Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Finalna verzija !!!

[es] :: GameDev - Razvoj Igara :: Finalna verzija !!!

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6303 | Odgovora: 28 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sucur
Miljan Sucur
Web developer
Istocno Sarajevo

Član broj: 50035
Poruke: 411
*.so.pttrs.net.



+1 Profil

icon Finalna verzija !!!24.08.2005. u 23:12 - pre 227 meseci
Evo zavrsio sam sa igrom, pa probajte i recite sta mislite:
http://d.turboupload.com/d/37509/SpaceAttack.zip.html

 
Odgovor na temu

tomkeus

Član broj: 40478
Poruke: 503
*.dclient.hispeed.ch.



+6 Profil

icon Re: Finalna verzija !!!25.08.2005. u 10:07 - pre 227 meseci
Generalno mi se sviđa, ali smanji inerciju broda. Ipak se boriš u semirskom lovcu (li nešto sl), a ne u supertankeru pd 10000000000000000000000000000tona.
 
Odgovor na temu

Bojan Kopanja
Bojan Kopanja
Senior Web Developer, ZeusSoftware
Stara Pazova

Član broj: 6155
Poruke: 507
80.93.238.*

ICQ: 346697685
Sajt: www.zeussoftware.rs


Profil

icon Re: Finalna verzija !!!25.08.2005. u 12:29 - pre 227 meseci
Igra je super jedino mi stvarno smeta ova inercija! Bolje ce biti ako stavis da kretanje prestane kako pustis kontrole jer je ovako jako gadno igrati ( koliko puta sam se zaleteo u neprijatelja jer nisam stigao da se zaustavim na vreme )...

Sve u svamu fino!
 
Odgovor na temu

sucur
Miljan Sucur
Web developer
Istocno Sarajevo

Član broj: 50035
Poruke: 411
*.so.pttrs.net.



+1 Profil

icon Re: Finalna verzija !!!25.08.2005. u 14:20 - pre 227 meseci
Ok, hvala ljudi, pa ako vecini smeta inercija, eliminisat cemo je !
Pozdrav !
 
Odgovor na temu

yooyo

Član broj: 4891
Poruke: 1101
195.252.89.*



Profil

icon Re: Finalna verzija !!!25.08.2005. u 23:59 - pre 227 meseci
Mislim da si naleteo na interesantnu ideju za gameplay sa tom forom o inerciji. Pokusaj da namestis malo parametre, tako da sto je brod nabudzeniji (i puniji goriva) vise se "zalece" i otezava igranje. Naravno.. ne u ovoj meri.

A sad nesto offtopic... Kada sam prvi put probao Napad i zavrsio igru na drugom novou (posle 2 minuta igranja), rekao sam autoru (Mloh-u) da stavi 3 nivoa tezine Lako (sa 75 zivota), Srednje (sa 50) i Tesko (sa 25). Medjutim, kad sam video Mloha da je 'ladno sa 5 zivota presao celu igru, zanemeo sam. Poenta izlaganja je... slusaj samo komentare onih koji su igru bas dosta igrali. Svi ce na pocetku kukati kako je igra preteska.. a to je i poenta... da se igrac iznervira i prodje igru.

yooyo
 
Odgovor na temu

sucur
Miljan Sucur
Web developer
Istocno Sarajevo

Član broj: 50035
Poruke: 411
*.so.pttrs.net.



+1 Profil

icon Re: Finalna verzija !!!26.08.2005. u 14:17 - pre 227 meseci
Ok radit cu na tome !
Pozdrav !
 
Odgovor na temu

sucur
Miljan Sucur
Web developer
Istocno Sarajevo

Član broj: 50035
Poruke: 411
*.so.pttrs.net.



