Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sony PlayStation 3 na linuxu :)

[es] :: Advocacy :: Sony PlayStation 3 na linuxu :)

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 16914 | Odgovora: 74 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

xtraya
Vladanko Vladanovic
Belgrado

Član broj: 323
Poruke: 1011
*.bg.wifi.vline.verat.net.

ICQ: 6072593


+49 Profil

icon Re: Sony PlayStation 3 na linuxu :)27.07.2005. u 17:08 - pre 228 meseci
Citat:


izvor mikro.co.yu

Konzola PlayStation najomiljenija među italijanskim igračma
27. jul 2005. | 16:24 | Izvor: Mikro-PC World
Italijanska podružnica agencije IDG Communications organizovala je na svojoj Web lokaciji GameStar Italia Online (www.gamestar.it) istraživanje koje je trebalo da utvrdi koju igračku konzolu naredne generacije će kupiti italijanski ljubitelji igara.

U istraživanju je učestvovalo više od 1000 posetilaca lokacije, a pokazalo se da je među italijanskim igračima najomiljenija Sonyjeva konzola PlayStation 3 (25,3%); sledi je Nintendova konzola Revolution (23,3%) dok je Microsoftov Xbox 360 na trećem mestu (14,9%). Dobijeni rezultati se poprilično razlikuju od rezultata sličnog istraživanja obavljenog u Japanu; PS3 je u toj anketi "rasturio" konkurente, budući da je 60 posto japanskih igrača izjavilo da će kupiti tu konzolu, dok će samo osam odsto učesnika ankete kupiti konzolu Revolution.

Postoje, naravno, i oni učesnici istraživanja koji su odgovorili da neće kupiti nijednu od pomenute tri konzole. Takvih je 10,8 posto – pretpostavlja se da su to korisnici koji se igraju isključivo na PC računarima – mada podatak da bi čak 7,3 posto učesnika istraživanja kupilo sve tri konzole pokazuje da su Italijani strastveni korisnici igračkih konzola.

Evo kako izgledaju rezultati istraživanja u kome je trebalo odgovoriri na pitanje: "Koju konzolu naredne generacije ćete kupiti? "

Sony PlayStation 3 – 25,3%
Nintendo Revolution – 23,3%
Microsoft Xbox 360 – 14,9%
Nijednu od tri konzole – 10,8%
Sve tri konzole – 7,3%
Više od jedne konzole (Xbox i Revolution) – 6,2%
Više od jedne konzole (PS3 i Xbox ) – 6,1%
Više od jedne konzole (PS3 i Revolution) – 0%. (G.B.)


Hmmm , na VIP-u 3G preko iphone-a 2,6 Mbps DL i 1,4 UP ...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Sony PlayStation 3 na linuxu :)27.07.2005. u 17:20 - pre 228 meseci
Citat:
neko reche na threadu "a ko je sony?"

hahaha, pa taj PSX ih je izvukao iz potpunog finansijskog kraha sredinom 90-tih...


Mislim da je to neko (Zi::) rekao iz ciste ironije mozda ipak treba [irony] tag na ES-u? ;-)

Citat:
najbolje bi bilo da ce soni da se upusta u nesto sto nema buducnost? mislim chemu ti savetnici,PR-ovi i ostala menadzment delegacija?


Betamax, MiniDisc anyone? :-) Naravno Sony ima i gomilu (zapravo veliku vecinu) jako dobro prodavanih proizvoda, pa je ukupan bilans daleko daleko pozitivan (Walkman, Playstation i sl...) - ali samo reci "Sony planira nesto - to mora da ce biti megauspeh" je ipak nesto sto se ne moze reci ni za jednu korporaciju, koliko god ona bila dobra, na zemaljskoj kugli. Na stranu sto ja Sony-ju zelim od svog srca da uspeju u PS3 projektu.

