Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Šta raditi sa WMV ?

[es] :: Video kompresija :: Šta raditi sa WMV ?

[ Pregleda: 5794 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

koleNS
NS

Član broj: 64990
Poruke: 133
*.47.eunet.yu.



Profil

icon Šta raditi sa WMV ?13.08.2005. u 17:44 - pre 227 meseci
Početnik sam !
Preko WinFastove 2000 xp TV kartice snimam tv emisije ili prebacujem VHS na hard koristeći MPEG-2 jer daje dobar kvalitet (da li preporučujete drugo?). Jedino znam da koristim Windowsov movie marker za obradu snimka (isecanje, titlovi i sl.) i kompresiju, zbog snimanja na cd, ali to je u wmv-u. Želeo bih da wmv pretvorim u avi (manje snimke) ili u DVD (veće). KAKO to uraditi najprostije ???
div-X files
 
Odgovor na temu

speedman
HR

Član broj: 40649
Poruke: 719
*.xnet.hr.

Sajt: speedysmodding.atspace.co..


Profil

icon Re: Šta raditi sa WMV ?13.08.2005. u 18:20 - pre 227 meseci
najbolje ti je da snimas u mpeg2, to i radis, i onda izbacivanje reklama sa womble-ovim MPEG2VCR i tada sa AutoGK pretvoris u DivX


MPEG2VCR - http://www.womble.com/download/
AutoGK - http://www.autogk.me.uk/index....mp;d_op=viewdownload&cid=1


a ako hoces wmv to divx, s time bas i nisam puno radio pa ti ne mogu nista preporuciti osim google i trazi pojam "wmv to divx" pa sam isprobaj neke
pogledajte moj case mod:
http://speedysmodding.atspace.com/

24 fan site i forum:
http://24.recenzije.com
 
Odgovor na temu

Rosemary

Član broj: 65775
Poruke: 28
*.f.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: Šta raditi sa WMV ?25.08.2005. u 19:36 - pre 227 meseci
Sto se tice prebacivanja iz *wmw u *avi jedini program sa kojim sam imao srece je OSS VIDEO Converter . Mozda je mali problem sto nece prihvatiti bas svaki wmw file(a i cini mi se da nepodrzava opciju kompresije iz wmw u X-vid ) ali sa njim ces imati punu kontrolu nad kompresijom ,veliki izbor video codeca kao i kompresije audio zapisa ... i jednostavan je za upotrebu
nadam se da ce ti biti od pomoci
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Šta raditi sa WMV ?26.08.2005. u 01:26 - pre 227 meseci
A pomoću ovog odličnog programa,WinVDR Pro kojeg skini sa adrese www.artech365.com možeš i direktno iz njega da snimaš u WMV8 ili WMV9 format.

Veruj mi,koristim ovaj program sa TV snimanje već 6 meseci,i mogu ti reći da imam samo reči hvale za njega.Brz je u menjanju kanala,stabilan je i precizno nalazi kanale.Pomoću njega sam postigao bolje rezultate u kvalitetu snimljenog videa,negoli sa programom WinDVR 3.0 ili ChrisTV-a.
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

dulesusic
Dušan Šušić
Novi Sad

Član broj: 45176
Poruke: 418
*.teol.net.



+3 Profil

icon Re: Šta raditi sa WMV ?29.08.2005. u 23:17 - pre 226 meseci
Nadji na netu Canopus ProCoder 2.0. Program je fenomenalan, imas sve moguće opcije za prebacivanje iz "raznih u razne" formate.
 
Odgovor na temu

koleNS
NS

Član broj: 64990
Poruke: 133
*.108.eunet.yu.



Profil

icon Re: Šta raditi sa WMV ?31.08.2005. u 21:51 - pre 226 meseci
Nije me bilo jedno vreme...
Hvala svima koji su mi pokušali pomoći !
WMV mi je bio nužno zlo jer sam jedino u Movie maker-u znao da obradim video zapis (isecanje, tranzicije, text i sl.) bilo da ga skinem sa TV-a ili prebacim sa VHS kasete. Problem, može da se gleda samo preko računara. A moram priznati, i to što skinem preko WinFast tv kartice u Mpeg2 nije naročito kvalitetno (možda previše očekujem).
Pokušavajući da izbegnem WMV i polako svarujem Premijer pro... i uspevam, kod prebacivanja snimaka sa video kamere. Ali šta da radim sa TV-om i VHS jer ne mogu da ih hvatam direktno u Premijeru.
Dve dileme :
- Da li i dalje da snimama preko tv kartice u mpeg2 ili ima nešto bolje?
- Kako i čime da najbolje kompresujem ono što obradim u Premijeru?

div-X files
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Šta raditi sa WMV ?01.09.2005. u 01:16 - pre 226 meseci
Citat:
kolee: Dve dileme :
- Da li i dalje da snimama preko tv kartice u mpeg2 ili ima nešto bolje?
- Kako i čime da najbolje kompresujem ono što obradim u Premijeru?