+1 Profil

icon Re: Finalna verzija !!!30.08.2005. u 01:30 - pre 226 meseci
Evo svi koji su skinuli igru, a nesvidja im se upravljanje, mogu skinuti ovaj novi exe fajl, gdje je sve uredu sa upravljanjem i izvrsiti replace starog.
~70kb
http://d.turboupload.com/d/43268/SpaceAttack1.zip.html
 
Odgovor na temu

Reljam
Relja Markovic
San Francisco

Član broj: 531
Poruke: 1793
*.hsd1.wa.comcast.net.



+18 Profil

icon Re: Finalna verzija !!!30.08.2005. u 01:42 - pre 226 meseci
Citat:
yooyo: Poenta izlaganja je... slusaj samo komentare onih koji su igru bas dosta igrali. Svi ce na pocetku kukati kako je igra preteska.. a to je i poenta... da se igrac iznervira i prodje igru.
Nisam bas siguran koliko je ovo tacno; ok, to jeste ideja ako pravis hardcore igru za 0.01% trzista. Ali ako pravis normalnu igru za normalne ljude, poenta je da igracu bude zabavno i da njegov trud konstantno nagradjujes necim (poenima, boljim oruzjem, novim nivoima, stagod). Cilj igre nikako nije da se igrac u bilo kom trenutku "iznervira". Kada se igrac iznervira, on ostavi tvoju igru, naljuti se na tebe sto mu trosis vreme, a to ne zelite ni ti ni on.

U svakom slucaju, na skoro svakom GDCu postoji panel o game designu; obicno je zakljucak da igre treba da konkurisu filmu i TVu po pitanju entertainment value-a, a to znaci da igracima treba da bude prijatno dok igraju igre. Izazovi su ok, ali posle svakog izazova mora da dodje nagrada, i ti izazovi moraju da bugu resivi. Velika vecina modernih single-player igara se pravi tako da mozes da ih predjes za ~15 sati; to se ispostavilo kao dobro vreme da se zadrzi paznja igraca, a i da igrac oseca da je nesto uradio sa svojim vremenom. To je bitno drugacije od igara iz '80tih i pocetka '90tih, kada su igre ili bile neresive, ili su vremenom postaje eksponencijalno teske.

Poenta je da ne treba da nerviras igrace, i razmisli pre nego sto pravis igru za one koji su je vec igrali.
 
Odgovor na temu

sucur
Miljan Sucur
Web developer
Istocno Sarajevo

Član broj: 50035
Poruke: 411
*.so.pttrs.net.



+1 Profil

icon Re: Finalna verzija !!!30.08.2005. u 12:14 - pre 226 meseci
Pa dobro donekle si i upravu, ali igrac, ako se iznervira u toku igranja, on ce napustiti igru, al' na neki period, moze to biti 20 min, a moze i 5 dana, ukoliko je igra kvalitetna.
Mnogi, a i ja sam medju njima, vole realnost, i nevole da sve ide tako "glatko", sto je po meni veca monotonija u igri, nego kada je nesto tesko.
Recimo igras neki reli i sve deres za 10 sec, ko sale, gdje je tu igrivost, sem ako nisi neki fanatik, koji ce uzivati u takvim stvarima.
A cist primjer moje prve recenice je recimo Pro Evolution Soccer, gdje se svako ko gubi nevjerovatno mnogo iznervira, da mu dodje da slomije komp/PlayStation, al' opet se nakon par sati/dana vraca toj igri.
Tako hocu da kazem da svaka igra ima svoje korisnike, e sada sto je igra bolja taj krug korisnika je mnogo veci i obrnuto.
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.226.EUnet.yu.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Finalna verzija !!!30.08.2005. u 15:15 - pre 226 meseci
E upravo zato većina igara ima nivoe težine, jer nisu svi igrači isti, a ovako svako može da podesi igru prema svom ukusu.Neki vole da se vraški pomuče da pređu igru, pa čak i vole da se iznerviraju i onda kada se ohlade, vraćaju se igri još odlučnije da je pređu, a neki pak vole da napreduju kroz igru bez mnogo pomuke i ako je igra preteška, automatski je odbacuju.Zato ti predlažem da i ti to napraviš.Recimo, tri nivoa težine (Beginner, Intermediate i Expert) je sasvim dovoljno.Tako će tvoja igra biti prihvatljivija širem krugu ljudi, i hardcore igračima, a i početnicima, što i treba da bude cilj kada se radi jedna igra.Eto, pomenuo si Pro Evolution Soccer, kao primer igre kojoj se igrači i pored poraza vraćaju, ali ne zaboravi da i on ima čak 5 nivoa težine, tako da svaki igrač može da je podesi prema svom umeću, pa posle kako uvežbava da bolje igra, jednostavno povećava težinu za jedan nivo, itd.Ono što je ključno pitanje jeste, po čemu nivoi težine treba da se razlikuju i na to je dosta teško dati odgovor i to zavisi od vrste igre, ali globalu, cilj je da kompletan gameplay na nižim nivoima bude lakši.Konkretno za ovu tvoju igru, predlažem da na prvom nivou igre smanjiš broj neprijatelja, inerciju približiš skoro nuli, i malo uprostiš AI neprijatelja, a za ove teže nivoe, naravno poboljšaš sve te elemente.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

