Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Specijalizovan domaci sajt za 3D

[es] :: 3D modelovanje :: Specijalizovan domaci sajt za 3D

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 19636 | Odgovora: 60 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

regava
BGD

Član broj: 64863
Poruke: 33
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Specijalizovan domaci sajt za 3D15.08.2005. u 21:39 - pre 226 meseci
OK, medjutim ja sam vec otvorio nalog za hosting paket. Narode sta sad?

[Ovu poruku je menjao regava dana 15.08.2005. u 23:36 GMT+1]
 
Odgovor na temu

MayaTitan
freelance
Sarajevo

Član broj: 50747
Poruke: 10
*.pppoe77.bih.net.ba.

Sajt: www.3dbih.org


Profil

icon Re: Specijalizovan domaci sajt za 3D16.08.2005. u 17:37 - pre 226 meseci
mozemo udruziti hosting....
Ain't Life A Bitch
----------------
3D BH Community team
www.3dbih.org
 
Odgovor na temu

adrzlatko
zlatko nikolic
leskovac

Član broj: 61074
Poruke: 13
213.244.208.*



Profil

icon Re: Specijalizovan domaci sajt za 3D24.08.2005. u 23:25 - pre 226 meseci
Pozdrav svima ja se iskreno nadam da cu moci da pomognem ovom projektu
ideja je sjajna,sramota je da u srbiji ne postoji ovakav sajt.
Evo mog predloga za ime sajta : WWW.SERBIA3DSTATE.COM
WWW.3DSERBIA.COM
WWW.GREAT3DSERBIA.COM
Zeleo bih da vidim i vase predloga za ime sajta.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Petkovic

Član broj: 31645
Poruke: 53
*.info-net.co.yu.



Profil

icon Re: Specijalizovan domaci sajt za 3D25.08.2005. u 00:11 - pre 226 meseci
Nadam se da niste odustali od ovoga.
 
Odgovor na temu

tomkeus

Član broj: 40478
Poruke: 503
*.dclient.hispeed.ch.



+6 Profil

icon Re: Specijalizovan domaci sajt za 3D25.08.2005. u 09:56 - pre 226 meseci
Jel može bez onoga "Serbia" u naslovu. Mnogo je napadno.
 
Odgovor na temu

miksin

Član broj: 41918
Poruke: 98
*.pat-pool.ki.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Specijalizovan domaci sajt za 3D25.08.2005. u 11:21 - pre 226 meseci
Hajde da odradimo ovo
Nije komplikovano, moje usluge (flash) su vam dostupne, bilo to ceo sajt u flashu ili neke sitnice za "obican" sajt
mislim da je 3dserbia.com najbolja adresa
Ako krenete da radite i trebaju vam moje usluge kontaktirajte me na [email protected]
Stvarno bi zeleo da ovaj projekat uspe
 
Odgovor na temu

regava
BGD

Član broj: 64863
Poruke: 33
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Specijalizovan domaci sajt za 3D25.08.2005. u 19:00 - pre 226 meseci
Nismo odustali samo smo sacekali da se stvari malo slegnu. Komentari i predlozi su jos uvek dobro dosli.
 
Odgovor na temu

abishai
© S

Član broj: 21085
Poruke: 1338
*.nat-pool.po.sbb.co.yu.



+7 Profil

icon Re: Specijalizovan domaci sajt za 3D25.08.2005. u 19:13 - pre 226 meseci
Ako vam bude trebalo nesto mozete me kontaktirati.

poz
_/|_|/|_/|/|//|_™
 
Odgovor na temu

shima

Član broj: 27002
Poruke: 164
*.yu
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Specijalizovan domaci sajt za 3D25.08.2005. u 23:33 - pre 226 meseci
Hm, vidim pobedila je nacionalna a ne prostorna (ne mislim na 3dbih) varijanta....
Mada bi mozda moglo da se razmislja i o balkanskom sajtu...(to oznacava sajt sa odgovarajucim
"neutralnim" nazivom :-)

OK, mene bi na primer interesovalo da vidim odgovarajuce "odeljke" za

1. sve popularne open source alate:
npr Blender, Wings3D itd...

2. "Odeljci" koji bi kompletno pokrivali SVE tehnologije za pravljenje video igara (i filmova) dakle
i audio i sve ostalo sto treba...