Uzgred, svaka firma te velicine ima savetnike, PR-e i "ostale menadzment delegacije" kako ti kazes ;-)

Citat:
uostalom,ivane,sto ne bi taj PSX upotrebio u neke super-svrhe? neki rutercic,


Iz istog razloga zasto ne bih upotrebio iPod kao terminal - rutercic koji kupis u supermarketu je daleko jeftiniji i radi posao rutiranja bolje nego nekakav playstation, manji je i trosi manje struje, mozes da ga stavis iznad telefonskog prikljucka i zaboravis na njega... da necu mozda konzolu da drzim ukljucenu 24/7 da rutira pakete, o svasta... i sta se desava sa "rutercicem' kad ti klinac/ti hocete da se igrate ;-)

Citat:
mini servercic,


Gospode boze. Of course da konzola moze da sluzi kao media player (Sony-jev PSP je idealan - super gadget!) ali kao servercic... bogme, ja je za to ne bih kupovao ;-)

Citat:
nesto tako ce mozda raditi ok (zavisi samo od cene PSX-a kada se pojavi)... sad cete da se opet okomite na mene s pricom "ma daj,ko je lud da napravi server od PSX3???"... samo kazem, sto da ne.. vredi probati... u takvoj masinici je tolika snaga , da bi mogla poterati mnogo toga...


Ta masina je optimizovana za vektorizaciju i dobru 3D grafiku i zvuk... cini mi se da su to upravo osobine koje jednom serveru ne trebaju ;-)

Sta ti mislis? :)

Ono sto bi mozda imalo smisla, da se recimo portuje Linux na to (kao sto Sony izgleda hoce) - da se masinica koristi za 3D vizualizaciju sa Maya-om i sl... samo opet pitanje, zasto bi neko ko koristi Maya-u kupio PSX3 kad moze da kupi neku radnu stanicu... al dobro, opet mislim da je to mnogo bolja primera te masine od "rutercica" i 'servercica"


[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 27.07.2005. u 18:23 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

xtraya
Vladanko Vladanovic
Belgrado

Član broj: 323
Poruke: 1011
*.eth-wifi.verat.net.

ICQ: 6072593


+49 Profil

icon Re: Sony PlayStation 3 na linuxu :)27.07.2005. u 17:34 - pre 228 meseci
cekaj,evo jedne pretpostavke:

ja HOCU iz ciste radoznalosti, da dignem linux na PSX3 i da vidim da li PSX3 moze , u nekom scenariju, da bude upotrebljiv uredjaj (kao streaming A/V server recimo)
(konkretno bih hteo da ta masina radi realtime kompresiju, recimo u mp3,da isti stream prosledjuje na nekoliko lokacija zarad reemitovanja istog stream-a, a ako moze,uz webkameru da na sajtu ispisuje i slike iz studija... eventualno da bude lokalna SIP PBX...)

jel to ne smem da uradim? a pritom znam da je PSX3 upravo projektovan da zadovolji ta ocekivanja i ima dovoljno CPU power da moze to da prodje bez problema.

hmm.. kolika li ce biti cena?
Hmmm , na VIP-u 3G preko iphone-a 2,6 Mbps DL i 1,4 UP ...
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Sony PlayStation 3 na linuxu :)27.07.2005. u 18:15 - pre 228 meseci
Ko to koristi PS kao ruter, server? Zna li neko neku kompaniju ili kućnog korisnika? A da, ima ona jedna kompanija u Kini, koja se bavi takvim stvarima tipa "Probavamo svašta". Pa probavajte, igrajte se do sutra stavljajući kupusaru na sve gde ima struje i disk.

Na poslu trebaju da se nabave novi ruteri ili server i ti predložiš da se kupe PS konzole... siguran sam da bi neko okrenuo 911 čim bi sastanak završio: vatrogasci, policija, hitna. Pa neka oni vide šta će sa tobom.

Ovde čovek stvarno može da pročita svašta :)

Za ruter ćemo da koristimo PS sa kupusarom, a igraćemo se na kupusari sa PS emulatorom :) O, da.

[Ovu poruku je menjao degojs dana 27.07.2005. u 19:22 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

xtraya
Vladanko Vladanovic
Belgrado

Član broj: 323
Poruke: 1011
*.eth-wifi.verat.net.

