Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Potrebna adresa sajta za pozadinske zvukove masina u 3d maxu

[es] :: 3D modelovanje :: Potrebna adresa sajta za pozadinske zvukove masina u 3d maxu

[ Pregleda: 4738 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

RADOVAN IV
EPS
okolina Lazarevca

Član broj: 34476
Poruke: 222
195.252.85.*



+7 Profil

icon Potrebna adresa sajta za pozadinske zvukove masina u 3d maxu19.08.2005. u 06:51 - pre 226 meseci
Uradio sam par modela reduktora i pulzatora u Inventoru a animaciju pokreta u 3d Max-u. Zanima me gde na net-u mogu skinuti zvuk ovih masina i ubaciti u animaciju , npr. neki sajt kao sto su ovi za skidanje tekstura.
Hvala
 
Odgovor na temu

graja
Andreja Cvetanovic
Mambaby
Bec

Član broj: 59360
Poruke: 82
*.REV.ycn.com.



+1 Profil

icon Re: Potrebna adresa sajta za pozadinske zvukove masina u 3d maxu19.08.2005. u 08:23 - pre 226 meseci
Konacno jedan covek koji se bavi mehanikom!

Ukoliko bi mi objasnio kako radis animaciju masina u 3DS-u, ja bih ti bio VEOMA zahvalan. Ili bar da mi preporucis neku knjigu ili tutorial iz koga se tako nesto moze nauciti. Stavi molim te slicice tih sklopova koje si uradio negde na Net da mogu da ih vidim.


Hvalaaaaa!!!!


A sto se tice zvuka, zar ne mozes da nadjes neki film sa odgovarajucom tematikom pa da iscupas Wav iz njega?!

[Ovu poruku je menjao graja dana 19.08.2005. u 09:25 GMT+1]
 
Odgovor na temu

RADOVAN IV
EPS
okolina Lazarevca

Član broj: 34476
Poruke: 222
195.252.85.*



+7 Profil

icon Re: Potrebna adresa sajta za pozadinske zvukove masina u 3d maxu19.08.2005. u 13:56 - pre 226 meseci


Mada nisam neki majstor za 3D Max, po meni animacija masinskih sklopova u njemu je i najlaksa.
Ukratko, modeliranje delova i sklopova radim u Inventoru jer pored njih moram da uradim i tehnicku dokumentaciju.
Posto importujem sklop u 3D Max, radim animaciju svakog dela posebno. Na primer, ako imam vratilo i na njemu klinove, spojnice, zupcanike, zeger osigurace idr., prvo napravim grupu istih ( padajuci meni Group ). Oznacim grupu, zatim na paleti alatki Motion – Parameters pod PRS Parameters odaberem oba dugmeta Rotation. Sada podesavas kljuceve.
Prvi - Vremenski klizac animacije u pocetnom polozaju. U zavisnosti koju ti osu 3D Max ponudi kao sredisnu za rotaciju, pored nje na paleti stavis 1 ( minus ispred 1 oznacava promenu smera rotacije ), pored druge dve ce biti 0. Angle= 0 stepeni .

Drugi- Pomeris vremenski klizac animacije u krajnji polozaj . Ostalo sve isto samo sto je Angle= 360 stepeni .
I to je to. Za odrejdeni vremensi period koji si definisao ( da li je u frejmovima ili vremenski u minutama sekundama ) ova grupa ce napraviti rotaciju za 360 stepeni .

Kad animiram klipove , princip je isti sem sto umesto oba dugmeta Rotation, aktivna su oba dugmeta Position. U zavisnosti od hoda klipa ( njih moras animirati posebno svaki ) odredjujes njegov polozaj u datom vremenu tako sto npr. ako je hod 50 mm, onda su ti kljucevi sledeci :
Prvi - Vremenski klizac animacije u pocetnom polozaju. Aktivna su oba dugmeta Position.
Drugi - Vremenski klizac animacije u srednjem polozaju. Ponovo aktiviras oba dugmeta Position, a pored ose koja predstavlja sredisnu osu klipa povecas vrednost za 50mm.
Treci - Pomeris vremenski klizac animacije u krajnji polozaj. Ponovo aktiviras oba dugmeta Position, i vratis raniju vrednost poded ose kojoj si promenio vrednost za 50mm.

Animaciju opruge radis tako sto su ti aktivna oba dugmeta Scale. Podesavanje kljuceva je isto kao i za klip, stim sto vodis racuna pre animacije kako postavljas oprugu u sklop jer ce se “ deformisati “ prema podnozju svog kordinatnog sistema. NAPOMENA – da bi dobio pravu animaciju opruge nju uvek modeluj u 3D Max-u ( nemoj da ih uvozis ).
Kreiranje opruge je na paleti alatki Create – Geometry pa iz padajuceg menija izaberes Dynamics Objects – Spring.

Ukratko i pojednostavljeno to ti je to.

Sto se tice filmova ne mogu da se smaram sa njima, ipak bih neku adresu ako moze.


[Ovu poruku je menjao RADOVAN IV dana 03.09.2005. u 19:25 GMT+1[/b

[Ovu poruku je menjao RADOVAN IV dana 03.09.2005. u 19:27 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Goq

Član broj: 12091
Poruke: 79
*.ppp-bg.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Potrebna adresa sajta za pozadinske zvukove masina u 3d maxu19.08.2005. u 20:54 - pre 226 meseci
Mozda nije losa ideja nabaviti "industrial techno" muziku u MOD,XM,IT i drugim formatima, i zatim kad ti se svidi zvuk neke masine, samo ripujes sample u nekom trackeru (MODPlug Tracker).
Slusao sam nekoliko odlicnih pesama, prodje te jeza kad samo pomislis na sasblasne industrijske pogone u kojima odjekuju zvuci zavarivanja, zasrafljivanja i ko zna cega jos...
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: Potrebna adresa sajta za pozadinske zvukove masina u 3d maxu

[ Pregleda: 4738 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.