Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Piraterija: 84% tinejdžera igra piratske igre

[es] :: GameDev - Razvoj Igara :: Piraterija: 84% tinejdžera igra piratske igre

Strane: 1 2

[ Pregleda: 11800 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bkaradzic
Branimir Karadžić
ArenaNet
Seattle, WA

Član broj: 14953
Poruke: 1630
67.151.201.*

Sajt: https://github.com/bkarad..


+11 Profil

icon Piraterija: 84% tinejdžera igra piratske igre26.07.2005. u 03:07 - pre 227 meseci
Citat:
A Brunel study released today paints a clear picture of the demographics and reasoning behind videogame piracy. The research, conducted by Alex Dodge from the School of Business and Management provides an in-depth look at why gamers download pirate copies and offers a 'piracy model' as a guide to help manufacturers' piracy prevention efforts.

The study analysed questionnaire responses from 217 frequent gamers, to provide the following statistics:

Teenage criminals: nearly 80% of respondents had illegally pirated at some stage in their life - among the 15 to 18 age group, this rises to over 84%

Can't wait, won't wait: 72% of respondents would pirate if they had to wait for a game to be released in the UK

Safety in numbers: 65% of respondents pirate because they feel their chances of getting caught are low Plain sailing: 80% feel it's easy to download videogames

Try before you buy: 58% don't buy a game that they have downloaded, disproving the theory that most 'try before they buy'

The major players in the games industry suffer huge financial losses through such piracy. In 2004, videogame piracy was estimated to cost the industry almost $5 billion. Efforts to minimise piracy have, to date, met with only marginal success.

"This study shows very clearly the drivers behind videogame piracy", Alex Dodge explains: "Most respondents who have and will continue to illegally download games are young males, between 15 and 19 years old. They feel videogames are too expensive and resent the long wait for many games released in the US or in Asia before the UK. With a high level of computer literacy, it's easy for them to find a game online and download it. Their friends all do it and why shouldn't they?"

"However, the study also shows that these gamers know they are doing wrong - and understand that the more they pirate, the greater harm they are doing to an industry they would like to support.

"The majority of pirates seem to be teenagers, who are costing the manufacturers billions each year." Alex comments: "The message to manufacturers is clear: to minimise illegal downloading, ensure worldwide product releases, lower prices, and make it harder to pirate. Finally, work on a 'piracy education programme' to engender a feeling amongst the young gaming community that piracy is wrong. The alternative is to continue to suffer crippling piracy levels from teenage 'console criminals' gaming in their bedrooms."

http://ve3d.ign.com/articles/636/636395p1.html

 
Odgovor na temu

Aleksandar Ružičić
Software Architect, Appricot d.o.o.
Beograd

Član broj: 26939
Poruke: 2881

Jabber: krckoorascic@gmail.com
Sajt: krcko.net


+44 Profil

icon Re: Piraterija: 84% tinejdžera igra piratske igre26.07.2005. u 03:14 - pre 227 meseci
ja bih rekao da je u srbiji taj broj znatno veci oko 99%
bar je tako kod mene u cacku, svi moji drugovi (oni valjda spadaju pod tinejdzere, imaju 17-18 godina) igraju pirate iz tog razloga sto u cacku nema ni jedne prodavnice originalnog softwera!!! Sem par u kojima mozete samo windows da kupite.

[Ovu poruku je menjao krckoorascic dana 26.07.2005. u 04:17 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
*.ptt.yu.

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Piraterija: 84% tinejdžera igra piratske igre26.07.2005. u 08:31 - pre 227 meseci
naravno da igraju :>
Evo ja cu dati jedni za guild wars kolko kosta jel znam da vredi.
To samo stupidni amer moze da da npr 50$ za FIFU svake godine
koja je opet svake godine ista :>
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

elmatnet
Nis

Član broj: 52014
Poruke: 84
*.neobee.net.



