Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Remote desktop conect

[es] :: Enterprise Networking :: Remote desktop conect

[ Pregleda: 2861 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

beli98
Sladjan Jankovic

Član broj: 64842
Poruke: 3
*.ptt.yu.



Profil

icon Remote desktop conect11.08.2005. u 16:08 - pre 227 meseci
Ne znam da li ce mi iko pomoci ali ajde da probam.Umrezena su dva racunara a hocu preko pomenutog programa da pristupim drugom.Saznao sam i IP adresu ali trazi mi user name i pasword.E sad da li je neko od vas dobre volje da mi kaze kako mogu da provalim user name i pasword.
A mozda i postoji neki drugi program u svakom slucaju pomagajte.............
 
Odgovor na temu

Ser_Boyler
Stojkovic Vladimir
CBT, System and Network Administrator
Beograd

Član broj: 14424
Poruke: 377
*.beotel.net.

Jabber: ser_boyler@elitesecurity.org
ICQ: 172456664
Sajt: www.google.com/webhp?comp..


Profil

icon Re: Remote desktop conect11.08.2005. u 19:20 - pre 227 meseci
Napravi isti user/pass na oba kompa, loguj se na oba, pokrenei remote desktop na jednom i nece ti vise traziti da uneses user/pass.
Slika govori više od 128K reči.
 
Odgovor na temu

beli98
Sladjan Jankovic

Član broj: 64842
Poruke: 3
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Remote desktop conect11.08.2005. u 20:53 - pre 227 meseci
Ja bih to uradio kad bih mogao imam pristup samo jednom racunaru drugi je kod komsije
 
Odgovor na temu

e5944
Rakic Vladimir
Becej

Član broj: 37118
Poruke: 255
*.nspoint.net.



Profil

icon Re: Remote desktop conect12.08.2005. u 06:31 - pre 227 meseci
Obično kod win nt (mislim 2000 ili XP) postoji user Administrator i njegov pas je prazan ili je ime nekog člana familije ili kućnog ljubimca. Probaj ovo može da upali.

 
Odgovor na temu

plavigor
Igor Petrović
Beograd

Član broj: 24239
Poruke: 1551
*.scnet.yu.



+10 Profil

icon Re: Remote desktop conect12.08.2005. u 10:22 - pre 227 meseci
Da bi racunaru sa WinXP-om (pretpostavljam da je taj sistem u pitanju) prisao pomocu Remote Desktop konekcije, na tom racunaru treba da je omogucen taj servis (System Properties --> Remote --> Remote Desktop), a podrazumevano nije. Pored toga, postoji i lista korisnika kojima je takav pristup dozvoljen, a Admin se podrazumevano ne nalazi na tom spisku, vec samo onaj/oni korisnici koji koriste racunar, npr. Bata. Dalje, za ovakvu konekciju zahteva se Password, a na 99% kucnih racunara korisnici se loguju bez Password-a, pa ako je to slucaj kod tvog komsije, ne mozes iskoristiti njegovo korisnicko ime.
Dakle, moras da sednes za njegov komp i da to sve pripremis. Komsija mora ponekad i u WC, zar ne? Profesionalac ce sve to uraditi i za vreme njegove male nuzde, a ti ces mozda morati da sacekas i onu drugu. Izvini, salim se malo.
Konacno, i kada to sve pripremis i pokrenes Remote Desktop, ako je komsija logovan, bice upitan da li zeli da prihvati tu konekciju. Ako je zdravog razuma - nece.
Naravno, postoje i drugi programi, ali svodi se otprilike na isto (moraju se instalirati na oba racunara, itd.). Kada malo bolje razmislis, svi ti programi sluze tome da pristupis svom racunaru sa udaljenosti, a ne tudjem, pa je i bezbednost prilagodjena tome.
Postoje i drugi nacini kojima ja nisam vican, a i tema je skroz drugacija.
Pozdrav.
 
Odgovor na temu

beli98
Sladjan Jankovic

Član broj: 64842
Poruke: 3
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Remote desktop conect12.08.2005. u 13:17 - pre 227 meseci
Hvala vam momci u svakom slucaju i ako ja i dalje trazim resenje ali ga izgleda nema
 
Odgovor na temu

[es] :: Enterprise Networking :: Remote desktop conect

[ Pregleda: 2861 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.