Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

opet ja moljakam

[es] :: Baze podataka :: opet ja moljakam

[ Pregleda: 4329 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

range
Beograd

Član broj: 1006
Poruke: 248
*.beograd-2.tehnicom.net



+1 Profil

icon opet ja moljakam22.08.2002. u 07:24 - pre 263 meseci
Dakle, uradih ja onu bazu, medjutim posto se ne snalazim sa Postgre-om najbolje ne znam da uradim par query-a pa ako ima neko dokon da mi kaze kako oni treba da izgledaju. Jedan mi racuna lager listu, drugi prosecnu cenu a drugi za trenutno stanje na svim kontima.

1.CREATE VIEW LagerLista AS
SELECT MaterijalnoStavke.BrojKonta, Sum(IIf([MaterijalnoStavke]![TipDokumenta]="I",-1*[MaterijalnoStavke]![Kolicina],IIf([MaterijalnoStavke]![TipDokumenta]="U",[MaterijalnoStavke]![Kolicina],0))) AS Stanje
FROM MaterijalnoNalog INNER JOIN (KontniPlan INNER JOIN MaterijalnoStavke ON KontniPlan.BrojKonta = MaterijalnoStavke.BrojKonta) ON MaterijalnoNalog.BrojNaloga = MaterijalnoStavke.RedniBrojNaloga
GROUP BY MaterijalnoStavke.BrojKonta;

CREATE VIEW LagerListaRoba AS
SELECT RobnoStavkeOpste.BrojKonta, Sum(IIf([RobnoStavkeOpste]![TipDokumenta]="I",-1*[RobnoStavkeOpste]![Kolicina],IIf([RobnoStavkeOpste]![TipDokumenta]="U",[RobnoStavkeOpste]![Kolicina],0))) AS Stanje
FROM RobnoNalogOpsti INNER JOIN (KontniPlan INNER JOIN RobnoStavkeOpste ON KontniPlan.BrojKonta = RobnoStavkeOpste.BrojKonta) ON RobnoNalogOpsti.BrojNaloga = RobnoStavkeOpste.RedniBrojNaloga
GROUP BY RobnoStavkeOpste.BrojKonta;

CREATE VIEW PregledTrenutnogStanja AS
SELECT KontniPlan.BrojKonta, [KontniPlan]![Duguje] AS PocetnoDuguje, [KontniPlan]![Potrazuje] AS PocetnoPotrazuje, [KontaStanje]![Duguje] AS StanjeDuguje, [KontaStanje]![Potrazuje] AS StanjePotrazuje, Sum(IIf(([PocetnoDuguje]+[StanjeDuguje])>([PocetnoPotrazuje]+[StanjePotrazuje]),1*(([PocetnoDuguje]+[StanjeDuguje])-([PocetnoPotrazuje]+[StanjePotrazuje])),0)) AS SaldoDuguje, Sum(IIf(([PocetnoDuguje]+[StanjeDuguje])<([PocetnoPotrazuje]+[StanjePotrazuje]),1*(([PocetnoPotrazuje]+[StanjePotrazuje])-([PocetnoDuguje]+[StanjeDuguje])),0)) AS SaldoPotrazuje
FROM KontniPlan INNER JOIN KontaStanje ON KontniPlan.BrojKonta = KontaStanje.BrojKonta
GROUP BY KontniPlan.BrojKonta, [KontniPlan]![Duguje], [KontniPlan]![Potrazuje], [KontaStanje]![Duguje], [KontaStanje]![Potrazuje];

Hvala!
 
Odgovor na temu

tOwk
Danilo Šegan
Zemun/Beograd

Član broj: 94
Poruke: 2743
*.beotel.net

ICQ: 9344053
Sajt: alas.matf.bg.ac.yu/~mm011..


+2 Profil

icon Re: opet ja moljakam22.08.2002. u 15:43 - pre 263 meseci
Ne poznajem ovakvu sintaksu, ali čini mi se da sve to može i pomoću ,,WHERE''. Zašto ga izbegavaš??

Da ti neće GROUP BY u trećoj naredbi skupiti zajedno i sve one koji imaju isti dug i slično. Tj. ne verujem da će ti ona uopšte raditi. (Ali ne zaboravi da su ovo samo moja nagađanja)

A dobijaš li ti neke pare za to? Ako dobijaš, donacija za ES je neizbežna (kako Gojko kaže, iskorišćeno je 257% procesorskog vremena )
Možda se moje mišljenje promenilo, ali ne i činjenica da sam u pravu.
 
Odgovor na temu

range
Beograd

Član broj: 1006
Poruke: 248
*.tehnicom.net



+1 Profil

icon Re: opet ja moljakam22.08.2002. u 21:01 - pre 263 meseci
Ovo je genericki query iz Access-a. Jednostavno baza mi nije ono cime se bavim pa mi je to alat gde uzmem lepo i iscrtam relationsip-e, napravim query-e i to je to. E ovde je nastao problem da su ljudi teli da sve bude totalno free. E onda sam za bazu birao izmedju PostgreSQLa, SyBase-a(nekog koji je dolazio uz SuSe6.4) i FireBird-a. Posto Postgre vec imam na SuSe distribuciji reko da uzmem njega. E sada, ono gde se on prvo bunio su uglaste zagrade, sto sam sredio, a sledeca greska je kod:"CREATE VIEW PregledTrenutnogStanja AS
SELECT KontniPlan.BrojKonta, [KontniPlan]![Duguje] AS PocetnoDuguje" ovog AS PocetnoDuguje tako da sam ostao u zbunu. Nije to toliki problem samo sto imam JAKO brzo deadline a ostalo mi je jos stvari da uradim u samoj aplikaciji pa nikako da stignem da iscitam dokumentaciju.
2. Da li dobijam pare? Odgovor je da, pa stoga ako mi neko ponovo pomogne oko ovoga obecavam (svecano) donaciju za ES da spuste to makar na 255%
 
Odgovor na temu

range
Beograd

Član broj: 1006
Poruke: 248
*.beograd-2.tehnicom.net



+1 Profil

icon Re: opet ja moljakam24.08.2002. u 21:34 - pre 263 meseci
dakle kao sto vec rece neko na ovom forumu, dokumentacija je cudo. Sto se tice donacije nema problema, poklon paketici za novu godinu svima koji rade oko es-a
 
Odgovor na temu

[es] :: Baze podataka :: opet ja moljakam

[ Pregleda: 4329 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.