Profil

icon Re: Piraterija: 84% tinejdžera igra piratske igre26.07.2005. u 10:10 - pre 227 meseci
1. U Nišu ima dosta prodavnica sa originalnim igrama. Fifa je 2990.00 din. ALI FIFA 2001 ili tako nešto. Novih igara nema nigde. A da ih ima koštale bi oko 100 do 150 eura.

2. Oni koji prodaju igre trebalo bi da se zainteresuju malo za domaće naslove i njih da prodaju, kao što je to uradio jedan klub iz Niša. Iskreno, ne znam da li više radi. Prodavao je moju igricu 1999. i 2000. godine. Radili su iključivo domaći softver. Normalno tada igara nije bilo mnogo, 90% CDova su bili razni knjigovodstveni programi i rečnici.

3. Čak mislim da su ljudi mnogo više zainteresovani za manje kvalitetniji ali domaći softver. (pod uslovom da je cena manja ili ista kao strani ekvivalent). Prvi primer sam ja. Šta ćeš, "KUPUJMO DOMAĆE, OBNOVIMO PRIVREDU" :)))))

 
Odgovor na temu

NrmMyth
Ivan Maček
Split

Član broj: 63456
Poruke: 849
*.cmu.carnet.hr.

Sajt: www.dump.hr


Profil

icon Re: Piraterija: 84% tinejdžera igra piratske igre26.07.2005. u 21:11 - pre 227 meseci
Citat:
blood: naravno da igraju :>
Evo ja cu dati jedni za guild wars kolko kosta jel znam da vredi.
To samo stupidni amer moze da da npr 50$ za FIFU svake godine
koja je opet svake godine ista :>

E da je tih debila malo ...
 
Odgovor na temu

bkaradzic
Branimir Karadžić
ArenaNet
Seattle, WA

Član broj: 14953
Poruke: 1630
67.151.201.*

Sajt: https://github.com/bkarad..


+11 Profil

icon Re: Piraterija: 84% tinejdžera igra piratske igre26.07.2005. u 22:06 - pre 227 meseci
Citat:
blood: To samo stupidni amer moze da da npr 50$ za FIFU svake godine koja je opet svake godine ista :>

Misliš "retardirani evropljani" kupuju FIFA-u... Jer "stupidni amer" ne kupuje FIFA-u nego kupuje NFL... ;)

Inače potrošači su svuda isti. ;)
Vama se samo pričinjava da ste pametniji od drugih...

 
Odgovor na temu

Balša
Srbija

Član broj: 8626
Poruke: 469
*.adsl.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Piraterija: 84% tinejdžera igra piratske igre26.07.2005. u 22:20 - pre 227 meseci
Ja se nadam da će uskoro doći trenutak kada će studiji (tj. oni koji zaista prave igre, a ne izdavači) prodavati svoje proizvode direktno na internetu, preko neke P2P download varijante (STEAM, itd.). Tada će, verujem, i cene značajno pasti, jer neće biti posrednika koji se u cenu ugrađuju po nekoliko stotina procenata.
 
Odgovor na temu

codeus

Član broj: 58382
Poruke: 620
213.137.127.*

ICQ: 228360111


+2 Profil

icon Re: Piraterija: 84% tinejdžera igra piratske igre27.07.2005. u 02:25 - pre 227 meseci
to ces da sacekas jedno 100 godina..posto tako nefunkcionise kapitalizam ...
ali sta fali piratima ... 10godina kako sedim pred racunarom i jedine pare koje sam ulozio bile su za .... prazne CD-e ... pardon DVD-e ... treba da ste sretni sto imate vise igrica od glupavih amera ... inace bi i danas igrali KLIKERA
 
Odgovor na temu

reject
Ivan Pesic
Bgd

Član broj: 7659
Poruke: 2209
*.83.beocity.net.

Sajt: misc.comli.com


Profil

icon Re: Piraterija: 84% tinejdžera igra piratske igre27.07.2005. u 08:52 - pre 227 meseci
Citat:
Balša: Ja se nadam da će uskoro doći trenutak kada će studiji (tj. oni koji zaista prave igre, a ne izdavači) prodavati svoje proizvode direktno na internetu...