3. ...i sve sto vole mladi :-)

4. ako je ikako moguce (odmah!) obezbediti pracenje "sajta" preko maila inace nema sanse(!!!) da ga
"pratim"
npr. pratio sam jedanu stranu yahoo listu koja je pokusala da pravi sajt sa f....... i stvar je
pukla jer nisu imali mail komunikaciju. (Pazi to je inostranstvo sa brodbend vezama!) Admin je na
vreme bio upozoren sa vise strana da ne sece granu (tj. listu) na kojoj sedi ali mislio je da je
dovoljno pametan i ... godinu dana rada mu je otislo u vazduh.... morao je da odustane od f.....

O "odeljcima" za programiranje i 3D endzine otom potom...

Eh treba ti tim od 10 - 20 ljudi minimum i savrsena organizacija ...ali polako....
Npr. ako bi realizovao tacku 4. imali bi priliku da "natenane" i slobodno diskutujemo na za to
odgovarajucem mestu...
Ovde se jednostavno ne moze o svemu diskutovati!
Tamo bi se mogla detaljno razraditi struktura sajta, pravila, struktura tima i sve ostalo sto
treba...
 
Odgovor na temu

MayaTitan
freelance
Sarajevo

Član broj: 50747
Poruke: 10
*.pppoe217.bih.net.ba.

Sajt: www.3dbih.org


Profil

icon Re: Specijalizovan domaci sajt za 3D26.08.2005. u 13:27 - pre 226 meseci
ja sam zaupio ovu domenu na godinu dana. Volio bih da mi se pridruzite na siteu, pa za 1 god mozemo diskutovat o promjenu domene. Jer sad kad sam zakupio nek stoji... pa et za godinu dana sto se mene tice moze i:

www.balcan3d.com ( ili balkan3d.org)
www.3dbalkan.org

i sve kombinacije.

Ono sto zelim reci, kad vec imamo jedan site, hajmo ga popunit sadrzajem. Sad kako stvari budu isle, za god dana mogu biti i ti gore prijedlozi...

dakle... prijedlog... jos 1 god. da bude www.3dbih.org
a poslije cemo staviti vote za naziv sljedece domene

i upravu ste kada kazete napadno i 3dbih i 3dcro i 3dserbia bi bile malo siromasnije str. nego kad bi imali 3dbalkan...(a zasad 3dbih.org zakupljena... pa taman dok je popunimo, bice balkan3d ili 3dbalkan... kako god.. )

[Ovu poruku je menjao MayaTitan dana 26.08.2005. u 14:30 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao MayaTitan dana 26.08.2005. u 14:31 GMT+1]
Ain't Life A Bitch
----------------
3D BH Community team
www.3dbih.org
 
Odgovor na temu

regava
BGD

Član broj: 64863
Poruke: 33
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Specijalizovan domaci sajt za 3D26.08.2005. u 18:36 - pre 226 meseci
Ja mislim da je najbolja varijanta iskoristiti ono sto je vec uradjeno, mislim na 3dbih. Ovaj naziv domena je ionako zakupljen na godinu dana posle cega mozemo da ga promenimo u prikladniji. Trebalo bi ici na varijantu Balkanskog sajta, medjutim mi ovde samo pricamo, a tako nesto vec postoji pa zato predlazem da pomognemo coveku i napravimo dobar sajt domen je kasnije lako promeniti.
 
Odgovor na temu

adrzlatko
zlatko nikolic
leskovac

Član broj: 61074
Poruke: 13
213.244.208.*



Profil

icon Re: Specijalizovan domaci sajt za 3D26.08.2005. u 20:18 - pre 226 meseci
Dajte bre ljudi sto vam toliko smeta Serbia ne insistiram ali nek se zna,
kada hrvati mogu Idol da nazovu Hrvatski Idol,ne vidim razloga zasto nas prvi domaci 3D sajt ne bi imao prefiks S..., zeleo bih da cujem i vase predloge za ime sajta ali MOLIM VAS bez BALKAN i SFRJ,YU...
Pozdrav svima .
 
