo tako, prijateljica koja u svojoj kuci ima dva strujomera, uspela je da izdejstvuje da tu, nazovi pretplatu, placa samo sa jednim racunom, dakle samo za jedno brojilo.
Takodje, jos jedna stvar me interesuje: da li je tih 300 dinara zasticen iznos, ili ce ga oni menjati kako im se prohte?
Mnogo sam besna zbog te nazovi pretplate, pogotovo sto sam vec jednom prosla kroz to, a naravno besna sam sto sam nemocna da napravim izbor, jer izbora nema. Moras! Ko su oni da uslovljavaju? Za svoj novac valjda biram sta placam... ovo je stvarno strasno.
Kao sto je neko spomenuo, ovaj narod se nece mnogo cimati oko ovoga, i izlaziti na ulice, jer je lakse to platiti nego nesto preduzimati. Ali se ipak pitam, kad 01.10. cela Srbija, svi EDB korisnici, ne bi platili tih 300 din, pa tako sledeci mesec, da li bi to nesto promenilo?
Carpe Diem
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: !!! Strašno,od 1. oktobra uvodi se uz račun za struju TV pretplata od 300 dinara31.08.2005. u 21:54 - pre 226 meseci
Citat:
teddy: pretplata je vezana za prosečnu platu i iznosi 1,5% od nje
E, pa ovo je nesto sasvim drugo od naseg ¨300 po brojilu¨! Znaci: 300:1,5=200, sada 200x100%=20000 dinara, nije ni tako losa plata za Srbiju. Moja je trenutno = 0. Ukinuli su mi ¨platu¨ (soc.pomoc, oko 30 E/mesec) 43 dana pred ispunjenje uslova za starosnu penziju, jako ¨humana¨ drzava. Nekretnine = 0. Poresko zaduzenje = 0.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
213.244.197.*

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: !!! Strašno,od 1. oktobra uvodi se uz račun za struju TV pretplata od 300 dinara31.08.2005. u 21:57 - pre 226 meseci
@Mihailo

Citat:
Ma jel.. A kako zamišljaš da plate te serije i filmove? Možda da uzmu kredit na osnovu biznis plana koji predviđa radosne mrkidivxe koji će pohrliti da plaćaju pretplatu kada budu videli popularni blokbaster u prajmtajmu?


Da si mi ti živ i zdrav, ako bi ja od rts-a očekivao blokbastere baš bih se načekao.Treba tijanić prvo svoje debelo dupe da namiri!

Po ko zna koji put, mene rts ni najmanje ne zanima, a tv program je poslednja rupa na svirali što se tiče života uopšte!



I never wanna be a mod!
 
Odgovor na temu

ghost2k3
Lat45.2508; Lon19.3919

Član broj: 25133
Poruke: 691
*.nspoint.net.

Jabber: ghost2k3
Sajt: www.zombo.com


+8 Profil

icon Re: !!! Strašno,od 1. oktobra uvodi se uz račun za struju TV pretplata od 300 dinara31.08.2005. u 22:04 - pre 226 meseci
Ta stavka se zvala, ako se ne varam, taksa za brojilo. Mislim da je tako pisalo na racunima.
Jos bolja su bila vremena kada se dobijao odvojen racun za tv. Pa ljudi nisu hteli da placaju, s izgovorom "ko moze televiziju da iskljuci". Onda su se na ulicama nasli likovi sa nekim skarabudzama koje mogu da provale ko ima tv, a nije prijavio. Sve to je naravno pratila tv propagana: "... danas je ekipa na terenu otkrila da Sima Simic ima tri televizora, a prijavio samo jedan..."
Eh to su bila vremena :))))))
 
Odgovor na temu

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
213.244.197.*

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: !!! Strašno,od 1. oktobra uvodi se uz račun za struju TV pretplata od 300 dinara31.08.2005. u 22:09 - pre 226 meseci
Citat:
jako ¨humana¨ drzava


A to je tek posebna priča!
Najveći biser je da sad onaj koji duže čeka na posao ima manji prioritet od onog koji čeka kraće!?!?
I never wanna be a mod!
 
