Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Visa Kartica Continental Banke

[es] :: E-Kupovina :: Platne kartice :: Visa Kartica Continental Banke
(TOP topic, by Aleksandar Marković)
Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 45759 | Odgovora: 76 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net



+7169 Profil

icon Re: Visa Kartica Continental Banke11.10.2002. u 17:02 - pre 261 meseci
Citat:
ventura:
Nije tacno. U POS (Point Of Sale) ukucas SAMO broj i exp. date, ako je kartica validna (sama kartica, i naravno da moze ad pokrije zadatu sumu), kartica prolazi.


Da, ja sam svojim usima slusao kako covek diktira broj kreditne i exp. date preko telefona - mislim.. takvu nesmotrenost stvarno ne bih mogao da sebi dozvolim.


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Continental
Novi Sad

Član broj: 5710
Poruke: 18
*.nspoint.net

Sajt: www.cont.co.yu


Profil

icon Re: Visa Kartica Continental Banke11.10.2002. u 19:45 - pre 261 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Covek je rekao "da mu je fraud hobi" - sto bi prevedeno na cist BSH bilo "da su mu prevare hobi"

Ova recenica samo moze da implicira neprofesionalnost a ne priznavanje nekog krivicnog dela poimenice.

U svakom slucaju recenica vise prilici nekom adolescentu a ne zaposlenom u finansijskoj instituciji.

A moguce je da je i zabuna, mozda je covek mislio da mu je hobi suzbijanje prevara - mada za to postoje jasna jezicka pravila da se naglasi.



Za neuke, svaka banka ima Fraud department, ide se na seminar iz Fraud-a (pri cemu nije u pitanju skola za kriminalce). Mislio sam da ce svi da ukapiraju, tj. da nemoram da pisem pune nazive, no, nema veze. Pocinjem da zalim sto sam se ukljucio u beskrajno ispiranje necega sto je u prilicnoj meri poznato.
Da li tako bukvalno prevodis sve termine, racunarske ...
Ovaj recnik koristim u razgovoru sa kolegama koji su upuceni u posao. Moja je greska sto nisam proucio publiku.
Na kraju, kome se ne svidja, neka ne uzima karticu Cont.banke i resio je svoj problem. Ima toliko banaka, zato postoji trziste, da imas izbor.
 
Odgovor na temu

Continental
Novi Sad

Član broj: 5710
Poruke: 18
*.nspoint.net

Sajt: www.cont.co.yu


Profil

icon Re: Visa Kartica Continental Banke11.10.2002. u 19:46 - pre 261 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Citat:
ventura:
Nije tacno. U POS (Point Of Sale) ukucas SAMO broj i exp. date, ako je kartica validna (sama kartica, i naravno da moze ad pokrije zadatu sumu), kartica prolazi.


Da, ja sam svojim usima slusao kako covek diktira broj kreditne i exp. date preko telefona - mislim.. takvu nesmotrenost stvarno ne bih mogao da sebi dozvolim.


To se zove Phone order i nije nesmotrenost, vec jedan od vidova koriscenja platnih kartica.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net



+7169 Profil

icon Re: Visa Kartica Continental Banke11.10.2002. u 20:16 - pre 261 meseci
Znam da je to "phone order" ali je to danas najnepreporucljiviji nacin kupovine u svakom slucaju.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Continental
Novi Sad

Član broj: 5710
Poruke: 18
*.nspoint.net

Sajt: www.cont.co.yu


Profil

icon Re: Visa Kartica Continental Banke11.10.2002. u 22:56 - pre 261 meseci
Citat:
I pitanje za Continental:
Zasto samo kod americkih viza postoji provera adrese i zip koda? Da to postoji kod evropskih vise se ne bih plasio da ce neko da izgenerise karticu i onda bih je sigurno uzeo.

Bio bih najsrecniji kada bi to radilo i u evropi, ali Amerika je jedinstvena po informacionom sistemu, jednostavnosti promene dokumenata ... na kraju, oni donose najvise novca i VISA International diktira dalja pravila. Ko ne postuje ova pravila (mislim na banke), samo lupaju po dzepu. Mozda jednom. Bice mnogo sigurnije kada cip kartice postanu standard, ali za nas je to futuristika.
 