Odgovor na temu

regava
BGD

Član broj: 64863
Poruke: 33
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Specijalizovan domaci sajt za 3D26.08.2005. u 20:51 - pre 226 meseci
Naziv domena u ovom trenutku je najbanalnija stvar, sajt moze da ima naziv i coca-cola ali ako na njemu posetilac ne moze nista da nadje... Sada je vaznije da se sakupe ljudi koji ce imati volje, prave ideje i malo vremena da medjusobno saradjuju kako bi se radilo na konkretnijim stvarima. Mislim da je nas je taj naziv odveo na pogresnu stranu, nas sve na ovom forumu vezuje jedna stvar a to je 3d.
Sa MayomTitan sam dogovorio malo konkretnije stvari, naziv domena cemo promeniti sigurno to je najmanji problem, medjutim sada su nam potrebni ljudi koji su raspolozeni da malo zagreju stolicu za pravu stvar.
 
Odgovor na temu

shima

Član broj: 27002
Poruke: 164
*.yu
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Specijalizovan domaci sajt za 3D26.08.2005. u 21:14 - pre 226 meseci
Tu se radi o dva koncepta:

1. prvi je ovaj nacionalni sa "Srbija" "Serbia" ili "BIH"

2 a drugi je internacionalni (srpski + hrvatski + bosanski + ... + sve tri (...) dijaspore svuda u
svetu)
npr. ES je baziran na ovom drugom principu...
ovaj drugi princip takodje omogucava veci broj ljudi koji ce nesto da rade i/ili znanjem (novcem?)
doprinose kao i potencijalno vecu publiku

Po meni praviti internacionalni sajt sa nacionalnim ili drzavnim imenom nije mnogo p..... molim bez
uvrede!
Time se u startu odbijaju potencijalni korisnici ili saradnici ma koliko to nekome suludo zvucalo.

U volonterskom radu nema mesta za greske niti precice jer se trosi ne samo sopstveno nego i tudje
vreme i novac!
Licno mislim na osnovu onog sto je regava rekao da koncept br.2 mozda bolji jer dobijamo na ljudstvu
i resursima.
Mada ko hoce moze da pravi i cisto srpski sajt pa cemo umesto jednog sajta imati 3 (internacionalni,
srpski i bosanski :-)

Stvarno ne treba bezati od promene imena sajta jer se u prvih godinu dana gradi imidz i korisnicka
baza sajta! A ko ima vremena da godinu dana spuca uludo?
Nije ni cudo sto 80% vremena ozbiljnih projekata odlazi na "pricu" (tj. plan, analizu itd...) a 20%
na realizaciju jer se tako prave stvari koje ce da funkcionisu!

Ako je neko dao pare za naziv domena pa mu je sada "zao" neka kaze onda koliko kosta novi domen i
neka objavi broj racuna pa neka pozove ljude da uplate novi (ili jos jedan domen)!
PRE SVEGA TOGA(!) se naravno mora utvrditi ko ce biti vlasnik sajta (domena, racuna)?(imenom i
prezimenom ako treba!), kako se dogovara i odlucuje?, kome i kako idu pare od eventualnih reklama?
sta se sa tim (i svim ostalim) parama radi? plan trosenja sredstava? i citav niz ostalih (presudno)
vaznih pitanja...

Treba u startu (ne racunajuci ostale "moderatore" itd.) bar dva tri coveka da budu (najodgovorniji,
admini tj.) vlasnici sajta (za sada koliko kapiram imamo dvojicu! sto obecava)
Npr. ne bi trebalo da moze da se desi da jedan ili dvojica admina budu spreceni ovim ili onim
obavezama pa da par desetina stotina ili hiljada ljudi visi ili izvisi!

A mozda se moze igraditi i neki sajt sistem tipa wiki ili lupam: nekakve "skupstine zainteresovanih"
koji nece zavisiti od pojedinaca? Ovo nije mnogo bitan predlog ali ako neko zna da ovo moze da
sljaka neka kaze kako?!
 
Odgovor na temu

dimke
Pancevo

Član broj: 48810
Poruke: 165
194.106.171.*



Profil

icon Re: Specijalizovan domaci sajt za 3D26.08.2005. u 23:02 - pre 226 meseci
Velika podrshka i od mene.Za sve grafichke elemente ja mogu biti od pomochi.
Za ime sajta ne treba praviti sednicu i o tome diskutovati po nedelju dana, prvo treba biti originalan , i ko je rekao da mora biti u istom kontekstu sa 3d-om ili Srbijom.Shto se ne zove npr Pasuljnashnasushni ili otkinuto sekirom, tj neshto metaforichno.
Toliko
Edit poly je moj dobar drugar...
 