OK, mali developeri i rade nesto slicno.
Nemoguce je izbaciti izdavaca iz citave price zato sto izdavac nije samo
"neko ko ce da uzme pare". Da li bi tim koji je radio Hitman2 bez izdacaca
imao reklamu za svoju igru na svim utakmicama lige sampiona te godine?
Mislim, koliko bi ljudi kupovalo knjige kada bi morali direktno da ih porucuju
od pisaca, pa cak i preko neta?
Osim toga, veliki broj igara se nikada ne bi ni zavrsio bez izdavaca.
Citat:
codeus: ali sta fali piratima ... 10godina kako sedim pred racunarom i jedine pare koje sam ulozio bile su za .... prazne CD-e ... pardon DVD-e ... treba da ste sretni sto imate vise igrica od glupavih amera ... inace bi i danas igrali KLIKERA

Pa vidis, da nisi mogao 10 godina kupovati samo prazne diskove i igrati
se, danas bi mozda kod nas postojala gamedev industrija. Eto sta fali
piratima.

[Ovu poruku je menjao reject dana 27.07.2005. u 09:59 GMT+1]
Mass murder ain’t just painless,
Now we’ve made it cute.


The Church Of The Holy Transistor
 
Odgovor na temu

Salgeras
Salgeras

Član broj: 21155
Poruke: 180
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Piraterija: 84% tinejdžera igra piratske igre27.07.2005. u 14:11 - pre 227 meseci
Za Srbiju vise od 99%...Minimalni procenat burzuja kupuje originalne igre..
Za Amere i Zapadnu Evropu je potpuno normalna stvar da izvade 50$-80$ u mesec ili dva meseca i da daju za neku igru. A ko je u Srbiji spreman da pukne toliko para...za igru? Mislim, izgubiti 50e (i vise) mesecno nije uopste mala stvar. Tako da je za nas lakse dati 100 din. pa ono, ako radi - dobro je, ako ne...jebiga.
Tako da ce dosta vremena proci dok piraterija ne prestane da postoji u Srbiji.
A i sta fali? Dobro nam je i ovako :))

[Ovu poruku je menjao Salgeras dana 27.07.2005. u 15:13 GMT+1]
Registered Linux User #460193
 
Odgovor na temu

bkaradzic
Branimir Karadžić
ArenaNet
Seattle, WA

Član broj: 14953
Poruke: 1630
67.151.201.*

Sajt: https://github.com/bkarad..


+11 Profil

icon Re: Piraterija: 84% tinejdžera igra piratske igre27.07.2005. u 21:04 - pre 227 meseci
Citat:
Salgeras: Mislim, izgubiti 50e (i vise) mesecno nije uopste mala stvar.

Ali zato izgubiti silno vreme igrajući tu igru je mala stvar? Ako je 50 EUR neki problem, onda ga sigurno nećeš rešiti igranjem piratske igre. Jedini način da ga rešiš je da umesto gubljenja vremena radiš nešto korisno što će ti omogućiti da zaradiš tih 50 EUR bez problema. Samo kompletan debil može da gubi vreme na zabavu dok ima druge važnije probleme da rešava.

 
Odgovor na temu

Nemanja Avramović
Engineering Manager
MENU Technologies
Beograd, Srbija

Član broj: 32202
Poruke: 4391
*.yu1.net.

Sajt: https://avramovic.info


+46 Profil

icon Re: Piraterija: 84% tinejdžera igra piratske igre15.08.2005. u 22:18 - pre 226 meseci
da, ali to onda znaci da ovi sto daju 50 € ispadaju josh vece budale... mi barem damo samo 100 dinara pa se igramo (gubimo vreme), a oni daju tih 50 evra pa gube vreme :)
imaju i oni svoje probleme...
Laravel Srbija.