Odgovor na temu

torbica
Zoran Torbica
community manager
Vracar, Beograd

Član broj: 187
Poruke: 1780
*.yubc.net

ICQ: 36726092
Sajt: www.aikstednja.rs


+1 Profil

icon Re: Visa Kartica Continental Banke13.10.2002. u 12:28 - pre 261 meseci
@Continental
a propo frauda, zato smo i insistirali da dodje neko od Vas na forum da bi razjasnili termine, uslove i ostalo. Na ovom forumu ljudi su kriticni i direktni ali sa malo strpljenja, cenim da ce Continental banka dobiti jos pozitivnih poena.
Sto se tice ciscenja, Pedja je lepo reakao, mislim da nije do zakona nego nijedna banka nece da plati licencu za ciscenje preko neta, cakni ako se ogranici samo na YU, sto je steta jel samim tim ni POS-ovi ne mogu da rade on-line. Vise bi voleo da preporucis rukovodstvu da budete prvi
& i drago mi je da ste se pojavili na forumu
www.aikstednja.rs mesec stednje 2010/ www.snajper.rs servis za media planiranje na Internetu
 
Odgovor na temu

Calavera
Novi Sad

Član broj: 246
Poruke: 23
195.252.103.*



Profil

icon Re: Visa Kartica Continental Banke27.11.2002. u 22:54 - pre 259 meseci
Malo sam zakasnio sa ukljucivanjem tako da necu odgovarati na pitanja/komentare postavljene iznad mog posta jer ih ima dosta, evo samo utisci:
Imam cc kontinental banke neko vreme, (nisam mnogo potrosio do sada ).
Zakup domena je radio brzo i bez greske (godaddy.com registrar).
Ipak, neuspela transakcija je bila placanje hostinga na http://www.isprime.com/ (nema ni govora o tome da su fraud i sl), kao i alternativni pokusaj na datahosters.com. Zvao sam CB (moguce da sam pricao i sa "Continentalom", i upravo je u pitanju bilo gore navedeno "suspicious merchant". Sada cu morati da saljem pare preko wire-transfera, sto je prilicno bezveze jer gubim novac (ne znam koliko to tacno kosta ali verujem da je oko 30$), izgubicu vreme jer mi sada 7 domena vec podesenih na dns servere novog hostinga stoje a sajtovi su down, a karticu sam i uzeo upravo zbog hostinga i eventualno nekih programa.
Ne znam da li je moguce, ali bi bilo dobro da to ide po odobrenju (npr ako mi pri prvom pokusaju prijavi declined, nazovem banku i zamolim da odobre naplatu za sledeci pokusaj). Zaista se ne razumem oko nacina rada svega toga (ni za vreme bombardovanja se nisam bavio cardingom kao neki ), ali mislim da nema razloga da transakcije ciji su procesori https://www.epochsystems.com ili paysystems itd budu ponistene zbog sumnjivog "flaga"..
Koliko sam bio odusevljen uzimanjem kartice i zakupom tih domena (lakocom itd), toliko sam se sad razocarao oko nemogucnosti uplate na (najvazniju) stavku.
Btw, osoblje banke sa kojim sam pricao telefonom jeste bilo ljubazno i spremno da objasni, na to nemam apsolutno nikakvih zamerki.
 
Odgovor na temu

ArthurDent
Novi Sad

Član broj: 6500
Poruke: 1
*.191.EUnet.yu



Profil

icon Re: Visa Kartica Continental Banke28.11.2002. u 01:15 - pre 259 meseci
Citat:
Continental:

Delimično si u pravu: CVV2 provera je za dosta trgovaca skupa, ali tu mu pada odbrana kada dobije chargeback i posle par takvih dobija "suspicious merhant" flag. Provera ličnih podataka, tj.Adress Verification Servica radi samo u USA.


Prosto je neverovatno da neko ko radi u banci moze da izvali nesto slicno...
Ja imam DinersClub International karticu skoro dve godine i MasterCard (Delta banke) od momenta kad su poceli da izdaju kartice (skoro sest meseci) i vise nego jednom sam se uverio za obe kartice da radi AVS (Address Verification Service)... Posto se "vodim" ili "koristim" dve adrese nisam bio siguran na kojoj se adresi vodi Master, pa sam odbijan zbog pogresne, nakon unosa tacne kartica je, naravno, prolazila. Slicne stvari mi se redovno desavaju i sa Diners karticom gde cesto u brzini otkucam pogresno slovo grada Savac umesto Sabac, i svaki put mi kartica bude odbijena...