Odgovor na temu

regava
BGD

Član broj: 64863
Poruke: 33
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Specijalizovan domaci sajt za 3D26.08.2005. u 23:28 - pre 226 meseci
Kada sam predlozio ovaj projekat na forumu uopste nisam imao nameru da se pravi nacionalni sajt, prvenstveno zbog toga sto su ES-ovi posetioci svih nacionalnosti. Izvorna ideja mi je bila da se uradi sajt na "nasem" jeziku bez obzira kojim dijalektom pricamo. Znaci ovaj sajt bi trebao da okupi korisnike koji se bave 3d umetnoscu sa ovih prostora i svi oni koje zanima i razumeju njegov sadrzaj.
MayaTitan je vec dosta toga napravio i smatram da nebi trebalo sad sve baciti u nepovrat vec mu treba omoguciti i pomoci da nastavi sto je poceo. Hosting koji sam ja otvorio ce sluziti za smestanje modela i drugih fajlova odakle ce korisnicima biti omogucen free download. Takodje pripremam jos neke korisne novitete za sve buduce korisnike a koje nam omogucava ovaj hosting. Znaci osnova sajta ce biti za sada ''3dbih'' ciji cemo naziv kasnije promeniti gde ce se hostovati stranice koje ce uredjivati MayaTitan prema vasim predlozima i potrebama. Za sada je on glavni admin i predlazem da posetite sajt i posaljete mu svoje predloge i misljenja. Svako ko je zainteresovan za saradnju ili ima neki predlog moze nas kontaktirati na mail.
Vecinu predloga sa ovog foruma smo analizirali i trudicemo se da ih realizujemo.
 
Odgovor na temu

shima

Član broj: 27002
Poruke: 164
*.yu
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Specijalizovan domaci sajt za 3D27.08.2005. u 00:20 - pre 226 meseci
Hej sada sam se setio da je Bosna multinacionalna drzava sa tri naroda:
Muslimanima, Srbima i Hrvatima ...
...ne razumem se bas u ovo oko drzave ali ovo sa multinacionalnoscu je stvarno + za potencijalnu
(internacionalnu) 3D zajednicu...
 
Odgovor na temu

MayaTitan
freelance
Sarajevo

Član broj: 50747
Poruke: 10
*.pppoe247.bih.net.ba.

Sajt: www.3dbih.org


Profil

icon Re: Specijalizovan domaci sajt za 3D27.08.2005. u 00:23 - pre 226 meseci
ne znam kako ce vam zvuciti ovaj post ali:

3D BH Community je prije nekoliko mj. pokrenuo realizaciju projekta. Prije sitea je bio forum. I neki znaju... kada je forum poceo s radom, odma je neko zasro zasto nije neki drugi jezik, zasto je bas jedan ... medjutim to nije bilo ostro i nije se puno odrazivalo...

posto je 3D BH Community team realizovao to, za svako pravo ima sto je postavio 3dbih.org domenu... ali da vam udovoljimo ponudio sam da je promjenimo kad istekne medjutim ni to izgleda nije dovoljno...


DA VAM ODMAH KAZEM:

na 3D BH COMMUNITY (sadasnji www.3dbih.org) MI NETREBA NIKO KO CE PRICATI O IMALO SLICNIM STVARIMA (nacionalizam, vjera, i sl.) O KOJIMA STE VI PRICALI IZMEDJU MOJA 2 KOMENTARA... Ako dolazite sa tom namjerom, nemojte ni dolazit.