1)Pa trenutno ne postoji ništa bolje i kvalitetnije od MPEG2 ako hoćeš maksimalni kvalitet,ali ako ti treba normalan kvalitet,onda ponovo pročitaj moj post gore i sa onog sajta skini program WinVDR Pro,koji može da snima direktno u Quicktime MOV,Xvid,DivX,MPEG2,ALI ono što je kod njega mnogo dobra osobina je da dosta precizno nalazi kanale,pa se kod mene npr. neki kanali vide bolje preko WinVDR Pro-a,negoli sa nekim drugim programom za TV karticu.

WinVDR Pro takođe može da snima u WMV8 ili WMV9 kodeku,i to u realtime vremenu bez gubitka frejmova.Naravno,ako hoćeš da ti video ne gubi frejmove pri snimanju u WMV,onda izaberi WMV8 kodek iz njegovih podešavanja,jer WMV9 značajno više opterečuje procesor.Takođe,ne bih ti preporučio da snimaš WMV u 720x576 rezoluciji,već izaberi ili 640x480 ili 592x432. Bitrate postavi na vrednost 800 kbps,a audio slobodno postavi na 96 ili 80 kbps,više za audio i ne treba.

2) Ono što obradiš u Premieru,najbolje ćeš da kompresiješ ili pomoću freeware programa XMPEG (www.xmpeg.net), ili sa VirtualDub MPEG2 1.6.10 (http://www.free-codecs.com/VirtualDub-MPEG2_download.htm).

Ako hoćeš da zadržiš vrhunski kvalitet videa,a iako si ga kompresovao,onda za tebe uopšte nije DivX ili Xvid kodek.Za odlično očuvanje kvaliteta i detalja,preporučio bih ti da sa neta skineš kodek x264(http://forum.doom9.org/showthread.php?t=89979),a da za bitrate,ako hoćeš baš dobar kvalitet,postavi tada 1000 ili 2000 kpbs-a.

Za detaljno upustvo oko x264 kodeka,vidi ovu temu http://www.elitesecurity.org/t...64-kodeki-kako-se-sa-njim-radi ,a posebno obrati pažnju na zadnja 4-5 postova na strani broj 2.

P.S. Zaboravio sam da ti kažem da x264 kodek ne možeš da gledaš ako nemaš instaliran najnoviji FFDSHOW MPEG4 Video Decoder 2005-08-22,koji OBAVEZNO skini sa http://www.free-codecs.com/FFDShow_download.htm.

[Ovu poruku je menjao Kosta ******um Rex Persia dana 01.09.2005. u 02:21 GMT+1]
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

koleNS
NS

Član broj: 64990
Poruke: 133
*.247.eunet.yu.



Profil

icon Re: Šta raditi sa WMV ?02.09.2005. u 00:57 - pre 226 meseci
Zdravo imenjače.
Nisi žalio vremena i truda za odgovor-hvala.
Imam virualdub 1.6.10 i xmpeg i moram reći da mi se ovaj prvi čini bolji. U xmpeg-u mi se pojavljuju neke tačkice na snimku posle obrade.
Što se tiče skidanja sa TV kartice pokušaću da isprobam tvoj savet. Za sada kod podešavanja kartice umesto mpeg 2 postavim Uncompressed avi i jes da zauzme više prostora ali je snimak dooobar. Onda ga obradim u Premijeru i exportujem kao DV AVI i provučem u virtualdub-u sa 5.2.1 kodekom ... i konačno budem zadovoljan.
Šta misliš ? Bi li ti nešto menjao a da kvalitet bude OK ?
Nego kada smo već tu ...problem u Premijeru.
Tokom obrade materijala želim da prekrijem logo tv stanice.Trenutno to radim ovako: file-new-title-logo ... i onda već pripremljen drugi logo (ili slikicu) ubacim i prekrijem prvi.
Problem - kada to sve exportujem u dv avi, logo (slika) mi se 'iskocka' i to ne liči ninašta. A isto se dešava i sa tekstovima koja na ovaj način ubacim na pojediana mesta u materijalu. Kada exportujem u mpeg-u to se ne dešava, ali mi mpeg u toj fazi ne odgovara.
Kako da ovo ispravim ?
Veliki pozdrav !!!

div-X files
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Šta raditi sa WMV ?02.09.2005. u 01:38 - pre 226 meseci
Citat:
Šta misliš ? Bi li ti nešto menjao a da kvalitet bude OK ?


