Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koji je ovo pauk ?

[es] :: Nauka :: Koji je ovo pauk ?

[ Pregleda: 11727 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

defufna
Novi Sad

Član broj: 35112
Poruke: 167
*.pat-pool.nsad.sbb.co.yu.

Jabber: defufna@jabber.papla.pl


Profil

icon Koji je ovo pauk ?22.07.2005. u 08:40 - pre 228 meseci
Evo ovog pauka sam slikao u Kotoru prosle godine, sreo sam se sa njim par puta, jednom i u sobi.. posto je poveci i nikad nisam video takvog.. bi li neko mogao da ga identifikuje i mozda napise malo vise o njemu (jel opasan?)



[Ovu poruku je menjao Aleksandar Marković dana 22.07.2005. u 11:00 GMT+1]
Sobe, apartmani u Crnoj Gori
http://www.123montenegro.com
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

stsung
NS

Član broj: 12899
Poruke: 432
*.neobee.net.



+2 Profil

icon Re: Koji je ovo pauk ?22.07.2005. u 22:44 - pre 228 meseci
Pozd.

na trenutak mi ovo chudo lichilo na Hobo pauka (JAOJ! ) (Tegenaria agrestis, familija Agelenidae) ali generalno oni se nalaze u zapadnoj evropi i nemaju obichaj da zalaze u ljudske nastambe . Ni klima im ne odgovara tako da skoro sigurno mozhemo da ih otpishemo. U svakom sluchaju bolje da nije jer su veoma otrovni, veoma slichno delovanju Brown Recluse paukova (Loxosceles reclusa) - otrov im izaziva nekrozu tkiva.

E sad... nisam neki veliki poznavalac ... kazhesh da je dosta veliki ... mozhda je u pitanju Tegenaria gigantea (veliki kucni pauk) iz iste familije (usput, u crnoj gori bi trebalo da bude oko stotinjak vrsta paukova iz ove familije), mada mislim da konkretno Tegenaria gigantea nije bash uobichajena za to podruchje (nalaze se pretezhno u V. Britaniji), a i po sharama ne lichi bash - moguce da je recimo neka srodna vrsta) Prilichno je brz, mislim da je jedan od najbrzhih tako da to opet baca sumnju da je to on chim si uspeo da ga uslikash Nije previshe otrovan kao njegov rodjak, tako da nema bojazni... efekti su mislim svrab, sitna ranica i to nestane za koji dan. Zanimljivost za njih je ta shto sa njima u kuci si siguran od Hobo paukova jer se tuku za poziciju i ovaj obichno pobedi

Pogledao sam malo po netu, i u jednom trenutku nashao sliku pauka koji je glavu dajem tvoj isti, ali taj neko ko je sliku postavio je isto pitao koji je to pauk a niko nije odgovorio Sada bash i mene zanima ... nadam se da ce neko sa foruma znati odgovor

Svako dobro.
 
Odgovor na temu

defufna
Novi Sad

Član broj: 35112
Poruke: 167
*.pat-pool.nsad.sbb.co.yu.

Jabber: defufna@jabber.papla.pl


Profil

icon Re: Koji je ovo pauk ?23.07.2005. u 00:22 - pre 228 meseci
e hvala shang :) sad veliki je dosta relativan pojam, posto jedine pauke koje vidjam su one sa tankim nogama i jako malim telom ( sto valjda i nisu pauci ? ) a ovaj je bio oko 6-7cm ( sa nogicama, dakle ne telo da je 6-7cm ) slikan je nocu i mislim da sam ga vidjao samo nocu i predvece ne bih rekao da je brz posto sam jednog i prignjecio :( a onaj koga sam slikao nije se opirao dozvolio je da mu pridjem poprilicno blizu..
Sobe, apartmani u Crnoj Gori
http://www.123montenegro.com
 
Odgovor na temu

[es] :: Nauka :: Koji je ovo pauk ?

[ Pregleda: 11727 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.