bkaradzic
Branimir Karadžić
ArenaNet
Seattle, WA

Član broj: 14953
Poruke: 1630
67.151.201.*

Sajt: https://github.com/bkarad..


+11 Profil

icon Re: Finalna verzija !!!30.08.2005. u 18:26 - pre 226 meseci
Citat:
sucur: Pa dobro donekle si i upravu, ali igrac, ako se iznervira u toku igranja, on ce napustiti igru, al' na neki period, moze to biti 20 min, a moze i 5 dana, ukoliko je igra kvalitetna.

U Reljinom postu ćeš videti da on priča o igrama za "normalne igrače", tj. casual igrače, a ne za hard core. Ako ti je u interesu da prodaješ to što praviš onda moraš da znaš tačno ko će da igra tvoju igru. Ove manje igre pokrivaju uglavnom tržište casual igrača. To su ljudi koji uglavnom imaju već dosta izazova u svakodnevnom životu i igranje igara za njih je relaksacija. Poslednja stvar koja im je potrebna je da posle stresnog posla dođu kući i igraju igru koja će ih iznervirati.

Postovao sam ovde IGDA istraživanje:
http://www.elitesecurity.org/t...e-trzista-casual-igara-za-2005

pa pogledaj demografiju i ostale bitne podatke o tzv. "casual" igrama.

Za one koje dizajn igara interesuje preporučio bih ovu knjigu:
http://www.theoryoffun.com/

 
Odgovor na temu

sucur
Miljan Sucur
Web developer
Istocno Sarajevo

Član broj: 50035
Poruke: 411
*.so.pttrs.net.



+1 Profil

icon Re: Finalna verzija !!!30.08.2005. u 19:13 - pre 226 meseci
@bkaradzic slazem se sa tobom u potpunosti, al' nije valjda da je ova moja igra teska ?! Jer bas sam je i planirao za neku relaksaciju, zabavu.
A IGDA istrazivanje sam downloadovao prije par dana, dok ovaj drugi link cu da provjerim sada.
U svakom slucaju hvala
 
Odgovor na temu

bkaradzic
Branimir Karadžić
ArenaNet
Seattle, WA

Član broj: 14953
Poruke: 1630
67.151.201.*

Sajt: https://github.com/bkarad..


+11 Profil

icon Re: Finalna verzija !!!30.08.2005. u 19:31 - pre 226 meseci
Citat:
sucur: al' nije valjda da je ova moja igra teska

Ne nisam mislio na to. Samo ti skrećem pažnju da ne mešaš hard core i casual igrače, jer je njihova demografija drastično različita i ako praviš igru koja se dopada hard core igraču verovatno ćeš odbiti sve casual igrače. Najbitnije je da se igra koju praviš dopada onome ko je spreman da izvuče kreditnu karticu i kupi je. A sa manjim igrama to će pre biti neka 35. godina stara žena, nego neki tinejdžer...