ICQ: 6072593


+49 Profil

icon Re: Sony PlayStation 3 na linuxu :)27.07.2005. u 18:24 - pre 228 meseci
degejs,jel ti dobro? jel tvoje oci citaju samo one reci koje pocinju sa win?
ne stvarno, obicni citaoci ce bas uzivati u liku i delu bill-ovog pajaca....

[Ovu poruku je menjao xtraya dana 27.07.2005. u 19:26 GMT+1]
Hmmm , na VIP-u 3G preko iphone-a 2,6 Mbps DL i 1,4 UP ...
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Sony PlayStation 3 na linuxu :)27.07.2005. u 18:59 - pre 228 meseci
Ma ne zna čovek kako više da komentariše stvari tipa kupusara na iPodu i slično. Samo napred.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

yooyo

Član broj: 4891
Poruke: 1101
*.pat-pool.bgd.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Sony PlayStation 3 na linuxu :)27.07.2005. u 19:24 - pre 228 meseci
Citat:
xtraya: cekaj,evo jedne pretpostavke:

ja HOCU iz ciste radoznalosti, da dignem linux na PSX3 i da vidim da li PSX3 moze , u nekom scenariju, da bude upotrebljiv uredjaj (kao streaming A/V server recimo)
(konkretno bih hteo da ta masina radi realtime kompresiju, recimo u mp3,da isti stream prosledjuje na nekoliko lokacija zarad reemitovanja istog stream-a, a ako moze,uz webkameru da na sajtu ispisuje i slike iz studija... eventualno da bude lokalna SIP PBX...)

jel to ne smem da uradim? a pritom znam da je PSX3 upravo projektovan da zadovolji ta ocekivanja i ima dovoljno CPU power da moze to da prodje bez problema.

hmm.. kolika li ce biti cena?


Toshibin novi LCD TV baziran na CELL procesoru moze da dekoduje 48 HD MPEG2 streamova u realnom vremenu (koristeci 6 SPU unita za decoding i 1 SPE za kontrolu prikaza). To govori koliko je ta sprava jaka za "obradu" slike i zvuka. Znaci, to sto ti zelis hw sigurno moze da uradi. Pitanje je sta ce biti dostupno na toj Linux distribuciji.

Imam i ja jednu zelju vezanu za PS3. U Motion Capture studiju za vreme snimanja potrebno mi je min 2 racunara za rad bez realtime prikaza ili 5 ako zelim realtime prikaz za rezisera. Nesto sam razmisljao i skapirao da jedan PS3 moze da obavi ceo posao obrade motion capture podataka u realnom vremenu sa sve 3d renderingom u HD kvalitetu. Ako ta Linux distribucija bude omogucila koriscenje svih resursa PS3, ja cu isprogramirati novi mocap software na PS3.

yooyo

 
Odgovor na temu

xtraya
Vladanko Vladanovic
Belgrado

Član broj: 323
Poruke: 1011
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.

ICQ: 6072593


+49 Profil

icon Re: Sony PlayStation 3 na linuxu :)27.07.2005. u 19:55 - pre 228 meseci
Citat:
Znaci, to sto ti zelis hw sigurno moze da uradi. Pitanje je sta ce biti dostupno na toj Linux distribuciji.


cisto sumljam da nece moci da se stavi nesto drugo od linuxa ako covek zeli,jos ako drajveri budu full dostupni jos bolje...


Hmmm , na VIP-u 3G preko iphone-a 2,6 Mbps DL i 1,4 UP ...
 
Odgovor na temu

xtraya
Vladanko Vladanovic
Belgrado

Član broj: 323
Poruke: 1011
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.

ICQ: 6072593


+49 Profil

icon Re: Sony PlayStation 3 na linuxu :)27.07.2005. u 21:34 - pre 228 meseci
Uzasno....

