Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Isjecanje DV materijala u Virtual dub-u

[es] :: Video kompresija :: Isjecanje DV materijala u Virtual dub-u

[ Pregleda: 4529 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

BlackSnake
Zenica, BA

Član broj: 11245
Poruke: 219
195.222.46.*



Profil

icon Isjecanje DV materijala u Virtual dub-u12.08.2005. u 08:01 - pre 226 meseci

Puno sam istraživao po netu i još uvijek nisam našao pravi način da isječem nepotrebne scene u DV formatu.
Virtual dub mi se čini kao najlakši i najbolji program za to međutim kada isječem dijelove koji mi ne trebaju ne znam gdje da odaberem da to ponovo snimim u DV formatu.
Dakle cilj mi je uvesti DV materijal, isjeći ga i na kraju snimiti u istom tom DV formatu. A zašto u DV formatu? pa zato da bih iz njega nakon obrade izvukao vrijeme/datum snimanja koje ću kod autorizacije DVD-a impotrovati u vidu subtitla.
Na jednom tutorijalu sam čitao da tip to radi u Virtual dub-u, ali je jednostavno ispustio dio u kom objašnjava proces spašavanja u DV format.
Napominjem da sam probao hrpu programa i ne mogu da vjerujem da sve i jedan (osim genijalnog Virtual Duba) imaju nevjerovatno komlikovan i glup način izbacivanja nepotrebnih scena, a to je osnovna operacija obrade.

Bilo bi dobro da Virtual dub može raditi capture i sa DV kamere ... ili možda ima načina i za to? Ako neko zna bio bih mu zahvalan.

Hvala unaprijed.

PS: Pretpostavljam da Virtual dub ne može raditi capture sa DV kamere ... ili možda ima načina i za to?
When you think everithing happens to you is so bad ....
remember that always could be even worse.
 
Odgovor na temu

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
..net.255.208.82.in-addr.arpa.



+3 Profil

icon Re: Isjecanje DV materijala u Virtual dub-u12.08.2005. u 13:09 - pre 226 meseci
Ako ti je namera DVD autoring mozes od citavog sirovog materijala napraviti cheptere na DVD-u koji sadrze samo one scene koje tebi trebaju. I naravno moras meni uraditi tako da chepteri idu jedan za drugim (bez povratka na meni kada se zavrsi bilo koji chapter sem poslednjeg...)
 
Odgovor na temu

Gjagji
PR

Član broj: 11818
Poruke: 288
*.dardanet.net.



Profil

icon Re: Isjecanje DV materijala u Virtual dub-u14.08.2005. u 10:53 - pre 226 meseci
Ma postoji DV kodek koji vidi i vdub, samo sto nemam vremena da trazim po netu da ti dam link. Ja sam to jednom imao sa ACEkodekpack-om. Startovao sam instalaciju i chekirao samo par kodeka koji su mi izgledali interesantni, jedan od njih je bio i neki DV kodek, koji se lepo video u vdub listi kodeka. I cini mi se da sam ga imao i na originalnom CD-u od laptopa (SONY VAIO), pa nisam siguran odakle sam ga instalirao, ...
 
Odgovor na temu

Milan BG

Član broj: 62276
Poruke: 135
*.adsl.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Isjecanje DV materijala u Virtual dub-u14.08.2005. u 22:46 - pre 226 meseci
Instaliraj ovaj besplatni Panasonic DV codec. Raspakuješ arhivu u neki folder, desni klik na .inf fajl i izabereš Install.

http://www.free-codecs.com/Panasonic_DV_Codec_download.htm
 
Odgovor na temu

BlackSnake
Zenica, BA

Član broj: 11245
Poruke: 219
195.222.46.*



Profil

icon Re: Isjecanje DV materijala u Virtual dub-u15.08.2005. u 12:46 - pre 226 meseci
Baš vam hvala na javljanju,

Evo instalirao sam MainConcept DV Codec v2.4.16 (uglavnom je nahvaljen), a imam i ovaj Panasonic-ov.
Uspio sam odraditi isjecanje i mogu zaključiti da je V. Dub fantastičan alat za te stvari, dakle ako želite skrojiti amaterski ili kućni film.
Svašta sam instalirao i probao ali ovo je ekstremno jednostavno i ekstremno funkcionalno. Ja sam skinuo čak VirtualDubMod ... to je neka dorađena varijanta VirtualDuba (još bolja stvar - za preporučiti).
Nema tu Time Line i sličnih s..nja sve što treba je: klikni i odaberi granice, obriši i snimi u sekundi (ako odaberem opciju "direct stream copy").
Najbolje je što nema čekanja za ponovno enkodiranje.

Evo za zaintertesovane šta ja od alata koristim u daljem procesu:
1) DVSubMaker za izvlačenje vremena/datuma snimanja u vidu subtitla.
2) Subtitle Workshop v2.51 ako želim konvertovati subtitl u neki drugi format (recimo u srt ili txt)
3) TMPGEnc za kodiranje gdje izaberem odvojeno sliku i zvuk (mp2 i m2v).
4) DVDAuthorGUI v 1.004 za autorizaciju sa subtitlom za datum/vrijeme koji se može po potrebi isključiti ili uključiti (sa ovim alatom nema potrebe za Subtitle Workshop-om jer poznaje sub format koji daje DVSubMaker)

Napomena: Prilično dobre rezultate sam dobijao i sa "Ulead DVD Workshop-om". On takođe barata subtitlovima i vrši enkodiranje i autrizaciju. Tj on sve obavlja ali ga ja nipošto ne bih koristio za montažu.


When you think everithing happens to you is so bad ....
remember that always could be even worse.
 
Odgovor na temu

[es] :: Video kompresija :: Isjecanje DV materijala u Virtual dub-u

[ Pregleda: 4529 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.