Sto se tice "prolaznosti" kartica, Diners prolazi na svakom mestu koje prima tu karticu; Master naravno ima mnogo veci spektar mogucnosti za koriscenje preko Net-a, i rekao bih procentualno da je prolaznost oko 95%... Oni koji me znaju, znaju da trosim prilicno na servere domene i slicno preko Net-a tako da ovaj procenat koji sam vam dao uzmite da je potpuno siguran...
Bio sam odbijan jedino na dva mala shop-a (digitalna oprema) koja su locirana u USA, za sve ostalo Master radi perfektno! Pocevsi od svih velikih naplatnih firmi (Paysystems, i slicne) do velikih shop-ova sa sopstvenim merchan account-ima (e.g. Barns and Noble)...

Dakle mozda AVS provera radi samo u USA za Visa kartice, ali za ostale kartice radi bez obzira gde je korisnik lociran...


CVV2 provera je potpuno besplatna ako trgovac koristi 3rd part billing, i ccv2 provera je sastavni deo secure formulara svakog veceg 3rd part procesora. U slucaju trgovca sa sopstvenim merchan account-om, ccv2 provera uz AVS je sastavni deo paketa kad otvarate account u svim vodecim bankama u USA, ili ako vas mrzi da se sami bakcete sa naplatom i svim sto uz to ide (secure server...), ponovo mozete da angazujete neku od firmi koje uz mali procenat (od 1.5 do 3.5%) vrse sve naplate direktno na vas merchant account...

Ukratko, nema razloga da strah od fraud-a bude razlog za odustajanje od kartice, prosto zato sto maximalna steta koju mozete da pretrpite je $50, sve ostalo pokriva banka, htela ona to da prizna ili ne, zato sto su takvi "opsti uslovi poslovanja" Visa and Master-a... Dakle, sve nase banke su se obavezale na to kad su sklapale ugovore sa stranim partnerima... Takodje cc fraud je danas zanemarljiv (izvan USA), ne zato sto vise nema pokusaja za njim, vec zato sto sada sve drzave imaju mnogo striktnije propise, pa cak i one koje ih nemaju (poput nase) na to su se obavezale nekim internim aktima Interpola (prepostavljam da ste culi za hapsenja onih klinaca koji su u bgd-u narucivali viagru i neke slicen gluposti sa "laznim" karticama)...


peace...

 
Odgovor na temu

Continental
Novi Sad

Član broj: 5710
Poruke: 18
*.nspoint.net.

Sajt: www.cont.co.yu


Profil

icon Re: Visa Kartica Continental Banke28.12.2004. u 21:41 - pre 234 meseci
Dragane, samo jedna ispravka, za debitnu karticu nije uslov da čovek bude zaposlen, čak je pre godinu dana izmenjen i formular zahteva koji sada nema mesto predviđeno za overu poslodavca.
 
Odgovor na temu

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
*.panline.net.



+5 Profil

icon Re: Visa Kartica Continental Banke02.01.2005. u 22:27 - pre 234 meseci
Da li mozete navesti tacne uslove za dobijanje VISA Classic debite kartice?
 
Odgovor na temu

vladimirt
puno ime
Beograd

Član broj: 68578
Poruke: 292
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Visa Kartica Continental Banke02.04.2006. u 08:25 - pre 219 meseci
Pruzeto sa sajta:

Visa Classic kartica Continental banke je platna kartica sa međunarodnim važenjem. Continental banka pripada odabranoj grupi banaka koje su članice organizacije Visa International i koje su izdale oko 1,2 milijarde ovih kartica.

Ako postanete korisnik Visa kartice, moći ćete da je upotrebljavate na više od 25 miliona prodajnih mesta u zemlji i u svetu. Visa je najpoznatija marka kartica i prava ulaznica za svet bezgotovinskog plaćanja.

ŠTA JE VISA CLASIC DEBITNA KARTICA?

Visa Classic debitna kartica Continental banke je debitna platna kartica sa međunarodnim važenjem. Ako postanete korisnik Visa kartice Continental banke, moći ćete da je upotrebljavate na brojnim prodajnim mestima u zemlji i u svetu. Visa je najpoznatija marka kartica i prava ulaznica za svet bezgotovinskog plaćanja.

ČEMU SLUŽI VISA CLASSIC DEBITNA KARTICA?