Citat:
PLAYSTATION 3 SPECIFICATIONS

CPU: Cell Processor PowerPC-base Core @3.2GHz
--1 VMX vector unit per core
--512KB L2 cache
--7 x SPE @3.2GHz
--7 x 128b 128 SIMD GPRs
--7 x 256KB SRAM for SPE
--*1 of 8 SPEs reserved for redundancy
--Total floating point performance: 218 gigaflops

GPU RSX @ 550MHz
--1.8 TFLOPS floating point Performance
--Full HD (up to 1080p) x 2 channels
--Multi-way programmable parallel Floating point shader pipelines
--Sound Dolby 5.1ch, DTS, LPCM, etc. (Cell-based processing)

MEMORY
256MB XDR Main RAM @3.2GHz
256MB GDDR3 VRAM @700MHz
System Bandwidth Main RAM-- 25.6GB/s
VRAM--22.4GB/s
RSX-- 20GB/s (write) + 15GB/s (read)
SB2.5GB/s (write) + 2.5GB/s (read)

SYSTEM FLOATING POINT PERFORMANCE:
2 teraflops

STORAGE
--HDD Detachable 2.5" HDD slot x 1
--I/O--USB Front x 4, Rear x 2 (USB2.0)
--Memory Stickstandard/Duo, PRO x 1
--SD standard/mini x 1
--CompactFlash(Type I, II) x 1

COMMUNICATION
--Ethernet (10BASE-T, 100BASE-TX, 1000BASE-T) x 3 (input x 1 + output x 2)
--Wi-Fi IEEE 802.11 b/g
--Bluetooth--Bluetooth 2.0 (EDR)
--ControllerBluetooth (up to 7)
--USB 2.0 (wired)
--Wi-Fi (PSP)
--Network (over IP)

AV OUTPUT
Screen size 480i, 480p, 720p, 1080i, 1080p
HDMI out x 2
AV multi out x 1
Digital out (optical) x 1

DISC MEDIA
CD
PlayStation CD-ROM
PlayStation2 CD-ROM
CD-DA
CD-DA (ROM),
CD-R,
CD-RW
SACD Hybrid (CD layer),
SACD HD
DualDisc (audio side)
DualDisc (DVD side)
PlayStation 2 DVD-ROM
PlayStation 3 DVD-ROM
DVD-ROM
DVD-R
DVD-RW
DVD+R,
DVD+RW
Blu-ray Disc
PlayStation 3 BD-ROM
BD-ROM
BD

By Tor Thorsen -- GameSpot

Hmmm , na VIP-u 3G preko iphone-a 2,6 Mbps DL i 1,4 UP ...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Sony PlayStation 3 na linuxu :)27.07.2005. u 21:48 - pre 228 meseci
Bice interesantno sta ce od ovih feature-a Linux moci da vidi ;-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

CONFIQ
♫♪♥♪♫

Član broj: 4218
Poruke: 1994
*.red.bezeqint.net.

ICQ: 82327428


+10 Profil

icon Re: Sony PlayStation 3 na linuxu :)27.07.2005. u 23:49 - pre 228 meseci
Ako Linux neće da prepozna pola stvari sa liste, zašto nisu stavili windows koji će auto-drop-&-install da prepozna sve feature? :)

Ništa pametno od mene za sada... slobodno nastavite, jako zanimljiva tema :Đ

[Ovu poruku je menjao CONFIQ dana 28.07.2005. u 00:49 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Sony PlayStation 3 na linuxu :)27.07.2005. u 23:57 - pre 228 meseci
Pa ako im taj Linux bude sluzio za desktop functionality, vrlo je moguce da nece sve da podrzava (koliko sam procitao razmatrali su i Lindows ;-)

No, zivi bili pa videli... mozda nas Sony iznenadi.

Citat:

zašto nisu stavili windows koji će auto-drop-&-install da prepozna sve feature? :)


Zato sto Windows kosta a objektivno im i ne treba.

