Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako postaviti svoj FTP server

[es] :: FTP :: Kako postaviti svoj FTP server

Strane: 1 2

[ Pregleda: 19413 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

hakurik
Ivan Erceg
Doboj

Član broj: 132540
Poruke: 61
*.as58.ob.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Kako postaviti svoj FTP server27.07.2007. u 16:23 - pre 203 meseci
Ovako, instalirao sam Gene6 FTP server, imam staticku javnu ip adresu, ali nikako se ne mogu podesiti domen i da mi prilikom logovanja na server trazi username i password. kad nastimam da mi trazi to, onda stalno dobijam poruku "530 user cannot log in." Moze li mi neko pomoci oko konfiguracije ovog servera? Unaprije se zahvaljujem ;)
Ivan
 
Odgovor na temu

Nelle_86
Nelle Nelle
Beograd

Član broj: 153155
Poruke: 27
80.93.231.*



Profil

icon Re: Kako postaviti svoj FTP server04.08.2007. u 17:48 - pre 203 meseci
Pozdrav, narode

Procitao sam sve prethodne postove u ovoj temi, ali i dalje mi nije jasno kako se podize FTP server...
Jedino sto ja znam da radim oko FTP servera je to da nadjem neki link za neki FTP server, ukucam taj link u FlashFXP ili Total Commander i skinem nesto sto se nalazi na tom FTP serveru. Dakle, totalni sam amater kada su ove stvari u pitanju.
Ja bih zeleo da podignem svoj FTP server i pokusavao sam da saznam kako to da uradim citajuci Vase postove, ali, kao sto sam vec rekao, nisam uspeo da se snadjem...
Da li moze neko da mi objasni detaljno kako da podignem FTP server, ali da se on ne nalazi kod mene na racunaru? Koji su prvi koraci (s obzirom na to da skoro nista ne znam o ovome)?

Ja se izvinjavam svima ako pitam nesto sto je vec objasnjeno... Ponavljam, jako malo znam o FTP serverim, ali spreman sam da naucim i svaki Vas komentar i kritika su dobrodosli.

Hvala unapred ;)
Nelle
 
Odgovor na temu

bokiiiii
Boris Jovanovic
Beograd

Član broj: 75714
Poruke: 28
194.106.181.*

Sajt: eh samo


Profil

icon Re: Kako postaviti svoj FTP server20.08.2007. u 15:02 - pre 203 meseci
Pozdrav svima,

da li mi neko moze objasniti sledeci postupak...

1) Registrovao sam hosting na jednom sajtu gde je free, taj sajt nudi takodje i izradu tog sajta, znaci ulogujem se i menjam sta mi treba, od template do ubacivanja scripta sa drugih sajtova....

2) onda sam redistrovao domen i uradio redirekciju na taj moj sajt

E sada, interesuje me, postoji li mogucnost da preko nekog programa uradim sajt i da posle to sto sam uradio nekako ubacim na net, tj, da kada u browsveru ukucam moj domen da ode direktno na taj sajt koji sam uradio na mom racunaru???

Nadam se da sam bio jasan, ako nisam a neko je voljan da mi objasni to neka pise pa cu pojednostaviti pitanje...

Ako je jasno pitanje nadam se da ce mi dati odgovor koji program da koristim i kako da to odradim..,.


hvala unapred
 
Odgovor na temu

bokiiiii
Boris Jovanovic
Beograd

Član broj: 75714
Poruke: 28
*.adsl.beocity.net.

Sajt: eh samo


Profil

icon Re: Kako postaviti svoj FTP server21.08.2007. u 19:17 - pre 203 meseci
Pa kada nece niko da odgovori ja sam nasao odgovor...

Ali, imam drugo pitanje, zna li neko dobar program preko koga moze da se odradi sajt uz pomoc template koji program sam nudi treba nesto brzo da odradim i nemam vremena da sve to uradim preko nekog ozbiljnijeg programa od samog pocetka...

Bitno mi je da u programu postoji mogucnost ubacivanja stvarcica za download (manjih programa, slika..)..

Ako je neko radio sa takvim programom daj neka napise nesto i nake posavetuje na sta treba da se obrati paznja u toku rada da bi posle sve radilo kako treba...


poz
 
Odgovor na temu

osmania
Panet

Član broj: 26316
Poruke: 773
*.20.11.vie.surfer.at.



+7 Profil

icon Re: Kako postaviti svoj FTP server01.12.2007. u 20:16 - pre 199 meseci
de ti meni reci kako da ja ovo uradim?
elim da ja tebi nesto dam da skines od mene ti si u australiji ja u njemackoj i mogu li se kako preko tog ftp da sredim znaci on ima klijenta ja imam server i on se konektuje na mene. Kako bi to islo preko ftp servera?
Kako da se to podesi ako moze korak po korak da mi objasnis...
hvala puno

 
Odgovor na temu

[es] :: FTP :: Kako postaviti svoj FTP server

Strane: 1 2

[ Pregleda: 19413 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.