Odgovor na temu

m4rk0
Marko Vasic
dipl. ecc.
Majur

Član broj: 25075
Poruke: 1740
*.africaonline.co.zw.

Sajt: www.tutoriali.org


+2 Profil

icon Re: !!! Strašno,od 1. oktobra uvodi se uz račun za struju TV pretplata od 300 dinara31.08.2005. u 22:15 - pre 226 meseci
A zasto ja da im placam ako ja ne gledam RTS ?! I sta ima da gledam tamo osim jebenog dnevnika i par kretenskih emisija ?
Evo zasto ne bi trebao da im placam
1. Ne gledam RTS (niti drzavne televizije u globalu)
2. Na RTS-u nema nista zanimljivo da se vidi (za decu nema crtaca (!!!), za omladinu nema serija (!!!), kvalitetnih filmova ima svake prestupne godine)
3. Nikada im necu oprostiti sto toliko kvalitetnih utakmica (evropskog i svetskog ranga) nije direktno prenoseno, vec su davani snimci. Takodje je nebrojano puta utakmicu u kojoj je ucestvovala selekcija SCG. prenosila televizij Republike Srpske, dok kod nas cesto nije bio ni radio prenos). Mislim daju mi tamo neke cigansture na trecem, neke sapunjare koje su totalno beznacajne, a ne prenose nase "plave" sportiste koji predstavljaju nasu zemlju u najvecem svetlu.

Ali jebiga, mora i RTS od necega da zivi, bez obzira koliko se to odrazilo na "kesu" obicnih smrtnika.Jbg jest iracionalno, ali zakon jaceg je to.Kao sto neko rece, mozemo mi ovde sto godina razglabati ali ce oni uzimati tih 300 din kako god okrenes.

[Ovu poruku je menjao brb dana 31.08.2005. u 23:17 GMT+1]
 
Odgovor na temu

zveckoo

Član broj: 18432
Poruke: 370
*.stcable.co.yu.



+2 Profil

icon Re: !!! Strašno,od 1. oktobra uvodi se uz račun za struju TV pretplata od 300 dinara31.08.2005. u 22:31 - pre 226 meseci
Citat:
MegiS: Ali se ipak pitam, kad 01.10. cela Srbija, svi EDB korisnici, ne bi platili tih 300 din, pa tako sledeci mesec, da li bi to nesto promenilo?


Eto ideje.... Hajde da preduzmemo nesto po top pitanju.
Umesto da se ovde igramo igre "TRLA BABA LAN".

Uzbunite komsiluk, prijatelje, sve koje poznajete ... DA NA PLACAJU HARAC OD 300 din za nesto sto ne koriste.
Hajde da napravimo sajt necuharac.co.yu, da sibnemo nekoliko mass mailova na www.srbija.sr.gov.yu.... da pisemo peticije... itd..

Nazalost najlakse je je samo kukati: "Jao sad ce da me oderu za 300 din, malo cu da rezim, ali cu ko bela lala da platim"

[Ovu poruku je menjao zveckoo dana 31.08.2005. u 23:36 GMT+1]
 
Odgovor na temu

teddy

Član broj: 5778
Poruke: 551
*.smin.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: !!! Strašno,od 1. oktobra uvodi se uz račun za struju TV pretplata od 300 dinara31.08.2005. u 22:35 - pre 226 meseci
2 Dimković:

Pazi, ja sedim kod kuće i o celoj priči znam samo ono što sam čuo ili pročitao u medijima. Ne čitam sva moguća dokumenta, ali se zahtev za regulisanje finansiranja javnog servisa provlači kod svih zemalja koje streme EU. Takođe je tu zahtev da se on otkači od kontrole vlasti (pa i indirektne preko finansiranja). Zašto niti u jednoj zemlji nije to regulisano na neki drugi način? Ili nemaju genijalce kao ti da im predlože alternativno rešenje (npr. ukidanje državne TV umesto transformacije u javni servis) ili jednostavno mora tako.