Pa svakako,ali kaži mi jesi li isprobao onaj WinVDR Pro za koji sam ti rekao da snima u WMV.Ne znam zašto insistiraš na snimanju u uncompressed AVI,ako hoćeš vrhunski kvalitet,sasvim je dovoljno da capture radiš u MPEG2 kodeku na bitrateu od 7000 kbps.
Nego,za koje TV stanice snimaš TV program,jel ima mnogo šuma na toj stanici.Ako ima,preporučujem ti da u VirtualDub MPEG2 obavezno primeniš neki od denoise filtera,tj. filtera koji ukljanjaju taj šum,doduše ne baš sve,ali postoji vidna razlika.

A ako ti ne treba vrhunski kvalitet,poslušaj moj savet i iz WinVDR Pro-a snimaj direktno TV program u WMV8 format u rezoluciji 592x432 ili 512x384.

Naravno,ako je program čistiji,to na kraju dobivaš bolji kvalitet.Evo npr uzmi RTS programe,pa to je prava katastrofa koliko ima šuma na njihovim kanalima.Poredi njihovu sliku sa npr. HRT2 kanalom,i videćeš da HRT2 ima mnooogo manje šuma,što automatski znači dosta bolji izgled kompresovanog materijala na kraju.

Citat:
Tokom obrade materijala želim da prekrijem logo tv stanice.Trenutno to radim ovako: file-new-title-logo ... i onda već pripremljen drugi logo (ili slikicu) ubacim i prekrijem prvi.
Problem - kada to sve exportujem u dv avi, logo (slika) mi se 'iskocka' i to ne liči ninašta. A isto se dešava i sa tekstovima koja na ovaj način ubacim na pojediana mesta u materijalu. Kada exportujem u mpeg-u to se ne dešava, ali mi mpeg u toj fazi ne odgovara.


Uhh,uhvatio si me baš u onoj delatnosti u kojoj nemam baš previše znanja,jer NIKAD nisam radio u tim programima za profesionalnu video obradu DV ili MPEG2 materijala.Ali preporučiću ti sledeće: pobaj da na internetu skineš neki od delogo filtera za VirtualDub,oni bi trebalo da uklone skoro svaki logo iz videa,mada nisam to do sada isprobao,pa ti ne mogu reći sa sigurnošću.

Ako hoćeš,daj mi tvoj e-mail pa ću ti poslati dva delogo filtera za VirtualDub koje ja imam i dva denoise koji uklanjaju šum iz videa.


P.S. Nisi mi rekao da li si skinuo sve ono sa onih linkova koje sam ti obezbedio,kao i da li si pročitao moju temu o H.264 kodecima.Ponovo se ponavljam,za vrhunski kvalitet videa ja APSOLUTNO NIKAD ne bih kompresovao original u DivX ili Xvid kodeku,već isključivo u onom x264 za koga imaš detaljno upustvo na mojoj temi.Preporučujem ti bitrate između 3000-5000 za x264 kodek,ako hoćeš vrhunsku sliku bez ijedne kockice ili artefakta.
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

Sirenica
Sirenica
RUV RTV NS
Novi Sad

Član broj: 117754
Poruke: 134
*.tvns.co.yu.

Sajt: www.aida-srbija.com


Profil

icon Re: Šta raditi sa WMV ?25.10.2006. u 10:15 - pre 212 meseci
Citat:
koleNS: Tokom obrade materijala želim da prekrijem logo tv stanice.Trenutno to radim ovako: file-new-title-logo ... i onda već pripremljen drugi logo (ili slikicu) ubacim i prekrijem prvi.
Problem - kada to sve exportujem u dv avi, logo (slika) mi se 'iskocka' i to ne liči ninašta. A isto se dešava i sa tekstovima koja na ovaj način ubacim na pojediana mesta u materijalu. Kada exportujem u mpeg-u to se ne dešava, ali mi mpeg u toj fazi ne odgovara.
Kako da ovo ispravim ?
Veliki pozdrav !!!



Mozda tema nije vise aktuelna, ali evo...
da li si probao taj logo da napravis u Photoshop-u, snimis u rezoluciji 720x576, kao TGA ( targa ), 32bit!?

Kada takvu sliku uneses u Premier ne bi trebalo da ima problema sa kvalitetom ( "kockanja" ), jedino ako jos primetis treperenje, rimuvnes mu flikere... ;) exportovala sam takve stvari mnogo puta u razlicitim formatima ( i upper field first i no fields ) i nikada nije bilo problema...


A sto se tice unosenja materijala, pitanje za drugog Kostu...

zar nije najbolje uneti uncommpresed avi u Premier, jer i samo ime kaze da je NEkomprimovan, dakle "cist k'o suza"..!?

Svaka kompresija, pa i mpeg2 ( dvd ) utice na informaciju u slici, tj. njen kvalitet. Naravno, mislim na materijal za obradu, koji jos dodatno treba tretirati, obradjivati i exportovati u neki format...!?
It's a perfect day for freediving! :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Video kompresija :: Šta raditi sa WMV ?

[ Pregleda: 5794 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.