Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

sito stampa - pomoc za profesionalce

[es] :: Izdavaštvo :: sito stampa - pomoc za profesionalce
(TOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 378220 | Odgovora: 986 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

devil-666
Milan Nikolic
NIS

Član broj: 63939
Poruke: 607
*.bankerinter.net.



Profil

icon Re: sito stampa - pomoc za profesionalce22.12.2006. u 03:31 - pre 211 meseci
Brain raider daj ti meni posalji city expresom upaljace da ti otstampam
MSN nalog [email protected] - online 24h
ES je najbolji forum !!!!!!!!
 
Odgovor na temu

devil-666
Milan Nikolic
NIS

Član broj: 63939
Poruke: 607
*.bankerinter.net.



Profil

icon Re: sito stampa - pomoc za profesionalce22.12.2006. u 03:33 - pre 211 meseci
djerys nisam nista ukapirao na onom sajtu, a trebami za kalendare neke a nema ga nigde pa ako ti nije tesko pogledaj..veeelika je frka kad cejun kad nema posla da odmorim malo
MSN nalog [email protected] - online 24h
ES je najbolji forum !!!!!!!!
 
Odgovor na temu

djerys
Sasa Djeri
Novi Sad

Član broj: 119655
Poruke: 155
*.ppp-bg.sezampro.yu.



Profil

icon Re: sito stampa - pomoc za profesionalce22.12.2006. u 18:49 - pre 211 meseci
SerpentineD Bold
Ne mogu ovde da ga okačim ne znam zasto?!
Pogledaću da li si negde ostavio mail adresu, pa šiljem ttf
 
Odgovor na temu

devil-666
Milan Nikolic
NIS

Član broj: 63939
Poruke: 607
*.bankerinter.net.



Profil

icon Re: sito stampa - pomoc za profesionalce22.12.2006. u 21:27 - pre 211 meseci
hvala puno
[email protected]
MSN nalog [email protected] - online 24h
ES je najbolji forum !!!!!!!!
 
Odgovor na temu

devil-666
Milan Nikolic
NIS

Član broj: 63939
Poruke: 607
*.bankerinter.net.



Profil

icon Re: sito stampa - pomoc za profesionalce22.12.2006. u 21:52 - pre 211 meseci
to je taj skinuo sam ga sa neta......
MSN nalog [email protected] - online 24h
ES je najbolji forum !!!!!!!!
 
Odgovor na temu

djerys
Sasa Djeri
Novi Sad

Član broj: 119655
Poruke: 155
*.ppp-bg.sezampro.yu.



Profil

icon Re: sito stampa - pomoc za profesionalce22.12.2006. u 23:07 - pre 211 meseci
Nema na čemu.
Imaš ga i na tvom mailu na verat-u, barem sam to našao na starom postu.
Za drugi put:
očisti malo sliku, najbolje konvertuj u grayscale i TIF, veličina da bude do 200,000 pixela... (to ti piše u uputstvu).
Postavi put do TIF fajla sa Browse, i upload.
Dobices razdvojene sličice za svako slovo.
Popuni upitnik koje je koje slovo ako nije dobro prepoznao (npr. D je prepoznao kao O).
I onda ti da spisak desetak fontova i izgled, koji liče i koji nisu ni blizu, a baš i ne moraju.

Uzgred dok sam tražio tvoj mail, naleteh da si štampao direktno na kačkete?
Kol'ko boja i kako je uspelo? Ili si ipak ustanovio da je preslikač zakon, ako je u pitanju štampa a ne vez?
Pozdrav


[Ovu poruku je menjao djerys dana 23.12.2006. u 00:46 GMT+1]
 
Odgovor na temu

devil-666
Milan Nikolic
NIS

Član broj: 63939
Poruke: 607
*.bankerinter.net.



Profil

icon Re: sito stampa - pomoc za profesionalce24.12.2006. u 02:21 - pre 211 meseci
nisam stampao kackete, vez je zakon..a i preslikaci su ok..a jer ja mogu nekako da uradim preslikac bez pese neka improvizacija..hocu da probam...imam fen od 600 stepeni...sa kojim fixiram uljane boje za tekstil da li on moze da nesto odradi ili obicna pegla?
mrzim textil
MSN nalog [email protected] - online 24h
ES je najbolji forum !!!!!!!!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

