Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

kako da osiguram da mi neko ne ukrade sajt?

[es] :: Flash :: kako da osiguram da mi neko ne ukrade sajt?

[ Pregleda: 2867 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Error404
freelancer
Zemun

Član broj: 37243
Poruke: 104
*.beotel.net.



Profil

icon kako da osiguram da mi neko ne ukrade sajt?27.07.2005. u 22:36 - pre 228 meseci
Pravim sajt za jednu firmu (u kojoj inace i radim), ceo u flashu. Radim ga vec mesecima. Ovaj sajt bi trebao da bude nekakva prekretnica za mene jer sam ga uradio neverovatno dobro i trebao bi da mi predstavlja glavnu reklamu.
E sad, jedino sto me plasi je da sutra kada ja odem iz firme neko ko preuzme odrzavanje sajta jednostavno napise svoje ime umesto moga na sajtu.
Na koji nacin bi mogao da zastitim autorstvo na sajtu. Da li u Flash nekako mogu da ubacim nesto kao vodeni zig ili mozda postoji neki boji nacin da se osiguram.
Hvala
nvdizajn.freezoka.com
 
Odgovor na temu

djmaki
Stefan Djordjevic
Smederevo

Član broj: 24749
Poruke: 430
195.252.85.*



+1 Profil

icon Re: kako da osiguram da mi neko ne ukrade sajt?28.07.2005. u 10:06 - pre 228 meseci
Pa postoji zastita lozinkom pri exportovanju filma, samo to i nije nesto sigurno. Postoje ovi Flash Decompiler-i i njime mozes ga rastaviti i videti akcije i sve zivo, samo je to malo teze sastaviti, ali ipak postoji opcija i u tim Flash Decompiler-ima da se spoji sve to u *fla fajl, sto znaci da ti se to ne isplati!
Zastita servera lozinkom, koju samo ti znas (ni direktor ili gazda ne smeju da je znaju!)
Mislim da niko nije toliko zamlacen da se time toliko smara, kad moze napraviti sam!
P.S. Postavi link da vidimo sta si to napravio!
Veni Vidi Vici
 
Odgovor na temu

Error404
freelancer
Zemun

Član broj: 37243
Poruke: 104
195.252.87.*



Profil

icon Re: kako da osiguram da mi neko ne ukrade sajt?28.07.2005. u 19:52 - pre 228 meseci
E pazi sad, nismo se razumeli. Dakle ja moram da ostavim otkljucane fla fajlove kako bi neko ko bude radio posle mene u firmi mogao da odrzava sajt, jer ja za to necu imati vremena. Tako da mi lock ne pomaze. U donjem delu sajta ce stojati link sa mojim imenom i ka mom portfolo sajtu ili slicno. Plasim se da taj koji bude odrzavao sajt jednostavno ne promeni moje ime u njegovo. Dakle kako ja posle da dokazem da je sajt moj. Sajt ima preko 200 stranica i ne odrice mi se tek tako od njega.
Ovo sve govorim jer veoma sumnjam da ce se to i desiti.
Inace link ka sajtu cu dati kada sve zavrsim jer ga jos nisam postavio.
nvdizajn.freezoka.com
 
Odgovor na temu

manix
IDD Lab
Arilje

Član broj: 9936
Poruke: 482
80.80.170.*

Sajt: www.lendovisanje.com


Profil

icon Re: kako da osiguram da mi neko ne ukrade sajt?29.07.2005. u 02:37 - pre 228 meseci
Pa verovatno bi na stvari trebalo da gledas ovako...

Ako imas autoritet utvojoj firmi to je lako ;o) ali ako nemas moze da bude i komplikovano...

Stvar je u tome sto si angazovan u toj firmi da radis za tu firmu i sve sto tu proizvedes, stvori pripada njoj, jedino ako to nije ugovorom drugacije reseno , jer te za to i placa...

Kao recimo sto u Ferrari-ju dizajneri dizajniraju automobil ali nigde se ne kaze da je to delo "tog i tog" dizajnera vec da je to delo firme sa njenim radnicima i to pripada firmi a ne radnicima

Da si ti druga firma ili pravno lice stari bi isle drugacije...

Ako vec hoces da zastitis autorsko pravo to mozes da uradis putem ugovora sa firmom u kojoj radis. Odes kod advokata kazes sta hoces i on ti napise ugovor....
 
Odgovor na temu

djmaki
Stefan Djordjevic
Smederevo

Član broj: 24749
Poruke: 430
195.252.85.*



+1 Profil

icon Re: kako da osiguram da mi neko ne ukrade sajt?29.07.2005. u 11:34 - pre 228 meseci
Ovo je mnogo bolje resenje!
To sto ti mislis da uradis je neizvodljivo! Taj sto ce odrzavati taj sajt kasnije ima barem toliko znanja o HTML-u da izmeni ime i postavi link :-)
Najbolje resenje je ugovor, i miran si ;-)
Veni Vidi Vici
 
Odgovor na temu

[es] :: Flash :: kako da osiguram da mi neko ne ukrade sajt?

[ Pregleda: 2867 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.