Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

MODULA 2 konkurentno programiranje??

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: MODULA 2 konkurentno programiranje??

[ Pregleda: 2738 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

iks pe

Član broj: 48817
Poruke: 13
*.teol.net.



Profil

icon MODULA 2 konkurentno programiranje??12.08.2005. u 00:27 - pre 227 meseci
Da li neko zna neki dobar tutorial za pisanje viseprocesnih programa u MODULI 2?
Nasao sam neki modul Process,ali nikako da shvatim kako radi.
 
Odgovor na temu

noviKorisnik
Dejan Katašić
Novi Sad

Član broj: 13216
Poruke: 4533
*.dialup.neobee.net.

Sajt: www.novikorisnik.net


+5 Profil

icon Re: MODULA 2 konkurentno programiranje??12.08.2005. u 01:02 - pre 227 meseci
Eh, da sam bio dobar student imao bih to u svojim skriptama... Ovako, probaj da pronađeš knjigu "programski jezik Modula 2" - Budimac, Ivanović, Paunić, čini mi se da tamo ima makar nešto o konkurentom programiranju.
 
Odgovor na temu

iks pe

Član broj: 48817
Poruke: 13
*.teol.net.



Profil

icon Re: MODULA 2 konkurentno programiranje??12.08.2005. u 02:31 - pre 227 meseci
Da imam tu knjigu,
tamo se malo spominje,ali nema primjera kako da koristim Scheduler...

Napisao sam 2 procesa koji rade LOOP Write END,stavio im prioritet na 2,(prioritet programa je 1),pokrenuo i samo se vrti jedan od tih procesa.

Pitanje glasi:
Zar ne treba OS(W2K kod mene) da malo prebacuje izmedju procesa??
Znam da su u M2 laki procesi(code,heap,global variables su im zajednicki poseban stek),a OS mozda samo prebacuje izmedju teskih procesa?

Da li neko zna je li ovo tacno,i da li je jedini nacin da se prebacuje izmedju lakih procesa da se radi rucno (SIGNAL,WAIT,...Semaphores,...)


Izmena:M2 compiler za DOS(Top Speed) tako da pitanje izgleda postaje DOS i MULTITASKING pretpostavljam da je odgovor NEMA,ali ako su laki procesi,možda važi multithreading,samo opet se ručno(programer) dodeljuje nitima vrijeme?

[Ovu poruku je menjao iks pe dana 12.08.2005. u 03:35 GMT+1]
 
Odgovor na temu

noviKorisnik
Dejan Katašić
Novi Sad

Član broj: 13216
Poruke: 4533
194.247.222.*

Sajt: www.novikorisnik.net


+5 Profil

icon Re: MODULA 2 konkurentno programiranje??12.08.2005. u 12:55 - pre 227 meseci
Nešto je lood internet ovih dana (sezona pucanja sajtova i pokvarenog mleka :-)), tako da ni perun nije dostupan - pa brzo skini ovo iz google keša - http://64.233.183.104/search?q...ns.ac.yu/budimac/os/geller.pdf
 
Odgovor na temu

iks pe

Član broj: 48817
Poruke: 13
*.teol.net.



Profil

icon Re: MODULA 2 konkurentno programiranje??12.08.2005. u 15:40 - pre 227 meseci
OK
Imam i tu skriptu :)) tnx anyway

Pitanje glasi,a i dalje nemam odgovor:

Ako sam napravio modul koji poziva dve niti,koje su obe u istom procesu tj.programu,onda kako će se određivati koja nit će se izvršavati?

Dakle Dispatcher u OS koji je ugrađen,on raspoređuje vreme procesima,ali PROCESIMA a ne nitima(lakim procesima).

Kako ću ja da obezbjedim da mi se u programu izvršavaju sve niti(koje sam kreirao pomoću StartProcess iz modula Process),kontao sam da se koristi StartScheduler iz istog modula,ali izgleda da ne radi ni to.Ili je "kvantum vremena" dodeljenog svakoj niti suviše veliki,pa ja ne mogu da dočekam da počne da se izvršava druga nit?

PS.Ovaj DOS na W2K je li on "dobra simulacija" pravog DOSa?Da li je dobra za konkurentno programiranje?

@NoviKorisnik: Ako si bio student PMF-C-NS da li ti je u životu koristila ta modula napiši iskustva.Može i na p.p. ako nećeš javno.
 
Odgovor na temu

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: MODULA 2 konkurentno programiranje??

[ Pregleda: 2738 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.