[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 28.07.2005. u 00:58 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

yooyo

Član broj: 4891
Poruke: 1101
195.252.89.*



Profil

icon Re: Sony PlayStation 3 na linuxu :)28.07.2005. u 00:19 - pre 228 meseci
Citat:
CONFIQ: Ako Linux neće da prepozna pola stvari sa liste, zašto nisu stavili windows koji će auto-drop-&-install da prepozna sve feature? :)


Sta mislis koliki je posao portovati Windowse na nesto sto nema nikakve veze sa x86?
Ajde neko upuceniji da nam kaze kako se Linux prebacuja na potpuno novu platformu?

yooyo
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Sony PlayStation 3 na linuxu :)28.07.2005. u 01:52 - pre 228 meseci
Citat:
Sta mislis koliki je posao portovati Windowse na nesto sto nema nikakve veze sa x86?


A ko može da ti odgovori na ovo pitanje a da nije iz Microsoft-a ili onih nekih frimi-partnera koje su radile takve stvari (ne za ceo sistem, nego za neke delove)?
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

dwarf
Beograd, Srbija

Član broj: 1328
Poruke: 336
*.yubc.net.



Profil

icon Re: Sony PlayStation 3 na linuxu :)28.07.2005. u 10:28 - pre 228 meseci
Mogu da ponudim samo posredan odgovor. Port Linuxa na Cell je urađen u IBM-u i onda pušten "napolje". Iskreno, nigde u tekstovima koje sam čitao nisam našao podatak o tome koliko je vremena bilo potrebno da se portuje Linux na Cell, ali sam siguran da nije mačiji kašalj.

PS3 obećava da će biti dobra sprava...
 
Odgovor na temu

calculon

Član broj: 63729
Poruke: 18
*.ford.eu.uu.net.



Profil

icon Re: Sony PlayStation 3 na linuxu :)28.07.2005. u 12:17 - pre 228 meseci
Cini mi se da je Sony nedavno najavljivao graf. radne stanice bazirane na cell-u, izgleda da je ovaj linux, ono sto ce pokretati i te radne stanice.

Nego, da li se moze prosirivati memorija na tim konzolama?
Cisto sumnjam da ps3 moze postati box za sve i svasta sa samo 256 mega.


 
Odgovor na temu

yooyo

Član broj: 4891
Poruke: 1101
*.pat-pool.bgd.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Sony PlayStation 3 na linuxu :)28.07.2005. u 13:06 - pre 228 meseci
Citat:
dwarf: Mogu da ponudim samo posredan odgovor. Port Linuxa na Cell je urađen u IBM-u i onda pušten "napolje". Iskreno, nigde u tekstovima koje sam čitao nisam našao podatak o tome koliko je vremena bilo potrebno da se portuje Linux na Cell, ali sam siguran da nije mačiji kašalj.


Nemoj zaboraviti cinjenicu da su izvesni likovi portovali Linux na PS2 i to bez pomoci Sony-a.

Mislim da se portovanje Linuxa svodi na definisanje opisa procesora na kome Linux raditi i kompajliranja kernela (barem onog dela koji je nezavisan od hardware-a) za taj procesor. Ostatak posla je da se napise boot loader za taj procesor i vec imas nesto sto se bootuje. Drajvere za ostatak treba posebno razvijati i tu se gubi najvise vremena.

Ne zelim da se ovaj thread pretvori u Windows vs. Linux. Samo zelim da skrenem paznju da postoje dosta ljudi koji mogu da relativno brzo portuju Linux na bilo sta sto ima CPU u sebi. Kao sto smo videli... Linuxa ima i na mob. telefonima, iPod-u, ruterima, serverima, starim konzolama, PDA,... uskoro i na PS3!

yooyo

[Ovu poruku je menjao yooyo dana 28.07.2005. u 14:15 GMT+1]
 
Odgovor na temu

xtraya
Vladanko Vladanovic
Belgrado

Član broj: 323
Poruke: 1011
*.bg.wifi.vline.verat.net.

