Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako se reklamirate ?

[es] :: Vodič za posao :: Kako se reklamirate ?

[ Pregleda: 3380 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tiranin
Dorćol

Član broj: 37185
Poruke: 245
*.pat-pool.bgd.sbb.co.yu.



Profil

icon Kako se reklamirate ?29.07.2005. u 20:13 - pre 227 meseci
Imate radnju, preduzeće za pravljenje softvera, web prezentacija ..., sistem administraciju ...
Kako, gde se reklamirate ?
Koliki vam je godišnji budžet za marketing ?
Koje reklame vam donose najviše posla ?
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Kako se reklamirate ?29.07.2005. u 22:52 - pre 227 meseci
Najvise posla donose preporuke zadovoljnih klijenata.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Moderator
Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Kako se reklamirate ?30.07.2005. u 01:38 - pre 227 meseci
Takodje, slazem se sa brokerom, davno smo utvrdili da od toga "nema leba". Evo moja firma vec 7 meseci nigde nema ni jednu reklamu i ni jednog novog kupca - samo stari zadovoljni kupci i njihovi prijatelji. Sto se tice poslovanja, odrzava se neki stabilan nivo, trenutna politika firme je da se ne prosiruje i ne povecava obim posla vec se paznja posvecuje zapocinjanju jos jedne ili dve delatnosti u narednih godinu dana. Ipak, shvatam da je ovo poseban slucaj, vecina firmi ima za cilj da se povecava, kako bi se povecavala i dobit. Neka moja idealna formula kojoj bi prosecna firma trebala da tezi je:
- trecina zarade za troskove
- trecina zarade za reklame
- trcina zarade za povecanje kapitala firme
Firma koja to postigne se moze smatrati veoma uspesnom. Ipak, kad bolje razmislim, moja firma ima troskove reklamiranja bez obzira sto trenutno ne placa nista za oglase, reklame i propagandni materijal. Desava se da o trosku firme organizujem rostilj i pozovem vecu ekipu slucajno izabranih ljudi koje poznajem ili ja ili moji prijatelji i saradnici. U mojoj kancelariji je skoro kao u kafani - tu uvek ima nekoliko vrsta pica, raznih grickalica i slatkisa, a to ipak nesto kosta i moze se smatrati izdatkom za reklame Ljudi tu navrate i kada im nista konkretno ne treba da bi popricali o najrazlicitijim temama, culi po neki vic, diskutovali o aktuelnim politickim i sportskim dogadjanjima, izmenjali traceve iz javnog zivota i tek onako usput saznali sta to ima novo u kompjuterskim vodama i kako se krecu cene. Ali, kad nesto treba bilo njima ili njihovim prijateljima onda, zna se gde prvo dodju
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

logotet
Beograd

Član broj: 49849
Poruke: 42
*.pat-pool.bgd.sbb.co.yu.

Sajt: www.logotet.com


Profil

icon Re: Kako se reklamirate ?17.08.2005. u 08:48 - pre 226 meseci
Delimično se slažem sa prethodnim odgovorima. I mene je mučio isti problem, jer sam otvorio firmu pre manje od godinu dana. Krug poznanika i zadovoljnih korisnika je ograničen, posao treba da se širi. I ja sam umesto u reklamu (kako reče pctel - trećina), rešio da plaćam velike provizije kada mi neko nabaci posao. Bolje mi je da dam 30% od ugovorenog posla, nego da 30% prihoda ulažem u reklamu sa neizvesnim ishodom. Naravno, može se napraviti i dobra reklamna kampanja, koja donosi veliki povrat uloženog novca, ali za to je potrebna veća investicija. Uvek je teško zaraditi prvi milion.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Kako se reklamirate ?

[ Pregleda: 3380 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.