djerys
Sasa Djeri
Novi Sad

Član broj: 119655
Poruke: 155
212.200.218.*



Profil

icon Re: sito stampa - pomoc za profesionalce24.12.2006. u 15:47 - pre 211 meseci
Milane nemoj da mrziš tekstil, biće ti hladno!
Za transfer preslikača je bitna temperatura, pritisak i vreme pritiska. Naravno sve zavisi od vrste materijala, boje, izgleda tj finoće preslikača...
Dakle na ravnu podlogu može obična pegla, temperatura blizu 200C, pritisneš na 5-10sekundi i ne trljaš. Veličina max 10x10cm, veći preslikač je teško otisnuti.
Mogao bi o detaljima do sutra, ali kažeš da mrziš...
Neću da te ubeđujem, ali bi trebalo da se raspitaš koliko njih u tvom okruženju radi preslikače za tekstil, gde butici (koji imaju i proizvodnju) i proizv. radne odeće nabavljaju preslikače, odnosno da li bi mogao da nabaviš posao za njih. Informacije radi, dosta preslikača šaljemo za Vranje, V. Banju... jer nisu našli nikog osim u Beogradu, a i reklama (u stručnim časopisima) je bitna, pošto uglavnom tako i dolazimo do novih klijenata. Sem toga nema sezone rada, nešto manje za NG, a posla ima pogotovo leti.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

devil-666
Milan Nikolic
NIS

Član broj: 63939
Poruke: 607
*.bankerinter.net.



Profil

icon Re: sito stampa - pomoc za profesionalce29.12.2006. u 15:20 - pre 210 meseci
znas sta me znaima one trakice za kljucveve...da li mogu da se stampaju kada se sasiju ili samo pre sivenja i balone bi stampao, ali ne znam kako i da li je moguce...

poz
MSN nalog [email protected] - online 24h
ES je najbolji forum !!!!!!!!
 
Odgovor na temu

djerys
Sasa Djeri
Novi Sad

Član broj: 119655
Poruke: 155
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: sito stampa - pomoc za profesionalce30.12.2006. u 00:20 - pre 210 meseci
Jel napadaju hemijske, upaljači, kalendari.... ???
Za štampu na balone se neko reklamirao kod nas. Koliko sam shvatio isključivo je to radio, ali nešto ne viđam reklamu u zadnje vreme, a baš nemam mnogo ni vremena začitanje novina, pa i reklama.
Površne informacije koje imam su da se radi posebnom elastičnom bojom, a neko od prodavaca graf. materijala ih je nudio kao novo na tržištu. Mogu da se raspitam malo posle NG kad prođu gužve, mada mislim da će informacije biti dosta oskudne, pa ne preostaje ništa drugo nego krenuti u eksperimentisanje.
Trakice za ključeve? Okolovratna traka koja se prodaje za mobilne telefone, a za ključeve je cool?
Mož' da štampaš kako 'oš! Mada je bolja varijanta iz rolne u rolnu, pa posle spojiti. Zavisi i koliko vas istovremeno radi na samoj štampi. Hoću da kažem da je najbolje da jedan vuče rakel, drugi izlaže i treći ulaže trakice, a ako radiš iz rolne uz malo ulaganja, štapa i kanapa, može i jedan čovek sve da stigne da uradi.

MNOGO USPEHA U RADU U NOVOJ 2007!!!
 
Odgovor na temu

devil-666
Milan Nikolic
NIS

Član broj: 63939
Poruke: 607
*.bankerinter.net.



Profil

icon Re: sito stampa - pomoc za profesionalce30.12.2006. u 01:02 - pre 210 meseci
Uh poludeh od hemiski i upaljaca...
Planiram da kupim tampon?
Koliko sam samo hiljada odstampao upalajca i olovki...
Bilo je dobro sa poslom...sledece godine da dupliram...

Pa imam neke interesente za balone..a trakice pa moze iz rolne moram i t onadjem i da probam jer i za to imam neke interesente...

SRECNA NOVA GODINA tebi djerys i SVIM OSTALIM LJUDIMA NA OVOM FORUMU !!!!
MSN nalog [email protected] - online 24h
ES je najbolji forum !!!!!!!!
 
Odgovor na temu

devil-666
Milan Nikolic
NIS

Član broj: 63939
Poruke: 607
*.bankerinter.net.



Profil

icon Re: sito stampa - pomoc za profesionalce03.01.2007. u 02:30 - pre 210 meseci
Srecna nova godina i sve najlpse u njoj !!!
MSN nalog [email protected] - online 24h
ES je najbolji forum !!!!!!!!
 
Odgovor na temu

djerys
Sasa Djeri
Novi Sad

Član broj: 119655
Poruke: 155
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: sito stampa - pomoc za profesionalce03.01.2007. u 20:37 - pre 210 meseci
Svi sitoštampari odmaraju posle doprinosa u opismenjavanju štampajući na hemijske olovke, povećanom trovanju nikotinom štampajući upaljače, a i ti Devil si mi sumnjiv sa onom štampom na rastegljivu gumu. Jel to baš za balone ili za ... ???
Usput, jesi li odustao od Summa ili si nabavio drugi kater?

Pozdrav i minimalno makulatura u 2007.
 
Odgovor na temu

devil-666
Milan Nikolic
NIS

Član broj: 63939
Poruke: 607
*.bankerinter.net.