ICQ: 6072593


+49 Profil

icon Re: Sony PlayStation 3 na linuxu :)28.07.2005. u 13:55 - pre 228 meseci
Citat:
Kao sto smo videli... Linuxa ima i na mob. telefonima, iPod-u, ruterima, serverima, starim konzolama, PDA,... uskoro i na PS3!


divno,verovatno se portuje linux zato sto je to hir nekih pacenika kojima je zivotni san da naguraju linux u mikrotalasnu ili mashinu za vesh... (sad ce da opet prosipaju pricu o LINUX-IPOD-u...) ... neko rece za memoriju... kao 256 je malo... ok "mozda" je malo je za haj mega giga igrice koje bi rulale na PS3 samo nesto sto je manje zahtevno itekako ce da se lepo shiri po 256 rama...

sad to sa drajverima je ono na cemu je oduvek profitirao MS jer je bio uvek pre linuxa na tom polju... (zasto je to tako,to je predmet shire diskusije)
Hmmm , na VIP-u 3G preko iphone-a 2,6 Mbps DL i 1,4 UP ...
 
Odgovor na temu

`and

Član broj: 32490
Poruke: 776
*.244.197.0

Sajt: www.bitbyterz.org


Profil

icon Re: Sony PlayStation 3 na linuxu :)28.07.2005. u 13:57 - pre 228 meseci
Citat:
yooyo
...
Ne zelim da se ovaj thread pretvori u Windows vs. Linux. Samo zelim da skrenem paznju da postoje dosta ljudi koji mogu da relativno brzo portuju Linux na bilo sta sto ima CPU u sebi. Kao sto smo videli... Linuxa ima i na mob. telefonima, iPod-u, ruterima, serverima, starim konzolama, PDA,... uskoro i na PS3!
...


Ne zelis da se pretvori u Windows vs. Linux a pricas kako se linux moze portovati bilo gde ( tj blatis windows kako je ogranicen ), ... a i kakve veze ima ... Windows je napravljen zasta je napravljen i taj posao obavlja odlicno ( i plus nema mucenja ), a ko hoce moze da portuje linux ili da pise svoj OS ( samo ne znam cemu svo to gubljenje vremena ( nekih 5god :) ) !
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Sony PlayStation 3 na linuxu :)28.07.2005. u 14:02 - pre 228 meseci
Citat:
xtraya
divno,verovatno se portuje linux zato sto je to hir nekih pacenika kojima je zivotni san da naguraju linux u mikrotalasnu ili mashinu za vesh... (sad ce da opet prosipaju pricu o LINUX-IPOD-u...) ... neko rece za memoriju... kao 256 je malo... ok "mozda" je malo je za haj mega giga igrice koje bi rulale na PS3 samo nesto sto je manje zahtevno itekako ce da se lepo shiri po 256 rama...


Ti ocigledno imas problem da ukopcas razliku izmedju ozbiljnih komercijalnih projekata, tipa MontaVista Linux - koji ima i RTOS, ili recimo taj Sony-jev port Linuxa na njihov sistem - od budalastina tipa "Linux na iPod-u" koje apsolutno nicemu ne sluze, osim nekom da izgubi svoje vreme.

Oko prosipanja price o IPOD-u - ja nisam skenirao i poslao fotku tog glupog projekta... ti si ;-)

Kao sto sam ti jednom vec rekao - ako hoces da poredis embedded linux sa nekog komercijalnog mobilnog telefona, tipa Motorole, uzmi lepo Windows CE - pa poredi side-by-side - bice mnogo ispravnije.

Right tool for the right job.

Citat:

sad to sa drajverima je ono na cemu je oduvek profitirao MS jer je bio uvek pre linuxa na tom polju... (zasto je to tako,to je predmet shire diskusije)


Nema tu neke sire diskusije - jednostavno su bili (i jos uvek su) market leader, okrenut na saradnju sa OEM-ima... ako si ti OEM, prvo sto ces da podrzis je sistem na kome trci 98% tvojih kupaca, zar ne? Bilo bi malo cudno da nije tako ;-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Sony PlayStation 3 na linuxu :)

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 16914 | Odgovora: 74 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.