Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Brzina dizanja Linuxa - hajdemo mjeriti!

[es] :: Advocacy :: Brzina dizanja Linuxa - hajdemo mjeriti!

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6533 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

angeluss
Beograd/Vozdovac/Kumodraz

Član broj: 48651
Poruke: 34
*.dial.b92.net.

ICQ: 331024642


Profil

icon Re: Brzina dizanja Linuxa - hajdemo mjeriti!20.08.2005. u 18:36 - pre 227 meseci
i ja bih morao da se pozalim kada je u pitanju ne samo boot vec i sam rad sa programima..
VOLEO bih da polako svi procitaju ovo i daju mi predlog -

Na IBM ThinkPad-ovom Pentium 4 laptopu 1.6, 256 ram-a, 20gb, ati graficka...
Instalirao sam SUSE 9.3

Bootovanje je trajalo poprilicno dugo, nisam merio ali mogao bih reci nekih 2-3 min ako ne i duze, ali ok s obzirom da sam probao da ga po nekoliko dana ( kada je bilo hladnije) drzim upaljenim... E sad vecina programa je radila sa solidnom brzinom i stabilno, medjutim oni programi koji su mi zaista bili vazni, pri samom njihovom otvaranju morao sam da cekam po nekoliko minuta(kao na primer OpenOfice) da bih posle kraceg rada docekao da mi program "pukne"... Onda pored ofice-a tu je bio i onaj program pandan Photoshop-u i tako dalje... sve u svemu zbog ovih malih "sitnica" formatirao sam laptop i ponovo podigao XP,ali cu Linux pokusati da podignem na kompu koji je dosta jaci pa cu videti rezultate...

Da li je jos neko imao problema sa dugim podizanjem ne samo Linuxa, vec i programa unutar njega?
"ako odjednom pojurite vise zeceva necete uhvatiti nijednog"
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Brzina dizanja Linuxa - hajdemo mjeriti!20.08.2005. u 18:49 - pre 227 meseci
Citat:

Da li je jos neko imao problema sa dugim podizanjem ne samo Linuxa, vec i programa unutar njega?


Iz mog kratkog iskustva sa Linuxom, podizanje bilo kakve aplikacije na istom traje značajno duže nego kada imaš Windows na istom kompjuteru. E sad, možda to može da se naštima, ali činjenica je da na Windowsu to ne moram da radim. OpenOffice je posebna priča, bilo da je Windows ili Linux u pitanju.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

littleboy
/home/sasa

Član broj: 14387
Poruke: 514
217.23.204.*

ICQ: 46124351
Sajt: littleboy.geek.rs.ba


Profil

icon Re: Brzina dizanja Linuxa - hajdemo mjeriti!20.08.2005. u 20:08 - pre 227 meseci
Windows XP - 58 sekundi (do upisa u/p)
Debian GNU/Linux (Unstable) - 24 sekunde do gdm-a, 37 sa gdmom.

GDM se malo sporije dize zbog nvidinog drajvera koji ima neki splash screen koji stoji na monitoru par sekundi.

Sto se tice programa, svi programi rade normalno poput licq-a, opere, xchata, .. dok se kod mene OpenOffice podize ~ 15 sekundi..ali eto srece da ga ne koristim u svakodnednom poslu pa..

Hardver: Pentium 3 Celeron 933 MHz, 256 MB ram

\x47 \x6f \x64 \x20 \x6d \x61 \x64 \x65 \x20 \x70 \x6f \x74 \x2e \x20 \x4d
\x61 \x6e \x20 \x6d \x61 \x64 \x65 \x20 \x62 \x65
\x65 \x72 \x2e \x20 \x57 \x68 \x6f \x20 \x64 \x6f \x20 \x79 \x6f \x75 \x20
\x74 \x72 \x75 \x73 \x74 \x20 \x3f
 
Odgovor na temu

jorganwd
Muris Kurgaš
/dev/null

Član broj: 65537
Poruke: 779

Sajt: www.remote-exploit.org


+34 Profil

icon Re: Brzina dizanja Linuxa - hajdemo mjeriti!20.08.2005. u 22:37 - pre 227 meseci
Meni se OpenOffice dize za citave 23 sekunde na SuSE 9.3 ali mogu vam reci da je daleko bolji od Microsoft Office-a na XP-u.
Naime testirao sam oba sa word (.doc) dokumentom od 20tak megabajta. Ono, sto bi se reklo pravi test izdrzljivosti.