Profil

icon Re: sito stampa - pomoc za profesionalce03.01.2007. u 22:15 - pre 210 meseci
djerys..hm lepo receno...stampa na rastegljivoj gumi mi je pala na pamet da stampam balone, a ko si o cemu razmislja...xm..nije ti losa ideja....odustao sam od katera...
MSN nalog [email protected] - online 24h
ES je najbolji forum !!!!!!!!
 
Odgovor na temu

devil-666
Milan Nikolic
NIS

Član broj: 63939
Poruke: 607
*.bankerinter.net.



Profil

icon Re: sito stampa - pomoc za profesionalce03.01.2007. u 23:16 - pre 210 meseci
djerys lepo receno ...sumljiv sam ti za stampu na rastegljivoj gumi..hm..ja sam milio na balone..
a vidise ko si na sta misli....ali nijeti losa ideja..hm....
Da odustao sam od katera Summa....imam u planu tampon a i naso sam jeftini jedan....

poz
MSN nalog [email protected] - online 24h
ES je najbolji forum !!!!!!!!
 
Odgovor na temu

devil-666
Milan Nikolic
NIS

Član broj: 63939
Poruke: 607
*.bankerinter.net.



Profil

icon Re: sito stampa - pomoc za profesionalce15.01.2007. u 18:36 - pre 210 meseci
Zdravo narode,
Zanima me da li tesko napraviti alat da bi se
sekle i pravile kutije onako neke srednje velicine,
da li neko od Vas mozda moze to da napravi...

Moze i ako ima neko neku sliku da da...
MSN nalog [email protected] - online 24h
ES je najbolji forum !!!!!!!!
 
Odgovor na temu

djerys
Sasa Djeri
Novi Sad

Član broj: 119655
Poruke: 155
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: sito stampa - pomoc za profesionalce15.01.2007. u 23:36 - pre 210 meseci
Pozdrav Milane! Brzo širiš biznis.
Nije teško napraviti alat za štancanje kutija,samo ti treba mnoooo...ooogo iskustva u tome.
Ma nemoj o tome ni da razmišljaš!!! Za početak nacrtaj rukom kako kutija treba da izgleda ili nađi gotov uzorak, prilagodi dimenzije i daj stručnjaku da to napravi. U NS je dužni metar alata (nož ili big) ako se ne varam oko 10E, tj. ako nacrtaš rastavljenu kutiju sa linijama za savijanje, saberi sve dužine linija pa otprilike izračunaj cenu alata. Ako ne nađeš nikog u Niš, viči, pa ti javim kontakte u NS.
A šta ćeš sa alatom? Kad pronađeš ko će da ti štanca kutije, pitaj ga i ko pravi alat.
Uzgred, nemoj za početak da se baviš projektovanjem kutija, ima mnogo caka, zavisnost od debljine materijala, smera... ma ambalaža je posebna nauka u grafičkoj struci, ostavi taj deo iskusnijima.
Imam negde i par linkova za uzorke kutija pa ću ih okačiti, sad mi se već spava a treba sutra i raditi.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

devil-666
Milan Nikolic
NIS

Član broj: 63939
Poruke: 607
*.bankerinter.net.



Profil

icon Re: sito stampa - pomoc za profesionalce16.01.2007. u 02:21 - pre 210 meseci
Moram da sirim poso jer ozbiljno imam planove da registrujem firmu....
Posalji ti te linkove..
hvala
MSN nalog [email protected] - online 24h
ES je najbolji forum !!!!!!!!
 
Odgovor na temu

Lukenzi
luka lukic

Član broj: 74888
Poruke: 10
*.blueisp.co.yu.



Profil

icon Re: sito stampa - pomoc za profesionalce16.01.2007. u 12:29 - pre 210 meseci
devil-666 nemoj da mrzis tekstil vec se trudi da ga bas zavolis. U ovom nasem jadnom poslu jedino jos u stampi tekstila ima nekih para. Ostalo je sitno. Radim ovaj posao vec 10 godina i PVC boje sam izbacio iz upotrebe. Kad mi traze upaljace i olovke ja to lepo dam da mi urade na tamponu po 2 din otisak i tako mi je najlakse. Nema smrada nema trovanja sto je najvaznije.
Da li neko zna gde ima da se kupi poluautomatska masina za sito stampu?
 
Odgovor na temu

djerys
Sasa Djeri
Novi Sad

Član broj: 119655
Poruke: 155
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: sito stampa - pomoc za profesionalce16.01.2007. u 15:45 - pre 210 meseci
Mašine za sito prodaje Symbol, ima u Sr. Karlovcima predstavništvo kineske firme XYnikad čuo. Prodaju mašine za tampon (koje navodno uopšte nisu loše), karusele i poluautomatske mašine za sito. Ukoliko si zainteresovan javiću ti kontakt na PP. Da li si zainteresovan i za polovnu mašinu?

Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Izdavaštvo :: sito stampa - pomoc za profesionalce
(TOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 378220 | Odgovora: 986 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.