Ova Visa kartica ima sledeće funkcije:
• Plaćanje roba i usluga na prodajnim mestima, u zemlji i u inostranstvu, koja su opremljena elektronskim POS terminalima ili mehaničkim imprinterima.
• Plaćanje roba i usluga putem interneta, kataloške i telefonske prodaje i sl.
• Podizanje lokalne valute na Visa bankomatima, u zemlji i inostranstvu, kao i na šalterima banaka.

KOJE VRSTE VISA CLASSIC DEBITNA KARTICA
MOGU DA DOBIJEM?

U Continental banci možete da dobijete sledeće vrste Visa Classic debitnih kartica:

* Kartica sa deviznim i dinarskim računom, sa rokom važenja od 1 ili 2 godine
* Kartica sa deviznim računom, sa rokom važenja od 1 ili 2 godine

KAKO MOGU DA KORISTIM SVOJA SREDSTVA
VISA CLASSIC KARTICOM?

U zemlji možete svojom karticom da koristite sredstva sa dinarskog tekućeg računa, a u inostranstvu sredstva koja su na deviznom računu. Ako ste odabrali karticu samo sa deviznim računom, Vaša kartica može se koristiti samo u inostranstvu.

U oba slučaja, iznos sredstava na Vašim računima predstavlja okvir za plaćanje roba i usluga. Molimo vas da blagovremenom uplatom na odgovarajuće račune obezbedite mogućnost obavljanja plaćanja.

Prilikom dobijanja Visa Classic kartice, u obavezi ste da uplatite inicijalni iznos deviznih sredstava (minimalno 200 EUR). Pomenuti devizni iznos može da se koristi odmah po izdavanju kartice, a neophodno je da devizni račun uvek ima pozitivan saldo.

Korišćenje sredstava putem ove debitne Visa kartice je moguće u okviru stanja na Vašem deviznom i dinarskom računu. Svaka kartica ima ograničenje dnevnog iznosa podizanja gotovine na šalterima ili bankomatima drugih banaka. Napominjemo da Vaša devizna i dinarska sredstava možete da koristite i na druge načine, u zavisnosti od Vaših želja i potreba.

KAKO DA DOBIJEM VISA CLASSIC KARTICU?

Jednostavno! U Vašoj ekspozituri zatražite Zahtev za izdavanje Visa Classic kartice. Uz njega ćete dobiti Opšta pravila za Visa Classic karticu koja Vam precizno objašnjavaju Vaša prava i obaveze. Popunjen Zahtev predajte šalterskom službeniku. Nakon toga ćemo Vas obavestiti kada da preuzmete Vašu Visa Classic karticu.

Zahtev za izdavanje PDF

DA LI POSTOJI OBAVEZA PLAĆANJA TROŠKOVA IZDAVANJA KARTICE?

Prilikom podnošenja zahteva za izdavanje Visa Classic debitne kartice plaćate troškove u zavisnosti od roka važenja Vaše kartice. U ove troškove uključeni su i redovni mesečni izvodi gde su precizno naznačene transakcije koje ste realizovali Vašom karticom.

DA LI MOGU DA IMAM DODATNE KARTICE?

Uz osnovnu karticu moguće je imati dodatne kartice za lica koja Vi ovlastite. Napominjemo da je korisnik osnovne kartice odgovoran za korišćenje svih kartica koje su vezane za njegove račune.

DA LI SU NEOPHODNI ODREĐENI INSTRUMENTI
OBEZBEĐENJA?

Ne, kod izdavanja Visa Classic kartice Continental banka ne zahteva nikakva sredstva obezbeđenja.

VISA CLASSIC KARTICA I INTERNET

Karticu možete nesmetano da koristite i na internetu. Problem kod interneta je samo sigurnost, a to je isključiva Vaša odgovornost. Ono što možemo da vam preporučimo je da koristite samo secure sajtove (prepoznaćete ih po zatvorenom katancu u donjem desnom uglu prozora browsera kao i korišćenjem CVV2). CVV2 je broj koji je uveden i odštampan na poledjini kartice i svaki ozbiljan sajt prilikom unosa traži i taj podatak. Taj podatak uverava internet prodavca da imate navedenu karticu i fizički u rukama. Ako izgubite karticu, banka je u mogućnosti da je blokira i nijedna transakcija koja podleže proveri ne može da bude ostvarena.

DA LI KORIŠĆENJE KARTICE RIZIČNO?