Ako vam smeta 3dbih.org domena nemojte dolazit (barem ne jos 10 mj. kad ce se diskusovat o domeni)

p.s. imamo cak i 1 makedonca ;)

[Ovu poruku je menjao MayaTitan dana 27.08.2005. u 01:30 GMT+1]
Ain't Life A Bitch
----------------
3D BH Community team
www.3dbih.org
 
Odgovor na temu

adrzlatko
zlatko nikolic
leskovac

Član broj: 61074
Poruke: 13
213.244.208.*



Profil

icon Re: Specijalizovan domaci sajt za 3D27.08.2005. u 05:35 - pre 226 meseci
Pa dobro ljudi zasto ga bosanci nisu nazvali "Otkinuta sekira"-metaforicno nego bas 3D BiH i to je kao siri pojam i bas zvuci internacionalno. Ja nisam nacionalista ali bih hteo da sajt asocira na ljude koji se bave 3D grafikom u Srbiji,bez obzira na njihovu nacionalnu i versku pripadnost.
Prakticnije i pruza realnu sansu je da sajt uradimo mi iz Srbije sa nasim domenom a nemam nista protiv za bilo kakvu saradnju sa bilo kim iz naseg okruzenja-naprotiv bilo bi mi drago.Sto se tice koncepta sajta smatram da je najbolje da se uradi na principu Blender.org.
Ako ga tako izvedemo i sa srpskim domenom imamo sanse da dobijemo i pomoc od ministarstva prosvete kao i od nekih drugih domacih institucija i vecih uvoznika hardvera i softvera.Nije problem postaviti sajt to kosta - na Veratu 1300din. godisnje ali je problem ako bi smo postavili stvarno ozbiljni sajt sa video tutorijalima i kvalitetnim teksturama,nastao bi problem downloada koji bi bio predpostavlam veliki i merio bi se u desetinama gigabajta - takav protok bi morao neko ozbiljan da finansira.Ja bih mogao da prilozim vise video tutorijala-na srpskom za 3ds-max 5/6 i za Blender 2.37 snimljenih u DivX kodeku ili u tech smhitovom, kako se vec dogovorimo.
Za pocetak neko je napisao da je vrlo bitna komunikacija i u pravu je.
Evo mojih telefona 016/213-555 , 064/176-07-01 , moje ime je Zlatko i iz Leskovca sam. Zamolio bi sve zainteresovane za izradu domaceg 3D sajta da daju svoje kontakt telefone i neka napisu iz kog su mesta,pa bi se mozda mogli organizovati po gradovima,pa bi se oni koji su iz istog grada-mesta brze i lakse nasli i dogovorili, ja vec poznajem par ljudi iz Leskovca koji su zainteresovani za ovaj sajt pa njih i mogu da organizujem za 3ds-max, Light Wave,Blender i za teksture.Bilo bi dobro da se ljudi na taj nacin organizuju pa da onda kada se momci iz istih mesta upoznju bolje znacemo ko ce ili koja ce grupa iz kog grada biti zaduzena za nesto.
Za pocetak da se upoznamo - slobodno mi posaljite SMS poruke.
Jos jednom pozdrav svima.
 
Odgovor na temu

shima

Član broj: 27002
Poruke: 164
*.yu
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Specijalizovan domaci sajt za 3D27.08.2005. u 13:06 - pre 226 meseci
Evo meni pade na pamet jos jedna ideja:

ne kazem da ce od sajta biti ikakve zarade ali...
eventualni prihod od reklama donacija i sl. mogao bi da ide (ne racunajuci pokrivanje troskova):
1. vlasniku (vlasnicima sajta) npr. 10 - 20 pa mozda cak i do 50% (jer su to ljudi koji su
najodgovorniji, najvise rade itd... )
2. svima koji nesto rade i doprinose sajtu (npr. onima koji prave i objavljuju tutorijale na
srpskom! itd...)

jos jednom ponavljam da nije toliko bitno da li ima novca ili ne koliko je bitno da je sistem
pravedan tj. da svako ko radi zna je to na neki nacin pozitivno verifikovano u smislu da taj neko
polaze pravo na potencijalnu materijalnu nadoknadu (ako je bude...)

Ne znam koliko je ovo pametno (meni deluje ok) pa ako neko ima dodatne predloge ili znanje kako bi
ovo moglo konkretno da se realizuje neka javi...

Prvom prilikom cu da po ko zna koji put da posetim Blender.org ali molim te kakav je koncept tog
sajta?
Na sta si tacno sve mislio?

Verovatno si mislio na nacin na koji je taj web sajt pravljen sto je objasnjeno ovde:
http://www.blender.org/cms/Website.82.0.html

[Ovu poruku je menjao shima dana 27.08.2005. u 16:49 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: Specijalizovan domaci sajt za 3D

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 19636 | Odgovora: 60 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.