Evo, ovo je najbliže što sam uspeo da izbunarim:

The Stabilisation and Association process for South East Europe
Third Annual Report
Brussels, 30.3.2004

http://europa.eu.int/comm/exte...ons/see/sap/rep3/strat_pap.pdf

Free, independent, professional media are a key element in functioning democracies. The Western Balkan countries have made progress in adopting and, to a lesser extent, implementing media legislation in line with European standards. Further progress is needed to transform state broadcasters into genuine public service broadcasters and to ensure free access to information, freedom and independence of the media, full independence of Regulatory Bodies and the transparent and fair allocation and regulation of emission frequencies. Political interference in the media, sometimes through financial and fiscal pressure, still persists in most of the countries, and protection against undue defamation is not satisfactory. More efforts are required to ensure the media’s financial viability over the long term, particularly as far as the transparency of financial sources and the rules of media ownership and concentration are concerned.
Spasa nam nema, propasti ne možemo!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7174 Profil

icon Re: !!! Strašno,od 1. oktobra uvodi se uz račun za struju TV pretplata od 300 dinara31.08.2005. u 22:48 - pre 226 meseci
Citat:
teddy
Zašto niti u jednoj zemlji nije to regulisano na neki drugi način? Ili nemaju genijalce kao ti da im predlože alternativno rešenje (npr. ukidanje državne TV umesto transformacije u javni servis) ili jednostavno mora tako.


Bas lepo sto si me nazvao genijalcem, ali ipak razlog nije osnovan - posto se toga ipak nisam ja setio ;) Naime, kao sto vec rekoh - postoje zemlje u kojima javni servisi nisu finansirani od strane gradjana - a takodje medju takvim zemljama ima i clanica "stare" EU (recimo Holandija) - dakle, ako je vec tako onda EU svakako ne bi mogla da zahteva ovakvo placanje javnog servisa kao uslov za ulaz kada vec u njoj samoj postoje drugaciji aranzmani.

A oko samog postojanja...

Tvoj citat:

Citat:

Further progress is needed to transform state broadcasters into genuine public service broadcasters and to ensure free access to information, freedom and independence of the media, full independence of Regulatory Bodies and the transparent and fair allocation and regulation of emission frequencies.


Sve ovo osim prve stavke se moze resiti liberalizacijom trzista, kao na primeru telekomunikacionih firmi - framework za to je recimo mnogo bitniji za zemlju nego ovo o cemu mi pricamo ovde, a Srbija jos nije uspela da to ispuni, vrlo je zanimljivo kako se Telekom Srbija opire EU vizionarima a niko ne soli pamet masi kako je deregulacija telco trzista odlicna stvar... pitam se zasto... hmmmm ;-)

A, prva stavka je takva - EU zahteva konverziju drzavne televizije u javni servis... medjutim da nema drzavne televizije, ne bi ni bilo potrebe za konverzijom u javni servis. Ali to je naravno jeres, a i ne odgovara nikom ko vec ima nekakav birokratski posao.

Big goverment, to je to. Ne sumnjam da ce se u zvanicnom Beogradu naci dosta ljubitelja zvanicnog Brisela ;-)

Citat:

ili jednostavno mora tako.


Naravno da mora iz razloga iz predhodnog pasusa - kao sto se uvek moraju povisiti i plate poslanika posle izbora - kad se poveze 2 i 2 - ko je lud da zatvara besplatna radna mesta ;-)

[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 31.08.2005. u 23:52 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

[es] :: Udruženje korisnika telekomunikacija :: Od 1. oktobra uvodi se uz račun za struju TV pretplata od 300 dinara

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 82191 | Odgovora: 367 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.