[NE PRUŽAM PODRŠKU ZA PHP PREKO PRIVATNIH PORUKA!]
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Piraterija: 84% tinejdžera igra piratske igre15.08.2005. u 22:31 - pre 226 meseci
Pa jeste tako ako se izvadi iz konteksta.

Bkaradzic je samo komentarisao klasican odgovor "nemamo pare za igrice" a pod tim sloganom se dozvoljava gubljenje sati i sati dnevno koji mogu biti iskorisceni za popravljanje materijalnog stanja.

To naravno nema veze sa tim ako neko ko jeste zaposlen i finansijski situiran odluci da izgubi neko vreme igrajuci igricu.

Citat:

Salgeras: Mislim, izgubiti 50e (i vise) mesecno nije uopste mala stvar.


Takodje je dobra logika "izgubiti"... znaci tvoj gazda izgubi N eura kad ti daje platu, jel da? Igrica je proizvod... sluzi svojoj svrsi i ima svoju cenu - kad je platis, ti si dobio neku vrednost, a to je zadovoljstvo u igranju... znaci pare nisu izgubljene nego potrosene.

Pare bi izgubio da, recimo, izgubis novcanik sa 50 evra.... umesto da kupis igricu... vidis, nije isto ;-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Kill me
Croatia

Član broj: 61776
Poruke: 52
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: Piraterija: 84% tinejdžera igra piratske igre02.09.2005. u 20:35 - pre 226 meseci
Ja u Hrvatskoj još nisam upoznao nikog ko kupuje original igre. A to je i kriva država. Da su strože kazne i da se malo više pazi...
I shot the sheriff
 
Odgovor na temu

sucur
Miljan Sucur
Web developer
Istocno Sarajevo

Član broj: 50035
Poruke: 411
*.so.pttrs.net.



+1 Profil

icon Re: Piraterija: 84% tinejdžera igra piratske igre03.09.2005. u 07:33 - pre 226 meseci
I da su vece plate ...
 
Odgovor na temu

mijatovic_86
Linux System Administrator
TeleSign
Beograd

Član broj: 35044
Poruke: 361
*.nasamreza.com.



Profil

icon Re: Piraterija: 84% tinejdžera igra piratske igre04.09.2005. u 03:05 - pre 226 meseci
Citat:
Pa jeste tako ako se izvadi iz konteksta.

Bkaradzic je samo komentarisao klasican odgovor "nemamo pare za igrice" a pod tim sloganom se dozvoljava gubljenje sati i sati dnevno koji mogu biti iskorisceni za popravljanje materijalnog stanja.

To naravno nema veze sa tim ako neko ko jeste zaposlen i finansijski situiran odluci da izgubi neko vreme igrajuci igricu.


Pa to je samo delimicno tacno, jer vecina ljudi koji igraju igrice su deca, a ona ne zaradjuju, a sta mislis koji bi roditelj u Srbiji dao klincu od 10 godina 50E da kupi bilo koju igricu, mislim budimo realni, ovde i kada i ako se i povecaju plate za XXYY godina nece postojati navika da se za takve stvari bacaju pare, a i da drzava pohapsi sve velike pirate opet nikada nece moci da spreci pirateriju tipa ja imam neki disk, pa ga pozajmim jednom drugu, pa on drugom ...
To nije postignuto ni u zamljama cija je narodna svest na mnogo visem nivou od bilo koje zemlje na Balkanu
😀
 
Odgovor na temu

reject
Ivan Pesic
Bgd

Član broj: 7659
Poruke: 2209
*.83.beocity.net.