Primera radi PopCap:
Citat:
the average PopCap player is a 35-year-old woman

http://wired-vig.wired.com/new...00.html?tw=wn_story_page_next1

 
Odgovor na temu

sucur
Miljan Sucur
Web developer
Istocno Sarajevo

Član broj: 50035
Poruke: 411
*.so.pttrs.net.



+1 Profil

icon Re: Finalna verzija !!!30.08.2005. u 22:10 - pre 226 meseci
Da, to je uredu, nego sada radim free igre, cisto da se stelim, al' jednog dana ce se nadam se preci i u komercijalu, e tada ce se sigurno morati dobro ispitati te stvari;)
Pozdrav !
 
Odgovor na temu

icaonline

Član broj: 30446
Poruke: 2
*.metrohive.net.

Sajt: screenfun.blogspot.com


Profil

icon Re: Finalna verzija !!!03.09.2005. u 18:06 - pre 226 meseci
Svidja mi se ovo cudo!
Jel si zainteresovan da objavimo nesto o igri u Bravo ScreenFunu?
Javi se.
 
Odgovor na temu

sucur
Miljan Sucur
Web developer
Istocno Sarajevo

Član broj: 50035
Poruke: 411
*.so.pttrs.net.



+1 Profil

icon Re: Finalna verzija !!!03.09.2005. u 18:23 - pre 226 meseci
Ma slobodno prijatelju.
Pozdrav !
 
Odgovor na temu

fLuXx
Luka Borkovic
Student
Pančevo

Član broj: 21183
Poruke: 363
*.3dnet.co.yu.

Jabber: fluxx@elitesecurity.org


+2 Profil

icon Re: Finalna verzija !!!04.09.2005. u 00:02 - pre 226 meseci
Super ti je igra, samo stvarno je zeznuta stvar ta inercija i to sto nemas vise zivota i to sto ti je gorivo "knap", ali je sem toga sve super. Nisam mnogo igrao (max 5 min) pa mozda preterujem, ali mi trenutno igra izgleda teska. Mozda jos samo malo dizajn menija. Moj predlog je da smanjish slova i da na njih nalepish teksturu da ne budu skroz obicna.
 
Odgovor na temu

sucur
Miljan Sucur
Web developer
Istocno Sarajevo

Član broj: 50035
Poruke: 411
*.so.pttrs.net.



+1 Profil

icon Re: Finalna verzija !!!04.09.2005. u 12:55 - pre 226 meseci
Ok sve kritike primamo, a sto se tice inercije, to je popravljeno, mozes na ovoj temi pronaci link do novog exe fajla ~70kb koji popravlja kretanje letjelice.
Pozdrav !
 
Odgovor na temu

Bojan Kopanja
Bojan Kopanja
Senior Web Developer, ZeusSoftware
Stara Pazova

Član broj: 6155
Poruke: 507
*.net
Via: [es] mailing liste

ICQ: 346697685
Sajt: www.zeussoftware.rs


Profil

icon Re: Finalna verzija !!!04.09.2005. u 14:06 - pre 226 meseci
Verovatno je mislio i na ovu popravljenu inerciju posto se ni meni i dalje
ne svidja bas... Jeste da je popravljena, ali i dalje nije bas sjajna... Ja
bih to jos umrtvio :D.
 
Odgovor na temu

sucur
Miljan Sucur
Web developer
Istocno Sarajevo

Član broj: 50035
Poruke: 411
*.so.pttrs.net.



+1 Profil

icon Re: Finalna verzija !!!04.09.2005. u 17:10 - pre 226 meseci
Ok, samo recite kako vam izgleda, pa cemo je popravljati dok nebude uredu.
 
Odgovor na temu

[es] :: GameDev - Razvoj Igara :: Finalna verzija !!!

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6303 | Odgovora: 28 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.