Odmah potpišite vašu karticu i pažljivo je čuvajte. PIN ne saopštavajte nikome i nemojte ga držati zajedno sa karticom. Bilo bi poželjno da se transakcija obavlja pred Vama, a pre potpisivanja računa obavezno proverite iznos transakcije. Ako karticu koristite za plaćanja gde nema fizičke upotrebe kartice, budite posebno oprezni. Radi Vaše sigurnosti bilo bi dobro da ne naručujete robu i usluge od nepoznatih isporučilaca. Kod tih transakcija nemojte nikada unositi ili saopštavati svoj PIN.

KAKO DA DOBIJEM VIŠE INFORMACIJA O VISA CLASSIC
KARTICI?

Pozovite našu Službu za podršku klijentima na broj telefona: 021/452-144 ili Službu za bankarske kartice na brojeve telefona: 021/614-050 (direktan), 021/615-500 (centrala), pišite nam na e-mail adresu [email protected] ili zatražite u Banci Zahtev za izdavanje Visa Classic debitne kartice.

[Ovu poruku je menjao vladimirt dana 02.04.2006. u 09:26 GMT+1]
Mnogo je interesantnije ne znati nego znati. Kada znamo, svi znamo isto. Kada ne znamo, svako ne zna drugačije.
 
Odgovor na temu

vladimirt
puno ime
Beograd

Član broj: 68578
Poruke: 292
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Visa Kartica Continental Banke02.04.2006. u 08:28 - pre 219 meseci
A ovo je još interesantnije, odnosi se na kreditnu Visu:


ŠTA JE VISA CREDO KARTICA?

Visa Credo kartica Continental banke - NLB Group je revolving kreditna platna kartica sa međunarodnim važenjem.

Ako postanete korisnik Visa Credo kartice Continental banke - NLB Group, moći ćete da je upotrebljavate na brojnim prodajnim mestima u zemlji i u svetu. Visa je najpoznatija marka kartica i prava ulaznica za svet bezgotovinskog plaćanja.

ČEMU SLUŽI VISA CREDO KARTICA?

Ova Visa kartica ima sledeće funkcije:

*
Plaćanje roba i usluga na prodajnim mestima, u zemlji i inostranstvu, koja su opremljena POS terminalima ili mehaničkim imprinterima.
*
Plaćanje roba i usluga putem interneta, kataloške i telefonske prodaje i sl.
*
Podizanje lokalne valute na Visa bankomatima, u zemlji i inostranstvu, kao i na šalterima banaka.


KAKO MOGU DA KORISTIM RASPOLOŽIVA SREDSTVA VISA CREDO KARTICOM?

Osnov za korišćenje u zemlji i inostranstvu predstavlja vaš dinarski kreditni limit. U tom okviru možete da obavljate plaćanja za robe i usluge, kao i podizanje gotovine u skladu sa posebnim pravilima. Kreditni limit birate sami prilikom podnošenja zahteva za izdavanje Visa Credo kartice.

KAKO DA DOBIJEM VISA CREDO KARTICU?

Jednostavno! U Vašoj ekspozituri zatražite Zahtev za izdavanje VISA Credo kartice. Uz njega ćete dobiti Opšta pravila za VISA Credo karticu koja Vam precizno objašnjavaju Vaša prava i obaveze. Popunjen Zahtev predajte šalterskom službeniku. Nakon toga ćemo Vas obavestiti kada da preuzmete Vašu VISA Credo karticu.

Zahtev za izdavanje PDF

KAKO IZMIRUJEM SVOJ DUG PO VISA CREDO KARTICI?

Po isteku meseca, na kućnu adresu dobijate redovan mesečni izvod sa specifikacijom troškova i naznačenim ukupnim zaduženjem. Sva zaduženja, bez obzira na zemlju nastanka dospevaju u dinarima. U izveštaju su navedena sva mesta gde ste koristili karticu, kao i minimalni iznos ( 10% duga po izveštaju ) koji morate da platite da biste mogli da nastavite da koristite karticu, kao i datum do kojeg morate da uplatite taj iznos ( 15.u mesecu ).

Sami odlučujete da li ćete platiti samo taj minimalni iznos, nešto više od toga ili želite da izmirite svoj dug u potpunosti. U zavisnosti od te odluke biće obračunata kamata koja će biti prikazana u specifikaciji koju dobijate narednog meseca. Mesečna kamata od 1,85% se računa na neplaćeni deo Vašeg duga.