Sajt: misc.comli.com


Profil

icon Re: Piraterija: 84% tinejdžera igra piratske igre04.09.2005. u 10:22 - pre 226 meseci
Citat:
mijatovic_86:navika da se za takve stvari bacaju pare, a i da drzava pohapsi sve velike pirate opet nikada nece moci da spreci pirateriju tipa ja imam neki disk, pa ga pozajmim jednom drugu, pa on drugom ...
To nije postignuto ni u zamljama cija je narodna svest na mnogo visem nivou od bilo koje zemlje na Balkanu

Bacaju pare? Pa bas je za decu bitno kako se i cime igraju, tako da
je kupovina video igara za decu sve samo ne bacanje para.
Kada se u nasim krajevima piraterija svede na nivo "imam ja neki disk
pa cu da ti pozajmim" (kao sto je recimo u Slo) ovde ce biti veoma
lepo :)....
Mislim da ce se piraterija kod nas suzbiti jedino dizanjem standarda,
posto su sve ostale mere kontraproduktivne ako kupac nema sredstava
da kupi original.
Mass murder ain’t just painless,
Now we’ve made it cute.


The Church Of The Holy Transistor
 
Odgovor na temu

mijatovic_86
Linux System Administrator
TeleSign
Beograd

Član broj: 35044
Poruke: 361
*.nasamreza.com.



Profil

icon Re: Piraterija: 84% tinejdžera igra piratske igre04.09.2005. u 14:37 - pre 226 meseci
Kao prvo deca nemaju novac, a 99% roditelja misli da je kupovanje igrica bas upravo to BACANJE PARA,
a kao drugo nisam mislio na to da imam Originalan disk ,vec PIRAT...
😀
 
Odgovor na temu

reject
Ivan Pesic
Bgd

Član broj: 7659
Poruke: 2209
*.83.beocity.net.

Sajt: misc.comli.com


Profil

icon Re: Piraterija: 84% tinejdžera igra piratske igre04.09.2005. u 17:19 - pre 226 meseci
Citat:
mijatovic_86: Kao prvo deca nemaju novac

Ajde ponovo procitaj sta sam napisao.
Citat:
a 99% roditelja misli da je kupovanje igrica bas upravo to BACANJE PARA,

Zato 99% dece izraste u debile.
Citat:
a kao drugo nisam mislio na to da imam Originalan disk ,vec PIRAT...

Kazem ti lepo, procitaj sta sam napisao. :)
Mass murder ain’t just painless,
Now we’ve made it cute.


The Church Of The Holy Transistor
 
Odgovor na temu

mikevecoss

Član broj: 91683
Poruke: 163
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.



+3 Profil

icon Re: Piraterija: 84% tinejdžera igra piratske igre16.04.2006. u 01:10 - pre 218 meseci
Pitanje za sve koji su pristalice piraterije:

1.Koliko vremena bi provodili uz kompjuter kada bi samo igrali originalne naslove?

2.Koliko vremena biste dobili na taj nacin dobili za druge korisne stvari kao sto je zaradjivanje para i komercijalni rad?

3.Ako je piraterija=lencarenje kada cemo onda mi imati standard i platu EU i ostalih?

Naravoucenije:

Kada platis za igru recimo 30-40 dolara ili eura,ti si taj novac pametno ulozio.

Ne u samu igru vec si naucio sistem vrednosti sto automatski za sobom povlaci
bolje rezonovanje sta uradeti u zivotu i za koliko radeti i ko koliko vredi.

Ovako sa takoreci "free" softverom nikada necemo nauciti sta je dobro placeni posao i vecito cemo nakon zavrsetka svih igara na trzistu biti nkao "nezaposleni igraci"na birou rada kao sto smo vec ili na putu da postanemo.

Ili cemo pak radeti za bednih 100 evra nekom Amerikancu ili Nemcu koji je odavno naucio sistem vrednosti i kako ih prodati.

Opsteg sam misljenja da je piraterija kamen spoticanja za svaku naprednu delatnost.

Zasto je Ceca Velickovic poznata?

Pa sto ima piraterije braco moja.

Da nema piraterije pojavile bi se 20-ak novih CECE koje su daleko bolje od nje.

 
Odgovor na temu

[es] :: GameDev - Razvoj Igara :: Piraterija: 84% tinejdžera igra piratske igre

Strane: 1 2

[ Pregleda: 11800 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.