Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Evo jedan sajt, za jedan dan, iz jednog fajla

[es] :: Web dizajn i CSS :: Kritike :: Evo jedan sajt, za jedan dan, iz jednog fajla

[ Pregleda: 3819 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

noviKorisnik
Dejan Katašić
Novi Sad

Član broj: 13216
Poruke: 4533
*.dialup.neobee.net.

Sajt: www.novikorisnik.net


+5 Profil

icon Evo jedan sajt, za jedan dan, iz jednog fajla26.07.2005. u 23:58 - pre 228 meseci
Pošto je popularno da se kritikuju sajtovi načinjeni za jedan dan, ili jedan sat, upravo se setih da imam i ja jedan takav.

Urađen je za jedan dan, a ceo je u jednom php fajlu. U stvari, ima još jedan fajl - tabela za korisnički sistem u mysql bazi, ali rekao bih da to ne mora da se broji.

http://xlt.viaphoenix.net

Na žalost, nije prvi sajt, ali to mi valjda možete oprostiti. To je jedan trening koji ima veze s ovim sajtom jer generisani niz koji se prikazuje je rešenje problema koji je postavljen u forumu Matematika.

Kritike?
 
Odgovor na temu

MileG

Član broj: 28981
Poruke: 997



+7 Profil

icon Re: Evo jedan sajt, za jedan dan, iz jednog fajla28.07.2005. u 09:44 - pre 228 meseci
Nije mi jasno zasto na kritike postavljate sajtove koje ste radili 1 sat i sta time hocete da kazete!? Takodje ne razumijem ni ono 'ovo mi je prvi' jer ako mislis (ne ti nego inace) da ti sajt nije dovoljno dobar pa naglasavas da ti je prvi, sjedi lijepo jos mjesec dana pa ga napravi cestito da izgleda ko da ti je trideseti! Cemu zurba? Sad mi kao treba da kazemo vaaauvvv kako nadaren momak ako je ovo njegov prvi sajt napravljen za sat vremena. Nista ne govorim direktno tebi nego inace...
Ovo tvoje je lose.

p.s. Zaboravio sam i ono cuveno 'imam 14 godina'! Ljudi, cemu sve to?
 
Odgovor na temu

noviKorisnik
Dejan Katašić
Novi Sad

Član broj: 13216
Poruke: 4533
194.247.222.*

Sajt: www.novikorisnik.net


+5 Profil

icon Re: Evo jedan sajt, za jedan dan, iz jednog fajla28.07.2005. u 10:10 - pre 228 meseci
Ne moraš da se ljutiš, ali ako baš želiš samo napred ;-)

Meni je krivo što je jedina reakcija na sajt i temu začkoljica u vezi vremena izrade. Tema i jeste koncipirana u duhu prvi, brzi, itd - ali više kao neka stilska figura (ubi me sad je li to sarkazam ili ironija ili metafora ili satira), kao šala i kritika tog trenda.

E sad, pošto tu nema nekih uobičajenih gluposti oko pucanja validacije, brljotina s tipografijom i formatiranjem teksta i ostalog, izgleda da nema ni šta da se popljuje, i pored toga što ipak postoje provokativni elementi na stranicama sajta.

Ali 'ajd, neka ostane tema još koji dan pa može u kantu ako se ne pojavi nijedan komentar. Ionako ću uskoro krenuti da postavljam nešto malo ozbiljnije na istu lokaciju.
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Evo jedan sajt, za jedan dan, iz jednog fajla28.07.2005. u 10:12 - pre 228 meseci
Ja baš ne razumem poentu dotičnog sajta. Može neko razjašnjenje?
 
Odgovor na temu

dado_k
Varaždin

Član broj: 57122
Poruke: 300
*.cmu.carnet.hr.

ICQ: 326865106
Sajt: radim baš novi sajt u ph..


Profil

icon Re: Evo jedan sajt, za jedan dan, iz jednog fajla28.07.2005. u 10:13 - pre 228 meseci
Čak bi donekle izgledalo da ovi borderi nisu crveni nego neznbam možda plavi??
ovak ovi borderi previše upadaju u oči a to ne bi smjelo tako biti
 
Odgovor na temu

noviKorisnik
Dejan Katašić
Novi Sad

Član broj: 13216
Poruke: 4533
194.247.222.*

Sajt: www.novikorisnik.net


+5 Profil

icon Re: Evo jedan sajt, za jedan dan, iz jednog fajla28.07.2005. u 12:21 - pre 228 meseci
Citat:
jablan: Ja baš ne razumem poentu dotičnog sajta. Može neko razjašnjenje?

Već sam nagovestio da ima veze s ES - http://www.elitesecurity.org/tema/28862-Opet-dobre-nove - tamo je postavljen treći zadatak, okačen kod programskog rešenja i na kraju je postavljen ovaj sajt za prikaz rezultata rešenja. To je valjda poenta. Sve ostalo što čini sajt je trening za sistem za prijavu i registraciju korisnika...
Citat:
dado_k: Čak bi donekle izgledalo da ovi borderi nisu crveni nego neznbam možda plavi??
ovak ovi borderi previše upadaju u oči a to ne bi smjelo tako biti

Može biti, u trenutku izrade bio sam crveno raspoložen pa otuda crveni borderi :-)) Evo, lagano sam izmenio kolor-šemu...

Inače, inset i outset borderi deluju efektno, ali su isto vreme i opasni jer browseri na svoju ruku odlučuju koje će nijanse da dodele hajlajtu i šedovu :-( Džaba ste krečili, što bi rekli ovi iz w3c za standarde.
 
Odgovor na temu

KnightOfDoom
Otpusten.
Beograd

Član broj: 27310
Poruke: 497
*.blueisp.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Evo jedan sajt, za jedan dan, iz jednog fajla28.07.2005. u 14:26 - pre 228 meseci
Citat:
noviKorisnik: Može biti, u trenutku izrade bio sam crveno raspoložen


Ne kaze se crveno nego komunisticki
..:: MUZICKI-FORUM ::..
All Glory to The Hypnotoad !
 
Odgovor na temu

snipa
SCG/Kosovo

Član broj: 17942
Poruke: 132
*.126.nat-pool-bgd.sbb.co.yu.

Sajt: www.kosovo.co.yu


Profil

icon Re: Evo jedan sajt, za jedan dan, iz jednog fajla19.08.2005. u 02:41 - pre 227 meseci
si siguran, da je jedan dan a ne jedan minut ? :)

btw, samo napred
/// king of snake
 
Odgovor na temu

noviKorisnik
Dejan Katašić
Novi Sad

Član broj: 13216
Poruke: 4533
194.247.222.*

Sajt: www.novikorisnik.net


+5 Profil

icon Re: Evo jedan sajt, za jedan dan, iz jednog fajla19.08.2005. u 07:12 - pre 227 meseci
Ustvari je manje od jednog dana, bilo je tu nekoliko sati, treba iskucati tih 13kb koliko zauzima taj fajl, odnosno "sajt". Dakle, svakako više od jednog minuta. Mada vidim da se sada spominju neki jezici u kojima se sajt može napraviti za 10 minuta, PHP je izgleda prilično zaostao u odnosu na to.
 
Odgovor na temu

[es] :: Web dizajn i CSS :: Kritike :: Evo jedan sajt, za jedan dan, iz jednog fajla

[ Pregleda: 3819 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.