Dug po kreditnoj kartici možete da platite uplatom na šalteru banke, plaćanjem iz bilo koje druge banke ili korišćenjem trajnog naloga za prenos sa tekuće računa koji posedujete u Continental banci - NLB Group. Ukoliko isti nemate, usmerite redovne prilive na tekući račun uz koji ćete dobiti i basplatnu Visa Electron debitnu karticu sa međunarodnim važenjem.

DA LI POSTOJI OBAVEZA PLAĆANJA TROŠKOVA IZDAVANJA KARTICE?

Prilikom podnošenja zahteva za izdavanje Visa Credo kartice plaćate troškove izrade. U ove troškove uključeni su i redovni mesečni izveštaji na osnovu kojih imate uvid u obavljene transakcije i realizujete plaćanje vaše obaveze.

Redovni troškovi izrade kartice: 1.700 dinara

Troškovi izrade sa popustom : Do kraja godine cena osnovne kartice biće 850 dinara, a cena dodanih po 250 dinara.

Poseban popust: Za korisnike Visa Classic debitne kartice troškovi izrade osnovne kartice su samo 300 dinara

DA LI MOGU DA IMAM DODATNE KARTICE?

Uz osnovnu karticu moguće je imati do dve dodatne kartice za lica koja Vi ovlastite. Napominjemo da je korisnik osnovne kartice odgovoran za korišćenje svih kartica koje su vezane za njegove račune.

ŠTA ĆE SE DESITI AKO NE PLATIM DUG PO IZVODU NA VREME?

Ukoliko ne izmirite najmanje minimalni iznos za uplatu, kartica će biti blokirana, biće obračunata zatezna kamata umesto kreditne i naplatiće se prateći troškovi. Takođe, svako kašnjenje će biti uzeto u obzir prilikom obnavljanja važnosti kartice ili povećanja limita.

DA LI BANKA MOŽE DA POKRIVA MOJ DUG PO VISA CREDO KARTICI PRENOSOM SREDSTAVA SA MOG TEKUĆEG RAČUNA?

Continental banka - NLB Group korisnicima Visa Credo kartice nudi besplatan trajni nalog koji će umesto Vas pokriti minimalni iznos za uplatu po Visa Credo kartici sa Vašeg teućeg računa. Trajni nalog će se aktivirati samo ukoliko Vi prethodno niste to učinili sami i ukoliko na tekućem računu postoji dovoljno sredstava za ovu aktivnost.

KAKO BANKA KALKULIŠE KREDITNU KAMATU?

Kreditna kamata se obračunava na neplaćeni dug po izvodu Visa Credo kartice. Kamata se obračunava tek nako roka za uplatu, kada se zna koji deo duga po izvodu ste uplatili. Kreditna kamate se obračunava na razliku duga po izvodu i uplaćenih sredstava.

ŠTA ČINI MINIMALNI IZNOS ZA UPLATU PO IZVODU VISA CREDO KARTICE?

Minimalni iznos za uplatu čini 10% zbira iznosa transakcija načinjenih u poslednjem obračunskom periodu, duga iz prethodnog perioda i kamate sabrano sa punim iznosom provizija za podizanje gotovine i upita stanja na bankomatima.

Min.iznos za uplatu=(10*(transakcije+dug iz preth. perioda + kamata) / 100) + naknade

DA LI SU NEOPHODNI ODREĐENI INSTRUMENTI OBEZBEĐENJA?

Ukoliko su Vam redovni mesečni prihodi usmereni na tekući račun u Continental banci - NLB Group, traženi limit ne prelazi jednu i po prosecnu platu i u poslednjih šest meseci niste bili u nedozvoljenom prekoračenju, karticu dobijate bez depozita, uz prilaganje solo menice.

Ukoliko Vam je potreban limit veći od jedne i po prosecne plate, ne primate platu preko Continental banke - NLB Group ili imate obračunatu zateznu kamatu u poslednja tri meseca, popunićete obrazac za kreditno bodovanje, na osnovu kojeg ste u obavezi ste da položite odgovarajući devizni depozit kao instrument obezbeđenja za ovaj bankarski proizvod. Ovaj depozit se izražava kao zaokruženi procenat Euro protivvrednosti traženog limita. Procenat zavisi od rezultata kreditnog bodovanja tj. Vaše kreditne sposobnosti.

DA LI KORIŠĆENJE KARTICE RIZIČNO?

