Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Neznam kako sa Input Mask?

[es] :: Access :: Neznam kako sa Input Mask?

[ Pregleda: 3237 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dakuri
Novi Sad

Član broj: 44913
Poruke: 191
*.ptt.yu.



+1 Profil

icon Neznam kako sa Input Mask?29.08.2005. u 13:03 - pre 227 meseci
Imam formu sa poljem gde trebam da unesem sifru u tekstualnom obliku. Hocu da postavima input mask, tako da kada napisem samo 2 unos u tabeli bude U002 (Tabela se popunjava iz te forme) ili da kada hocu da unesem u tabelu U023 dovoljno je da u polju forme upisem samo 23.
Unapred hvala!!
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.eqao.com.



+79 Profil

icon Re: Neznam kako sa Input Mask?30.08.2005. u 13:18 - pre 227 meseci
Mislim da si nesto pobrkao ;-)

Input Mask te tera da uneses podatke u odredjenom formatu, na primer telefonski broj sa crticama i zagradama, na primer (416) 248-350 a onda se to cuva u emoriji na primer kao 416248350, znaci bez crtica i zgrada. Primeti da ti kucas visak znakova, a cuva se 'ociscen' podatak.

Ono sto ti hoces jeste konverzija unosa, u tvom slucaju da kucas manje a da se sacuva vise u tabeli. Ti otkucas 23, a sacuva se 'U023'. To Input mask ne moze da uradi. Treba ti malo koda da postignes to sto zelis.

1) napisi funkciju koja konvertuje unete brojeve u format koji zelis - za zadati broj vraca string. otprilike ovako:
Code:

'Ovio je samo kostur koda, cut/paste verovatno nece da radi
Function FormatiraniUnos(varInput as variant) as String
    FormatiraniUnos = "U" & Format(varInput,"0000")
End Function

2) na BeforeUpdate eventu za formu pozovi tvoju funkciju, posalji joj uneti tekst kao parametar i sacuvaj u tabeli rezultat funkcije, otprilike ovako:
Code:

Sub Form_BeforeUpdate(Cancel as integer)
     Me!KljucnoPolje=FormatiraniUnos(Me!KljucnoPolje)
End Sub


Generalno, nije dobro da se unosi jedno a cuva drugo. Moras da imas jako dobar razlog da zelis da uradis ovo sto si trazio, pa razmisli da li ti ovo uopste i treba. Sta ce ti U ispred brojeva? Ako je "U0023" spoj dva nezavisna podatka, onda je bolje imati dva polja umesto jednog 'izracunatog'. Nesto ti nije dobro u dizajnu.

:-)

 
Odgovor na temu

dakuri
Novi Sad

Član broj: 44913
Poruke: 191
*.31.EUnet.yu.



+1 Profil

icon Re: Neznam kako sa Input Mask?31.08.2005. u 06:47 - pre 227 meseci
Hteo bih da u tabeli postoje sifre naloga , znaci u jednoj tabeli svi nalozi. stavio sam Requared, no duplicate, imam vise sektora, za svaki sektor ce biti po jedno slovo ispred broja naloga, to znaci da dva naloga mogu da imaju isti broj ali se razlikuju po slovu ispred broja pa nije duplicate. Hteo bih da prilikom sortiranja naloga bude 1,2,3.....9,10,11,...Ali problem je u tome sto sortira 1,10,11,....,2,3,..(jer je tekst polje).to je ono sto bih hteo da radi, e sada bih opreateru hteo da olaksam da nemora da unosi 001, nego samo 1, to je idea. Ako imete a sigurno imate bolju ideju molim vas odgovorite mi.

Unapred zahvalan
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.eqao.com.



+79 Profil

icon Re: Neznam kako sa Input Mask?31.08.2005. u 13:20 - pre 227 meseci
Tacno kako sam rekao
Citat:

imam vise sektora, za svaki sektor ce biti po jedno slovo ispred broja naloga, to znaci da dva naloga mogu da imaju isti broj ali se razlikuju po slovu ispred broja pa nije duplicate

Imas dakle DVA polja, sifra sektora (slovo) i broj naloga u okviru sektora. Broj naloga je jedinstven u okviru sektora i ide od 1 do N, povecava se za 1.

Jedini ispravan nacin da se ovo odradi jeste da imas DVA polja u tabeli

- SifraSektora, Character, Size=2 (moze i 1 ako nece biti vise od 26 sektora)
- BrojNaloga, Long Integer
Unique Index po dva polja (SifraSektora,BrojNaloga)


Ne brini za operatera, on svakako mora da kaze racunaru iz kog sektora je nalog. Neka lepo unese u jedno polje SifruSektora, a onda neka unese broj naloga. Ako napravis BrojNaloga da bude numeric (Long integer) onda sortiranje nece biti problem.

Slutim da bi moglo biti jos problema u dizajnu tvoje baze. Zasto ne zakacis ZIP sa bazom (back end, tabele) u sledecoj poruci pa da to izanaliziramo, mozda sprecimo neke buduce probleme.

:-)
 
Odgovor na temu

dakuri
Novi Sad

Član broj: 44913
Poruke: 191
*.149.eunet.yu.



+1 Profil

icon Re: Neznam kako sa Input Mask?05.09.2005. u 11:57 - pre 226 meseci
Program nije ni blizu kraja,
Hteo sam za svaki sektor da imam po jednu formu za unos.
A na osnovu logovanja u program podesicu sta ko moze da radi.
Sustina je da imam pet sektora(elektro,tehnolozi,masinci, labaratorija i uprava) koji treba da unose delove za nabavku. To stize kod direktora koji elektronskim putem overava sta se moze nabaviti a sta ne. tako overeno stize u nabavku koja na kraju ubacuje podatke sta je stiglo.
Na jednom nalogu postoje vise stavki za nabavku, e sada direktor moze da overi samo jednu ili vise stavki.

ja sam pravio vise manjih programa a ideje sam video iz jednog velikog programa (otvoren je) koji sam nasao. Tako da hiden polja u formi sa default value sam video iz tog programa.
Hvalati mnogo sto imas vremena za mene.
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Neznam kako sa Input Mask?

[ Pregleda: 3237 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.