Ovako su se pokazali rezultati:
XP i Microsoft Office: Ucitava dokument ali tek prvih par stotina stranica i tu staje kao da nema dalje. Zatim kada skrolujem do kraja dokumenta tek pocinje da ucitava ostatak dokumenta. To i nije neki problem ukoliko odmah necete da pretrazujete rijeci dokumenta. Ponekad je znao da pukne odjednom samo 'not responding'. Prebiranje (skrolovanje gore - dolje) po stranicama je vrlo vrlo sporo i nepregledno. I jos jedna caka je sto mi prijavljuje broj od 2000 stranica a ustvari ima 1700 i nesto.

SuSE 9.3 i OpenOffice: Malo sporije ucitava dokument, ali kada ga ucita to je prava uzivancija setanjem kroz dokument. Kao da ima 50 kilobajta!!! Ja sam se zapanjio iskreno.
 
Odgovor na temu

Bager
Aleksandar Vuković
Budva, Podgorica

Član broj: 4813
Poruke: 148
*.cetinje.cg.yu.

ICQ: 119208214


Profil

icon Re: Brzina dizanja Linuxa - hajdemo mjeriti!21.08.2005. u 23:18 - pre 227 meseci
Kod mene protekne jedno 25-30 sec od pritiskanja enter na lilo-u do zavrsetka ucitavanja KDM-a, na duronu 700 MHz i 384MB rama, sto je za moje pojmove odlican rezultat. XP-u treba malo vise, 40tak sekundi. (to ponekad i produzi, ne znam zasto, posebno je promjenjivo trajanje gasenja)

Ko koristi slackware, moze znacajno ubrzati boot proces iskljucivanjem hotplug dijela (osim ako je STVARNO potreban), i izbacivanjem ldconfig komande na kraju rc.M skripte. Znamo sta ldconfig radi, ali ja nisam imao nikakvih problema do sad, bez obzira na to sto je komentarisan u rc.M

Takodje veoma korisna stvar, sto ne mogu napraviti na windowsu, jeste mogucnost da se pokrene proces dial-up povezivanja na internet prilicno rano, odmah posto se ucita kernel, otprilike 5-10 sec poslije lilo-a, tako da sam na internetu taman kad se KDE ucita.

@littleboy
u section "Device" (xorg.conf) stavi Option "NoLogo" "true" i ne moras vise gledati nvidia logo.
 
Odgovor na temu

mmirilovic
Mladen Mirilović
Čačak

Član broj: 10462
Poruke: 721
*.blueisp.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Brzina dizanja Linuxa - hajdemo mjeriti!24.08.2005. u 20:16 - pre 227 meseci
Citat:
Bager
Ko koristi slackware, moze znacajno ubrzati boot proces iskljucivanjem hotplug dijela (osim ako je STVARNO potreban), i izbacivanjem ldconfig komande na kraju rc.M skripte. Znamo sta ldconfig radi, ali ja nisam imao nikakvih problema do sad, bez obzira na to sto je komentarisan u rc.M


Izbaci ldconfig iz rc.M-a i u rc.local ubaci sledeću liniju:

Code:
/usr/bin/echo "ldconfig" | /usr/bin/at now +5minutes


I ldconfig će se startovati u pozadini, 5 min. nakon podizanja grafičkog sistema.
Pozdrav.
 
Odgovor na temu

musicmaster

Član broj: 50955
Poruke: 1447
213.244.203.*



+7 Profil

icon Re: Brzina dizanja Linuxa - hajdemo mjeriti!25.08.2005. u 21:39 - pre 227 meseci
@Palma
Citat:
Misliti, s***i i grožđe brati nije isto


E,ajd ti meni lepo i fino objasni sta si hteo da ukazes,objasnish itd.
Da xp ne moze da bude brzi,da mlatim mozda...?
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Brzina dizanja Linuxa - hajdemo mjeriti!

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6533 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.