Odmah potpišite Vašu Visa Credo karticu i pažljivo je čuvajte. PIN ne saopštavajte nikome i nemojte ga držati zajedno sa karticom. Bilo bi poželjno da se transakcija obavlja pred vama, a pre potpisivanja računa obavezno proverite iznos transakcije. Ako karticu koristite za plaćanja gde nema fizičke upotrebe kartice, budite posebno oprezni. Radi vaše sigurnosti bilo bi dobro da ne naručujete robu i usluge od nepoznatih isporučilaca. Kod tih transakcija nemojte nikada unositi ili saopštavati svoj PIN.

KAKO DA DOBIJEM VIŠE INFORMACIJA O VISA CREDO KARTICI?

Pozovite našu Službu za bankarske kartice na brojeve telefona: 021/614-050 (direktan), 021/615-500 (centrala), pišite nam na e-mail adresu [email protected] ili zatražite u Banci pristupnicu i ostale formulare za izdavanje Visa Credo kartice.

PREDNOSTI NAŠEG PROIZVODA: Veoma povoljna kreditna kamata od 1,85%, niža od kamate za prekoračenje po tekućem računu i kreditni limit po Vašem izboru .
Mnogo je interesantnije ne znati nego znati. Kada znamo, svi znamo isto. Kada ne znamo, svako ne zna drugačije.
 
Odgovor na temu

bokili
Manager
Niš

Član broj: 11012
Poruke: 398
82.208.208.*



Profil

icon Re: Visa Kartica Continental Banke02.04.2006. u 20:00 - pre 218 meseci
Jel koristi neko Visa Business karticu bilo koje banke sa mogucnoscu da placa servise preko interneta u ime firme?
 
Odgovor na temu

srdjanm3

Član broj: 68298
Poruke: 491
*.ns.ac.yu.



+60 Profil

icon Re: Visa Kartica Continental Banke12.06.2006. u 08:15 - pre 216 meseci
Citat:
vladimirt: Pruzeto sa sajta:
Prilikom dobijanja Visa Classic kartice, u obavezi ste da uplatite inicijalni iznos deviznih sredstava (minimalno 200 EUR). Pomenuti devizni iznos može da se koristi odmah po izdavanju kartice, a neophodno je da devizni račun uvek ima pozitivan saldo.



1.Zanima me da li je ovo greska MINIMALNO 200 EUR? Posto mi je drugar rekao da u raiffeisen banci ima isto kao debitan kartica i da je pocetna uplata 20 EUR.

2. Da li neko moze konkretno da kaze (posto se ne razumem bas u te stvari) da li te kartice dozvoljavaju minus i koliki?

3. Vezano za drugo pitanje, da li postoji neka kartica za placanje netom kao PRE PAID varijanta, znaci da uplatim odredjenu sumu novca kad mi treba i kad mi treba da platim, ali da nema minusa, jer u slucaju da neko nabavi broj kartice ne moze da mi udje u minus i zaduzi me do bola.

Hvala u napred.
 
Odgovor na temu

buska
Milorad Buzarski

Član broj: 99277
Poruke: 1
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Visa Kartica Continental Banke24.06.2006. u 19:21 - pre 216 meseci
Uzmi lepo vizu internet vojvodjanske banke,uplatiš 20 eura koje možeš i da potrošiš,u minus nemožeš što znači trošiš samo onoliko koliko imaš na njoj.A pored toga po potrebi možeš i da je otključavaš i zaključavaš po potrebi.Ja sam lično zadovoljan!
 
Odgovor na temu

srdjanm3

Član broj: 68298
Poruke: 491
*.ns.ac.yu.



+60 Profil

icon Re: Visa Kartica Continental Banke26.06.2006. u 07:02 - pre 216 meseci
Hvala puno na predlogu. Tako mi je nesto i trebalo, da ne moze u minus, s obzirom da sam pocetnik u placanju preko neta pa da cisto nesto ne zeznem.

 
Odgovor na temu

insurance
Amon Lorrimer

Član broj: 148105
Poruke: 3
80.71.146.*

Sajt: www.where2buycheap.com


Profil

icon Re: Visa Kartica Continental Banke09.06.2007. u 11:21 - pre 204 meseci
Evo vam jedan link http://www.visacard.bloger.hr/ sa objašnjenjem kako se može izvaditi Visa elektron kartica u BiH. Čak nije potrebno biti zaposlen.
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: Platne kartice :: Visa Kartica Continental Banke
(TOP topic, by Aleksandar Marković)
Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 45759 | Odgovora: 76 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.